صفحه 56 از 63 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 626

موضوع: پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در خصوص روش خواندن و منابع مطالعه شده)

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در خصوص روش خواندن و منابع مطال

تاریخ آزمون: February 20th, 2016
    نوع آزمون: Academic
    محل آزمون: Seoul National University of Education
    نمرات: Speaking: 6.5, reading: 6.5, listening: 6.5, writing: 6, overall: 6.5

نمراتم فوق العاده ضعیف هست که بخوام چیزی بگم. اولین بارم بود برای آیلتس و ددلاین برای ثبت نام آزمون 5 روز بود و منم دقیقا همون روز ثبت نام کردم و تونستم کمبریج 10و 9 تست های ریدینگ و لیسینینگ رو بزنم. ریدینگ رو 6 می زدم تو تمرینات و لیسینینگم بین 8 و 9. آزمون بسیار منظم بود و بسیار خوش رفتار بودن البته خیلی هم خلوت بود با اینکه British Council مرکزش بود. اسپیکینگ ام با یک آقای آمریکایی تقریبا 40 ساله بود که تا وارد اتاق شدم رکورد رو زد و حتی در هم باز بود و همین طور که داشت صداش رو رکورد می کرد رفت در رو بست و بدون هیچ مقدمه ای شروع کردن. در حین صحبت هم به هیچ عنوان لبخند یا تایید نمی کردن. حتی در بخش دوم زیر یک دقیقه حرف زدم و چیزی نگفتن که ادامه بدم یا نه. دوتا سوال آخرشون در بخش سوم هم اصلا ربطی به موضوع های قبلی نداشت. در کل من بسیار بد حرف زدم و بسیار خسته بودم اگر امتحان به ترکی یا فارسی بود 5 می شدم و نهایت نمره ای که در نظر داشتم 6 بود که ایشون 6.5 دادن. در مورد رایتینگ اصلا انتظار نداشتم 6 بشم و حتی به 8 هم فکر می کردم البته هیج تمرینی نداشتم برای این بخش بخاطر مقالاتم گفتم نمرم حتما خوب میشه. در کل هدفم از این پست این بود که عرض کنم آزمون آیلتس در کل از چیزی که فکر می کردم فوق العاده راحت تر بود.
    ویرایش توسط nimaafshar8 : March 7th, 2016 در ساعت 11:04 AM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در خصوص روش خواندن و منابع مطال

تاریخ آزمون: March 12th, 2016
    محل آزمون: IRSAFAM
    نمرات: Listening:7.5, Reading:8, Writing:6.5, Speaking:7, Overall:7.5
    دوستان گرامی میتوانند تجارب من در زمینه آزمون آیلتس را در لینک زیر ببینند. متاسفانه زمان برای تایپ نداشتم و فعلا به صورت دستنویس تجارب ارائه می گردند. پیشاپیش بابت بدخطی عذر میخوام!!
    چهار صفحه اول شامل تجارب شخصی بنده و سایر صفحات حاصل workshop برگزارشده توسط موسسه ایرسافام پیش از برگزاری آزمون می باشد.
    https://www.dropbox.com/sh/mqf9vwbbw..._Lo6heBqa?dl=0

