صفحه 13 از 63 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 626

موضوع: پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در خصوص روش خواندن و منابع مطالعه شده)

Senior Member hsnkh7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : IELTS SCORE DATA BASE

IRAN IELTS_19 NOV._ Academic

Listening: 7.5
    Reading: 7
    Writing: 7
    Speaking: 6.5
    Overall: 7
    -----------
    اینایی که میگم نظر شخصی منه:
    --برای ریدینگ آیلتس هر چی بیشتر لغت بلد باشین مسلما بهتره ولی از اون مهمتر اینه که یاد بگیرین چطور یه متن رو سریع بخونین و پارامترهای کلیدیشو در بیارین...اینکه بعد چند بار تست زدن این مهارت دستتون بیاد که یه نگاه گذرا به سوالا بندازین و بعد بتونین تو متن مطالب مرتبط با اون رو گیر بیارین...
    بخاطر همین من 504 را یجورایی بیشتر برای دستگرمی میخوندم! و بیشتر تاکیدم رو این کتابا بود:

1. IELTS reading tests :By McCarter-Ash : اگه بگم ریدینگم رو به این کتاب مدیونم اغراق نکردم...
    2. Academic writing practice for IELTS :By McCarter : این کتاب نسبتا خوب بود برای رایتینگ(خصوصا بخش اول رایتینگ...همون نمودارا و ...) و این فایل PDF
    3. IELTS speaking tests :By Dr.Irvani : این کتاب هم دید خوبی بهت میده از مصاحبه (همون Speaking)
    ------------
    ولی بنظر من از نون شب برای شما واجب تر تستهای سالهای قبله که تو همون کتابای معروف IELST CAMBRIDGE جمع آوری شده و زمان ما که 6 جلد بود(خصوصا تو هفته های آخر بنظر من کاملا رو اینا تمرکز کنین)
    ------------
    یه تجربه: برای اینکه اون 5 نسخه فرواردی کارنامتون رایگان حساب شه باید قبل امتحان آدرس ها رو تو سایت آیلتس ایران ذکر کنین(زمان ما اینطور بود)...اما حالا اگر هم آدرسو کامل نمیدونستین یا نظرتون عوض شد خیلی نگران نباشین...اینا فقط براشون این مهمه که شما یه درخواستی داده باشین مبنی بر اینکه 5 نسخه اضافه میخواهین حالا بعدا که کارنامه هاتون اومد میتونین آدرسهای دقیق موردنظرتونو بدین تا اونا پست کنن...راستی مدارک تحصیلیتون رو هم ببرین همون دفتر آیلتس با کارنامه ها پست کنین...اینطوری فقط پول یه پستو میدین
    -- دیگه نیستم٬ خوبی بدی دیدین حلال کنین. خداحافظ همگی

Member chormang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Milano

IRAN IELTS_26 JUN._ Academic
    Listening: 6.5
    Reading: 7
    Writing: 5
    Speaking: 5
    Overall: 6
    دوتای اول کامل انتظار داشتم البته لینینگ رو 7 یا 7.5 حساب میکردم چون مطمئنم 6 تا غلط بیشتر نداشتم. اما رایتینگ که منطقه چون task2 رو به شدت وقت کم اوردم و اما speaking اصلاً انتظار نداشتم.جا خوردم...من خیلی خوب حرف زدم....چنتا اصطلاح هم اومد که کفش برید...اما نمیدونم چرا..من اصفهان دادم و از examiner اصلاً راضی نبودم.
    در یک کلام.تمرین تمرین تمرین

26June-Sanjesh-Mashad-Academic
    L:6.5
    R:7.5
    W:7.5
    S:7.5
    Overall:7.5

