صفحه 51 از 63 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 626

موضوع: پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در خصوص روش خواندن و منابع مطالعه شده)

ApplyAbroad Hero emeliano آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس

1) نام مؤسسه، تاریخ ، نوع آزمون ( academic or general ) :
    ایرسافام 6 سپتامبر 2014 - اکادمیک

2) نمرات کسب شده در هر Skill و نمره ی کل :
    Listening:7
    Reading:6
    Writing:7
    Speaking:6 (این رو میذارم به حساب بی تجربگی اگزمینرم! چون تازه کار بود طبق گفته خود ایرسافام! حقم حداقل 7 بود)
    Overall : 6.5

3)منابع مورد مطالعه :
    برای تست جامع:
    آ) کمبریج ها از 1 تا 9 (هر روز دقیقا یه لیسنینگ و یه ریدینگ پشت سر هم تا دقیقا سه روز قبل از آزمون اصلی!) یعنی حدود چهل روز مونده به آزمون شروع کردم به زدن که میشه 36 دوره تست!
    ب) Test Bulider
    پ) IELTS PLUSE

برای رایتینگ:
    برای تسک 1 کتاب ابراهیم تحصنی و برای تسک 2 یه کتاب چینی-انگلیسی بود که توش بیش از 100تا رایتینگ نوشته شده بود (از همین اپلای ابراد دانلود کردم) همه رایتینگاش رو خوندم و کالوکیشنهای زیباش رو در آوردم. البته برای تسک 1 مشکلی نداشتم من و چون 16تا مقاله آی-اس-آی نوشتم و سر جلسه هم از شانسم جدول داده بودن خوب نوشتم. در کل نقطه قوت من رایتینگم بود. و چون همزمان برای GRE هم میخوندم دایره لغاتم خوب بود و لغات خوبی بکار بردم. خودم انتظار حتی 7.5 یا 8 داشتم! هر هفته یه رایتینگ می نوشتم (تسک 2) و دو هفته مونده به امتحانم هر روز یه تسک 1 و یه تسک 2 می نوشتم.

برای لیسنینگ:
    چون از یکسال پیش شروع کرده بودم از Tactic for listeningها شروع کردم (هر سه کتابش رو) بعد رفتم سراغ پادکستهای BBE! و بعدش که آزمونهای کمبریج رو شروع کردم پس از آزمون ها اونها رو مینوشتم! یعنی پاز میکردم بعد مینوشتم! اولش سخت بود هر دو سه کلمه باید پاز میکردم اما آواخرش رسید به یه جمله و حتی بیشتر. خیلی روش وقت گیریه! حوصله میخاد واقعا! چون هر آزمونش تقریبا 6-7 صفحه میشد! و تازه انگشت درد میگرفتم بعدش!! اما بسیار مفید بود.

برای اسپیکینگ:
    اصلا اعتقادی به فیلم و سریال نداشتم و ندارم. به جاش سعی میکردم همون پادکستهایی که گوش میدادم رو برای خودم بگم! و تعریفشون کنم. یا مثلا ویدئوهای Ted.com رو میدیدم و بعد پا میشدم عین اونا ادا در میاوردم و میگفتم! بعد از حدود شش ماه پارنتر پیدا کردم (از تو همین اپلای ابرود) که وااااقعا ازشون ممنونم چون خیلی مفید بود اسپیکینگای اسکایپی. من نخوندم اما کتاب معمارزاده به نظرم کتاب خوبیه. این کتاب رو بعد از آزمون دیدم و حسرت خوردم که چرا نخوندمش!

برای ریدینگ:
    اولش تکنیکای اسکیم و اسکن رو به کار بردم اما مفید واقع نشد! پس رفتم سراغ خوندن کامل متن! و سعی کردم سرعتم رو زیاد کنم توی خوندن. هرچی میرسید دستم میخوندم از اطلاعات انگلیسی نوشته شده روی نوشابه! تا مقالات اکونومیست! تنها راه تقویت ریدینگ اینه که تا میتونید بخونید! بخونید! بخونید! که حوصله تون زیاد شه و وقتی رسیدین به سکشن سه ریدینگ کم نیارید! تکنیک 15-20-25 رو توی ریدینگای کمبریج به کار ببرید که تنظیم وقتتون خوب شه. من با این روش 5 دقیقه وقت اضافه آوردم سر جلسه امتحان اصلی. ریدینگای آیتلس پلاس خیلی برام مفید بود چون اونقدر سخت بود که بقول معروف استخون ترکوندیم و به کمبریجها میگفتیم آسون!

