صفحه 17 از 63 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 626

موضوع: پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در خصوص روش خواندن و منابع مطالعه شده)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : IELTS SCORE DATA BASE

15 ژانویه 2011جنرال
    Reading: 8
    Listening: 8
    Writing: 7
    Speaking: 7.5
    Overal: 7.5
    برای تقویت لیستنینگ پادکست های BBC رو گوش کردم و بقیه اسکیل ها کتابهای کمبریج به نظرم بهترین مرجع هستند. اسپیکینگ هم کتابهای ایروانی و IELTS in a crack خلی خوب بود.البته من یک ماه پیش هم در ایلتس تهران امتحان دادم که 6.5 شدم در حالیکه خودم بیشتر از این انتظار داشتم. فکر می کنم سر جلسه هول شده بودم. به هر حال حفظ خونسردی و تمرکز بالا خیلی مهمه و فکر می کنم شرکت در امتحان های آزمایشی هم خیلی می تونه در کم کردن استرس کمک کنه.
    شروع پروسه در دمشق: 11 اکتبر 2006
    ترانسفر فايل به ورشو : 27 اپریل 2010
    درخواست آپديت از ورشو : اکتبر 2010
    ارسال مدارک به ورشو: ژانویه 2011

Junior Member

27 ژانویه 2011 آکادمیک
    Reading: 7
    Listening: 6.5
    Writing: 6.5
    Speaking: 6
    Overall: 6.5

Junior Member

27 ژانویه 2011 آکادمیک
    Reading: 6.5
    Listening: 6.5
    Speaking: 7

به نظر من Reading و Listening، فقط تمرین و تمرکزه و هیچ کتاب خاصی (منظورم کتاب های نمونه سوال نیست) برای IELTS کارآیی چندانی در این دو بخش نداره. با خوندن متن های زیاد و گوش دادن به نمونه های انگلیسی مثل نمونه های BBC که واقعا مفیده، در کنار زدن تست های زیاد به منظور آشنایی هر چه بیشتر با سوالات و البته داشتن یک تمرکز خوب که باز هم با تمرین حاصل میشه، به راحتی میشه به نمره ای متوسط به بالا دست پیدا کرد. به صورت کلی برای من کتاب های cambridge grammar و cambridge vocabulary در کنار 504 واقعا مفید بود و در ضمن استاد من که واقعا خدا خیرش بده واقعا در گرفتن نمره ای مناسب در مهارت های speaking و مخصوصا writing برای من نقش اساسی رو داشت.
    به صورت کلی مهمترین نکته در این آزمون برای من (که البته تجربه بسیار کمی هم در زبان انگلیسی داشتم)، تمرینه و تمرینه و تمرین. من حدودا 50 تا نمونه کامل قبل از آزمون زدم و تونستم با تمرین زیاد و ساختاری (مثلا پیدا کردن مشکلات و تمرین بیشتر برای حل آنها) به عنوان کسی که 6 ماه پیش وقتی کسی ازم سوال انگلیسی می پرسید می خندیدم (به علت نداشتن جواب!) و از لحاظ گرامری فرق حال ساده و گذشته ساده رو تشخیص نمیدادم، نمره 6.5 بگیرم که برای اکثریت دانشگاه های دنیا مورد قبوله و اگر یک مقدار خوش شانس تر بودم، با گرفتن نیم نمره بیشتر در یکی از بخش ها می تونستم به نمره overall 7 هم برسم.
    برای همه دوستان آرزوی موفقیت می کنم.
    علیرضا

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

پیش فرض نتایج آزمون

26 فبریه 2011
    آکادمیک ایران آیلتس
    Listening: 8
    Reading: 7
    Writing: 7
    Speaking: 7.5
    Overall: 7.5

واقعا شرمنده. الان براتون مینویسم::

کاری که من کردم این بود که دو سال تو خونه واسه خودم زبان میخوندم(تفتنی)بعدش یک سال کلاس زبان رفتم.بعد 4 ماه واسه ایلتس خوندم تا امتحان دادم.
    من خیلی کتاب کار کردم.شاید چیزهایی که حتی لازم هم نبود.
    ولی چیزهای اساسی همون کتابای کمبریجه (5 تای اخر که سوالها هم به اخری شبیه تر بود)
    قبلش از کتابهای گرامر و ووکب ایلتس استفاده کردم و vocab oxford و 504 رو هم خوندم.ریدینگ تافل و یه سری کتاب دیگه هم کار کرده بودم!
    اسپیکینگ من خوب بود.55 سری تست spk داشتم که تو اتاقم تنهایی به اونها جواب میدادم و روز امتحان هم تکراری سوال اومد.
    واسه لیسنینگ هم کتابای کمبریج از همه بهترن فقط قبلش باید پایت رو درست کنی.بهترین کار گوش کردن به منابع مختلف و سعی در نوشتن یا درک اونهاست. البته من tactic ابی و listen here رو هم کار کرده بودم.
    واسه رایتینگ یه اموزشگاهی نزدیک خونمون بود که من هفته ای هفت هشت تا رایتینگ مینوشتم و اون برام تصحیح میکرد.
    یه سری کتاب essay writing و Ielts preparation and prctice هم واسه ریدینگ و رایتینگ استفاده کردم.
    امیدوارم به درد خورده باشه!!!!
    ویرایش توسط mash2m : September 4th, 2016 در ساعت 01:06 PM دلیل: مرتبط با هم