من بعد امتحان توی تاپیک های تفکیکی مهارت ها، اطلاعات و تجربه هام رو نوشتم. اما اون چه که تجربه شخصی من برای آمادگی آیلتس بود اینه: من حدود 3هفته وقت گذاشتم برای امتحان که البته هفته اول عمدتا در هیجان و استرس منابع فراوان و زمان کمی که دارم هدر شد اما 2هفته آخر رو شدید تمرکز کردم روی امتحان (راستش از هیچ چیزی به اندازه دوباره کاری نفرت ندارم و به هیچ قیمتی حاضر نبودم به دوباره خوندن این کتاب زبان ها حتی فکر کنم!!!)
    درسته بیس زبانم خوب بود اما خیلی چیزا رو فراموش کرده بودم، دایره لغات که اصلا حرفشو نزنید! فکر کنم دوستانی که محبت می کردن و سوال های من رو توی روزای قبل امتحان جواب می دادن متوجه گیجی و شوت بودن من از مرحله بودن... اما قدرت انطباقم خوبه و تونستم خودمو زود جمع و جور کنم.
    خوب طبیعتا اگه بیشتر وقت می ذاشتم نمره بهتری می گرفتم اما نسبت به تلاشم از نمره ام راضی ام.

به نظر من دونستن تکنیک های آیلتس خیلی مهمه اما تسلط نسبی به زبان انگلیسی از اون مهمتره، چون فقط یه امتحان زبان ساده توی شرایط آزمایشگاهی نیست بلکه مهارت استفاده از اون زبانه.

آهان یه چیزی که ممکنه خیلی ها مثه من ندونن: برای لیسنینگ خبری از هدفون نیست اما کیفیت صدایی که توی سالن پخش می شه خوبه، پس برای تمرین حتما هدفون رو کنار بذارید.
    اگه کمکی ازم بر میآد خوشحال می شم سوالات دوستان رو جواب بدم.

Junior Member farhadoo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng

May 29 Sanjesh Tehran

Listening: 8.0
    Reading: 6.5
    Writing: 6.0
    Speaking: 7.5
    Overall: 7.0

Focus on IELTS ,504 absolutely essential words , Official IELTS Practice Material ,Passport to IELTS ,IELTS secrets , hundreds of british council podcasts for listening
    ویرایش توسط farhadoo : July 9th, 2010 در ساعت 02:08 AM

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

یادم نیست کی امتحان دادم اما توی زمستون هشتاد و هشت بود. سنجش.

L:9/R:9/w:7/S:9/Overall:8.5

من رفته بودم که نه کامل بشم اما همونجوری که توی فروم یه جای دیگه توضیح دادم، چون هول شدم و حال جسمیم اون روز خیلی بد بود موضوع رایتینگ رو کامل نخوندم و در نتیجه فقط به یکی از قسمت هاش جواب دادم. توصیه ای که می تونم بکنم اینه که مثل من هول نشین و با دقت سوال رو بخونین. برای لیسنینگ اگه همه ی کتابهایی که معرفی شدن رو خوندین یه سر برین تو این وبسایت www.librivox.org و کتاب صوتی داونلود کنین و گوش بدین. هم کتاب قصه گوش دادین و هم زبانتون خوب شده. برای ریدینیگ هم هرچی دستتون می رسه بخونین و کلیشه است اما جعبه لایتنر عالیه برای کلمه حفظ کردن. در مورد اسپیکینگ هم تنها راهش اینه که تمرین کنین. هیچ کس با نگاه کردن دو هزار تا فیلم اسپیکینگش خوب نمی شه ، یه نفر رو پیدا کنین باهاش حرف بزنین. حتی می تونین گروههای تمرین بسازین و تو اسکایپ با هم تمرین کنین. بخصوص از بچه هایی که آیلتس دادن و نمره خوب گرفتند کمک بخواین. رایتینگ هم تا می تونین بنویسین و بدین افراد دیگه براتون تصحیح کنن.

موفق باشید
    (اگه کاری از من برمیاد حتما بهم بگین)
    متاسفانه حساب کاربری من غیرفعال هست.