4) مدت زمان مورد مطالعه برای آزمون :
    حدودا یک سال. البته 2 ماه و نیم مونده به امتحان اصطلاحا IELTS-oriented شد خوندنم و قبل از اون عمومی کار می کردم.

5) نمره آزمون های گرفته شده توسط خودتان در منزل و مقایسه نمره هر بخش آن با آزمون اصلی (مثلا 8تا کتاب کمبریج را در منزل چند میزدید و در آزمون چند زدید):
    این نمرات لیسنینگم بودکه تو اکسل آوردم:

نمرات ریدینگم رو تو اکسل نیاوردم اما بین 6.5 و 7 متغیر بود.

6) پیشنهادات مربوطه :
    آ) آزمون رو بزرگ نکنید واسه خودتون!
    ب) با برنامه بخونید!
    پ) از این شاخه به اون شاخه نپرید! منظورم اینه که هی کتاب عوض نکنید! یه کتاب رو بگیرید بترکونید بعد برید سراغ بعدی اگه وقت داشتید!
    ت) پارتنر داشته باشید که با دیسیپلین بخونید!
    ث) به شایعه ها توجه نکنید! (طرف یه هفته خونده شده 8!)
    ج) با مداد نوکی (فشاری! اتود! هرکی یه چیزی میگه بهش!) تمرین نکنید و با مداد معمولی بنویسید! چون سر جلسه امتحان هی نوکش میشکنه و از قافله عقب میفتید! من مداد معمولی استفاده کردم که دو سرش رو تراشیده بودم که اگه یه سرش شکست سریع برگردونم با اون ورش بنویسم! چون دو سرش رو میتراشید مواظب باشید تو چشتون نره!

موفق باشید

Junior Member

تهران آیلتس ( 20th September 2014 )
    Listening: 6.5
    Reading:6
    Writing:7
    Speaking:6.5
    Overall:6.5
    40 روز وقت گذاشنم . نمره ها هم مطابق انتظارم بود--نتیجه گرفتم که به حرفای دور و برم نباید توجه کنم، چون بعضیا خیلی بدبین و بعضیا خیلی خوش بینن نسبت به نمره هاشون. واقع بین کم پیدا میشه

پیروز باشید

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

) نام مؤسسه، تاریخ ، نوع آزمون ( academic or general ) :
    ایرسافام 16 آگوست 2014 - جنرال

listening:8
    reading:7.5
    Writing 7
    SPEAKING: 6.5 (کمی تمرین می کردم بهتر می شد).

overall : 7.5

3)منابع مورد مطالعه :
    کمبریج های 7 و 8
    www.ielts-simon.com

2 هفته (البته پایه زبان مناسبی داشتم)

5) نمره آزمون های گرفته شده توسط خودتان در منزل و مقایسه نمره هر بخش آن با آزمون اصلی (مثلا 8تا کتاب کمبریج را در منزل چند میزدید و در آزمون چند زدید):
    حدودا همین ها بود

6) پیشنهادات مربوطه :
    منابع و پیشنهاد های این دوستمون آقا مجید بسیار کاربردی است. دقیقا همین موارد رو پیشنهاد می کنم. فقط تاکید بیشتری بر روی آنالیز هاتون دارم. پاسخ هاتون رو تا آنالیز نکنید فایده ای نخواهد داشت.