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

دسامبر 2009
    آکادمیک آیلتس تهران
    Listening: 7.5
    Reading: 8.5
    Speaking: 7

Overall: 7.5

با یه استاد خیلی خیلی خوب! تکنیک های reading رو کار کردم و تمرین writing..
    speaking و listening رو هم زمینه اش رو داشتم چون به صورت مداوم 9-8 سال کلاس زبان رفته بودم.
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

Member
    رشته و دانشگاه
    Innovative Business Services

28 آوریل 2011 ایران آیلتس
    L : 6.5
    R : 5.5
    W : 5.5
    S : 5.5

O : 6

با این که نمره مورد نظرمو گرفتم اما یکم بهتر حرف میزدم و بیشتر میخوندم 6.5-7 میگرفتم ! استرس تو اسپیکینگ خیلی تاثیر داره مخصوصا رو من که سنم کمه و بار اولم بود !

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

دوستان گرامی
    هدف از این تاپیک فقط اعلام نتیجه آزمون IELTS نیست و همانطور که در صفحه اول اشاره شده قرار است کاربران از تجربیات کسانی که آزمون دادند و مراکز برگزاری آزمونشان، منابع، پیشنهادات و ....بهره مند شوند.
    لطفا علاوه بر اینکه نمرات skill های مختلف، مرکز آزمون و آکادمیک یا جنرال بودن آزمونتان را ذکر می کنید، با ذکر نکات و تجربیات مفیدتان از آمادگی قبل از آزمون و حین آزمون، به سایر دوستان کمک کنید.
    ارسال هایی که تنها به ذکر نمره آزمون اختصاص دارند بعد از این حذف خواهند شد چون نمرات تمام شرکت کنندگان در سایت مربوط به مراکز آزمون برای همه قابل مشاهده است.
    با تشکر

سلام دوستان
    من در این مدتی که برای آیلتس می خوندم این سایت خیلی خیلی به من کمک کرد حالا وظیفه خودم میدونم تجربیات خودمو بگم شایییید برای کسی مفید باشه.
    من 16 جوالای سنجش امتحان دادم
    overall 7
    listening 7.5
    reading 6.5
    writing 7
    speaking 6.5
    به طور کلی نمره مورد نظرم رو آوردم ولی از نمره اسپیکینگ اصلا راضی نیستم برای همین از همین اسکیل شروع میکنم. من دوره اینترچنج رو 5 سال پیش تموم کرده بودم و از نظر مکالمه مشکل خاصی نداشتم اما برای امتحان 1 ماه هفته ای 2 جلسه استاد خصوصی گرفتم برای اسپیکینگ و رایتینگ که خیلی خوب بود و خودم و استادم فک میکردیم که 7.5 میارم ولییی اشتباه من روز امتحان:
    تسک اول خیلی خیلی خوب بود ولی متاسفانه سوال تسک 2 با اینکه چندان سخت نبود منو غافلگیر کرد و اشتباه بزرگ من این بود که من اینکه از سوال جا خورده بوذمو با نگاهم کاملا به طرف منتقل کردم و اشتباه دیگه اینکه بیشتر از 2 دقیقه صحبت کردم و ممتحن حرف منو قطع کرد و تسک 3 رو شروع کرد به نظر خودم این 2 تا اشتباه تو ذهن طرف تسلط منو کم جلوه داد.. حالا خواهرانه ازتون میخوام حتی نگاه هاتونو منیج کنید.
    در مورد لیسنینگ که واقعا ساده ترین اسکی آیلتس هست فقط تمرین و خوندن ترنسکریپتهای 8 تا کمبریجو پیشنهاد میکنم و واقعا امتحان در همون سطحه
    در مورد ریدینگ من همین اندازه انتظار داشتم چون تستای کمبرجو همین حدود 6.5-7 میزدم. اما به نظرم ریدینگ کتاب 8 ساده تر هست و روی کتابای 5-7 بیشتر باید کار کرد چون امتحان یکم سخت تره.
    در مورد رایتینگ.... فقططططط تمرین. تا میتونید بنویسید و بدین یه نفر براتون تصحیح کنه و حتما سعی کنید اشتباهاتونو تصحیح کنید. من یک کتاب از اینترنت دانلود کردم که 185 موضوه تافل بود به صورت گذرا ایدهای انشاهاشو خوندم تا یکم دستم بیاد که چی بنویسم. در مورد تسک 1 هم حتما سمپلهای آخر کمبریجو بخونید و سعی کنید یه پاراگراف مقدمه قشنگ حفظ داشته باشید.
    در کل من حدود 2 ماه روزی 6 ساعت وقت گذاشتم و فقطططط 8 جلد کمبریجو خوندم و حتی برای لغت هم لغتای ریدینگهارو که هر تست حدود 30 میشد حفظ کردم این پیشنهاد استادم بود که دیگه کتاب لغت نخونم چون میگفت لغتای آیلتس به مرور تکرار میشن و واقعا همینطور بود. در ضمن وقتی لغت رو داخل ریدینگ حفظ کنید سر امتحان به نظر من بازیابیش خیلی راحت تر هست.
    این نظرهای من در مورد نحوه خوندن آیلتس در سطح نمره ای بود که آوردم. خوشحال میشم برای کسی مفید باشه.

