صفحه 14 از 63 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 626

موضوع: پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در خصوص روش خواندن و منابع مطالعه شده)

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

پیش فرض پاسخ : IELTS SCORE DATA BASE

درود
    نمره ی ما هم بلخره دیروز عصر اومد (21 اوگوست اصفهان):
    S : 6
    L : 6.5
    W : 6.5
    R : 6
    O : 6.5
    من بار اولم بود و کلاً کمتر از یک ماه تمرین کردم. پشتوانه ی زبانم خوب بود، اما نه چندان بصورت آکادمیک (سه ترم وقتی بچه بودم رفتم زبانکده و سه ترم هم وقتی دبیرستان بودم!)، ولی خب گهگاه خیلی با انگلیسی میونه داشتم - زمان دانشجوییم ترجمه می کردم، و مخصوصاً یکسال گذشته با متون فنی رشته ی کامپیوتر و فرومهای انگلیسی زبان زیاد سرو کار داشتم - ولی باز هم دایره ی لغاتم اصلاً خوب نبود (همه ش پای کامپیوتر و با در دسترس بودن دیکشنری خودمونو ارزیابی میکردیم!)
    اما تو همین یه ماه بیشتر از هزار تا واژه رو که از متون کتابهای کمریج (من فقط 2، 3 و 5 رو رسیدم) استخراج کردم و تمرین کردم رو حفظ کردنشون، از همین واژه ها و ساختارهای متنی در همه ی ماژولها بهره بردم. برا همین من بیشترین وقت رو روی ریدینگ گذاشته بودم.

من روز امتحان شرایط فیزیکی مساعدی اصلاً نداشتم (نتونستم بخوابم، البته نه از روی استرس !) و در واقع امتحان رو خراب کردم! مخصوصاً ریدینگ و رایتینگ. و رو این حساب خیلی نمره های خوبی فکر میکنم گرفتم!

توصیه:
    رایتینگ رو واقعاً هوشمندانه فکر میکنم پیش بردم (به نظر خودم)، چون به زور 200 کلمه نوشتم و اصلاً انتظار همین نمره رو هم نداشتم، نه اینکه وقت کم بیارم چیزی واسه گفتن نداشتم، اما خودم رو گذاشتم جای ممتحن و سعی کردم تمام مهارتم در استفاده ی متنوع از ساختارهای گرامری و پرهیز از تکراری شدن و همچنین مرتبط با موضوع نوشتن رو به کار بردم. در ضمن ساختار مقدمه و بدنه و نتیجه گیری در انشا رو هم حفظ کردم، هر چند اصلاً به نظرم مقدمه و نتیجه یری دلچسبی نشد. بیشتر با کلمات بازی کردم، چون موضوع بسیار مشکلی بود به نظرم.
    اسپیکینگ رو هم که در قسمت مربوطه به تفصیل عرض کردم. اگر ارفاق میکرد باید 7 می شدم، ولی به نظرم خیلی سختگیر بود! فقط چیزی که هست اینه که باید اعتراف کنم حداقل نصف نمره م رو مدیون دوست بسیار عزیز، کابر انجمن، امید هستم که در تاپیک English Conversation باهاش آشنا شدم و با نهایت حوصله سه جلسه با هم تمرین کردیم توی یاهو (با تمام مشکلات فنی...) و من غیر از اون خیلی وقت بود که حرف نزده بودم. براش صمیمانه آرزوی پیروزی می کنم.
    اینم بگم که سه تا موضوع رو دقیقاً درباره ش صحبت کرده بودیم (از پایگاه داده ی اسپیکینگ بهره ببرید)
    لسنینگ هم که فکر میکردم 7 یا حتی 8 بشم...! فقط یه موردی میخوام اضافه کنم: کیفیت صدا خوب بود، ولی من فکر میکنم از یه طرف (سمت چپ) که به سمت مرکز سالن بود، صدای بیشتری میومد... بعد هم فقط تمرکز میخواد، اینام ترتیب ماژولها رو واقعاً عالی گذاشتند. سعی کنید خسته نباشید، امتحان ما ساعت بعد از 9 شروع شد، در حالیکه از هفت و نیم تو محل بودیم...
    و بلخره ریدینگی که خیلی کار کرده بودم و انتظار داشتم سکوی پرتابم باشه، واسش وقت کم آوردم و به راحتی 10 تا سوال رو نرسیدم ببینم، و فراموش نشود که حتماً خالی نگذارید (هر چند من 4 تا جاخالی و دو سه تا چند گزینه ای رو هم نرسیدم که بنویسم).
    میتونید ببینید که حدس میزدم 6 هم نشم، و لی...