1

Member
    رشته و دانشگاه
    NSU-BIG DATA ANALYTICS

تاریخ آزمون: March 12th, 2016

محل آزمون: IRSAFAM

نمرات: Listening:6, Reading:6, Writing:5, Speaking:6.5, Overall:6
    مدت زمان مورد مطالعه برای آزمون :
    45 روز(15 روز مرور+30 روز منابع آیلتس)
    توضیحات:
    من حدود دو سال پیش از آلمان پذیرش گرفتم و یه سری مدارک زبان آلمانی داشتم ولی بنا به دلایلی نرفتم و حالا دوباره مجددا قصد اپلای برای یه سری کشورهای دیگه دارم و اون دانشگاه های مد نظرم آیلتس 6 میخواهن که من نمره مد نظرم رو آوردم.حدود چهار سالی میشد که از زبان انگلیسی فاصله گرفته بودم دو سال روی زبان آلمانی کار کرده بودم و دو سال هم مشغول خدمت سربازی بودم.قبل از این 4 سال، یه سری کلاس رفته بودم اما برای آزمون تقریبا میشه گفت خودم خوندم 15 روز اول رو یه سری گرامر و یه سری لغات رو دوره کردم و یک ماه بعدش رو هم کلا روی منابع آیلتس با متوسط روزی بیش از 10 ساعت مطالعه کار کردم.اما با این وجود زمان کمی داشتم و نرسیدم خیلی از مطالب رو بخونم.مثلا شاید باورتون نشه من اصلا کتاب های کمبریج رو نخوندم و اصلا الان تا این لحظه این کتاب ها رو ندیدم و هیچ گونه آزمون آزمایشی هم نداده بودم و اصلا با سبک امتحان آشنا نبودم.البته این رو نگفتم که دوستانی که میخواهن نمره 6 بگیرن کمبریج ها رو نخونن بلکه قصدم این بود که بگم توی هیچ شرایطی امیدتون رو از دست ندید و البته اشتباه من رو نکنید و کمبریج ها رو حتما حتما حتما بخونید.
    منابع:
    Listening:A Collection of 95 IELTS LISTENING PRACTICE TESTS
    (رنگ جلد کتاب قرمز رنگ است) Reading :IELTS Reading Tests McCarter & Ash
    معمارزاده Speaking :Maximizer
    Writing:Ryan
    اما در مورد یک چیزی که برخی از دوستان میگند که فلان جا خوب نمره میده فلان جا بد نمره میده.من اصلا نه میخواهم این صحبت ها رو تایید بکنم و نه تکذیب فقط این توضیحی که میدم چیزی هست که تجربه کردم.
    در مورد لیسنینگ و ریدینگ که فکر نمیکنم کسی بتونه دست ببره و بیشتر یا کمتر از حقش بگیره.
    در مورد اسپیکینگ باید بگم که من اصلا اسپیکینگم رو خوب نبودم و یک بار از ممتحن خواستم که سوال رو تکرار بکنه(البته من نمیدونم این موضوع باعث کاهش نمره میشه یا نه)یا توی پارت دوم از 2 دقیقه ای که باید صحبت بکنیم من مطمئنم که کمتر از 1 دقیقه صحبت کردم و به نظر خودم حقم نهایت 5.5 بود این رو با مقایسه ویدیوهای یوتیوب با امتحانی که خودم دادم میگم بدون شک توی
    این بخش حداقل به من خیلی خوب نمره دادن.
    در مورد رایتینگ هم اصلا کسی نبود که رایتینگ هام رو تصحیح بکنه و به خاطر همین برای این بخش آمادگی زیادی نداشتم و از طرفی سر جلسه امتحان هم از موضوع خیلی خارج شدم.در کل به نظرم 5 حقم بود.
    توصیه:
    من نه تجربه آنچنانی در زمینه آیلتس دارم و نه نمره آن چنان بالایی گرفتم که بخواهم توصیه ای بکنم.
    ویرایش توسط advanced : March 30th, 2016 در ساعت 08:38 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biotechnology

تاریخ آزمون: 30 april
    نمرات:
    L:7.5 , R : 7.5 , W : 6.5 , S : 6.5 , Overall: 7
    موسسه :
    عصر دین و دانش
    این توضیحات برای بچه های overall band 6 مناسبه:

یکسال خوندم. دو سه ماه اول کلاس میرفتم عموما جنرال چون سطح زبانم اصلا خووب نبود
    بعد شروع کردم با منابع ایلتس که ابتدا دو ماهی خودم خوندم که کل کتابای کالینز و مک کارتر میلیان. با خوندن این منابع تا حد با فرمت ایلتس اشنا شدم. بعد کلاس ایلتس رفتم سه ماه و با مهارت هاش بیشتر اشنا شدم . تمرین و تست بیشتری انجام دادم.
    بعد ازاین یکی دو بار ازمون ازمایشی دادم و ضعفام رو فهمیدم. کتابای خیلی خوبی خونده بودم و منابع خیلی خوبی هم تهیه کرده بودم. خودمم خیلی خوندنم. منتهی برای اسپیکینگ تمرین خیلی کم داشتم و پارتنری نداشتم برای تمرین. شاید اگه تمرین میداشتم بهتر نمره میگرفتم. این اواخر با یه دوست خیلی خوبی اشنا شدم که منابع خیلی خوبی بهم معرفی کرد که شاید اگه این منابع رو زودتر داشتم میتونستم بهتر نمره بیارم
    من به اورال هفت و نیم نیاز داشتم و اینکه هیچ اسکیلی هم نباید کمتر از هفت باشه. بنابراین بازم باید امتحان بدم

