صفحه 54 از 63 نخستنخست ... 44445464748495051525354555657585960616263 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 626

موضوع: پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در خصوص روش خواندن و منابع مطالعه شده)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در خصوص روش خواندن و منابع مطال

تهران آیلتس، آکادمیک، 21 آگوست 2014

Listening Reading Writing Speaking Overall
    7.0 7.5 7.0 8.0 7.5

کلا به نظر من زبان زمان می خواد. اگه از قبل بلد باشین لازم نیست برای امتحان زحمت زیادی بکشین. من چندین سال با این زبان سر و کار داشتم. واسه امتحانم کمتر از یه ماه وقت گذاشتم. همون اول کتاب تارگت بند رو خوندم تا دقیق با نحوه ی پاسخ دادن به سوالات آشنا بشم و بعد رو چند تا از آزمونهای قبلی کار کردم و واسه خودم جزوه درست کردم و فقط هفته ی آخر اونو خوندم. مثلا واسه رایتینگ یه لیست واژگان ضروری و نمره آور ساختم که فقط از اونها استفاده کنم، اگه نمره ی رایتینگم کمه واسه اینه که سر امتحان وقت کم آوردم و دیگه نفهمیدم چی نوشتم واسه تسک 2. تنها قسمتی که روش زیاد وقت گذاشتم اسپیکینگ بود که تاپیک به تاپیک هر سوالی که امکان داشت ازم پرسیده بشه تو یه دفتر نوشتم و با استفاده از کلمات تازه و نمره آور به سوالات جواب دادم و یه جورایی حفظ کردم. این کار باعث شد که موقع اینترویو هر سوالی که ازم پرسیده میشد زود جواب می دادم اونم با کلمات و ساختارهای خیلی خوب. هیچ سوالی برام تازگی نداشت. (من قبل امتحان با اینکه هیچ مشکلی تو اسپیکینگ نداشتم فقط ازین می ترسیدم که یه سوالایی بپرسه که من هیچ نظری راجبشون نداشته باشم و هی مکث کنم و کلی نمره بیخودی از دست بدم). از نمره هامم راضیم. می تونست بیشتر از این بشه اما خوب من سرعت عملم پایین بود. آیلتس فقط سواد زبان نیست تمرکز و سرعت عمل هم هست.
    موفق باشین

Member

پیش فرض پاسخ : پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در خصوص روش خواندن و منابع مطال

درود و عرض خسته نباشید،

May 16 / 2015 -- Academic

Listening:
    7.5--Reading: 6--Writing: 6.5--Speaking: 6.5

Total Band Score: 6.5

مدت زمان مطالعه بین دو تا سه ماه، کاملا زیر سازی و اسکلت کار را خوب بنا کرده بودم و انتظارم هم واقعا 7 بود !!

1 ) بگم که نقطه قوت رزومه بنده نمرات بخش رایتینگ و اسپیکینگ بود که بر اساس 6 ماک تست که در مراکز مختلف کسب کرده بودم و به این نتیجه رسیدم که نمرات این دو بخش رو تحت هیچ شرایطی کمتر از 7 دریافت نکرده بودم، در آزمون اصلی هم اصلا انتظار کمتر از این رو نداشتم و اجرا خوبی هم داشتم ولی به نظرم نیم تا 1 نمره کمتر داده شده است به خصوص اسپیکینگ !! ( البته مشخص بود نمره این میشه نوع سئوال هایی که از بنده پرسید مشخص بود تاپیک 1 و 2 و 3 اصلا هیچ ربطی به هم نداشت ! کلا زمین تا آسمون با هم فرق داشت مثلا در کیو کارت یه رخداد مورد نظر بود و در بخش 3 بلوغ فکری و نشانه ها و .. مد نظر بود که از کجا بفهمیم که یه شخص بزرگ شده و ... )
    2 ) بخش ریدینگ مشکل بنده این هست که در زمان تست زدن رو اصلا دوست ندارم و فقط سعی کردم مدیریت کنم.
    3 ) بخش لیستنینگ تمرین خوب داشتم و نقطه قوتم بود به طوری که مطمئنم یک تست بیشتر درست می زدم تو امتحان میشدم 8 ! وقتی امتحان تموم شد میدونستم نمره هام حداقل حداقل میشه
    L 7.5 R 6 S 7 W 7 ولی کاملا اسپیکینگ و رایتینگ خیلی جالب بود برام حرف هایی که در مورد این موسسه زده شد کاملا درست از آب در اومد !!

