صفحه 52 از 63 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 626

موضوع: پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در خصوص روش خواندن و منابع مطالعه شده)

پیش فرض پاسخ : پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در خصوص روش خواندن و منابع مطال

) نام مؤسسه، تاریخ ، نوع آزمون ( academic or general ) :
    1- آیلتس تهران2013 /Aug اکادمیک
    2- ایرسافام 2014/DEC/06 آکادمیک

2) نمرات کسب شده در هر Skill و نمره ی کل :
    1- L 5.5, R 6.5 , W 6, S 6.5, O 6
    1- L 7, R 6.5, W 7.5, S 7, O 7

3)منابع مورد مطالعه :
    1- به نظرم هم کتاب و یا فایل صوتی و تصویری که به دستتون رسید را مطالعه کنید. هر چه سطح زبانتون اعم از دایره لغات و قابلیت لیسنینگتون بالاتر باشه نمرتون هم بالاتره. اما کتاب های کمبریج 1-9 شما را به شرایط امتحان نزدیک میکنه
    2- اسپیکینگ: کتاب نوشته شده توسط آناهید رمضانی

4) مدت زمان مورد مطالعه برای آزمون :
    کلا 6 ماه وقت گذاشتم. اما به طور جدی 2 ماه آخر را خیلی خوب خوندم. البته سطح زبانم خوب بود.
    5) نمره آزمون های گرفته شده توسط خودتان در منزل و مقایسه نمره هر بخش آن با آزمون اصلی (مثلا 8تا کتاب کمبریج را در منزل چند میزدید و در آزمون چند زدید):
    همیشه لیسنینگ و ریدینگ را 6.5 میزدم اما تو امتحان فرق داشت. به نظرم تو امتحان تمرکز بیشتری داشتم

6) پیشنهادات مربوطه :
    آزمون اول، در واقع اولین تجربه من بود و طبیعیه که نمره دلخواه هم به دست نمیاد. اما با این حال با توجه به سطح زبانم از نمره به دست آمده رضایت کامل داشتم. مهمترین مشکل در آزمون اول کیفیت صدای بسیار ضعیف در هنگام لیسنینگ بود که باعث شد 5.5 بگیرم. البته سوالات هم واقعا سخت بود. خیلی خیلی سخت بود. اما در آزمون ایرسافام چون از هدفون استفاده می کردم و البته لیسنینگم هم بهتر از امتحان قبلی بود باعث شد که 7 بگیرم. 1.5 نمره پیشرفت که این را مدیون هدفون هستم !!!!!
    اما در مورد رایتینگ من کتاب دکتر ایروانی را توصیه میکنم. رایتینگ من در امتحان اول 6 بود اما در امتحان دوم 7.5 شد. به اعتقاد بنده بهترین راه برای ارتقای رایتینیگ استفاده از جملات از پیش آماده شده و قالب آماده می باشد. همچنین استفاده از عبارات idiom و لغات پیشرفته (مثلا در حد GRE) را نباید فراموش کرد. معمولا در رایتینگ ابتدا مقدمه، دو تاپیک سنتنز (Topic sentences) هر پاراگراف و نتیجه گیری را تصحیح می کنند و بعد از آن به تصحیح دقیق کل متن می پردازند.
    در مورد اسپیکینگ بهترین توصیه، Fluency می باشد. اگر شما به آرامی صحبت کنید، هر چقدر هم که کلمات سطح بالا استفاده کنید باز هم نمرتون از 6.5 بالاتر نمیره. 7 به بالا مستلزم Fluency است. افزون بر این، بایستی از یه سری اصطلاحات رایج در مکالمات روزمره انگلیسی برای آغاز پاسخگویی و خاتمه صحبت هایتان استفاده کنید.
    در مورد ریدینگ پیشنهاد خاصی ندارم چون واقعا غیرقابل پیش بینیه. نمره شما کاملا بستگی به فرمت سوالات داره. هرچه سوالات چهارگزینه ای و Match headings بیشتر باشه نمرتون کمتره و هر چه سوالات T, F, Not given و Filling gap بیشتر باشه نمرتون بالاتره.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در خصوص روش خواندن و منابع مطال

1) نام مؤسسه، تاریخ ، نوع آزمون ( academic or general ) :
    1- بریتیش کانسیل 2006-06-24
    2- ایرسافام 2014-12-20

1- L 7, R 5.5, W 6, S 6, O 6 General
    2- L 7.5, R 7.5, W 7, S 6.5, O 7 Academic

3)منابع مورد مطالعه :
    1- کمبریج 6-9
    2- اسپیکینگ معمارزاده
    3- New insight into Ielts
    4- وب سایت سایمون برای رایتینگ

برای آزمون دوم حدود سه ماه خوندم روزی 3 تا 4 ساعت به صورت مفید. ده جلسه معلم گرفتم که اگه وقت بیشتری داشتم نمی گرفتم چون تنها روی تکنیک تست زنی کار کردیم و وقت برای رایتینگ زیاد نداشتیم. من متاسفانه اسپیکینگ زیاد نتونستم کار کنم و خیلی ناراحتم که با استرس نمره ام کم شد.