Senior Member

تاریخ آزمون: 19 می ایرسافام

نمره کل: 7.5

من قبلا تافل(توفل صحیح هستش) امتحان داده بودم و 97 شده بودم. یعنی زبانم خوب بود اما باید 100 میگرفتم یا اینکه 7 آیلتس رو میگرفتم. من کلا با اسپیک و ریدینگ توفل مشکل داشتم و 23 شده بودم. بنابر این با تشخیص خودم آیلتس امتحان دادم اما مشکلاتی برام پیش اومد و فقط تونستم 6 روز مفید بخونم و کمبریج 9و10 رو خوندم(نه بطور کامل بعضی تستاشو زدم). به هرحال بسیار راضی هستم و بنظرم آیلتس نسبت به توقل راحتتره . من توی تاپیک تافل یا آیلتس هم اینو بحث کرده بودم و خب مخالف زیاد داشت خوشحالم که خودم هم هر دو رو امتحان دادم و پایین هم نمره ام رو میزارم و هم مقایسه میکنم بین این دو تا آزمون:

لیسنینگ: 6.5 من توفل رو 25 از 30 شدم که نمره بسیار خوبیه. اما خب لیسنینگ آیلتس لهجه بریتیش داره که من اصلا بهش عادت نداشتم و چون تست هم کم زده بودم نمی دونستم نقشه هم میدن و سر اون نقشه خیلی گیج شدم و نتونستم خوب جواب بدم. توفل 9 تا لکچر پخش میکنن اول میشنوین یادداشت میکنین بعد جواب میدین ولی همه لهجه ها آمریکنه.

ریدینگ:8.5 توفل رو 23 شدم. از اولم برای من مثل روز روشن بود که من با ریدینگی که روی کاغذ باشه و بشه با مداد زیر نکات مهم خط کشید راحتترم. من سوالا رو سریع یه نگاه انداختم و بعد رفتم سراغ ریدینگ و همه اش رو خوندم و خط کشیدم و همزمان هر جا جواب رو پیدا میکردم وارد برگه ام می کردم. مشکل ریدینگ توفل اینه که چون این امتحان رو ETS میگیره بعضی وقتا یاد GRE میفته لول! و ریدینگای وحشتناک میده و اگه مث من بدشانس باشید بهش برمیخورید ریدینگ روی اسکرینه من هول میکردم و نمیشد زیاد تمرکز کرد.

اسپیک: 7 توفل رو 23 شدم. بهترین مزیت آیلتس همین بخش اسپیک هستش با اینکه ممتحن به من کم نمره داده. در توفل شما باید 6 بخش رو با تکنینکهای مختلف همون روز آزمون توی یه میکروفون و رو به اسکرین حرف بزنید و نمره بالا گرفتن واقعا کار خیلی سختیه. من چند تا تاپیک آخر همون بخشی که دوستان لطف کرده بودن و موضوع اسپیکشون رو نوشته بودن تمرین کردم و رفتم سر جلسه و اصلا هم استرس نداشتم که کمکم کرد راحت حرف بزنم.

(دلیل اینکه ایشون نمره کم به من داد اینه که یه سوال رو برای من 3 بار تکرار کرد و من نشنیدم چون خیلی صداش پایین بود( برای اینکه صداش بیرون نره و بقیه سوالا رو نشنون صداشو آورده بود پایین) سرشو برای من تکون داد و یه چیزی یادداشت کرد. بنظر م 7 کمه و اگه به اسپیک من 7 داده دیگه وای به حال اونایی که تپق زدن ،ساده حرف زدن یا اینکه گرامرشون خوب نبوده)

رایتینگ: 7 توفل رو من 26 از 30 شدم که نمره بالاییه و بنظرم ETS رایتینگ رو خوب نمره میده. اینجا هم خوب نمره دادن چون من هم کثیف نوشتم هم اینکه تسک 1 رو اونطوری که باید ننوشتم ولی تسک 2 رو خیلی خوب نوشتم و کلا رایتینگم خوبه. اینجا شما باید 250 کلمه بنویسید اما توی توفل باید 500 کلمه نوشت و تسک اولشم هم لیسنینگ داره هم ریدینگ.

