صفحه 57 از 63 نخستنخست ... 74748495051525354555657585960616263 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 626

موضوع: پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در خصوص روش خواندن و منابع مطالعه شده)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در خصوص روش خواندن و منابع مطال

من ایرسافام اصفهان امتحان دادم. نمراتم:
    L : 7.5 , R : 7.5 , W : 7 , S : 7 , Band Score : 7.5
    من ایلتس ماکزیمایز + تست های کمبریجو زدم مدت مطالعه از اواسط اردیبهشت تا اول ابان حدود 5 ماه هر شب در حدود 4-5 ساعت.(البته سطح زبانم بد نبود)
    سعی کنید از 40 روز مونده به ازمون تست های کمبریج رو هر شب یه ازمونشو تست بدید به صورت ازمون و حتما حتما تو برگه پاسخ بنویسید. به خودتون سخت بگیرید تو تصحیح من حتی اگر S جمع رو یادم میرفت بذارم نمرشو به خودم نمیدادم. حتی از من میشنوید رایتینگم تو برگه مخصوص امتحانش بنویسید. برای ریدینگ من از اسکم و اسکن و اینا استفاده نکردم برای من استفاده ای نداشت این تکنیکا. به جاش تا می تونید سایتای خبر و مقالات انگلیسی بخونید. مهمه که تو تایم ازمون از خودتون تست بگیرید و بعد ازمون تحلیل کنید اشتباهاتتونو. سعی کنید تستای کمبریج رو نسوزونید چون تنها تستای استانداردی که دیدم تقریبا همین تستا هستن.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در خصوص روش خواندن و منابع مطال

من باکو امتحان دادم
    Oct. 13, 2016
    L: 8 , R: 8, S: 6.5, W: 5.5 Band Score: 7
    من زبانم بد نبود. با اینحال سه ماه کلاس رفتم که به نظرم موثر بود.
    کتابهای کمبریج رو از 7 تا 11 زدم.
    من اینجا 4-5 بار ماک دادم و هیچ وقت رایتیگ زیر 7 نیودم. نمیدونم باکو چرا اینجوری شد!!

Junior Member

Nov 2017, Tehran IELTS

Listening: 6
    Reading: 7
    Writing: 5.5
    Speaking: 6.5

Overall: 6.5

سلام و روز همه شما دوستان بخیر
    من 19 نوامبر توی موسسه ی تهران آیلتس آزمون آکادمیک دادم و نتیجه رو هم در بالا نوشتم
    من از ماه مرداد خوندن واسه آیلتس رو شروع کردم و میشه گفت تقریبا 3 ماه خوب خوندم
    بنظرم راه موفقیت توی این آزمون درگیر شدن با انگلیسیه
    تا میتونید سوالات کتابهای کمبریج آیلتس (تا 11 که الآن موجوده) رو کار کنید
    توی ریدینگ حتما کلماتی رو که معنیشون رو نمیدونید دربیارید چون واقعا اینا تکرار میشن توی آیلتس ها و خوبه بدونید من نه 504 رو کامل خوندم و نه هیچ کتاب لغت صرف دیگه, کتاب Vocabulary for IELTS
    کتابهای فوق العاده این چون بصورت کاربردی کلمات رو در قالب 4 مهارت آموزش میدن و همچنین باید بگم توی ریدینگ آیلتس از هیچ تکنیکی استفاده نکنید, فقط و فقط
    متن رو کامل و سریع بخونید ولی زمانیکه پاراگراف اول رو خوندید برید و دور کلمات اصلی سوالات خط بکشید تا اگه توی خوندن ریدینگ بهشون برخوردید سریع متوجه بشید و جوابش رو پیدا کنید.
    در مورد مهارت های دیگه هم بهترین منبع سوالات کمبریج هاس. اونا رو حتما کار کنید.
    برای رایتینگ کتاب رایتینگ امیر خادم که در اصل برای تافله خیلی عالیه
    اما توصیه اصلی من اینه که دوستان عزیز, من توی آزمونهای خونه (کمبریج ها) عمرا لیسنینگ رو زیر 7 نمیزدم و واقعا لیسنینگ منم خوبه اما متاسفانه سر امتحان جو امتحان منو گرفت و 6 زدم
    پس یه لطفی کنید حتما آزمون ماک بدید. بنظرم خیلی کمک کننده است.
    در مورد رایتینگ هم انصافا حقمو ندادن ولی چه میشه کرد. توصیه ام اینه تا میتونید رایتینگ بنویسید.
    توصیه نهایی ام در مورد آیلتس اینه که "اشکال محور" برید جلو یعنی مثلا یه مدت اول وقت بذارید کلن قالب آیلتس دستتون بیاد و جنرال انگلیسیتون رو قوی کنید ولی بعد از اون سعی کنید روی چیزهایی
    وقن بذارید که توش مشکل دارید.
    در نهایت اینو اضافه کنم که ویدئوهای یوتیوب بهترین منبع آیلتسن, هرگز از دستشون ندید!
    با آرزوی موفقیت برای همه شما دوستان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering, Tabriz University