Junior Member

Sanjesh Tehran - July 2010 - Academic

Listening: 7.0 - Reading: 6.5 - Writing: 7.0 - Speaking: 6.5

Total Band Score: 7.0

منابع : Insight to IELTS Extra - Cambridge Test Books 3,5 - 504 Essential Words

مدت زمان خواندن اختصاصی برای IELTS : حدود 2 ماه

پیشنهادات :
    1- حداقل از یک ماه مانده به امتحان تست های کمبریج را با زمان بندی بزنید.
    2- در بخش Writing حتما از اصول نوشتاری کتاب ... Insight بهره بگیرید. کاربرد درست قید و زمان های فعل و پاراگراف بندی بسیار در نمره تاثیرگذار است.
    3- خودتان را بیش از حد درگیر کتاب های گوناگون نکنید.
    4- تا جایی که ممکن است برای بخش Reading از شیوه Scan & Skim استفاده کنید تا وقت کم نیاورید.

موفق و شاد باشید.

Member chormang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Milano

IRAN IELTS_17 July._ Academic

Listening: 6.5
    Reading: 6.5
    Writing: 5.5
    Speaking: 6.5
    Overall: 6.5

این بار نیم نمره پیشرفت داشتم...فاصله بین دو امتحان هم کمتر از 3 هفته....به نظره من گرفتن 7 در این امتحان دقیقاً یه درصدی شانس هست (به خاطره اینکه examiner ممکنه کاملاً سلیقه ای نمره بده)و بیشتر از اون زحمت شما مخصوصاً توی writing و speaking که شاید 2 ماه قبل امتحان بشه یه تکونیش داد اما خیلی ماژول های دیگه هم قابل پیشرفته اما اونا حاصل کاره دانش زبونتونه نه کاره دو ماه...توی ریدینگ به نظره من باید فقط تکنیک بزنید...لغت مهمه اما تا حدی...

Junior Member

Listening:6.5,Reading:7,Writing:6.5,Speaking:7
    Overall:7
    some books that I had studied:
    Iravani(for speaking),New Insight Into IELTS,Cambridge1-7,Vocabulary For IELTS,Preparation
    I think Vocabulary for IELTS and Cambrdige 1-7 is vital,other sources are good especially if you have much time before your exam.Personaly, took writing class was helpful.I studied about 4months.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

14 آگوست - ایران آیلتس

L: 8
    R: 7
    W: 6.5
    S: 7
    ----
    Overall: 7

خوب بالاخره نمره امتحان 14 اوت هم اعلام شد و من همچنان در شگفت زدگی به سر می‌برم! من برای امتحان یک اشتباه بزرگ مرتکب شدم و اون این بود که شب قبل از امتحان نیامدم تهران بخوابم و در نتیجه چهار ساعت در شب رو در اتوبوس گذروندم بدون خواب. همین مساله استرس سنگینی به من وارد کرد و ریدینگ و رایتینگ را خراب کردم. البته فکر می‌کردم خیلی بدتر از اینها داده باشم ولی به هر حال انتظار 7 را نداشتم در ریدینگ. به هر ترتیب مهم‌ترین توصیه من در مورد شرکت در امتحان اینه که حتما شب قبل از امتحان خوب بخوابید چون خود امتحان به اندازه کافی استرس‌زا هست و کم خوابی می‌تونه بدترش کنه.

در مورد اسپکینگ که ضعیف‌ترین اسکیل من بود اگرچه خوب حرف زدم و تونستم ارتباط خوبی با ممتحن برقرار کنم ولی ایمان دارم که ممتحن بسیار در نمره اسپکینگ تاثیر داره(تا حدود یک نمره). ممتحن من یک خانم مسن انگلیسی بود که اسمش رو یادم نیست. مهمترین کاری که من در مورد اسپکینگ کردم این بود که با دو نفر از دوستانم که با هم برای آیلتس می‌خوندیم از یک‌ماه قبل از امتحان هر روز روزی 1.5 ساعت جمع می‌شدیم و اسپکینگ کار می‌کردیم و تقریبا تمام موضوعات اسپکینگ کتاب‌های کمبریج را کاور کردیم. این کار باعث شد تا هیچ سوالی غیر منتظره به نظر نیاد و بتونیم در موردش اظهار نظر کنیم.