در کل باید بگم که من دوبار توفل دادم و هر بار 3 ماه خوندم و با استرس خیلی زیاد سر جلسه رفتم و آخرشم 100 نشدم ولی 1 هفته برای آیلتس خوندم و 7.5 شدم. توصیه ام اینه که اگه مث من با ریدینگ و اسپیک توفل راحت نیستین آیلتس امتحان بدین. به حرف ایناییم که میگن آیلتسو در آمریکا تحویل نمی گیرن گوش ندین من دو تا همکلاسی دارم که با من قبول شدن آمریکا و هر دو هم آیلتس امتحان دادن. موفق باشین :-)

Junior Member

تاریخ آزمون: 21 May
    نمرات:
    L:6.5 , R : 6.5 , W :7 , S : 7 , Overall: 7
    موسسه :
    ایرسافام - اصفهان
    من پایه زبانم خوب بود و کلا برای تفریح گاهی لغت حفظ میکردم. اما برای آزمون دقیقا یک ماه خوندم به طور جدی، فقط هم 15 درس vocabulary for IELTS رو خوندم و البته تمام تست های کمبریج رو زدم. برای لیسنینگم فقط دو هفته متمرکز لیسنینگ های تست ها رو گوش میدادم و یادداشت و بعد چک میکردم. رایتینگ ویدئوهای رایان رو از یوتیوب دو هفته آخر نگاه کردم که بنظرم خیلی خوب بودن. کلاس نرفتم و بدونید که اگه منبع درست رو به شیوه درست (که برای هر کسی متفاوته) بخونید واقعا راحته.
    روز امتحان هم واقعا سعی کنید هول نشید، من بخاطر یکی از بچه ها سر جلسه هول شدم و با اینکه ریدینگ کمتر از 7، 8 نمیشدم تو تستا و لیسنینگ هم سختتراش رو 7 شده بودم، بخاطر مسئله ای که پیش اومد و هول شدم بنظرم خیلی خراب دادم. به هر حال نمره ای که میخواستم رو خداروشکر گرفتم.
    ان شاءالله همه نمره دلخواهتون رو بگیرید

Junior Member

سلام
    تاریخ آزمون 30 جولای
    لیسنینگ 6.5، ریدینگ7.5، رایتینگ 6.5، اسپیکینگ 7، اورآل 7
    من از دی ماه 94 شروع کردم تو یه کلاس نیمه خصوصی و برای ریدینگم هرروز مجله های مختلف مثل نشنال جیوگرافیک، اکونومیست و..... غیره می خوندم که خیلی کمکم کرد و باعث شد سرعتم بره بالا
    باآرزوی موفقیت برای همه

سلام به دوستان خوبم
    تاریخ آزمون: 24 سپتامبر 2016
    لیسنینگ 6.5، ریدینگ7.5، رایتینگ 6.5، اسپیکینگ 7، اورآل 7
    من حدود 45 روز برای آزمون وقت گذاشتم که حدود 10 روزش هم پرت شد ولی خدا رو شکر نتیجه خوب بود. من سطح زبانم در کل خوب بود. لیسنینگ از سوالات یکم عقب افتادم وگرنه احتمال داشت نمره بهتری بگیرم.
    من ایرسافام امتحان دادم و همه چیز خوب بود.
    در کل خدا رو شکر

Junior Member

آزمون در شکوه برگزار شد. L7.5 R6 W6 S8
    من تقریبا از صفر شروع کردم از یکسال پیش با وش دادن به رادیو های انگلیسی زبان و کتاب های کمبریج و در نهایت یک معلم خصوصی گرفتم فکر می کنم حدود 15 جلسه برای رایتین و اسپیکینگ.
    از نمره ریدینگ اصلا راضی نیستم احتمالا در انسرشیت اشتباه کردم اما برای رایتینگ خیلی اعتراضی ندارم.
    خدا رو شکر می کنم در در اولین آزمون اورال 7 رو گرفتم.
    به امید موفقیت همه دوستان.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

من ایرسافام امتحان دادم. نمرات به این ترتیب بودن:
    L : 6.5 , R : 7 , W : 7 , S : 7 , Band Score : 7
    هر چند که خودم لیسنینگ و رایتینگ رو نیم نمره بیشتر توقع داشتم. ولی بازم بد نیست.