5) نمره آزمون های گرفته شده توسط خودتان در منزل و مقایسه نمره هر بخش آن با آزمون اصلی (مثلا 8تا کتاب کمبریج را در منزل چند میزدید و در آزمون چند زدید):
    Listening
    نمراتم بین 7-8.5 متغیر بود
    Reading
    نمراتم بین 7 تا 8.5 بود . من برای ریدینگ یه تکنیک اختراعی درست کرده بودم و اونم خوندن تمام سوالات هر بخش با هم بود بعد به متن مراجعه می کردم و بدون ترتیب همه تست ها رو میزدم .. یه ذره روش خطرناکیهشته چون باید تمام سوالات رو از بخاطر داشته باشید ولی از لحاظ تایم خیلی خوبه من 6 دقیقه سر ریدینگ وقت اضافه آوردم.
    برای رایتینگ هم نمونه های زیادی رایتینگ خونده بودم و سعی می کردم ایده های زیادی از هر موضوع داشته باشم.
    سعی کنید برای تست هایی که می زنید شرایط سخت تری رو ایجاد کنید مثلا من تمام تست ها رو پشت هم میزدم و بدون تنفس ..در نتیجه روز امتحان اون وقت هایی که برای پخش سوالات یا چک کردن میدادن خیلی به راحت تر برگزار شدن امتحان کمک کرد.

ایرسافام اکادمیک 2014-12-20

L 7.5, R 6.5, W 7, S 7, O 7 Academic

3)منابع مورد مطالعه :
    1- کمبریج ها
    2- اسپیکینگ برهانی ( ultimate speaking )
    3- practice tests plus 1-2-3
    4- کتاب هایی که توی کلاسهای عمومی داشتیم مثل ابجکتیو ، مک میلیان و ...
    5- 95 تست لیسنینگ ایلتس

3 ترم کلاس عمومی آیلتس رفتم و سه ماه آخر رو خودم خوندم ، یک ماه آخر روزی 6 ساعت میخوندم
    البته همش تست ریدینگ و لیسنینگ میزدم / سه ماه آخر چون کلاس دیگه نرفتم کلا 2 تا رایتینگ نوشتم که اونم توی امتحانای ماک تست بود
    110 تا تست لیسنینگ و 45 تا تست ریدینگ زدم
    اسپیکینگ هم کتاب بسیار خوب استاد مهدی برهانی رو خوب خوندم

Listening
    نمراتم بین 7.5-8 متغیر بود
    Reading
    نمراتم بین 6.5 تا 7 بود . من برای ریدینگ اول سوالا رو میخونم بعد میرم توی متن دنبال جوابا . مشکل من مدیریت زمان بود که چون وقتم تموم شد 9 تا تست اخر موند و شانسی زدم و شانسم هم اصلا خوب نیست . اگه وقت کم نمی آوردم نمره ام بهتر میشد
    ماک تست هایی که دیباگران شیراز یک ماه قبل ازمون داده بودم اورال 7 و 6.5 شده بودم.

6) پیشنهادات مربوطه :
    به شایعات توجه نکنید به نظر من موسسه ایرسافام سنتر خوبیه و حق شما رو میده.
    برای اسپیکینگ استرس نداشته باشید و اینتونیشن رو رعایت کنید و سعی کنید بلند و با جذبه صحبت کنید تا اگزمینر حوصله اش سر نره
    تست بزنید مخصوصا پرکتیس تست پلاس 1-2-3 که جواب تشریحی هم دارن. برای ریدینگ مدیریت زمان فراموش نشه
    لیسنینگ من موقعی که سوال 14-15 رو گوینده اعلام میکرد من یه دور کل سوالا رو خونده بودم و این باعث میشه نمره اتون بالا بره. البته قبل از ازمون اصلی حتما تمرین کنید .

Junior Member

ایرسافام اکادمیک 2014-12-20

L 7.5, R 7, W 6, S 6.5, O 7 Academic

3)منابع مورد مطالعه :
    1- لیسنینگ و ریدینگ کمبریج های 4 تا 7 و نصف 8، بقیش وقت نشد!
    2- اسپیکینگ معمارزاده، IELTS MAXIMISER
    3- رایتینگ تسک 1 از وبلاگ سیمون، تسک 2 پراکنده
    4- 95 تست لیسنینگ ایلتس (20، 30 تاش)
    5- Essential words for Toefl

2 ماه تافل خوندم البته پراکنده. بعدش 2 ماه و نیم بکوب آیلتس خوندم. کلاسم نرفتم.