در کل من اولش بعد امتحان خیلی گرفته بودم، و حتی انتظار 6 رو هم نداشتم، بخاطر اینکه خیلی سختگیرانه به موضوع نگاه می کردم، ولی نگران نباشید و سعی کنید حالتون خوب باشه، سرحال باشید تا تمام چیزی که واقعاً هستید رو ارایه بدید

با آرزوی کامیابی برای همه ی شما
    ویرایش توسط silence scream : September 5th, 2010 در ساعت 09:38 AM
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

Junior Member

با سلام،
    من دقیقا سه ماه پیش تصمیم گرفتم در امتحان آیلتس شرکت کنم. خیلی در این فروم سرچ کردم و نظرات مختلف را خوندم. به این نتیجه رسیدم که نسبتا باید امتحان ساده ای باشه، برای همین برای آزمون 30/5/89 ثبت نام کردم! یک کلاس هم اسم نوشتم که متاسفانه کلاس دیر شروع شد (آخر تیر ماه) و به دردم نخورد. وقتی شروع به مطالعه کردم دیدم که امتحان، امتحان مشکلی هست. سطح زبانم نسبتا خوبه ولی عالی نیست. استرس خیلی زیادی رو تحمل کردم توی این مدت و نرسیدم خوب مطالعه کنم. خیلی دو ماه بدی بود. البته امتحانم خدا رو شکر خوب شد:
    L: 6.5
    S: 6.5
    W: 7
    R: 7.5
    O: 7
    اما می خوام به بقیه توصیه کنم که:
    1- اگر سطح زبانتون خوبه و نمره خوبی گرفتید، اغراق نکنید. مثل خیلی ها که نوشتند من یکی دو هفته خوندم ...
    2- به نوشته های افراد برای تصمیم گیری تکیه نکنید.
    در مورد تجربیاتم، من کتاب New Insight Into IELTS و Cambridge IELTS 4,5,6,7 رو مطالعه کردم. همه کتاب های خوبی هستند. مخصوصا اگر مثل من وقت کم دارید از مجموعه Cambridge تست بزنید با زمان بندی مشابه امتحان.
    اما برای کسانی که وقت کافی دارند، تا می تونید Listening گوش بدید، Writing بنویسید و برای Speaking سوالات نمونه را جواب بدید و صدای خودتون رو ضبط کنید. برای Reading هم به نظر من تست زدن در زمان مشابه امتحان از همه کار مفیدتر هست. اگر بتونید مقداری کلمه و گرامر هم بخونید که خیلی خوبه.

موفق باشید.
    ویرایش توسط shad : September 7th, 2010 در ساعت 11:12 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ريزي براي امتحان IELTS