IRSAFAM Center, Dec 2016, Academic

Listening: 7.5 , Reading: 7 , Writing: 6.5 , Speaking: 7

Total Band Score: 7

1. اگر فرصت کافی دارید سری Collins رو برای IELTS مطالعه کنید. من برای لغت بر خلاف خیلی ها کتاب Essential Words for the TOEFL رو خوندم واقعا کتاب فوق العاده ایه خیلی به دردم خورد. اما در کل همه منابع معروف خوبن فقط ببینید با کدومش خودتون بیشتر حال میکنین.
    2. من حدود یک سال از سطح پایینی شروع به خوندن تافل کردم و بعد که نظرم عوض شد حدود 2.5 ماه برای آیلتس خوندم.
    3. به نظرم Listening راحتترین بخش آیلتس هست و راحت میتونید نمره بگیرید، روزهای آخر این مهارت رو بیشتر تمرین کنید که هم گوشتون عادت کنه و هم طبق تجربه ی خودم اگر این بخش رو خوب بگذرونید روحیه و اعتماد به نفستون رو برای بقیه ی تست خیلی بالا میبره.
    اما در مورد Writing کلا به این مهارت توی آیلتس نمره ی کمتری میدن و نقطه ضعف خیلی ها هم توی این بخش هست، خیلی خیلی تمرین کنید. هر روز حداقل تا 2 تا رایتینگ ننوشتید نخوابید، حتی میتونید شروع به نوشتن خاطرات به انگلیسی بکنید. و رایتینگ هاتونو به دوستاتون که انگلیسی شون خوبه یا استادتون نشون بدید.
    در مورد speaking مهم ترین مشکل نداشتن ایده یا کم آوردن کلمه هست. پس سوالات قبلی اسپیکینگ آیلتس رو مرور کنید و برای همشون آماده باشید. حتی میتونید وصلش کنید به دیوار اتاقتون، رو یخچال، در دستشویی،... که همیشه جلوی چشمتون باشن. در این بخش ممکنه استرس زیادی سر امتحان بگیرید که کاملا طبیعیه نگران نباشید
    به امید موفقیت همتون

ايرسافام،٢١ ژانويه ٢٠١٧
    آكادميك

ليسنينگ: ٨
    رايتينگ: ٧
    ريدينگ: ٧
    اسپيكينگ: ٦.٥

در مجموع: ٧

از قبل پايه ي زبان به نسبت قابل قبولي داشتم، اما به طور خاص دو ماه كلاسهاي آيلتس را شركت كردم و بعد از ١.٥ ماه آزمون دادم.