Listening
    کمبریج ها معمولا 7.5 میشدم. آزمون اصلی هم 7.5 شدم و به نظر من سخت تر از کمبریج ها نبود.
    Reading
    کمبریج ها رو آخرا بین 7.5 تا 8 میزدم. آزمون اصلی یه ذره سخت تر بود و 7 شدم.
    آزمون آزمایشی vip (بیان برتر):
    L 5, R 8, W 6.5, S 5, O 6
    لیسنینگ آزمون آزمایشی بسیار غیر استاندارد و سخت بود و صداش هم بم و بی کیفیت بود.

6) پیشنهادات مربوطه :
    من سه روز قبل اسپیکینگ اصلیم آزمون آزمایشی دادم و اسپیکینگ 5 شدم!! چون نه کلاس رفته بودم و نه پارتنر داشتم و نه صدام رو ضبط می کردم!!! تصمیم گرفتم توی سه روز باقی مانده فقط اسپیکینگ کار کنم و فقط صدام رو ضبط کنم. این کار رو اینقدر تکرار کردم تا از جواب های خودم راضی بشم! تا اینکه تونستم زمان بندیم رو بهتر کنم و مکثم رو کم کنم. البته از نظر کلمه و گرامر در حد همون 6، 6.5 بودم.
    رایتینگ هم از نظر ایده و کلمه و گرامر مشکل نداشتم اما چون تمرین نکرده بودم (کلا 1 متن تو خونه نوشته بودم و یکیم توی آزمون آزمایشی!!) نمی تونستم از اینا درست استفاده کنم!! دلیلشم این بود که کلا با تمرین اسپیکینگ و رایتینگ مشکل دارم! برعکس ریدینگ و لیسنینگ که تست گرفتنشون توی خونه راحته.
    برای ریدینگ معمولا دو تا سوال می خوندم میریفتم سراغ متن و پیداشون میکردم، و بعدش هم که معمولا بقیه سوال ها به ترتیب در متن میان. اگر سوال اول رو پیدا نکردید، دومی رو پیدا کنیم اگه نشد سومی!! چون هر کدوم رو پیدا کنید بقیه به دلیل ترتیب داشتن، جای تقریبیشون مشخص میشه. به نظر من اینکه بعضی ها میگن اول من رو توی 3، 4 دقیقه مرور کنید و خلاصه نویسی کنید، وقت تلف کردنه. مستقیم برید سراغ سوال ها و بعد توی متن دنبالشون بگردید. اینجوری وقت کم نمیارید.
    موفق باشید.

Junior Member

ایرسافام اکادمیک 2014-12-06

L 7, R 6.5, W 7.5, S 7.5, O 7 Academic

3)منابع مورد مطالعه :
    1- لیسنینگ و ریدینگ کمبریج ها اللخصوص 8 , 9 و همچنین کتاب plus 2 -3 و کتاب Mc Carter
    2- اسپیکینگ: اصلا تمرین نکردم - فقط
    ۲ روز مونده به امتحان چند تا نمومه سوال از اینترنت
    3- رایتینگ: فقط و فقط کتاب maximizer آقای معمار زاده

۴۰ روز - اصلا کلاس نرفتم

Listening
    کمبریج ها معمولا
    ۸ میشدم. آزمون اصلی هم ۷ شدم و ساده تر از کمبریج ها بود.
    Reading
    کمبریج ها رو در بهترین شکل 7 میزدم. و plus رو به زور
    ۶. شانس آوردم ۶.۵ شدم آزمون اصلی رو.

6) پیشنهادات مربوطه :
    خلاصه کارایی که کردم:

۱. تو یه کاغذ برنامه روزانه درست کردم. هر روز ۴ ساعت. روزی ۲ skill. خیلی کمکم کرد.
    writing: دوستان من پیشنهاد میکنم کتاب maximizer رو بخونید. من اوضاع رایتینگم خیلییییییییی افتضاح بود. فقط با این کتاب شدم
    ۷.۵ . البته یه ۱۵۰ صفحه هم تو این ۴۵ روز نوشتم. background انگلیسی هم واقعا خوب بود. step by step جلو برید و نکته برداری کنید. چکیده نکته هارو یجا جلو چشم بزنید تو اتاق.
    ریدینگ: اصلا نمیتونم نظر بدم. هنوزم اوضاع ریدینگم خوب نیست. شاید دوباره امتحان بدم
    ۶ هم نشم. واقعا آسون بود. شانس آوردم.
    listening: فیلم و سریال زیاد ببینید. من حتا تو برنامه روزانم
    ۱ ساعت سریال هم گذاسته بودم. ۲. کتاب های کمبریج خوبه ولی فقط ۴ تا امتحان توشه. یه سر به اینترنت بزنید. سعی کنید تو شرایط استاندارد امتخان قرار بدید خودتونو. قبل از اینکه امتحان شروع شه یه نگاه به section 4 بندازید. زیر key word ها رو خط بکشید. شاید فقط ۱۰ ثانیه وقت داشته باشید. ولی با تمرین میتونید این مهارت رو بالا ببرید. یادم نیست این کار پیشنهاد کی بود. ولی خدا عزتش بده. خیلی به من کمک کرد. استرس نداسته باشید اصلا. من سر لیسنینگ انقدر استرس داشتم که کلی سوال رو از دست دادم. و اعتماد به نفسم رو برای ریدینگ و کل امتحان از دست دادم وگرنه شاید overall ۸ میشدم.
    speaking: تنها راه به نظر من اینه که انگلیسی فکر کنید. یا partner داشته باشید.

در مجموع استرس و زمان دشمن شماست تو امتحان IELTS. و بهترین دوستتون تمرین و تمرین و تمرین. اگه امتحان برای هر اسکیل نیم ساعت اضافه کنند همه
    ۸ میشند. سعی کنید سرعت و تمرکز رو بالا ببرید. تو خونه reading رو برای هر section ده دقیقه بیشتر وقت نذارید. همچنین writing رو.
    برای همتون آرزوی موفقیت میکنم.

Junior Member

ادمین عزیز لطفا پست را پاک نفرمایید اطلاعات جامع و کامل در مورد ایلتس در غالب یک پست امده است. خواهشمند است پس از مطالعه پست اقدام به تصمیم گیری فرمایید. با تشکر
    سلام دوستان عزیز
    10 ژانویه موسسه ایرسافام امتحان ایلتس دادم که نمراتم به شرح زیر است:
    L 9; R 7.5; S 7; W 6.5
    توضیح در مورد نمرات:
    لیستنینگ بسیار راحت بود و میتونم بگم کمی راحتتر از کمبریج 8-9 (نزدیکترین منابع واسه ارزیابی خودتون به آزمون اصلی(
    ریدینگ خیلی راحت بود اما سوتی وحشتناک بنده سه سوال رو از دست دادم؛ Y/N رو با T/F اشتباه زدم ... (راهکار: سعی کنید در موقع تست زدن وقتی به این سکشن رسیدید زیر Y/N و T/F رو خط بکشید تا حواستون جمع کارتون شه!!! باور کنید چنان درگیر و غرق امتحان میشید که حتی به ساده ترین نکات (مثل همین) میبازید).
    اسپیکینگ با اقای مافی داشتم فکر میکردم 7.5 بیام که بنظرم کمی سخت گیرانه نمره دادن
    رایتینگ: بسیار سخت بود و بسیار سخت نمره دادن.

بهترین منابع مورد نیاز (کتابهایی که خودم خوندم):
    لیستنینگ: تراکهای BBC LISTENING بسیار عالی و بهترین منبع واسه بالا بردن این مهارتتونه؛ توی گوگل سرچ کنید براحتی میتونید پیداش کنید، تقریبا 6 تا موضوع داره که بعد مدتی گوش دادن هم لهجه بریتیش رو عادت میکنید بهش هم لغات جدید و کاربردی یاد میگیرید و هم در مورد موضوعات مختلف ایده های جدیدی میگیرید. من تراکارو توی اتوبوس موقع راه رفتن غذا خوردن مواقع بیکاری و حتی موقع خواب گوش میدادم؛ تاثیرشو میتونید بوضوح از نمرم بفهمید. اوایل فهمیدنش سخته و لی بعد چند وقت، لذت فهمیدنش از همه چی بیشتر میشه .... JUST TRY HARD AND PRACTICE. اصلا نیازی به خوندن کتابهای دیگه (بغیر از تستایی که منابع رو در پایین گزاشتم) ندارید.
    دایره لغات: واسه تقویت دایره لغات: OXFORD WORD SKILLS 2 and 3، VOCABULARY IN USE (به هیچ کتاب دیگه ای نیاز ندارید) باور کنید سر جلسه لغتی نبوده که ندونم!!! (در کنار این کتابها لغاتی که در ریدینگ تستها مواجه میشید رو یاد بگیرید). برای یاد گرفتن لغت دو نکته اساسی وجود داره: 1- حتی الامکان سعی کنید لغت رو بصورت انگلیسی و در غال جمله یاد بگیرید. 2- حتما از سیستم جی 5 استفاده کنید. درنهایت بعد از اتمام این 3 کتاب مهم آماده اید واسه زدن تست....
    اسپیکینگ: کتاب ماکسیمایزر و همچنین اسکایپ!!! (برید یوتیوب و دنبال ویدیو های اموزشی و تمرینی ایلتس بگردید؛ زیر ویدیو ها بچه های کامنت میزارن که یه تعدادی برای تمرین اسپیکینگ ایدی اسکایپ خودشونو میزارن!!! THAT’S THE WAY
    رایتینگ: بازهم کتاب ماکسیمایزر کتاب خوبی هست که میتونید بکار بگیرینش.