درود به همه
    برای من تجربیاتی تو این چن هفته پیش آمده که گفتنش شاید برای کسایی که مثه من از آیلتس غول ساختند، خالی از آرامش و اعتماد به نفس نباشه. واقعیت اینه که تو ایران، قصه زبان هم به یه بیزینس تبدیل شده که این باعث شده که اولن کلی موسسه عجیب و غریب رشد کنه، کلی آدم مدعی تدریس پیدا شن و همه کلی شرایط و الزامات امتحانات زبان رو عجیب و غریب توصیف کنن که همه بی شک براشون امتحان زبان به یه موضوع پیچیده تبدیل شه که گاهی از خود گرفتن پذیرش از دانشگاه ها هم سخت تر به نظر برسه. همین فضا برای من هم در زمان ایران بودن به وجود اومد، علیرقم داشتن پذیرش با فاند اما تابع شرایط از انگلستان که منوط به زبان بود، کلی برای من نگرانی ایجاد کرده بود. متاسفانه توی ایران هم چون متقاضی برای امتحان زیاده همیشه نزدیک ددلاینها ترافیک زیاده....خلاصه بگم که همه این شرایط من رو قانع کرد که کمی زودتر بیام اینجا تا بتونم کمی زبان بخونم و بعد آیلتس بدم. این رو بگم که بی هیچ تفاوتی همه اون افرادی که در ایران من ملاقات می کردم، بیش از نمره 5 آیلتس برای من تصور نمی کردند. و این معنیش برای من از دست دادن یونیورسیتی کالج بود. بماند. من اینجا فقط یک هفته کلاس رفتم و عملن سواد بیشتری به دست نیاوردم، اما تردید ندارم اعتماد به نفس مهم ترین چیز در امتحان بود، که من بهش رسیدم. بلافاصله امتحان دادم، و واقعن این رو بگم که همه در ایران به من توصیه می کردن که فراموش کنم دانشگاه امسال رو. و این نتیجه من بود-پایین نتیجه چیزهایی که به نظر من ضروریه پیشنهاد می کنم-:
    li:7.5
    rea:7
    wr:7
    sp:7.5
    پیشنهاد ها:
    -اول از همه از توهم افرادی-چه مدرس زبان چه شرکت کنندگان قبلی امتحان چه دوستان چه و چه....- که به شما می گن باید یه قرن بخونی تا نمره بیاری در بیایید بیرون. چرا: چون امتحان آیلتس، امتحانیه که درش تکنیک مهمتر از سواد انگلیسیه. شما اگر اوورالی 8 هم بشید، اصلن به این معنی نیس که زبانتون خوبه. زبان انگلیسی جز در محیط قرار گرفتن، زبان واقعی نمیشه. پس توهمات افراد دیگه رو بیرون بریزید، گول موسسات رو هم نخورید. این امتحان 70% تکنیکه، مثه کنکور خودمون.
    -تا می تونید به گفتگوهای نیتیو زبان از رادیو یا هر چیه دیگه گوش کنید. برای لیسنینگ به واقع احتیاجی نیس تا شما دایره وسیعی از کلمات عجیب و غریب رو املاشو بلد باشید، بلکه مهمه که دایره ضروری از کلماتی رو که متداولن بلد باشین. برای املا واقعن 504 بیشتر احتیاجی نیس. تازه همون هم خیلی زیاده. بی خودی خودتونو با خریدن کتاب های جور واجور اذیت نکنین.البته بازم دارم تاکید می کنم این فقط در مورد امتحانه. املاهای موجود در لیسنینگ، به واقع خیلی وقت ها بیش از کلماتی که زبان دبیرستان بود، نیس. و بیش از اون، کلمات متداوله. پس بی خودی خودتونو با کلماتی که حتا اینجا هم که من هستم کسی به کار نمی بره، خسته نکنین. بهترین مرجع 504، و نه بیشتر.