منابع خوانده شده من کمی متفاوت هست به طوری که براساس نیاز خودم صورت گرفته هست برای همین هم اصلا پیشنهاد نمیکنم چون هر شخصی متفاوت هست.

سه مورد مهم هست :
    1- مدیریت درست
    2- تمرین و تلاش
    3- برنامه ریزی خوب

Junior Member

آزمون آکادمیک دنشگاه آزاد 9 می 2015
    .5 reading 8.5 speaking 7 writing 7 listening 7.5 overall 7
    من برخلاف برنامه ای که داشتم متاسفانه فقط رسیدم یه ماه بخونم. البته از اونجا که دوسال پیش قصد دادن این آزمون رو داشتم باید بگم که اون موقع یه سه ماهی وقت گذاشته بودم و خودم رو آماده کرده بودم و اگرچه دو سال از اون موقع گذشته بود قطعا یه چیزایی تاثیر خوندن اون موقع بود. مثلا در مورد اسکیل رایتینگ که این دفعه فقط دو سه روز مونده به آزمون سمپل های نوشته شده خوندم و سعی کردم خودم یه کم بنویسم.
    منابع مورد مطالعه : کتاب های کمبریج 1 تا 9 رو همه لیسنینگ ها رو زدم فک کنم 4 تا 9 هم ریدینگ هاش رو. نمره لیسنیگم همین بود تقریبا البته تو خونه بهتر می زدم ولی خب آدم تو خونه ریلکسه و استرس نداره و تمرکز معمولا بیشتره بنابراین انتظارم همین بود. در مورد ریدینگ اما نتیجه امتحانام بگیر نگیر داشت برای همین وقتی آزمونا تموم شد رفتم سراغ کتاب crack ielts که البته به مراتب سخت تر از کمبریج و طبق تجربه من سخت تر از آزمون بود. ولی خب قشنگ منو ساخت. به نظرم خوبه برای مهارت خواندن و شنیداری سراغ منابغ سخت تر رفت. در مورد رایتینگ هم سمپل های همین crack ielts رو می خوندم ولی خیلی مهمه که خودتون هم بنویسین. بعد مثلا بذارین دو روز بگذره صحیحش کنین که اشتباهاتون به چشمتون بیاد. در مورد اسپیکینگ من از اونجا که خیلی به خودم مطمئن بودم و نگران بقیه مهارت ها اصلا بهش نرسیدم و در نتیجم هم معلومه. امتحان رو خیلی بد دادم. از کتاب maximizer برای خودم تمرین می کردم و متوجه شده بودم که برای پارت دو زیاده گویی می کنم و عملا تو دو دیقه بحثم جمع نمی شه و گاهی به سوالایی که تو کارت هست جواب نمی دم. روز امتحان انقدر نگران این بودم که خیلی خلاصه حرف زدم و تو یه دیقه حرفام تموم شده بود بعد مجبور شدم راجع به چیزای بی ربط حرف بزنم و خلاصه حسابی به هم ریختم.
    توصیه: فکر کنم بهتر از خوندن هزار تا کتاب لغت تمرکز کردن رو ریدینگ های کتابای کمریجه. ریدینگ ها رو مدل اسکن نگاه کنین و لغتایی که براتون جدید هستن رو معنیشونو در بیارین. هم تو ریدینگ هم رایتینگ به کارتون میاد قطعا. اگه زرنگ باشین تو اسپیکینگ هم راتون می ندازه.
    نهایتا از همه چیز مهمتر آرامشه. نمره اسپیکینگ من به نظرم بیشتر از سطح خودم موقع امتحان بود. به نظرم آخرای امتحان که خودم رو جمع و جور کردم و یه کم نشون دادم شد معیار ممتحنم. می خوام بگم اونام متوجه هستن که شما تحت استرس هستین خیالتون راحت. به خودتون مسلط باشین.

Junior Member

) نام مؤسسه، تاریخ ، نوع آزمون :
    تهران آیلتس 2015/6/13
    2) نمرات کسب شده در هر Skill و نمره ی کل :

Overall Speaking Writing Reading Listening
    8 7.0 7.0 9 8

3)منابع مورد مطالعه :

IELTS PracticeTest Plus 1 - 3
    IELTS Trainer
    The Official Cambridge Guide to IELTS Student's Book
    Vocabulary for IELTS Advanced
    4) مدت زمان مورد مطالعه برای آزمون :

یکسال!

