صفحه 18 از 63 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 626

موضوع: پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در خصوص روش خواندن و منابع مطالعه شده)

ApplyAbroad Hero minoo.shahriar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Business

پیش فرض پاسخ : IELTS SCORE DATA BASE

13 آگوست - تهران آیلتس

Listening: 8
    Reading: 7
    Writing: 7
    Speaking: 7.5
    Overall: 7.5

من کلاس که نرفتم اصلا. فقط هم کتاب های Barron's و Target Band 7 رو خوندم.

از Listening های کتاب های Vocabulary for IELTS و Grammar for IELTS استفاده کردم. یعنی ریخته بودم روی موبایلم و توی ایستگاه اتوبوس که منتظر بودم یا مثلا مسیرهایی رو که پیاده میرفتم گوش میدادم (البته گوش دادن با دقت). روی هم حدود 80 تا track میشه. از بقیۀ قسمت های این کتاب استفاده نکردم.

Writing در مجموع 2 تا برای Task 1 نوشتم و دو تا برای Task 2. چون کسی رو نداشتم که برام صحیح کنه.
    ولی تمام Sample های ته کتاب های Cambridge رو خوندم و سعی کردم روند مطالبش دستم بیاد و ببینم یه writing خوب از کجا شروع و به کجا تموم میشه.
    مطالب رو توی ذهنم سامان دهی میکردم. ولی چیزی به عنوان Writing به جز اون 4 مورد ننوشتم.

برای Speaking هم کسی رو نداشتم باهاش تمرین کنم. ولی با خودم روی تک تک موضوعات و سوال های کتاب "دکتر ایروانی" تمرین کردم. این کتاب رو به شدت توصیه میکنم.

تمام 8 تا کتاب Cambridge رو با زمان های اصلی امتحان زدم.
    درسته که میگن 3 تا کتاب اول مثل امتحان های الان نیست، ولی من اونها رو هم زمان دار زدم. چون به نظرم ارزش داشت.

به نظرم هم آیلتس فقط تکنیک هست و با تمرین کاملا ضعف ها پوشیده میشه.
    Never Stop Dreaming Of A Better Tomorrow

ApplyAbroad Veteran
    sahar8564 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    North Dakota State University

نقل قول نوشته اصلی توسط minoo.shahriar نمایش پست ها
    13 آگوست - تهران آیلتس

Listening: 8
    Writing: 7

من کلاس که نرفتم اصلا. فقط هم کتاب های Barron's و Target Band 7 رو خوندم.

از Listening های کتاب های Vocabulary for IELTS و Grammar for IELTS استفاده کردم. یعنی ریخته بودم روی موبایلم و توی ایستگاه اتوبوس که منتظر بودم یا مثلا مسیرهایی رو که پیاده میرفتم گوش میدادم (البته گوش دادن با دقت). روی هم حدود 80 تا track میشه. از بقیۀ قسمت های این کتاب استفاده نکردم.

Writing در مجموع 2 تا برای Task 1 نوشتم و دو تا برای Task 2. چون کسی رو نداشتم که برام صحیح کنه.
    ولی تمام Sample های ته کتاب های Cambridge رو خوندم و سعی کردم روند مطالبش دستم بیاد و ببینم یه writing خوب از کجا شروع و به کجا تموم میشه.
    مطالب رو توی ذهنم سامان دهی میکردم. ولی چیزی به عنوان Writing به جز اون 4 مورد ننوشتم.

برای Speaking هم کسی رو نداشتم باهاش تمرین کنم. ولی با خودم روی تک تک موضوعات و سوال های کتاب "دکتر ایروانی" تمرین کردم. این کتاب رو به شدت توصیه میکنم.

تمام 8 تا کتاب Cambridge رو با زمان های اصلی امتحان زدم.
    درسته که میگن 3 تا کتاب اول مثل امتحان های الان نیست، ولی من اونها رو هم زمان دار زدم. چون به نظرم ارزش داشت.

به نظرم هم آیلتس فقط تکنیک هست و با تمرین کاملا ضعف ها پوشیده میشه.
    salam mina khanom
    man 2 mah pish emtehan dadm va overall 6 shodam
    S: 6
    L: 5.5
    W: 6
    R:5.5
    shodam
    va hadeaghal 6.5 va behtare 7 mikham baraye writing va baghie skill ha rafgnamayim kond.mamnoon misham

ApplyAbroad Hero minoo.shahriar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Business

من فقط فقط همون دو تا کتابی که گفتم رو خوندم. Barron's و Target Band 7.