    -در مورد ریدینگ، این رو بدونین که اگر شما ده هزار جور کتابی رو که از هرکی بپرسین بهتون معرفی می کنه رو هم بخونین، باز هم کلمه ای هس که شما معنیشو ندونین. جالبه بعد از امتحان من از یه نیتیو سوال کردم، کلی گیج شده بود. پس خیالتون راحت. مهمترین موضوع داشتن دامنه نه وسیع، اما پر کاربردی از کلماته. بازم 504 کافیه. در عین حال لازم نیس اصلن شما تموم متن رو بخونین. اول سوال ها رو بخونین، و دنبال جواب بگردیدن. و اینم بدونین که خیلی ها وقت کم میارن و اصلن مهم نیس. شما برنامه ریزی کنین که برای نمره ای که می خایین چن تا سوال درست باید بزنین، به چن تا بیش از اون اکتفا کنین.
    -برای رایتینگ هم دامنه مشخصی از سوالات تاپیک ها توی تسک 1 و 2 وجود داره. در عین حال بازهم به اعتقاد من می تونید دامنه ی محدود اما مهمی از کلمات رو متناسب با نحوه نوشتن اون چیزی که تو ذهنتون هس انتخاب کنین، و همیشه در تمرین به اون ها تکیه کنین. محدوده 20 تا 30 تایی از قیود برای تسک 1، و 50 تایی افعال برای اون تسک کفایت می کنه. برای تسک 2، این واقعیت وجود داره که ما ذهنمون با ادبیات ایرانی شکل گرفته، هر چند سال هم که بگذره ایرانی فکر می کنیم اول، بعد سعی می کنیم اونو به اگلیسی ترجمه کنیم. همون که یه اسپانیایی هم همین طوره و مابقی. پس سعی کنین معادل انگلیسی عبارات و جملاتی رو که وقتی دارین فکرتونو به فارسی می نویسین، پیدا کنین. و همیشه از اونا استفاده کنین تا براتون جا بیافته. مثال جکلات مقایسه ای، علت و معلولی، و..../ توجه کنین که تسک 1، بیش از 150 کلمه و تسک 2، بیش از 250 کلمه نیاز نداره. این یعنی که لازم نیس اصلن زیاد بنویسین و بر عکس که تصور میشه هر چه زادتر، نمره بیشتر، کاملن برعکسه، و گاهی تاثیر منفی داره چون شما حرفی رو که باید فرضن در 10 جمله بگین، در 14 جمله گفتین. مهمترین نقطه در نمره رایتینگ، ساختارمند بودنه نوشتس حتا اگر استدلال های شما برای تسک 2، احمقانه خنده دار و سطحی باشه. تسک 1 هم که فقط و فقط توصیف اونچه می بینید با تاکید بر مهمترین نکته ها و نه همه! این مشکله همه ما ایرانی ها هس البته، به خاطر اینکه ادبیات غنی داریم، همه عادت داریم به جزیی نگری، زیاد نویسی که مهمترین مشکل در رایتینگه.
    -برای اسپیکینگ، اولین نکته اعتماد به نفس و تمرین با کلماتیه که می دونین. فرض کنین به فارسی ازتون بپرسن مهمترین اتفاقی که تو عمرتون دیر کردن باعث از دست دادنش شد چی بوده؟ شما دو دقیقه باید در موردش حرق بزنین؟ کاره سختیه؟ انگلیسیشم عین همینه. متاسفانه اکثر افرادی که تو ایران تدریس می کنن اکسنت های عجیب و غریبی رو از خودشون در میارن و فکر می کنن درسته. مغز ما ها رو هم با این چیزا پر کردن که مثلن اگه گلومونو تنگ کنیم صدا از تهش در بیاد، خیلی انگلیسی خوب حرف می زنیم. همه این حرفا مزخرفه-معذرت می خوام البته-من الآن دارم اینجا می بینیم که اگه یدونه از اون آدم ها بیان اینجا حرف بزنن، هیچ کی حرفشونو نمی فهمه. پس.... بی خودی روی اکسنت خودتون برای امتحان کار نکنین. البته این معنی نیس که کلمه رو اشتباه تلفظ کنین، نه. ولی لازم نیس به زور بخواهین ادای نیتیوها رو در بیاریم. در امتحان، ممتحن می دوه که شما نیتیو نیستین، پس انتظار نداره لهجه ی درستی داشته باشین، مهمترین نکته اینه که شما بتونین حرفتونو درست و کامل بزنین، حالا با هر لهجه ای! این خیلی مهمه، حواستون باشه که در زمان آمادگی برای امتحان، و امتحان اصلن وقت خودتونو به این اختصاص ندین. کاملن بیهودس. تا زمانی که امیدوارم برای همتون به زودی باشه و در یک کشور انگلیسی زبان رندگی نکنین و اونم شاید چندین سال، لهجه نیتیو نخواهد شد!!!باور کنین. اما در مورد محورهایی که در امتحان اسپیکینگ هس، من خودم توی اینترنت گشتم و تمام این محورهای اسپیکینگ رو پیدا کردم، چیدا کردنش آسونه. این رو هم بدنید که تقریبن محورهای اسپیکینگ، همیشه ثابته. اطلاع کلی از محورها می تونه خیلی کمک کننده باشه. گاهی گپ زدن به انگلیسی با دوستان و .... مهمترین