من تقریبا نزدیک به یک سال هست که درگیر آزمون آیلتس هستم. متاسفانه هر بار به صورتی نمره ای که می خواستم را نمی گرفتم. ابتدای سال 93 با خوارزمی شروع کردم که متاسفانه بدلیل کم کار کردن روی قسمت نقشه در Listening نمره ام کم شد. بعد 5 بار پشت هم ایرسافام امتحان دادم که هر بار یکی از اسکیل ها رو زیر 7 میگرفتم!

یک بار ریدینگ رو دست کم گرفتم و 6.5 شدم. دلیل اش هم اینه که معمولا سوالات تریکی هست و باید خیلی دقت کرد. برای بهتر شدن در ریدینگ باید منابع آزاد زیادی خوند و همچنین روش پیدا کردن جواب ها رو تو یک ساعت پیدا کرد.
    من در دو امتحان آخر یک بار Speaking رو 6.5 شدم علیرغم اینکه دفعه ی قبل اش 8.5 شده بودم! و امتحان آخر در ایرسافام نمره هام این شد: L8 R8.5 W6.5 S7.5! متاسفانه با اینکه رایتینگ را خیلی تمرین کرده بودم ولی باز هم این اسکیل را کم شدم.
    برای رایتینگ بهترین منابع خود کتاب های آیلتس و نمونه های رایتینگ 8 است.
    6) پیشنهادات مربوطه :
    من 2 باز روی اسکیل ها Speaking و Writing اعتراض زدم که هر بار هیچ تغییری نکرد! (هر دو را در دو امتحان 6.5 شده بودم)
    پیشنهاد میکنم در صورتیکه بسیار مطمئن هستید اعتراض بزنید چون به نظر میرسه در اینجا اعتراض نتیجه نمیده.

با آرزوی موفقیت

Junior Member

با سلام،
    من سه هفته برای امتحانخوندم، سطح زبانم متوسط بود،
    بنابه اجبار باکو امتحان دادم و در نهایت این نمرات من بود:
    W:7, R:7.5, L:7, S:7

تو خونه لیستنینگ و ریدینگ رو بالای 7 میزدم ولی انصافا رایتینگ و اسپیکینگ را 6.5 بود حداکثر.
    حس میکنم باگو کلن سنتر خوبی برای امتحانه و خوب هم نمره میدن.

Member
    رشته و دانشگاه
    QLD,Australia,PhD in Management

بچه ها امروز نمره من اومد . 13 روز پیش ایرسافام تهران امتحان دادم که خیلی تعریفش رو در نمر دهی رایتینگ و اسپکینگ شنیده بودم اما من راضی نبودم ، حداقل نیم نمره توی نمره ی هر کدوم ازاینها به نظر خودم بهم کم داده شده بود

R: 9
    L: 8.5
    S:7,5
    W:7
    OVERALL: 8

من البته دو ماه بیشتر نخوندم (روزی دوساعت ) ، کتابهای کمبریج از 5 تا 9 رو خوندم ، برای رایتینگ و اسپیکینگ هم کار زیادی نکرده بودم واقعیتش (چون فکر میکردم زبانم خوبه) . و در کل تجربه ام اینه که شما هرچقدر هم فلوِئنت صحبت میکنید و روان مینویسید ، مثل اینکه این مصحح های عزیز اصلشون بر این هست که حتما یک سری ساختارهای از پیش حفظ شده ایی به کار ببرید . Phrase و Linking words ,و این غالب های آماده ی صحبت و مخصوصا نوشتن را بسیار به کار ببرید. ( من جز این دلیلی برای نمره ی پایین رایتینگ و اسپیکینگم نمیبینم )

کتاب Speaking IELTS ULTIMATE رو هم به توصیه دوستان اینجا خریده بودم ، بد نبود اما کتاب سنگینی هست و محاله ادم یکدفعه اون حجم از اصطلاحات رو یاد بگیره و بکار ببره ، کتاب Crash بهتر بود

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ---Aerospace Eng/Uni of tehran...Mechanical Eng./Shiraz Uni