به طور كلي علاوه بر جزوات كلاسي، فقط از كتابهاي ٧ تا ١١ كمبريج استفاده كردم و كمي هم راتينگ تسك١ كرك

ليسنينگ:

از ابتدا كمي پادكستهاي بريتيش كانسيل را گوش دادم. بعد از اون به طور دستگرم يكي دو تا سمپل استاندارد آيلتس رو زدم و ديدم نمره ام بين ٣٢ تا ٣٦ مي شود. يكسري تكنيك جزئي در كلاسها ياد گرفتم و از همه مهمتر اينكه سعي ميكردم روزي يك سمپل آيلتس رو بزنم.
    بعد از اينكه كمبريجهاي ٧ تا ٩ را تموم كردم، تازه به اين نتيجه رسيدم كه با يك استراتژي مناسب تر ميشه نمره ي بهتري گرفت يا حداقل اون نمره ي خوب رو تضمين كرد.
    يك: خط كشيدن و دايره كشيدن كلمات كليدي
    دو: ترجمه ي محاوره اي سوالات چند گزينه اي به فارسي( نقطه ي قوت من كه جلوتر در قسمت رايتينگ هم خواهم گفت سرعت عمل من بود و اين روش را به همه توصيه نميكنم)
    سه: هرجا كه يكم احساس ميكردم گم شدم، سريعا چشمم رو از سوالات برميداشتم و فقط و فقط به صحبتهاي اسپيكر گوش ميدادم.) و به نظرم رمز موفقيت در ليسنينگ همين مورد است.
    چهار: اگر يك سوال در همون ابتدا از دستتون پريد نااميد نشين و تمركزتون رو بيشتر كنين،چرا؟ چون ممكنه اون سوال براي مشخص شدن قابليت يك فرد در ٣٩ يا ٤٠ شدن طرح شده باشه و شمايي كه نمره ي هفت يا هشت ميخواي به هيييچ وجه نبايد دست و پات رو گم كني و ببازي

در كل كمبريج هاي ١٠ و ١١ نمره ي ليسنينگم بين ٣٣ تا ٣٧ ميشد و در آزمون اصلي هم همين را حدودا به دست آوردم و ٨ شدم.

فراموش نكنين كه ليسنينگ آسون ترين پارت آزمون هست و فقط و فقط با تمركز و تلاش روي سمپلهاي كتابهاي كمبريج و تحليل آزمون ميتونين به رااااحتي آب خوردن نمره ي حداقل ٧ را بگيريد. اين رو كسي ميگه كه سطح زبان خيلي خفني نداشته و فقط در حدي معقول تمرين كرده

ريدينگ:

به شخصه با ريدينگ هيچوقت سرسازگاري نداشتم.
    عموما بين ٣٠ تا ٣٣ ميشدم.
    اما به كمبريج ١٠ و ١١ كه رسيدم در چند سمپل نمره م به ٢٢ و ٢٣ رسيد و اي داد و فرياد كه چه خاكي بر سر بريزم.
    در كلاسها روش اسكيم و اسكن را ياد داده بودن. اما در اقدامي يهويي كلا بيخيال اين روشها شدم و مداد را در دست گرفته و به سرعت در عرض ٤ دقيقه متن را ميخواندم و خط ميكشيدم قسمتهاي به نظر مهم را و ميرفتم سراغ سوالات!
    همين روش هم جواب داد و در آزمون اصلي ٧ شدم در حالي كه فكر ميكردم خيلي بدتر بشم!
    كسب نمره ي خوب و بالاي هفت در ريدينگ، فقط و فقط با انجام روزي يك سمپل ريدينگ به مدت يكساعت. انجام بدين، پشيمون نميشين!

اسپيكينگ:

امان از اسپيكينگ! من هيچ ادعايي ندارم اما راستش اسپيكينگ را هميشه در سمپل هاي به شدت استاندارد با اعتماد به نفسي عجيب ظاهر ميشدم و در مواقعي با جوابهايم ممتحن اخمو را به خنده مي آوردم!
    تقريبا سطح نمره ي اسپيكينگم در حد ٧.٥ ٨ بود بدون اغراق و نكته ي اون هم برقراري ارتباط رواني مناسب با ممتحن و جوابگويي در لحظه متناسب با موقعيت و حالت ممتحن بود.
    اما خودم كردم كه لعنت بر خودم باد، شب قبل آزمون خوابم نبرد و صبحش از شهرم به پايتخت پرواز كرده و از فرودگاه مهرآباد رفتم به محل آزمون. ٢ساعتي وقت داشتم،ناهار نخورده بودم و خواب داشت بر من غلبه ميكرد و تصميم به خوردن قهوه گرفتم، حدود ٣ ليوان قهوه خوردم، اما امان از اينكه خواب از سرم مي رود و تپش قلب وحشتناكي به سراغم مي آيد. بالاخره با حال ناخوشي سرجلسه رفتم و بعد از پارت دو باطري خالي كردم و فقط ميخواستم از اتاق هرچه زودتر بيرون برم و بخوابم!
    متاسفانه به همين خاطر نمره ي اسپيكينگم خوب نشد و ٦.٥ شدم.