موفق باشید
    " Show me a good loser, and I'll show you a loser "VINCE LOMBARD

Senior Member xanrown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Iran University of Science and Technology

ایرسافام 20 سپتامر 2014 - جنرال

listening:6.5
    reading:6
    Writing 6.5
    SPEAKING: 6.5
    overall :
    6.5

این دفعه دوم هستش امتحان می دم . چون دو هفته قبلش هم امتحان دادم و ریدینگ رو 5.5 شدم. در این امتحان ریدینگ و لیسینیگم .5 پوینت بالاتر شد. این در حالی بود که خودم می دونم در همه اسکیل ها چقدر تفاوت داشتم نسبت به سری اول که بسیار استرس داشتم. متاسفانه اصلا خوب قیاس نمی کنن. من تمام جواب های لیسنینگ رو با بقیه بچه ها بعد از امتحان چک کردم و درست زده بودم و اونا 7 و 7.5 شدن در صورتی که من 6.5 شدم.
    خیلی بد نمره دادن. هر چند من نمره دلخواهمو گرفتم ولی متاسف شدم.

---------------------------------------------------------------------------------
    ◄◄◄◄لطفا سوالات خود را در مرتبط ترین موضوع مطرح کنید. از پاسخگویی به پیام های خصوصی معذورم. ►►►►

Moderator
    benyalda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    حسابداری و مالی

پیش فرض پاسخ : پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در خصوص روش خواندن و منابع مطال

ایرسافام 18 اکتبر 2014 - اکادمیک

listening :6
    reading :6.5
    writing :6
    SPEAKING : 6.5

overall : 6.5

در کل میتونم بگم سطح من راحت بالای 7 است ولی چون ددلاین داشتم و اینکه کلا بار اولم بود امتحان می دادم امتحان ماک هم قبلش نداده بودم و استرس و ... همه اینا یه مقدار وقتمو نتونستم مدیریت کنم و اومد پایین ولی خب خدارو شکر دقیقا نمره ای که میخواستم رو گرفتم

3)منابع مورد مطالعه :
    کمبریج ها از 1 تا 9
    برای رایتینگ : وبسایت سایمون - www.ielts-simon.com و اون دو تا کتاب دیگه که سمپل های رایتینگ داره اونم فقط برای تسک 1 + کتاب بنفش ( اسمشو بعدا مینویسم الان یادم رفته کتاب فوق العاده ایه )
    برای ریدینگ : کمبریج ها + یه سری تست های دیگه مثل کتاب IELTS practice tests
    برای لیسنینگ : کمبریج ها + یه سری تست های دیگه مثل کتاب IELTS practice tests
    برای اسپیکینگ : با خودم انگلیسی صحبت کردن ( اونم بلند صحبت کنید نه آروم چون آروم صحبت کردن باعث میشه تو صحبت کردن عادی مشکل پیدا کنین و بترسین از اینکه کلمات و گرامر رو درست استفاده و تلفظ کردین یا نه ) + کتاب دکتر ایروانی اونم نه اینکه جملاتشو حفظ کنم فقط موضوعاتشو چک کردم ولی کلا بگم هر چی تو آزمون اسپیکینگ صحبت کردم همه اش از خودم بود و هیچ کتابی کمکم نکرد

کلا من دو سه ترم کلاس زبان رفتم از اردیبهشت تا مرداد ازون به بعد هم خودم تو خونه روزی تقریبا 1 تا 2 ساعت مطالعه داشتم ( البته من حدود 10 سال پیش تقریبا یک سال کلاس زبان رفته بودم که خوب تقریبا بیشترشو فراموش کرده بودم

5) نمره آزمون های تستی گرفته شده و مقایسه نمره هر بخش آن با آزمون اصلی : لیسنینگ کمبریج ها : ( 35/40 داشتم) ریدینگ کمبریج ها : ( 32/40 داشتم )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در خصوص روش خواندن و منابع مطال

Academic
    25 Oct 2014
    Azad uni

Listening:
    7.5
    Reading: 8
    Writing: 6
    Speaking: 7.5

Total Band Score: 7.5

1. منابع:
    من برای ریدینگ فقط کتاب Sam McCarterرو خوندم با کلی مقاله آنلاین . برای لیسنینگ تا تونستم به متریال صوتی نچرال انگلیسی گوش کردم.برای اسپیکینگ هم کلا یک هفته آخر به همه چیز انگلیسی فکر میکردم و انگلیسی صحبت میکردم با خودم.
    کتاب trainer هم کمک کرد.