من ١ آگوست ايرسافام دادم. سه تا ٦.٥ و ريدينگ ٧ . اورال ٦.٥
    رايتينگم ميتونست نيم نمره بالاتر باشه كه باعث افزايش نيم نمره اي كل هم ميشد.
    متاسفانه يك ماه (روزي ٣ ساعت تست و ٤ ساعت درس خوندن) بيشتر وقت برا خوندن نداشتم و ٦.٥ هم ميخواستم كه خدا رو شكر گرفتم. سطح زبانم متوسط بود و رايتينگ و اسپيكينگم اصلا خوب نبود و كلاسي برا رايتينگ نرفتم.
    تنها منبعي كه مطالعه كردم ده جلد كتابكمبريج بود كه از كتاب شش شروع كردم تست زدن. فقط همين. ولي هميشه آزمونم رو تحليل ميكردم.
    سه روز قبل امتحان اسپيكينگ با كتاب. Speaking IELTS Ultimate آشناشدم كه خيلي كتاب خوبي بود ولي ديگه به درد من نميخوردمتاسفانه
    به نظرم اگه كسي سه ماه روزي پنج ساعت بخونه هر نمره اي ميتونه بگيره

Post پاسخ : پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در خصوص روش خواندن و منابع مطال

L:6
    R:6
    W:7.5
    S:7
    O:6.5

1)نام مؤسسه، تاریخ ، نوع آزمون :

عصر دین و دانش-8 اگوست 2015

2)منابع مورد مطالعه :

کتب کمریج 5 تا 10
    کتب complete ielts
    چند تا سمپل رایتینگ
    گزیده ای از کتاب collocation in use

4)
    مدت زمان مورد مطالعه برای آزمون :

حدود 1 سال و نیم

5)پیشنهادات:

کار من با این نمرات راه افتاد اما واقعیت اینه که من نمره ی تاپی نگرفتم که پیشنهاد بدم جز اینکه فقط ناامید نشین و عالی بخونین.همه میگفتن رایتینگ بد نمره میدن اما واسه من بالاترین نمرم شده.

موید باشید

Junior Member

1) نام مؤسسه، تاریخ ، نوع آزمون :

ایرسافام آکادمیک 13 اگوست 2015

2) نمرات کسب شده در هر Skill و نمره ی کل :

L 7.5, R 8, W 6, S 7.5, O 7.5 Academic

3)منابع مورد مطالعه :

برای لغت حفظ کردن : سی دی های یادگیری لغت نارسیس (مجموعه متوسط و پیشرفته)، کتاب لغات ضروری تافل، کتاب لغات ضروری آیلتس و مجموعه 3000 لغت و لغات آکادمیک که تو نرم افزار دیکشنری لانگمن هست. (این لغات رو فقط حفظ کردم ... یعنی انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی ... درسته که این روش خوب نیست ... اما واسه ریدینگ و لیسنینگ خیلی خوب جواب میده ... چون واقعا باید برای این دوتا اسکیل لغات رو بلد باشید)

برای لیسنینگ : کتاب های tactics for listening سطح دو و سه رو کامل ترنسکرایب کردم. خیلی سخت بود و وقت گیر ولی واقعا بعدش پیشرفت لیسنینگ رو حس کردم. اوایل واقعا مکالمه های عادی و ساده رو هم نمی فهمیدم. اما بعد از این کار واقعا پیشرفت کردم. خودم رو مجبور کرده بودم وقت بزارم روی این اسکیل. البته من اولش برای تافل داشتم آماده میشدم و بعد از این دوتا کتاب، شروع کردم به تست های لیسنینگ تافل (تامسون و اینا) ... وقتی لیسنینگ سختی میشنویدم از این کتاب ها، ترنسکرایب می کردم. این مهارت رو تقریبا به صورت موازی با یادگیری لغت ارتقا دادم.

برای ریدینگ : هیچ کاری نکردم! نه متن اضافی خوندم. نه گاردین خوندم. نه بی بی سی خوندم. فقط لغت زیاد حفظ کردم. روی تکنیک ها هم کار کردم. اینم بگم که واقعا تکنیک ها جنرال و کلی نیست. هر آدمی با توجه به ویژگی های شخصی خودش باید متوجه بشه که هر نوع تست رو چطوری بزنه نمره اش بالاتر میشه.