    چیزیه که به شما می تونه کمک کنه. شنیدن دیالوگ های توی اینترنت، دیدن فیلم مهمترین منبع می تونه باشه. حتا توی اینترنت نمونه های اینترویو ها واقعی آیلتس هس، اگر بگردین. و در نهایت اعتماد به نفس، دایره محدود اما پر کاربرد از کلماتی که بتونین باهاش ایده خودتونو بگید مهمترین نکته هس.
    -بازم تکرار می کنم، قصه امتحان چیزه جدایی از خود زبان آموزیه. امتحان تکنیکه، و حد معمول و متوسطی از زبان دونستن.
    -مطلقن وقت خودتونو با کلاس های جورواجور که همه توصیه می کنن، کتاب های عجیب و غریب اگر هدفتون امتحانه تلف نکنین! کتاب های کمبریج و بعد دو نسخه پرکتیس تست و 504 همه اون پیزیه که شما رو 8 و 8.5 هم می تونه برسونه. شنیدن مکالمه انگلیسی، دیدن فیلم و اخبار مهمترین منبع برای ارتقا زبان انگلیسیه. اگر در گرامر ضعیف هستین، نسخه آبیه گرامر این یوز کمبریج-قبل از ادونس و بعد از بیسیک- همه اون چیزیه که شما لازم دارین. نسخه ادونس رو اینجا حتا برای خود نیتیو ها هم سخته!
    -رسیدن یه نمره مناسب برای دانشگاه، با یه تمرکز 1 ماهه، و نه به معنیه تعطیل کردن زندگی مثه وقتی که برای کنکور بود، نه! روزی 3 تا 4 ساعت درگیر بودن با زبان و البته سعی کردن به اینکه نمونه امتحان ها رو تو شبیه سازی فضای امتحان؛ و با توجه به زمان، امتحان دادن. امکان پذیره. حداقل نیاز برای شروع زبان، در حد چیزیه که در دبیرستان از زبان یاد گرفتیم. این واقعیته! اصلن به خودتون سخت نگیرین، فقط تمرین و تمرین و تمرین نمونه سوالات و البته پیدا کردن مثلن نمونه رایتینگ از اینترنت، ری-رایت کردن اونا و بعد دوباره نوشتنشون بر اساس فکر خودتون. گوشش کردن رو هم فراموش نکنین. همش همینه. غول نساختن هم مرحله بعدیه!
    مشخصن یه سطح معمول از زبان برای امتحان نیازه، ولی این اصلن به این معنی نیس که شما باید 2000 تا کلمه حفط کنین و چه و چه و چه. تمرکز-استفاده از تکنیک-اعتماد به نفس-مدیریت خوب زمان برای یه نمره 6 تا 7، واقعن کافیه. خودتونو نگران نکنین. و به اعتقاد من اگر هم کلاس می رید، تنها با هدف ارتقا سطح عمومی زبانتون برید، من اینجا توصیه های خیلی مفیدی از بقیه بچه ها دیدم که واقعن هم همه قصه همینه. باقیه حرف ها و صحبت ها و کلاس های با اسم عجیب غریب که ادعای آموزش تضمینی آیلتس دارن، یه قصه و تله پول بیشتر نیس و جز وقت تلف کردن، هیچ کاره دیگه ای واقعن نمی کنه.
    پ.ن: برای من چون این موضوع به یه معضل شبیه بود قبل امتحان، فکر کردم گفتنش شاید بتونه استرس شما رو هم کم کنه.امیدورام که همگی موفق باشید، ترس رو هم از خودتون دور کنین! توهمات آدم های دیگه رو هم دور بزین. با امید موفقیت همه.
    ویرایش توسط khovande : September 10th, 2010 در ساعت 11:43 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Eng-UCDenver