توصيه هاي من براي اسپيكينگ:
    صداي خود را حتما حتما حتما ضبط كنيد و ايرادهاي خود را آناليز كنيد.
    دنبال حفظ كردن عبارات قلمبه سلمبه نباشيد.
    خيلي خيلي زياد پيشنهاد ميكنم كتاب "كالوكيشن اين يوز" كمبريج در سطح اينترمدييت يا آدونسد را بگيريد و از داخلش چند تا كالوكيشن خيلي قشنگ دربيارين و در حين تمرين كردنتون ازشون استفاده كنين تا موقع امتحان ممتحن را تحت تاثير قرار بدين.
    در مورد گرامر: سعي كنين حتما حتما از افعال در حالات مختلف زماني استفاده كنين كه قطعا تاثير زيادي در نمره ي شما خواهد داشت
    شرايط روحي و جسمي خود را در روز امتحان در بهترين حالتش تنظيم كنيد
    ممتحن دشمن شما نيست، بازجو نيست،از شما متنفر نيست و حالش هم از شما بهم نميخورد، با او دوست باشيد و لبخند بزنيد، سوالاتي كه ميپرسد سوالات جلسه ي دفاع پايان نامه كه نيست، ميگه توي منزل ويلايي زندگي ميكني يا آپارتمان؟ خب الان جواب دادن به اين سخته؟راحت براش توضيح بدين و جدي ميگم اينو، سعي كنين ١٥ دقيقه ي خاطره انگيز از جلسه ي امتحان اسپيكينگتون براي خودتون درست كنين و بعد آزمون بگين دمم گرم كه انقدر خوب جواب سوالاشو دادم! به همين راحتي

رايتينگ:

خب ميدونم كابوس همه اين روزها شده رايتينگ، و دروغ چرا قبل از آزمون من هم همين كابوس رو داشتم، خواب ميديدم مصحح برگه ي جوابم را جلوي چشمانم ريز ريز ميكند!
    اما
    اما
    صادقانه بگم، رايتينگ من سخت بود، مخصوصا تسك ١ كه مقايسه ي دو تا نقشه بود!
    نكته ي اصلي در مورد من اين است كه دايره ي لغاتم به شدت افتضاح هست و كم!
    نكته ي مثبت هم اين است كه زياد مينويسم و بسيار سريع
    قطعا تركيب اين دو شايد خيلي خوب نباشد، اما اين را تبديل به نقطه ي قوتم كردم.
    مباحث مختلف در تاپيكهاي اينجا در مورد رايتينگ را ميخواندم و ترسي كه بر من مستولي ميشد.
    اما، دوستانه و جدي بگم، رايتينگ از آنچه كه از آن ميترسيد، بسيار بسيار مهربان تر و راحت تر است.
    من سعي كردم زياد بنويسم و دقيق
    متاسفانه تا لحظه ي آخر نوشتم و فرصت ويرايش پيدا نكردم و توصيه ميكنم هيييچوقت اين اشتباه من را تكرار نكنين
    براي تسك يك حدود ٣٠٠ كلمه نوشتم و براي تسك٢ حدود ٤٨٠ كلمه
    بسيار سعي كردم از گرامر متنوع استفاده كنم.
    اما مهمترين نكته در رايتينگ و به نظر من مهمترين نكته براي مصحح چيست؟ استدلال كافي و قوي
    بنويسيد،زياد بنويسيد،و استدلال استدلال و استدلال خوب به كار ببرين
    باور كنين شدني هست.با اين فضايي كه به وجود اومده بود و همه حرف از ٥.٥ ٦ ميزدن و اين ترس هم من را گرفته بود، تونستم ٧ بشم، باور كنين نه سطح زبان من خفنه و نه انواع كتب لغت رو حفظم!
    رمز موفقيت در رايتينگ: روزي دو تا تسك١ و يكي تسك دو بنويسيد!
    رايتينگ چشم دوختن به جزوه يا وبسايت نيست، نوشتن است و نوشتن، قلم به دست بگيريد و بنويسيد و حداقل نمره ي هفت خود را تضمين كنيد.
    مصحح خارج از ايران هم دشمن شما نيست، خوب بنويسيد و مطمئن باشين اجر كارتون ضايع نميشه.