2. چقدر خوندم :
    من تقریبا با سطح زبان قوی شروع کردم.مشکلی در گرامر یا لغت نداشتم.در دو ماه فشرده خودم را آماده کردم.ابتدا شروع به یادگیری تکنیک های تست زنی کردم.سپس تکنیک های مختلف رو با زدن تست های متفرقه امتحان کردم تا روش مخصوص خودم رو پیدا کردم.البته سعی کنید تک بعدی نباشید و به چند تکنیک مسلط باشید تا در زمان مقتضی ازشون استفاده کنید و جایی گیر نکنید.سپس بصورت فشرده شروع کردم به زدن تست های کمبریج 1-9.وفقط سعی کردم درس بگیرم و غلط هام رو کمتر کنم.خیلی فشرده هر دو روز یک تست میزدم و در آخر روزی یک تست(این رو به همه توصیه نمیکنم چون من واقعا از آزمون دادن لذت میبردم) و بعد خیلی دقیق نتیجمو آنالیز میکردم.البته در کمبریج1-4 زیاد به نمرتون توجه نکنید که واقعی نیست! سعی کنید همیشه خودتونو تو شرایط سخت بزارید(مثلا زمان کمتر) تا سر جلسه ریلکس باشید.

3. پیشنهاداتی که فکر می کنند مفیده بچه ها بدونن ! .... مخصوصآ برای روز امتحان ! ...:
    زیاد به خودتون استرس وارد نکنید و از کاری که میکنید لذت ببرید.شب امتحان ریلکس باشید.امتحان را زیاد برای خودتان بزرگ نکنید که استرس فلج کننده بگیرید.شب شام سبک بخورید و زود بخوابید.اگر به این ازمون ایمان داشته باشید که استاندارد است و توسط متخصصین بسیار حرفه ای طراحی شده تا سطح زبان شمارو به دقت اندازه گیری کنه کمتر نگران خواهید شد.فقط سعی کنید بهترین پرفورمنس رو سر جلسه داشته باشید.
    برای امتحان اسپیکینگ هم راحت باشید فکر کنید با یه نفر میخواین گپ دوستانه بزنید و عقایدتون رو بهش نشون بدید و ثابت کنید(پس اصلا جمله حفظ نکنید.این امتحان حفظ کردن نیست باید نچرال باشید!)
    با آرزوی موفقیت برای همه دوستان

1- سنجش 2011/Mar/19
    2- ایرسافام 2014/Nov/01

1- L 6.0, R 7.0, W 6.5, S 7.5, O 7.0
    1- L 7.0, R 8.0, W 7.0, S 7.0, O 7.5

3)منابع مورد مطالعه :
    1- کمبریج 6-9
    2-
    اسپیکینگ معمارزاده
    3- listening strategies for the IELTS

1- برای ازمون اولم از صفر شزوع کردم (تعیین سطح یک موسسه نشوندنم سطح 2 که بعد از الفبا بود) و 6 ماه کلاس فشرده 3 روز در هفته میرفتم.
    2- برای ازمون دوم 2 ماه برای GRE میخوندم بعد از اون 1 ماه برای IELTS خوندم.

Listening
    Cambridge 6: 28/29/30/29
    Cambridge 7: 33/27/36/33
    Cambridge 8: 36/37/27/35
    Cambridge 9: 33/38/35/35
    Reading
    Cambridge 6: 36/38/39/36
    Cambridge 7: 37/31/37/36
    Cambridge 8: 37/36/31/35
    Cambridge 9: 36/34/38/37

6) پیشنهادات مربوطه :
    من ضعف زیادی تو لیسنینگ داشتم که منبع شماره 3 که در بالا معرفی کردم خیلی به من کمک کرد
    برای ریدینگ به نظرم دایره لغت و دونستن تکنیک هر نوع سوال کمک کنندست
    رایتینگ سعی کنید یه فرمت پیدا کنید و برای هر موضوعی به اون فرمت بنویسید
    ویدیو های
    Study English - IELTS Preparation به من یاد داد که examiner در رایتینگ و اسپیکینگ به چی توجه میکنه.