در مورد رایتینگ هم تقریبا همون کاری را کردم که در مورد اسپیکنگ کردم. یعنی بعد از تمرین هر روزه اسپکینگ، رایتینگ‌هامون رو با دوستانم می‌خوندیم و از هم ایراد می‌گرفتیم. برای این کار هم از موضوعات کتابهای کمبریج استفاده می‌کردیم(در هر دو تسک).

اما در مورد ریدینگ. قوی ترین اسکیل من ریدینگ بود. هر چند به علت کم خوابی نتونستم خوب تمرکز کنم و در نتیجه بر خلاف همیشه وقت کم آوردم و 4 سوال را کلا سفید گذاشتم باز با این حال نمره خوبی گرفتم. برای ریدینگ من همه ریدینگ‌های کتاب‌های کمبریج به اضافه کتاب بسیار مفید IELTS ACADEMIC READING by McCarther & Ash را انجام دادم که در کل چیزی حدود 38 تست ریدینگ زدم که خیلی خیلی کمکم کرد.

در مورد لیسنینگ باید بگم که بر خلاف انتظارم، بسیار بسیار ساده بود. فقط نیاز به تمرکز بالا داشت. شما در موقع لیسنینک نباید به هیچ چیز جز صدای در حال پخش (حتی سوالات) فکر کنید. من یک تکنیکی برای خودم داشتم که خیلی کمک کرد. در زمان در نظر گرفته شده برای خواندن سوالات، سوالات را تا جایی که امکان داشتم می‌خواندم. بعد در یک گوشه سفید برگه سوال یک نقطه می‌کشیدم و به آن خیره می‌شدم در نتیجه کل توجهم بر روی صدای در حال پخش متمرکز می‌شد. فقط زمانی چشم از نقطه بر می‌داشتم که جواب را می‌شنیدم.

ضمنا پایه زبان من به صورت کلی متوسط به بالا بود و حدود سه ماه برای امتحان وقت گذاشتم و 30 جلسه هم در یک کلاس 7 نفره آیلتس شرکت کردم که خیلی خیلی مفید بود.

این هم لیست منابع مطالعاتی من:

1- Listening
    a. Listening Extra
    b. Test Your Listening
    c. Listen Here

2- Reading
    a. IELTS preparation and practice (reading and writing) academic module
    b. Developing reading skills (advance)
    c. IELTS Academic Reading (McCarther and Ash)

3- Speaking
    a. The speaking test of IELTS (Anahid ramezanee)

4- Writing
    a. Paragraph Developing

5- Test Samples
    a. Practice Test for IELTS 1-7 (real samples)
    b. IELTS PLUS 2

ApplyAbroad Veteran
    saeid_plove آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام پارسال یکدفه امتحان دادم. که 3 ماه فشرده اینترچنج رو تموم کردم و یک ماه هم واسه آیلتس خوندم.
    نمرم شد :
    Speaking :7
    Writting:6
    Reading:4.5
    Lestening:6
    Overall:6
    که سر امتحان به دلیل بی تجربگی سر ریدینگ وقت کم آووردم و پسیج آخر نزدم.
    از اون موقع دیگه وقت نشد امتحان بدم و حتی حدود 5 ماه زبان هم نخوندم (دیگه همه چی داشت یادم میرفت)

Cambridge 5 6 7 and 504 منابع خوانده شده برای امتحان اول
    امسال دوباره امتحان دادم با صرف 3 ماه اختصاصا آیلتس خوندن:
    Speaking :6.5
    Writting:6
    Reading:6
    Lestening:6.5
    Overall:6.5

منابع این امتحان:
    Vocabulary for IELTS, Test builder 2 . IELTS Plus (2) . IELTS cambridge 4, Success to IELTS
    یک سوم check your vocabulary for IELTS

یه نصحت دوستانه : نزارید بین زبان خوندنتون فاصله بیوفته که واقعا تخریب کننده هستش . من اگه همو پارسال 2 تا پشت سر هم ثبت نام می کردم نمرمو همون پارسال حتما می گرفتم و دیگه لازم نبود امسال دوباره 3 ماه بخونم.
    The road is better than inn, So shut up! and drive