کتاب تست: برای ارزیابی خودتون بهتره از کتابهای کمبریج استفاده کنید که نزدیکترین منبع به امتحان هست و بسیار استاندارد. بهتره تست زیاد بزنید چون خیلی کمکتون میکنه (اینرو باور کنید تست زدن مهمتر از خوندن کتابهای دورو برتونه) کتابهای دیگه؛ ایلتس ترینر، 6 پرکتیس تست، 3 کتاب پلاس، ایلتس متریال 1 و 2 کتابهایی هستند که خودم خوندم. دقت کنید که بجز متریال در قسمت "کتابهای دیگه" بقیه سطحشون خیلی بالا و سخت هستند اما زدنشون خالی از لطف نیست و مهارت تست زنیتونو خیلی تقویت میکنه طوری که وقتی سر جلسه هستید و تست میزنید راحتتر از پسش برمیاید.
    بسیار مهم هست که کتاب کمبریج 8 و 9 رو یکی دوهفته مونده به امتحان بزنید (معیار خوبی واسه ارزیابی آمادگیتونه و نمره­ای که کسب میکنید تقریبا معادل چیزی هست که در امتحان اصلی خواهید گرفت).
    بشخصه یکی دو ماه اخر روزی یک تست دقیقا به شیوه امتحان اصلی و اخرا به روزی 3 تست هم رسیده بودم. بدین صورت که ابتدا لیستنینگ بعد ریدینگ و بعد رایتینگ رو میزدم.
    و اما حرف آخر ....
    من هم مثل خیلی ها لول انگلیسیم خوب نبود ولی بعد از خوندن 4 ماه تونستم به این مرحله برسم. هیچ سکرتی توی امتحان نیست و شما تنها با تکرار و تمرین و سخت کوشی (دو ماه اخر ساعت مطالعه بنده روزی 8 تا 10 ساعت بود) میتونید نمره خوبی رو انشاءلله کسب کنید .....

Junior Member

آیلتس تهران آکادمیک 29 ژانویه

L 6.5, R 5.5, W 6, S 6, O 6 Academic

3)منابع مورد مطالعه :
    1- لیسنینگ و ریدینگ کمبریج ها، کتاب Official Cambridge، کتاب Plus 1-2-3
    2- اسپیکینگ: ACE THE IELTS SPEAKING TEST- AYUB ASRARI
    3- رایتینگ: بازم ACE THE IELTS SPEAKING TEST
    4- ریدینگ: کمبریج ها

3 ماه، متوسط روزی 2 الی 3 ساعت

Listening
    کمبریج ها معمولا 6.5 یا فت میشدم، یه بارم 9 شدم. آزمون اصلی هم خیلی سخت بود، از امتحان اومدم بیرون فکر میکردم 5.5 بشم
    Reading
    کمبریج ها رو در بهترین حالت 6 می شدم، اصولا همیشه وقت کم میاوردم، سر امتحان هم وقت کم آوردم هفت تا سوال آخر رو، گفتم شانسی بزنم، همه رو FALSE زدم، ولی بعد امتحان فهمیدم سوال اصن YES NO بوده.. اگه YES NO میزدم، احتمالا 6 می شدم.

Speaking
    بیست روز قبل آزمون ماک دادم، 6.5 شدم، سر حلسه امتحان هم همونجوری صحبت کردم ولی نیم نمره اومد پایین، بیرون کلاس رفتم، خیلی کمکم کرد علی الخصوص تو اسپیکینگ و رایتینگ، من زبانم سه ماه پیش داغونه داغون بود، نمره ی 6 برام آرزو بود، هر چند دوست داشتم اورالم 6.5 بشه.