و در انتها، باور كنين ميشه، نمره ي هفت ميخواين؟ ميشه. نمره ي شش ميخواين؟ ميشه. هشت چي؟ ميشه واقعا ميشه
    فقط و فقط تمرين كنين
    به جو منفي فكر نكنين

آيلتس آزمون مهارت است، ريزه كاريهاش رو ياد بگيرين.

اگزمينر اسپيكينگ غول خشن هست، رايتينگ رو عمدي به همه كم ميدن و اينجور حرفا فقط و فقط فاز منفي و به نظر بنده ي حقير كاملا دور از واقعيت هست.

اميدوارم به راحتي نمره ي دلخواهتون رو كسب كنين،اگر سوالي داشتين درخدمتم.

من نتیجم اومد امروز.
    لیستنینگ 6
    ردینگ 6.5
    اسپیکینگ 7
    رایتینگ 6
    اصلا خوب نبود نتیجم و دقیق مثل آزمونهای آزمایشیم در دو سنتری که دادم شد نمرم

سلام من هم ایرسافام مشهد آزمون 11 فوریه بودم نتیجه امروز ساعت 10:30 صبح اومد
    رایتینگ 6.5
    ریدینگ 8
    لیسنینگ 8
    اسپیکینگ 7
    جمعا 7.5
    کلن خوب بود آزمون. یکم اشتباهات استراتژیک داشتم وگرنه رایتینگ رو 7 میشدم. نمره ای که دادند معقول بود چون وقت نکردم سر جلسه مجدد بخونم رایتینگم رو. شاید اگر میخوندم و غلطهاش رو میگرفتم 7 میشدم.
    بقیه نمرات هم تقریبا در حد انتظارم بود. من 3 سال پیش هم آیلتس داده بودم 7.5 شده بودم.
    چند تا کلاس رایتینگ و اسپیکینگ رفتم که بتونم دوباره برگردم به وضعیت امتحان...کمبریجها رو هم زدم از 8 تا 11....کتاب 504 هم نسخه انگلیسی به انگلیسیش رو بخونید قطعا جواب میده.
    کلن به نظر من نکته مهم در مورد آزمون آیلتس اینه که تمرکز ذهنی رو حفظ کنی و خودت رو دست کم نگیری و سعی کنی فکرت و روحیه ات برای آزمون قوی و شاد باشه. سخت نگیری و خودت رو سرزنش نکنی. فقط در حد توان سعی کنین تمرین کنین و غافل نباشید از تست ها و آزمونهای مختلف.
    واسه اسپیکینگ هم که خب قطعا مهمترین اصل اینه که مصنوعی حرف نزنی و سعی کنی نشون بدی که داری با اگزمینر یک گفت و گوی خیلی عادی و معمولی انجام میدی. همین باعث میشه که fluencyهم خوب به نظر بیاد و نمره 7 رو بگیری.
    امیدوارم همگی موفق باشید
    ویرایش توسط mash2m : September 8th, 2017 در ساعت 10:26 PM

Junior Member

من آزمون 11 فوریه سنتر ماهان مشهد بودم
    لیستنینگ 7.5
    ریدینگ 7
    رایتینگ 5.5
    اسپیکینگ 7.5
    جمعا 7
    من دفعه اولی بود که آیلتس می دادم از شرایط سنتر خیلی راضی بودم ... من فقط 2 جلسه معلم خصوصی گرفتم 1 جلسه اسپیگینگ کار کرد باهام پارت 2 فقط!!!!1 جلسم 3 تا رایتینگ واسم تصحیح کرد!!!!بقیشم کتابای کمریج و خودم خوندم از 6 تا 11 !