1- عصر دین و دانش 2012
    2- ایرسافام 2014/Nov/13

1- L 6.5, R 7.0, W 6, S 7, O 6.5
    1- L 8.0, R 7.5, W 6.5, S 7.0, O 7.5

3)منابع مورد مطالعه :
    1- کمبریج 6-9
    2-
    اسپیکینگ معمارزاده فقط 100 تا topisc
    3- رایتینگ سایمون هم تسک 1 و هم 2 خوندم خیلی خوب بود.

1- برای ازمون اولم حدود 6 ماه خونده بودم. سطح زبانم پایین بود و 504 و اینا رو خوندم
    2- برای ازمون دوم 2 ماه برای IELTS خوندم فقط تست زدم تا ریدینگ و لیسنینگ شبیه سازی کنم.

Listening
    نمراتم بین 7-8 متغیر بود یکبار هم 8.5 شدم

Reading
    من یه روش بینابین خوندن متن و اسکن داشتم و نمراتم بین 7-8 متغیر بود. گاهی 6.5 هم شد
    6) پیشنهادات مربوطه :
    کلا آزمون خیلی آسونتر از اون چیزیه که آدم فکر میکنه. پس استرس نداشته باشید. اگه سطحتون مثلا لیسنینگ 8 یا 7 باشه در همین حدود میشه سر آزمون زیاد نگران نشین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechatronics

ایرسافام 2014/Nov/22
    general
    1- L 6, R 6, W 6, S 6, O

3)منابع مورد مطالعه :
    1- کمبریج 6-9
    2- اسپیکینگ معمارزاده فقط 100 تا topisc
    3- هفته اخر ايلتس ترينر فقط ليسنينگ ها را زدم
    35روز به امتحان ثبت نام كردم و از اون موقع شروع به خوندن كردم
    هر روز ساعت ٩ ميرفتم كتابخونه و تا ساعت حدود ٧ شب اونجا بودم
    تقريبا ٢٥ روز خوندم.

Listening
    نمراتم حدود ٧ ميشد ولي از ازمون كه بيرون اومدم همين نمراتو كه گرفتم انتظار داشتم

Member
    رشته و دانشگاه
    MIBA

1- آیلتس تهران2013 /Jan /19 اکادمیک
    2- ایرسافام 2014/DEC/06 جنرال

1- L 7, R 8 , W 6, S 6.5, O 7
    1- L 8.5, R 6, W 7, S 8, O 7.5

3)منابع مورد مطالعه :
    1- کمبریج 7-9 وielts plus 2-3
    2-
    اسپیکینگ
    The speaking test of IELTS: with ample samples And examples
    نویسنده: Anahid Ramezanee , Khashayar Hakimi

کتابهای وکب و گرامر کمبریج و 504

1- برای ازمون اولم حدود 6 ماه خونده بودم. سطح زبانم خوب بود
    2- برای ازمون دوم 3 هفته برای IELTS خوندم فقط وکب خوندم و تست زدم و زمان گرفتم

Listening
    نمراتم بین 7-8 متغیر بود

Reading
    7

د6) پیشنهادات مربوطه :
    در آزمون اول اسپیکینگ رو خیلی بد نمره دادن و ممتحن عامل اصلی استرس من بود! برخلاف ممتحن ایرسافام که خیلی بهم ارامش داد و حتی گفت از قبل نمره بهتری میگیری و اذعان داشت که نمره قبلیم غیرمنصفانه بوده. رایتینگ در هر دومورد بنظرم منصفانه بود چون نوع اولی برام جدید بود و وقت نشد ریویو کنم. دومی هر دو تکسش اسون بود و کلا برای رایتینگ انتظار نمره بالا در ایران ندارم!
    طبق تجربه خودم منابع اصلی آزمون رو بزنید و زمانبندی کنید خیلی بهتر از آزمونهای آزمایشیه. آزمونهای آزمایشی فقط برای شبیه سازی فضای فیزیکی امتحان مناسبه و نمره های ریدینگ و لیسنینگ و لاغیر!
    لازم به ذکره که در آزمون دوم که جنرال بود و ریدینگ خیلی آسون بود نمره پایینم تقصیر خودم بود نه موسسه! خودم در نوشتن جوابها سوتی دادم که نمرم کم شد وگرنه 8 رو راحت می گرفتم