من مقالات انگلیسی ژورنالی خیلی میخونم. (البته فقط مرتبط با رشته ام).
    ولی اولش Reading رو پایین میزدم.
    ولی با تمرین زیاد و به کار بردن تکنیک های Skim و Scan توی تمام 8 تا کتاب کمبریج، ذره ذره نمره ام اومد بالا.
    Never Stop Dreaming Of A Better Tomorrow

Junior Member

سلام

نتایج آزمون 3 سپتامبر 2011 (سازمان سنجش) اعلام شد

R:6.5
    L:6
    W:5.5
    S:6.5
    Overall:6

فقط اینکه دیگه اصلا مایل نیستم سازمان سنجش امتحان بدم، نتیجه امتحان رو دیدم سرم درد گرفت

من از سایت http://www.dcielts.com/find-a-teacher یک استاد زبان (با 13 سال سابقه تدریس آیلس) گرفته بودم که رایتینگ هامو تصحیح میکرد و عیب ایراد هارو می گفت و در نهایت نمره تخمین زده رو هم عنوان می کرد... نمره اکثرا رایتینگ های من بین 7.5 تا 8 بود، اما در کمال ناباوری دیدم در امتحان آیلس سازمان سنجش 5.5 شدم!! در مورد اسپیکینگ هم با توجه به صحبت هایی که با یک ممتحن ایرانی آیلس داشتم روی 7.5 حساب باز کرده بودم، در حالی که اینجا 6.5 گرفتم.

3 September

Listenin:7.5
    Reading:6.5
    Writing:6.5
    Speaking:7

ریدینگ خیلی‌ سخت بود و میدونستم خوب ندادم ولی‌ رایتینگ خیلی‌ بهم کم دادن.سطح رایتینگم ۷.۵/ ۸ بود !!!

Junior Member

منم 3 سپتامبر ایران آیلتس بودم. رایتینگم شده 5.5 منی که همش رایتینگام کمتر از 7 نمیشد. دوستان به نظرتون می ارزه 150 هزار تومان بدیم واسه اعتراض؟
    R:5.5 , w=5.5 , L: 5.5 ,S=6.5

3 September
    سنجش

Listening:7
    Reading:5.5
    Writing:7
    Overall: 6.5

از نمره اسپيكينگ اصلا راضي نيستم. خيلي بد نمره داد. از شانس بد ريدينگ 5.5 شدم.

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Cutie Aida نمایش پست ها
    3 September

Listenin:7.5
    Reading:6.5
    Writing:6.5

ریدینگ خیلی‌ سخت بود و میدونستم خوب ندادم ولی‌ رایتینگ خیلی‌ بهم کم دادن.سطح رایتینگم ۷.۵/ ۸ بود !!!
    آیدا جان خوشحالم نمره ی مورد نظرتو گرفتی، واقعا رایتینگ 6.5 گرفتی؟ من خودم رایتینگام در حد 6.5 و گاها 7 بود و رایتینگی که توی روز آیلتس نوشتم خیلی خوب بود و نباید زیر 7 میشدم اما بهم 6 دادن.
    رویه آیلتس این شده: ریدینگ تا هر حدی که شده سخت باشه، رایتینگ سوال اسون تصحیح سخت، بقیشم که بماند.
    ویرایش توسط ShahdaD : September 17th, 2011 در ساعت 12:10 AM

September the 3rd - Isfahan
    Listening : 8.5
    Reading : 7.5
    Writing: 7.5
    Overall: 8.0

مدت مطالعه: سه ماه متوسط روزی 7 ساعت.

منابعی که خوندم:

Vocab:
    Vocab for IELTS, 504, Check Vocab for IELTS
    استفاده از لایتنر ماندگار

Writing:
    Improve Writing Skill by Sam McCarter

Reading + Writing + Listening:
    Practice Test 1,2 + Focus on IELTS Generalو Testbuilder 1,2

Listening:
    82 IELTS Test By Farhad Komeilipour---> بهترین کتاب برای تقویت لیسنیگ - 82 تا تست داره که روزی 4 تا بزنید نهایت 4 ساعت وقتتون رو میگیره و 20 روزه خلاصه و مهمتراینکه بدجوری نمره رو بالا میاره.
    مدتی هم به رادیو های بی بی سی و NPR گوش دادم (خیلی کم در حد 3-4 روز که راه افتادم و البته روزی یک ساعت. به خصوص نیم ساعت قبل از خواب و در حین خواب !!! ). سعی می کردم هر روز اخبار رو هم از طریق BBC World پیگیری کنم.
    برای بهبود عددها و اسپلینگ کتاب IELTS Practice 202 فوق العاده است.