Senior Member YPhoenix آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronics

سلام به همه دوستان
    ممنون از تمام راهنماییهاتون
    روی سخن من بیشتر با کسایی هست که با به دلیل نوع کارشون که به طور روزمره با انگلیسی سر و کار دارن یا به خاطر پشتوانه قبلی (مثلاَ سالها کانون و موسسه رفتن)، از طرفی احساس می کنن مشکلی ندارن و از طرف دیگه نمیدونن چطور تو زمان کم به استاندارد لازم برسن.
    پس اولین شرط لازم، داشتن زمینه قبلی مناسبه (من خودم ILI رو هم با متد قدیم هم با متد جدید خوندم)
    مساله که خیلیا ازش می ترسن، speaking، خانوما و آقایون ما ایرانیا توانایی یادگیری و بیان زبان انگلیسیمون بسیار قویه (از قول اساتید می گم ها) اما!!
    بدلیل آموزش بسیار غیر اصولی و سرسری مخصوصاَ تو دوران مدرسه، چیزی به نام speaking اصولی نداریم!!!! پس خواهش می کنم چه برای IELTS و چه برای مراحل بعدی، Speaking رو یه وقت بذارید اصولی یاد بگیرید و بعد با تمرین و صحبت (با همسر، دوست، تو منزل و ...) تا شرمتون بریزه!!!!!! به خدا راست می گما!! و بتونید روون صحبت کنید. یادتون باشه نداشتن استرس و روانی مکالمه و دقت کافی به سوالات (بعضی وقتها سوالا دو پهلو پرسیده میشه که بدونن شما آگاهیتون از موضوع چقدره) بسیار مهمه
    من شخصاَ مهمترین مهارتی رو که نیازمند کلاس و دوره می دونم، Speaking هست.
    Reading که برای اکثرمون مشکل خاصی نیست اگر بتونیم تمرکز کنیم و قدرت استنباطمون خوب باشه.
    Listening یکم سخت تره و با کوچکترین مساله ای تمرکز و رشته مطلب از دست میره. پس اولاَ حساااااابی تمرکز کنید و تمرین کنید با متنی که پخش میشه برید جلو.
    تو listening خیلی باید اصولی عمل کنید. اگه جوابی رو پیدا نکردید روش زوم نکنید که بقیه جوابا رو از دست بدید.
    Writing هم بخشیه که درسته که خیلی بستگی به توانایی ذاتی نوشتن و ایده پردازی داره اما با تمرین روی موضوعای مختلف و استخراج یه سری لغات و اصطلاحات مشترک و مختص هر موضوع، می تونید یه متن خوب و قابل قبول بنویسید.
    من دوستی دارم که 15 ساله نویسنده است، رمان، نمایشنامه، ... اما تنها مشکلش با IELTS، بخش writing بود که باعث شد 5 بار امتحان بده!!!

چند تا کتاب هستن که برای آشنایی با IELTS و محتوا و آزمونا خوبن، مثلاَ Insight و برای تمرین، cambridge 5،6،7،8 خوبن.
    تا می تونید تمرین کنید، اصولی، یعنی در چارچوب زمانی واقعی آزمون.