Banned

بجه ها خواهشا نمرات رو بنویسین که بدونیم به جه صورت رایتینک واسبیکینک را نمره میدن که در انتخاب محل ازمون اشتباه نکنیم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

) نام مؤسسه، تاریخ ، نوع آزمون ( academic or general ) :
    ایرسافام آکادمیک 29 ژانویه

L 7, R 6.5, W 7, S 7, O 7 Academic

3)منابع مورد مطالعه :
    1- لیسنینگ و ریدینگ کمبریج ها، کتاب Official Cambridge
    2- اسپیکینگ: سایت simon، ، کتاب , Cambridge vocabulary for IELTS و کتاب اسپیکینگ collins که به تفکیک هر موضوع، لغات مرتبط خوبی هم داره.
    3- رایتینگ: جزوه اساتید
    4- ریدینگ: کمبریج ها، official guide to IELTS

من از تابستون سال پیش در کلاس های امادگی ازمون شرکت کردم ولی بعد از شروع ترم جدید تحصیلی باتوجه به اینکه درگیر کارهای پایان نامه ام بودم و فرصت کافی نداشتم نتونستم ازمون بدم تا این که امسال بعد از دفاع پایان نامه، از حدود اواخر آبان شروع کردم. ماه اول حدودا روزی 4 ساعت خودنم ولی یک ماه آخر رو بصورت خیلی جدی (حدود 8 ساعت در روز) مطالعه داشتم.

Listening
    کمبریج ها معمولا 7.5 با 8 میشدم
    Reading
    کمبریج ها رو معمولا 6.5 تا 7.5 میشدم. Official guide هم که سخت بود بین 5.5 تا 6.5 میشدم. سر امتحان هم یکم وقت کم اوردم (ریدینگ ازمون تقریبا در سطح کمبریج ها بود)

Speaking
    تمام ازمون های ماک که شرکت کرده بودم 7 یا حتی 7.5 میشدم.

6) پیشنهادات مربوطه :
    در مورد رایتینگ حتما ساختارهای مربوطه رو به درستی استفاده کنید و از کلمات ربط هم بطور دقیق و کافی استفاده کنید. (وب سایت سایمون خیلی مفیده)
    و از همه مهمتر این که اطلا استرس نداشته باشید. من به شخصه استرسی هستم و مطمئنم اگه کمی به اعصابم مسلط بودم و استرسم رو کم میکردم عملکرد بهتری میداشتم. اگه جایی احساس کردین سطح ازمون بالاتر از سطح انتظارتونه اصلا ناامید نشین چون مطمئن باشید که برای همه سخته و حتی زمانی که یک اسکیل سخت تر باشه نمره ای که خواهید گرفت بهتر میشه، مثل همین لیسنینگ 29 ژانویه که به نظر من با اینکه از ریدینگ سخت تر بود اما نمره بهتری گرفتم.

برای همه دوستان آرزوی موفقیت دارم.
    ویرایش توسط sahar8564 : June 19th, 2015 در ساعت 01:00 PM

Junior Member

29 ژانویه 2015 - آیلتس تهران - آکادمیک

Listening : 7.5

Reading : 8

Writing : 7.5

Speaking : 8.5

Overall : 8

3)منابع مورد مطالعه :

برای تست زنی از کتاب کمبریج 8 استفاده کردم فقط, متوجه شدم که رایتینگ رو بلد نیستم کلا چجوری هست و برای رایتینگ از ویدیو های آیلتس رایان استفاده کردم که بینظیر بود. اینم آدرسش

مفید ؟ دوستانه بگم ؟ 3 روز !
    غیر مفید ؟ ( منظورم وقتیه که داری ادای درس خوندن رو در می آری ولی همش جلو یخچال واسه خودت میچرخی و سرت رو به چیزای دیگه گرم میکنی ) 2 هفته

والا اسپیکینگ و رایتینگ رو که نمیتونستم به خودم امتیاز بدم اما ریدینگ و لیسنینگ رو 7.5 یا 7 میزدم معمولا

6) پیشنهادات مربوطه :

آها ! رسیدیم به قسمت قشنگ ماجرا!
    دوستانه میگم, دنبال این نباشید که کجا بیشتر نمره میدن کجا کمتر, اینطوری نیست واقعا ! این واقعیت رو انکار نمیکنم که مراکز تو نمره دادن با هم تفاوت دارن اما اینقدر تفاوت نمره دادنشون زیاد نیست, بجای اینکه فکرتون رو روی این قضیه متمرکز کنید که اگزمینر کی خوبه کی بد, وای من به فلانی افتادم وای مجبور شدم اسمم رو فلان موسسه بنویسم و ... بیشتر انرژیتون رو روی این بذارید که شما میخواهید نمره فلان بگیرید و براش تلاش کنید, موقع امتحان کسی به شما نمره نمیده, این شما هستید که نمره میگیرید.
    ممتحن نسبت به کسی پدر کشتگی نداره که به یکی کم نمره بده به یکی زیاد, ممتحن امتحان ماک اکثریتشون تایدیه خاصی ندارن برای اینکه به شما نمره بدن و شما به صرف اینکه طرف ازتون سوال میپرسه و نمره میده نباید به نمره ای که گرفتید اعتماد کنید.
    کسانی که اسپیکینگ و رایتینگ شما رو بررسی میکنند برای اینکار تعلیم دیده و از صد تا ***** رد شدن تا اونجا بشینن و آزمون بگیرن و اینجوری نیست که به این آسونی ها بشن ممتحن, پس سعی کنیم اشتباهات خودمون رو گردن بقیه نندازیم, باز هم تاکید میکنم که هیچ سیستمی بدون اشکال نیست ولی دیگه اینجوری هم نیست که شما 6 بگیرید و انتظار داشته باشید که نمره واقعیتون 7.5 بوده باشه.