Speaking:
    Crack IELTS in a Flash
    و 72 تا تاپیک استادم داده بود.
    Grammer:
    کتاب بی نظیر استاد جواد عسگری که نمی دونم دیگه توی بازار باشه یا نه.

Reading:
    یک مجموعه کامل بیش از 60 تا تست استادم بهم داده بود و کلا هر ریدینگ استانداری که گیرم می اومد می زدم

General:
    Cambridge 1-8

راضیم ولی بیشتر هم میشد که بشه. استرس دشمن اصلی بود و مضافا بر اینکه من Writing Task 1 رو Underlength نوشتم. پس یعنی Taks 2 رو در حد تیم ملی خوب نوشتم که جبرانش کرده.
    سعی می کنم جدا برای هر اسکیل ذیل تاپیک خودش توضیح بدم.

موفق باشید.
    ویرایش توسط alireza_in_abroad : September 17th, 2011 در ساعت 12:57 AM

Junior Member

3 September، سنجش آکادمیک

Listening: 7
    Writing: 8
    Speaking 7

reading و listening می تونست 7.5 بشه. ولی در کل نمره خوب شد.
    من از دوران راهنمایی به بعد کلاس زبان نرفتم. در نتیجه بطور کلاسیک و ترمیک زبان نخوندم. اما در دانشگاه کتاب ها انگلیسی بود و سطح زبانم هم بد نبود.
    آماده شدن برای ایلتس رو از کلمه خوندن شروع کردم. اول essential بعد 504 و آخر هم Vocabulary for ielts که به نظرم از واجبات بود. دوستان شاید بطور مستقیم متوجه کاربرد کلمه یاد گرفتن نشن اما این مسئله مثلا بعدا در ریدینگ خودش رو نشون خواهد داد. علاوه بر این ها من کلماتی رو که زیاد بهشون برخورد می کردم و معنیشون رو نمی دونستم یا کلماتی که به نظرم کاربردی میومد رو یادداشت می کردم که حدود 550 کلمه شد خودش. خیلی مفید بود.
    برای لیسنینگ ...a collection of 82 معروف (همون کتاب زرده).
    برای ریدینگ فقط کتاب های کمبریج. متاسفانه یا خوشبختانه من از هیچ کدوم از روش های مرسوم جواب نگرفتم. اسکیم کردن و دنبال لغات مهم گشتن و ... هیچکدوم مفید واقع نشد و بیشترین نمره هام به 6.5 می رسید. بعد از جلدهای 4 و 5 سعی کردم روش رو تغییر بدم و بر خلاف تمامی چیزهایی که از دوستان شنیدم و یا در کتاب ها خوانده بودم، تمام متن رو می خواندم. تمام نکته اینجاست که من تمام سوالات مربوط به یک متن رو همزمان جواب می دادم. این روش جزئیات زیادی داره که حتما در یک پست جدا در بخش مربوطه خدمت دوستان شرح میدم. با این روش من تمامی امتحان های جلد 7 و 8 کمبریج رو بالای 7 زدم. با میانگین 7.5 و بیشترین نمره 8.5. برای همین به نظرم ارزش امتحان کردن رو داره.
    در مورد رایتینگ برای تسک 1 حدود یک سال پیش (زبان خوندنم از وسط ها حدود 6 ماه به تعویق افتاد) کتاب Visuals نوشته Gabi Duigu رو خوندم تا با کلیت داستان آشنا بشم. کتاب خوبیه. از اواسط کتاب دیگه خیلی درگیر جزئیات میشه که میشه هر فرد بسته به صلاحدید خودش ازشون صرف نظر کنه. در ادامه پی دی افی که تحت عنوان writing task1 موجود هست (به وفور در این سایت لینک داده شده) رو خوندم که مفید بود.
    برای تسک 2 هر قدر تاکید کنم کم گفتم که اکیدا به نمونه های رایتینگ در وب سایت های مختلف اطمینان نکنید. نمی تونم بگم این مسئله چقدر مهم هست و چطور به راحتی می تونه شما رو به اشتباه بیاندازه. ظاهر نمونه ها بسیار خوبه و به نظر خیلی هم روان نوشته شدن. اما وقتی یه نیتیو اونها رو می خوانه تازه معلوم میشه که چقدر اشکال دارن. مشکل اینجاست که با مطالعه و سعی در حفظ کردن عبارات کلیدی اون ها، الگو هایی غلط در ذهن نقش می بنده و همون ها به اشتباه و با تصور درست بودن سر جلسه بکار برده میشه. این دقیقا همون مشکلیه که خیلی ها دارن و انتظار نمره بالا در رایتینگ رو دارن ولی زمان اعلام نتایج با نمره بسیار پایین تر از انتظار مواجه می شن. شدیدا پیشنهاد می کنم که رایتینگ هاتون رو بدین یک استاد (یا در بهترین حالت کسی که در خارج زندگی می کنه) تصحیح کنه. بعد اون نمونه های تصحیح شده رو کار کنین. بعد از مدتی یک سری ترکیبات و الگو های کلیدی در ذهنتون ثبت میشه که می تونین در نوشته های بعدی از اون ها استفاده کنید.