سلام بر همه
    من امتحان 4 سپتامبر 2010 شرکت کردم که میشه گفت با خوش شانسی overall ؛7 شدم.Academic
    S:6
    R:7
    W:7
    L:7
    Overall:7
    ------------------------------------------
    من بطور جدی حدود 2 ماه واسه آیلتس خوندم(ولی نسبتا زیاد وقت گذاشتم روزانه...حدود 5 ساعت میانگین)
    قبلش کتاب 504 رو بعنوان راه انداز خونده بودم!!...1100 رو هم یکم خونده بودم که بیخیالش شده بودم(اصلا واسه آیلتس پیشنهاد نمیکنم1100 رو)

برای reading کتاب IELTS reading tests :By McCarter-Ash رو خوندم که واقعا راهم انداخت
    برای writing نمونه های تو اینترت که pdf هست واسه هر دو قسمت رو یکم تمرین کردم...کلا زیاد مثال نوشته بودم تا ترسی ازنوشتن نداشته باشم...آخرا هم Target Band 7 رو خوندم که یه سری نکاتش واسه رایتینگ واقعا کمک کرد.
    Listening هم کار خاصی نکردم...فیلم و اینا زیاد نیگاه کرده بودم!!

آخر سر هم از کتاب 3 تا 7 کمبریج رو زدم؛کامل هم بررسی کردم....واقعا کتابهای مهمی هستند
    مدیریت زمان خیلی مهمه.....من تو ریدینگ 4 تا تست رو اصلا نرسیدم بخونم (از این سیستم های match کردن heading بود)؛ هر چهارتا رو زدم D تا یکیش درست باشه حداقل!!wrting هم دقیق دقیق سر وقت تموم کردم(گفت وقت تمومه نقطه آخر رو گذاشتم!!)
    همگی موفق باشید

ApplyAbroad Veteran

منم 4 سپتامبر بودم.
    S:7
    W:6
    R:7
    L:7.5
    Overall:7
    کلاس نرفتم...اگه استاد خوب میتونین پیدا کنین واسه رایتینگ مفیده..ولی در صورتی که استاد واقعا تجربه و دانش آیلتزو داشته باشه.در غیر این صورت نرین بهتره...چون استاد بد ضررش بیشتره...
    اسپیکینگ با دوستای گلم تو نت حرف میزدیم...ولی آخرا خودم با خودم حرف میزدم موضوعات امتحانای قبلو(تو همین سایت بهترین نمونه ها هست...)و اگه وقت زیاد دارین www.ielts-blog.com.
    لیسنینگ فیلم نمیدیدم.به جاش فایل دانلود کرده بودم از بی بی سی قبل از این 2ماه گوش میدادم.تو این 2ماه هم کتابای ielts practice test plus1&2 ,ielts test builder2 و کمبریجای 2 به بالا رو زدم.
    برای ریدینگ کمبریجای 2 به بالا رو زدم و 1 یا 2 تا تست از پرکتسیس تست..البته واسه آشنایی با ریدینگ اول کتاب ielts graduation رو کار کردم.کتاب خوبی بود واسه ریدینگ.
    واسه رایتینگ همه چیو بررسی کردم.از هر کتاب یه ذره.ولی به طور جدی از مثالای آخر کمبریج استفاده کردم(نظرات اگزمینر خیلی مفیده).مهمترین چیز نوشتن زیاده که وقت کم نیارین.دلیل نمره منم همینه چون اولا review نکردم.دوما وقت کم آوردم نتیجه گیریمو خیلی سریع نوشتم و نظر مشخصی ندادم.در حالیکه باید نظرتونو اعلام کنین...
    برای لغت از کتاب vocabulary for ielts استفاده کردم نصفه نیمه..ولی خیلی میتونه مفید باشه...به نظر من واسه هر موضوع نیاز به یه سری لغت دارین که توش پیدا میشه..به نظر من که کافیه!

Member aidin1840 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مترجمی زبان انگلیسی پیام نور دماوند

IRAN IELTS (Sanjesh)--DEC 2009-- Academic

Listening: 6.5--Reading: 7.5--Writing: 6.5--Speaking: 6.5

Total Band Score:7

من کتاب Insight into IELTS و 504 را برای امتحان خوندم. البته قبلش برای گرامر Grammar in use را خوندم.
    حدود 4 ماه مطالعه کردم. روزی 2 ساعت
    پیشنهاد می کنم فقط اعتماد به نفس داشته باشین.

پیروز باشید.
    به خويشتن اعتماد كن، آنگاه راه زندگي را خواهي يافت.