Junior Member

سلام من 11 فوریه ایرسافام آیلتس آکادمیک امتحان دادم،

L: 7.5
    R: 7.5
    W: 6.5
    S: 7

به نظر من Listening و Reading خیلی شبیه آزمون های کتاب 11 بود.

از نمرات Speaking و Writing هم راضی هستم و به نظرم نمره دهی کاملا منطقی بود،
    هرچند قبل از امتحان با جو منفی راجع به طرز نمره دهی Writing کلی استرس گرفته بودم.

راجع به Listening به نظرم سر امتحان خیلی باید خوب تمرکز کرد،
    و برای اغلب سوالات مخصوصا سوالات چند گزینه ای نباید دنبال کلمه خاصی باشین بلکه باید به مفهوم توجه کنین چون اغلب کلمات paraphrase شده بیان میشن.

Reading هم به نظر من خیلی مفهومی تر از اینه که با scan و skim بشه جواب رو پیدا کرد و باید موضوع و متن رو فهمید تا بشه نمره خوب آورد،
    که اونم اصلا کار سختی نیست، فقط توی چند تا تست باید ببینین شما چطوری راحت هستین و با چه روشی میتونین وقتتون رو manage کنین و جوابای درست بیشتری داشته باشین،

برای Reading کاری که من انجام میدادم این بود که برای خوندن سوالات قبل از خوندن متن خیلی وقت نمیذاشتم،
    اون دسته سوالاتی که به ترتیب میومدن رو فقط سوال اولش رو میخوندم و وقتی جواب اون سوال رو پیدا میکردم خیالم راحت میشد که جواب بقیه سوالا بعد از اونه و سوال بعدی رو میخوندم و با دقت دنبال جوابش توی متن میگشتم و به همین ترتیب تا آخر سوالا رو جواب مبدادم.
    و سوالایی که میدونستم جوابش ترتیب نداره رو اصلا نمیخوندم، مثلا برای انتخاب تیتر بعد از اینکه هر پاراگراف رو کامل میخوندم میرفتم سراغ تیترها، تیتر مناسب رو پیدا میکردم و بعد دوباره میرفتم سراغ متن و به خوندنم ادامه میدادم،
    یا مثلا سوالایی که باید میگفتیم هر جمله رو کدوم محقق گفته، توی سوال فقط به اسم محقق ها توجه میکردم و وقتی توی متن به اسم اون میرسیدم دقیق تر میشدم و بعد دوباره میرفتم سراغ سوال و جمله مناسب رو پیدا میکردم.

پیشنهاد میکنم قبل از امتحان استرستون رو کنترل کنین و سر جلسه امتحان خوب تمرکز کنین و جز امتحان به هیچ چیز دیگه ای فکر نکنین.

موفق باشید
    ویرایش توسط mash2m : September 8th, 2017 در ساعت 10:23 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Accounting

پیش فرض پاسخ : پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در

نام موسسه:ایرسافام
    تاریخ ازمون:4 March کتبی،28 Feb اسپیکینگ.
    نمره »اکادمیک«:

دفعه ی اول
    L : 6 , R : 5.5 , W : 6 , S : 7 , Band Score : 6

دفعه ی دوم L : 6.5 , R : 7 , W : 5.5 , S : 7 , Band Score : 6.5

نمره هام مثل بقیه دوستان آنچنانی نیست ولی کارایی که کردم و میگم شاید به درده یه سری از دوستان بخوره !