    مشکل ترین بخش برای من رایتینگ بود و خیلی ازش می ترسیدم. تا 45 روز مونده به امتحان من یک نمونه هم ننوشته بودم. تمام راز موفقیت در این بخش، در شکستن ترس و در دست به قلم شدن
    نهفته است. تمرین کنید و از بد نوشتن ناامید نشید. فکر می کنم دوستان زیادی تا به حال به این نکته اشاره کردن و بدونید که جواب میده.
    در کل من از هیچ کتابی که هر 4 اسکیل رو همزمان پیش برده باشه (مثل Focus on ielts) استفاده نکردم. حتی خریدم ولی دیدم نمی تونم باهاشون سازگار شم. کتاب Vocabulary for ielts کتاب ارزشمندی برای شروع هست که به سبک جدید و راحت تری کلمات رو در درس ها و متن ها یاد میده. همون کتاب برای آشنا شدن با کلیت امتحان عالی و کافیه چون به سبک 4 قسمت آزمون نوشته شده.
    در مورد اسپیکینگ چون قبلا تجربه مکالمه نداشتم اویل کار خیلی سخت بود. با کتاب ایروانی شروع کردم. بخش اول رو کامل از کتاب خوندم. بخش دوم رو اصلا نخوندم. بخش سوم رو از روی فایل های صوتی گوش می دادم. به این صورت که به مکالمه گوش می دادم. بعد از مطرح شدن یک سوال و شنیدن پاسخ اون پاوز می کردم و سعی می کردم خودم به همون سوال با جملات خودم جواب بدم. این کار من رو راه انداخت. در آخر هم کتاب باقری رو خوندم که کتاب باریکی حدود 90 صفحه است. در این کتاب از دایره اصطلاحات بسیار وسیع تری استفاده شده و جواب ها زیبا تره. به دلیل لغات زیادی که در شروع زبان خواندن کار کرده بودم و عباراتی که در طول رایتینگ یاد گرفتم، خیلی از عبارات و ترکیبات این کتاب برام آشنا بود. بر خلاف تصور خواندش برای من بسیار زمان بر بود چون با دقت می خواندم.
    بیشترین کتاب هایی که خوندم همون 8 سری امتحانات کمبریج بود. حتما بعد از زدن تست های آزمون های این کتاب ها برگردید و اشکالات رو بررسی کنید. کلمات و ترکیب های دوتایی (با فاصله یا بی فاصله) در لیسنینگ رو یکجا بنویسید. کاری که من می کردم این بود که یکبار دیگه کل امتحان لیسنینگ رو گوش می دادم و دقت می کردم که چرا اشتباه کردم. در مورد ریدینگ هم همین طور. در بازبینی دقت کنید که چرا اشتباه زدید. این کار خیلی مهمه چون بعد از مدتی شما با استراتژی های طراحی سوال آشنا میشید. این امر در درست جواب دادن به سوالات True/False/Not Given و Yes/No/Not Given خیلی کمک می کنه.
    از منابع مفید میشه Cambridge Advanced Learner's Dictionary - 3rd Edition رو نام برد که جملات نمونه بسیار خوب و آموزنده داره و یاد میده که از کلمات چطور در جملات باید استفاده کرد. حروف ربط و اضافه مناسب هر لغت اهمیت بالایی داره. البته دیکشنری های Advanced Learner's دیگه هم همین خصوصیات رو داره. خصوصیت ویژه این دیکشنری تلفظ های درست کلمات با هر دو اکسنت بود که من سعی کردم نهایت بهره رو ازش ببرم.
    در پایان به دوستان پیشنهاد می کنم که از خلاف جهت آب شنا کردن نترسید. اکثریت قریب به اتفاق کتاب های موجود در بازار به متدهای مشابهی اشاره کردن که شاید برای شما (با توجه به سطح زبان، سطح انتظار نمره نهایی و خصوصیات فردی) مناسب نباشه. سعی کنید روش خودتون رو پیدا کنید هر چند کاملا مخالف عقیده بقیه دوستان باشه.
    برای همگی آرزوی موفقیت دارم.

! If you don't have it, It's a treasure