بنده روزی که می خواستم ثبت نام کنم، با وجود توانایی که در خودم می بینم، به خاطر دور بودن از جو و نا آشنایی با آزمون، اصلاَ اطمینان نداشتم. اما با همین رویه، این نمره ها رو گرفتم که برای 10 روز درس خوندن (ولی فشرده) هم خوبه هم راضی نیستم.

L: 6
    R: 7
    W: 6
    S: 6.5

پس یادتون باشه: تمرین اصولی، تمرین اصولی، تمرین اصولی و تمرکز و دقت

در خدمتیم

Junior Member

درود به دوستان

نتیجه ی امتحان منم اومد،
    L:6
    R:7.5
    S:6
    W:5.5

اصلا از نتیجم راضی نبودم، ولی نمره رو گرفتم. وظیفمه بیام هر چی می دونم بذارم بقیهه هم شاید به دردشون بخوره. کتاب خاصی نخوندم، فقط کمبریج رو کار کردم. حتما از 5 تا 7 رو کار کنید. اگه وقت دارید که از اول روزی یه تست کامل کار کنید که بهتره.

اول از اسپیکینگ: به نظر من تنها نکته ی مهم کنترل استرس هستش. من لحظه ای باید می رفتم داخل رسیدم، واسه همین هیچ وقتی نداشتم که بشینم اونجا و استرسمو کم کنم. پیشنهاد می کنم حتما 10 دقیقه قبل نوبتتون برید اونجا. بعد که داخل میرید سعی کنید خیلی محترمانه باهاشون حرف بزنید. تا موقعی که بهتون نگفتن کافیه حرف بزنید، حتی اگه سوالای ابتدایی هم کردن سعی کنید بسط بدین حرفاتونو، خیلی مهمه که تا اونجایی که میشه حرف بزیند. بازم میگم مهمترین نکته کنترل استرسه، تا اونجایی که می تونید مسلط بشین به خودتون.

لیسینینگ: بهترین و راحت ترین بخش همین بخشه به نظر من. حتما سوالها رو بخونید و زیر کلمات کلیدیش خط بکشید. تمرکز خیلی اینجا مهمه. من چند بار هواسم پرت شد چند تا سوال رو جا گذاشتم در صورتی که روز قبل از امتحان دو تا تست زدم، هر جفتش رو 35 درست زدم، ولی روز امتحان 6 شدم. تمرکز خیلی مهمه.

ریدینگ: این قسمت از بقیه سخت تره بازم به نظر من. تا جایی که میشه متن بخونید، کتاب، مجله، روزنامه و کلا هر چی که دم دستتون هستش. تست های کمبریج رو حتما تو 1 ساعت بزنین، اینجوری یاد می گیرید که چه جوری وقتتون رو تقسیم کنید. اول یه نگاه به عنوان مطلب بندازین، بعد برید سر سوال ها. اصلا بعضی مواقع شما به سوال جواب میدی ولی نمی فهمی که متن درباره چیه. خوندن و فهمیدن سوال خیلی مهمه.

رایتینگ: تا می تونید تمرین کنید. شاید اوایلش یه مقداری سخت به نظر برسه ولی بعدش که باهاش آشنا میشید واستون راحت تر میشه. من کلا از هر قسمت ده تا هم تمرین نکردم، واسه همین روز امتحان خوب ننوشتم. حتما 10 تا 20 کلمه بالای حداقل بنویسید که اگه تکرار یا غلط داشتید بازم بالای مقدار مجاز نوشته باشید. خیلی مهمه که بالای حداقل تعداد کلمه بنویسید. اگه زیرش باشه خیلی از نمرتون کم میشه. جوابتونو سعی کنید مرتبط و با ساختار بنویسید. گیرایی مطلبتون هم خیلی تاثیر گذاره. حتما نمونه های رایتینگ آیلتس رو هم بخونید، اگه چیزی دستتون نیست برید آخر کتابای کمبریج رو ببینید.

مهمترین نکته اینه که استرس خودتونو کنترل کنید، چون خیلی تاثیر میذاره رو کارکردتون. اصلا چیز شاخی هم نیست. من قبلش فکر میکردم اینایی که میرن تافل و آیلتس میدن خیلی خدان، حالا که خودم رفتم دارم بهتون میگم هیچی نیست اصلا. نمیشه از نتیجش در مورد سطح واقعی دانش زبان طرف قضاوت کرد، ولی نمیشه ردشم کرد چون هر کسی نمی تونه نمره ی بالایی بیاره. ولی در کل همش تکنیکه.
    امیدوارم شما به نمره ای که میخواین برسین.