من از اردیبهشت به مدت 6 ماه کلاس آیلتس رفتم که فقط تکنیکا دستم بیاد و بخوام صادق باشم زیاد کمکم نکرد . از شهریور بکوب خوندم تمام کتابای کمبریج 4 تا 11 و
    vocabulary for IELTS و Grammar for IELTS . آبان ماه اولین امتحانمو دادم . نمره ای که میخواستم 6.5 بود و نگرفتم متاسفانه . دوباره برای اسفند ثبت نام کردم و دوباره کتابای کمبریج و زدم . دوباره Vocabulary و Grammar هم خوندم . دوستان توجه داشته باشن کتاب Vocab دوتاست . یکیش intermediate و دیگری advance هست . اندفعه وقت کردم Plus 3 رو هم زدم که یه مفدار سطحش بالاتر از آیلتس بود . کتاب آقای معمارزاده اسپیکینشونو خوندم واسه ایده گرفتن .هم برای اسپیکینگ هم برای رایتینگ

لیسنینگ : فیلم و اخبار ببینید و پادکست هارو گوش بدید ( من وفت برای پادکست نداشتم). اگه وقت این کارارو ندارید کلا کمبریج هارو روشون خوب کار بکنید و تمرین و تمرین و باز هم تمرین کنید تا گوشتون به لهجه شون عادت کنه . من خودم کانون درس میخونم و اونجا رو لهجه امریکن بیشتر کار میکنن و واسه همین اولاش برام یه ذره سخت بود ووووووووووو مهم تر از همه dictation . خیلی ها نمره سر همین موضوع از دست میدن که خیلی ستمه! چون شما میدونید جواب چیه ولی نمیتونید بنویسید یا غلط می نویسید ! واسه قسمت چند گزینه ایی ها من نکته بر داری کردم از حرفای طرف . یا به انگلیسی مینوشتم یا فارسی

ریدینگ : خب . میرسیم به بحث شیرین ریدینگ ! من اول 5.5 گرفتم ولی بعد 7 گرفتم . چرا و چگونه ؟ من اصلا و ابدا مقاله و روزنامه نخوندم در عوضش novel خوندم تا دلتون بخواد ! چون هم جذابتره هم اینطوری سرعت خوندمو بردم بالا . دیگه scan و اینا زیاد جواب نمبده . کل متن رو یه دور باید سریع خوند به نظر من ! مثلا جای خالی ها اصولا به ترتیب هست و میتونید گیر بیارید ولی تو این امتحان من دقیقا یادمه که خیلی جوابا پرت و پلا بود و کسی که متن و یه دور خونده بود میدونست جوابا کجاست حدودی ! و سعی کنید ریدینگ هارو به عنوان داستانهای مختلف نگاه کنید نه یه متن خشک و حوصله سر بر !

رایتینگ : بخش اولش خیلی شکه کننده بود و کسی اصلا فکر نمیکرد process بدن ! رنگ از روی بیشتریا پرید از جمله من چون روشون زیاد کار نکرده بویم و نتیجه رو هم میبینید دیگه ! بخش دوم هم در مورد پول گرفتن بیشتر از توریستا بود و ایده زیاد بود براش ولی وفت کم آوردم متاسفانه

اسپیکینگ : من از همین سایت و ielts-blog استفاده کردم و امتحانای اخیر رو یه نگاه انداختم و حرف میزدم و صدامو ضبط میکردم تا سوتیامو بفهمم. هر دو دفعه هم با خانم شریعتی داشتم خدارو شکر . من هیچگونه ساختار خفنی استفاده نکردم و فقط و فقط روان حرف زدم . مثل اینکه با دوستت حرف میزنی . استرس نداشته باشید چون استرس نمیزاره فکر بکنید . بر نگردید اشتباه گرامریتونو درست کنید . ازش بگذرید . چون بعدش بدتر سوتی میدید و اگه بتونبد یه native speaker پیدا کنید برای حرف زدن که عالی میشه چون هم برای لیسنینگ خوبه هم برای اسپیکینگ

در آخر سر جلسه جو رو واسه خودتون آروم کنید . من با بقل دستیام حرف زدم و خندیدم و استرس کمتر شد .

امیدورام همه نمره ای که میخوان رو بگیرن.

موفق باشید