Junior Member

با سلام

L=6; R=6.5;W=6.5;S=6.5 Overall=6.5
    من 10 روزی کتابهای کمبریج را خوندم البته چون قبلش تافل داده بودم تا حدی آماده بودم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Agr. Entomology-Isfahan University of Technology

ایران آیلتس، June 19th
    L= 7.5 , R= 8.5 , W= 7 , S= 7 , Overal= 7.5

منم با khovande کاملا موافقم. اصلا سخت نگیرید. تکنیکها رو که یاد بگیرید اصلا امتحان سختی نیست.
    - من برای شروع، کتاب step up to IELTS از کمبریج رو خوندم که خیلی عالی بود و برای آشنایی با امتحان خیلی کمکم کرد. به همه کسایی که نمیدونن از کجا شروع کنن توصیش میکنم.
    - کتابای کمبریج 1-7 رو امتحان دادم. اوائل هفته ای یک بار امتحان میگرفتم از خودم. بعد فشرده ترش کردم و میتونم بگم که فقط همون برای ریدینگ کاملا کافیه (البته با استفاده از تکنیکایی که تو کتاب قبلی گفته و اونایی که بعدا خودتون دستتون میاد)
    - Plus 1 & 2
    - کتاب crack IELTS in a flash برای Speaking و writing خصوصا task1 خیلی عالیه. ایده های خوبی میده.اصطلاحها و کلمه های خوبی که داره که میتونین ازش استفاده کنین. بعدش هم که تمرین، تمرین، تمرین
    -برای listening فقط فایلهای مربوط به امتحان ایلتس رو گوش بدید.ولی زیاد. هر موقع بیکار شدید گوش بدید و با متنش چک کنید. خیلی کمک میکنه که گوشتون با کلمه های رایج ایلتس آشنا بشه

موفق باشید

Junior Member

Sanjesh Tehran 4 sep 2010
    Listening: 6
    Reading :7.5
    Writing :6
    speaking :6.5
    overall:6.5
    من در کل یه ماه و چند روز واسه امتحان خوندم.روزی بیشتر از 4 ساعت هم وقت نمیکردم که بخونم.فکر میکردم رایتینگ نقطه قوت منه و ریدینگ نقطه ضعف من.واسه همین روزای آخر فقط ریدینگ میخوندم.من فقط کتابهای کمبریج از کتاب 3 تا 7 رو دو بار مرور کردم.کلاس هم رفتم کلاس هم کمک کرد ولی من تو قسمت ریدینگ خودم چند تا روش اختراع کردم که باعث شد تقریبا به موقع تموم کنم و وقت کم نیارم.منظورم اینه که زیاد به کلاس اتکا نکنین.چون استاد من یه هفته قبل آزمون گفت کمتر از 7 نمیشم و امکان نداره تو قسمت اول رایتینگ به جای ریپورت،مپ بدن ولی دقیقا Task 1 من مقایسه دو تا نقشه بود.

Junior Member

سلام
    Sanjesh Tehran - Sep .16 - Academic Listening: 7.5

--Reading: 9.0 --Writing: 6.5 --Speaking: 6.5
    Total Band Score: 7.5

1. همانطور كه در بخش هاي ديگرفروم ذكرشده كتابهاي Cambridge مرجع بسيار مناسبي هستند. من براي امتحان حدوداً 4 ماه بصورت پيوسته خوندم. - من ازابتداي شهريور هر روز يكي از تست هاي كتاب هاي كمبريج را در در زمان واقعي جواب دادم. واقعاً موثر بود و روز امتحان استرس زيادي نداشتم.
    براي Reading كتاب Focus on IELTS را توصيه ميكنم. بعلاوه كتاب IELTSانتشارات Barrons كه خلاصه آن به فارسي هم چاپ شده هم كتاب خوبي بود. براي Reading دو اصل را فراموش نكنيد. 1- ابتدا سوالات را بخوانيد و بعد متن را 2- به هيچوجه متن را كامل نخوانيد. البته اين تكنيكي بود كه براي من جواب داد.
    - براي Writing در وبلاگ http://www.ielts-blog.com نمونه هاي متعدد نوشتاري وجود دارد كه تصحيح هم شده اند و جنبه آموزشي خوبي دارند. بعلاوه ويدئوهاي آموزشي خوبي در اين سايت وجوددارد.
    - براي listening هم كتاب خاصي نخواندم ولي توصيه هاي كتاب Barrons مفيد بود.
    - براي كليه مهارتها بويژه كسب نمره بالا در writing و speaking نياز به استفاده از لغات نامعمول و گرامر پيچيده داريد. كتاب Cambridge Vocabulary for IELTS براي لغت و English grammar digest
    كتابهاي مناسبي هستند

موفق باشيد