هر کسی سطح زبان خودش رو خوب میدونه, منم میدونستم اما اعتراف میکنم با خوندن مطالب اینجا اعتماد به نفسم رو از دست دادم و با خودم امتحان آیلتس رو طوری قلمداد میکردم که انگار قراره آدم آپولو هوا کنه و حتما خیلی مشکل خواهد بود. اینطوری نیست واقعا! امتحان آیلتس دقیقا عین همونی هست که داخل کتاب کمبریج بود, چه از لحاظ سبک سوالات و چه از لحاظ سطح سوالات, نه سخت تر نه آسون تر. خوندم که یه عده از دوستان کتابهای پلاس 3 رو پیشنهاد داده بودن, منم رفتم سراغشون, خوب بودن اما به نظر من سطحشون بالاتر از آیلتس بود و من لزومی ندیدم که بخونمشون, چرا ؟ چون دلیلی نمیبینم کاری رو بکنم که به هدفم مربوط نیست, چرا باید الکی خودم رو به دردسر بندازم و استرس درست کنم؟

نکاتی رو در مورد اسکیل ها بگم خدمتتون:
    1- لیسنینگ - وقتی بهتون زمان میده که سوال فلان تا فلان رو مطالعه کنید, اون سوالا رو مطالعه کنید, نه کمتر و نه بیشتر - در حین خوندن سعی کنید زیر لغات کلیدی رو خط بکشید توی سوالا, مثال میزنم : شماره تلفن مرکز اطلاع رسانی گراهامبل ........... / اینجا لغات کلیدی از دید من "شماره تلفن" و "گراهامبل" هستن, حالا اینکار به چه دردی میخوره ؟ اولین و مهمترین کاربردشون اینه که اگر شما در حین پخش شدن مکالمه متوجه یک سری لغات نشید و معنیشون رو ندونید به محض شنیدن این لغات متوجه میشین که در مورد این سوال داره صحبت میشه, کاربرد دیگشون هم اینه که کل تمرکزتون روی شماره تلفن هست و اگر مثلا در لیسنینگ شماره پاسپورت طرف مطرح شد اشتباها بجای پاسخ اونو نمینویسید. - توی لیسنینگ بیشترین انرژیتون رو برای قسمت 1 و 2 بذارید چون معمولا ساده ترین قسمت لیستنینگ هستند و با دقت و انرژی زیاد میتونید به راحتی همه سوالات این دو قسمت رو جواب بدید

2- ریدینگ - شما برای هر ریدینگتون 20 دقیقه وقت دارید, این مهمترین مساله ای هست که میتونم متذکر بشم ! پس حواستون رو جمع کنید که وقتتون رو به خوبی مدیریت کنید و الا مثل من تو امتحان مجبور میشید 3 تا سوال رو شانسی بزنید ! - معمولا 2 ترفند برای ریدینگ پیشنهاد میشه, ترفند اول اینه که ریدینگ رو به سرعت بخونید و زیر اسم ها , تاریخ ها , اعداد, اختصارات و لغات اینچنینی رو خط بکشید و بعد برید سراغ سوالات - ترفند دوم هم اینه که از همون اول برید سراغ سوالات, من هر دو ترفند رو امتحان کردم و دیدم که روش دوم خیلی برای من بهتره و در امتحان هم همینکار رو کردم, درسته که همیشه خیلی بهتره که شما اول بدونید که در مورد چی ازتون سوال شده تا اینکه هیچی ندونید و برین سراغ سوالات اما یادتون باشه که شما وقت ندارید ! پس بهتره روشی رو انتخاب کنید که وقت کمتری بگیره, در روش دوم که قرار هست از همون ابتدا برید سراغ سوالات یادتون باشه که سراغ سوالاتی نرین که جوابش مفهوم یک پاراگرف هست ! سراغ سوالاتی برید که یک کلمه یا چند تا کلمه کاملا مشخص جوابش هست, بعدا میتونید برین سراغ سوالات مفهومی, چرا ؟؟ به دلیل اینکه شما به واسطه بدست آوردن اون چند تا لغت حدودا میتونید متوجه بشید که پاراگرافها هر کدومشون در چه موردی هستن - وقتی میرین سراغ سوالاتی که جوابشون یک یا چند کلمه هست, دنبال اون سوالاتی باشید که از شما یه مساله تابلو پرسیده شده ! مثال میزنم : در کشتی وایکینگ ها بادبانها توسط چه چیزی محکم و مهار شده بودند ؟ //// اینجا "کشتی وایکینگها" و "بادبانها" لغتهایی هست که به ترتیب باید دنبالشون بگردید, یعنی یک پاراگراف رو اسکن کنید و دنبال کشتی وایکینگها بگردید و بعد از اون دنبال بادبانها بگردید, اینجوری خیلی سریع میتونید دو تا نکنته رو بگیرید, اول اینکه جواب رو بدست بیارید و دوم اینکه میفهمید سوالات بعد و قبل از این سوال به فاصله حداکثر 2 پاراگراف بعد یا قبل از پاراگرفی که جواب رو توش پیدا کردید نهفته هستن و جوابشون اونجاست ! این قضیه در مورد 95% ریدینگهای آیلتس صدق میکنه و من هم از این مطلب خیلی استفاده کردم برای اینکه زمان کمتری صرف کنم.