برای اسپیکینگ : شاید باورتون نشه اما فقط یک هفته قبل از امتحان دو تا کتاب خریدم. یکی کتاب معمارزاده و یکی هم کتاب موفقیت در گفتار آیلتس که واسه انتشارات جنگل هست. تمام تاپیک ها رو تمرین کردم. تمام سوال های این دوتا کتاب رو تمرین کردم. یعنی برای خودم جواب ساختم. چیزی حفظ نکردم، اگه هم حفظ کردم موقع امتحان به ذهنم نرسید. اما همین که جواب آماده به فارسی تو ذهنم بود خیلی کمکم کرد. این دو تا کتاب عالی هستن.

برای رایتینگ : من رایتینگم از اسپیکینگم قوی تر بود (حداقل 0.5 نمره بیشتر میشد تو آزمون آزمایش ها). تو امتحان هم واقعا خوب نوشتم اما نمی دونم چرا اینطوری نمره دادن!!! ولی برای این اسکیل هم از دوتا کتاب معمارزاده و موفقیت در نوشتار آیلتس استفاده کردم. کتاب معمارزاده قوی تر بود به نظرم.

برای آزمون : فقط کتاب های کمبریج.

4) مدت زمان مورد مطالعه برای آزمون :

بستگی به سطح زبان داره.
    من سطح زبانم حسااابی زیر متوسط بود. هیچ وقت زبان رو اصولی یاد نگرفته بودم. واقعا خوب نبودم.
    تقریبا از یکسال پیش شروع کردم با لغت حفظ کردن و اصول گرامر رو خوندن (زمان ها رو هم درست بلد نبودم) ... لیسنینگ رو بعدش شروع کردم و کلاس آفرینش هم رفتم. اما واقعا برام مفید نبود.
    اما فکر می کنم یکسال زمان خوبی باشه برای کسی که سطح زبانش خوب نیست. با روزی 2 ساعت وقت گذاشتن و نزدیک امتحان روزی 6 یا 7 ساعت وقت گذاشتن. (12 روز قبل امتحان مرخصی گرفتم و فقط زبان خوندم)

5) نمره آزمون های گرفته شده توسط خودتان در منزل و مقایسه نمره هر بخش آن با آزمون اصلی (مثلا 8تا کتاب کمبریج را در منزل چند میزدید و در آزمون چند زدید):

لیستنینگ و ریدینگ رو معمولا به ترتیب 7.5 و 8 میشدم توی کتاب های کمبریج ... البته 9 هم داشتم ... ولی خوب 7 هم داشتم ... اما تو هیچ کدوم از کمبریج ها زیر 7 نشدم. کلا هم کمبریج ها رو توی 3 هفته باقی مونده به امتحان کار کردم.

6) پیشنهادات مربوطه :

اول سطح عمومی زبانتون رو بالا ببرید (مثلا در حد متوسط یا یه مقدار بالاتر از متوسط) بعدش برید سراغ اسکیل ها ... من که نمی تونستم اسکیل ها رو همزمان با همدیگه ارتقا بدم. به نظرم هم بهتره ریدینگ و لیسنینگ رو تقویت کنید. بعدش برید سراغ اون دوتای دیگه.

ایرسافام
    آکادمیک 13 آگوست
    S:6.5 , R:6, W:6.5, L:6.5, O:6.5
    یک ماه خوندم و هر روز یه تست کمبریج زدم، به نظرم نمره ی R و S کاملا به حق بود چون من سر جلسه اصلا خوب عمل نکردم. R قویترین اسکیلم بود اما متاسفانه لحظه ی آخر متوجه شدم جوابا رو جابجا وارد پاسخنامه کردم و تا بجنبم نمیدونم چقدرش درست کردم.
    در کل به نظر من آیلتس بیشتر به تکنیکتون بستگی داره تا به سطح زبان. به نظر من توی هر 4 تا اسکیل سعی کنید تکنیک خاصی داشته باسید توی S و W حتما حتما حتما از ساختار و چهارچوب استفاده کنید.
    میتونستم بهتر از این عمل کنم اما خدا رو شکر نمره ای که می خواستم رو گرفتم.
    منابع: کتابای کمبریج 5 تا 9. حتی 504 هم نخونده بودم!!!
    تکنیک خیلی مهمه، حتما بهش توجه کنید.
    موفق باشید