3- رایتینگ - رایتینگ خیلییییییییییی سادست فوق العاده ساده و نمره آوره, برعکس اسمش که خیلی ها ازش میترسن اما فوق العاده آسونه, من توی رایتینگ وقت اضافه آوردم با اینکه یک برگه اضافه هم درخواست کردم ! رایتینگا استراکچر دارند و کسی که رایتینگ شما رو تصحیح میکنه به استراکچرش خیلی اهمیت میده, در درجه دوم استفاده از لغات قشنگ و با مسما هم تکمیل کننده اون خواهد بود, حالا راه حل چیه ؟
    بی نظیر ترین آموزش رایتینگی که تا به حال دیدم مجموعه ویدیو های رایتینگ رایان هست, این آقا رایان ما بقیه اسکیل ها رو هم آموزش ساخته براشون اما فقط رایتینگش رو مجانی گذاشته که مشتری جلب کنه, منم همه آموزشهای رایتینگش رو دانلود کردم و بعد از اینکه امتحانم رو دادم تازه فهمیدم که چقدر قشنگ و مفید بوده آموزشهاش و به همین دلیل هم 30 دلار به صورت هدیه براش فرستادم و ازش تشکر کردم.
    از اینجا میتونید به سایت ایشون دسترسی داشته باشید و رایتینگها رو هم دانلود کنید.

4- اسپیکینگ - اسپیکینگ بخش پر استرس ماجراست اما وقتی درگیرش میشین میبینین اصلا چیز خاصی نیست, یه بنده خدا روبروتون نشسته و چند تا سوال ازتون میپرسه, حالا شما باید اونا رو به انگلیسی جواب بدید ! همین ! - پیشنهادم اینه که واقعا خودتون رو درگیر صحبت کنبد ! نه اینکه یه جوری صحبت کنید که انگار دارین از حفظ جواب سوالات رو میدید یا طوری باشه که همش دنبال استفاده از لغات قلنبه باشید, نه واقعا ! جاهایی که معنی سوال رو نمیدونید و متوجه نمیشین همینطور ساکت نشینید, یه چیزی از خودتون در بیارید و بگید, مثلا من سوالی ازم پرسیده شد که اصلا نفهمیدم که چی بود کلا ! اما عوض اینکه سکوت کنم برگشتم گفتم "من 27 ساله که زندگی کردم و تا به حال به چنین موضوعی هیچوقت فکر نکرده بودم که جوای براش داشته باشم, حتی اگر از نظر شما عجیب باشه اما من جوابی برای این سوال ندارم! " - موقع صحبت کردن سعی کنید خودتون باشید, نه زور بزنید که لبخند بزنین نه زور بزنین که جدی باشین! خودتون باشید ! حالا اگر این خودتون بودن مثل من هست که همیشه اهل شوخی و مسخره بازی و خندوندن طرفتون هست باز هم خودتون باشید, اما! اتراکچر اسپیکینگ رو حفظ کنید, فقط و فقط اگر هیچ جوابی برای سوالی که ازتون پرسیده میشه ندارید مثل من جواب پرت و پلا بدید و الا دقیقا همون چیزی رو جواب بدید که ازتون پرسیده شده و در مورد بقال سر کوچه حرف نزنین که نمره از دست میدید.

در نهایت برای اینکه بیشتر با وضعیت روحی و شرایط من قبل از امتحان آشنا بشید میتونید این پست من رو بخونید.

زندگی رو سخت نگیرید, چون واقعا هم سخت نیست ! سعی کنین از لحظه لحظش لذت ببرید, حتی وقتیکه دارید امتحان آیلتس میدید

با آرزوی موفقیت برای دوستان عزیز.