صفحه 61 از 63 نخستنخست ... 1151525354555657585960616263 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 626

موضوع: پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در خصوص روش خواندن و منابع مطالعه شده)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در خصوص روش خواندن و منابع مطالعه شده)

۸ سپتامبر
    ایرسافام تهران
    general overal=7.5 L=8 R=8.5 S=7 W=7

خب اول از همه که با این وضع مملکت و تغییرات ارزی و از اونور تغییرات دلار واقعا آیلتس روز به روز بیشتر داشت میومد روی اعصاب ! ولی خب به هر زحمتی بود تموم شد و راحت شدم از دست این غول بزرگ
    دقیقا یک سال قبل این روزها من تازه زبان شروع کردم و یک ماک دادم ببینم در چه حالم ، نتایج اولین ماک :
    L=7.5 R=7 S=6 W=5.5
    Listening: خب این بیشتر از همه مدیون یک عمر سریال دیدن و ده دور فرندز و لاست و چند دور آشنایی با مادر و غیره است ، یک معلم خصوصی هم داشته باشید بهتون میگه کلا ۴ تکنیک دارند در آیلتس برای اینکه جواب صحیح رو بپیچونند ، اونها رو بدونید ، هر روز حداقل نیم ساعت فیلم ببینید و نزدیک آیلتس روزی حداقل یک تست آیلتس از کمبریج ها یا کتاب ielts ultimate listening testکه مجموعه تعداد زیادی کتاب تست هست بزنید ، موقع تست زنی هم به این دقت کنید که چرا اشتباه جواب دادید
    Reading:خب این واسه جنرال خیلی مشکل نداره ، من هیچ وقت این رو ۹ نشدم هیچ وقت هم کمتر از ۷ نشدم ، چالش جنرال این هست غلط نزنی و نمره راحت میشه آورد
    Speaking &Writing: دو مهارت تولیدی آیلتس که من رو شش ماه علاف کردند و الحق هم اذیت کردند ، این رو میگرفتی اون مشکل داشت اون رو میگرفتی این یکی
    برای اسپیکینگ تد تالک شروع کنید و روزی بیست دقیقه باهاش تکرار کنید که لهجه و بقیه خصوصیات اوکی شه ، طول میشکه ولی بعد یک ماه تاثیر شدید گذاشته و اینجوری اگزمینر ایمپرس میکنید و غلط های دیگه تون کمتر به چشم میاد
    برای رایتینگ : اصل مشکل ایرانی ها در این قسمت هست ، بخاطر اینکه نحوه تفکر و نوشتن درست و منطقی نداریم ، این رو حل کنید بقیه اش کار نداره ، ۷ شدنی هست خیلی هم راحت ، برای LRبالا بردن و ۷ شدن کتاب های collocation in use advanced و vocabulary in use advancedکار کنید که با توجه به موضوع لغت بدید ، انصافا این آیلتس که من بودم موضوعات فاجعه بود ولی به لطف این دو تا کتاب ختم بخیر شد بالاخره
    لغت : از نون شب واجبتر ! هر روز من نیم ساعت یک فلش کارت میخوندم ، اول ۵۰۴ بود بعد ۱۱۰۰ ، بعد اومدم پادکست های بی بی سی گوش کردم برای idiom( این واسه ۷ شدن تو اسپیکینگ الزامی هست ) و الی آخر : هر چقدر لغت کار کنی کمه ، هر چقدر بیشتر کار کنی رو همه اسکیل ها موثره ، مثلا لیسنینگ تا لغت رو ندونی نمیفهمی داره چی میگه ، بقیه سه اسکیل هم که تاثیر واضحه دیگه
    پ.ن : چند ماه پیش من نتیجه اولین آیلتسم اومد با رایتینگ ۷ ، اینجا مطالب میخوندم خیلی ها میگفتند آیلتس دزدی هست و ۷ محاله و ... من یک مطلب گذاشتم با توجه به نمره که این کارها بکنید ۷ شید ، به حول و قوه الهی بهم حمله شد که تو ساده ای چقدر بهت خندیدیم فکر کردی کی ای و آیلتس قطعا دزدی هست تو نون در میاری ازش و ... : خب من با این دسته از اریایی های محترم که به مرحله ای از زبان رسیدند که اگه تو یک ازمون نمره شون خوب نشه مشکل از ازمونه نه اونها کار ندارم اصن ، شما خوبید و ما بد
    اون دوستان که دودلید برای مهاجرت ، کامنت های منفی اینجا رو ول کنید و اصن نخونید ، نمره آیلتس رو میشه اورد ، آسون نیست ولی میشه ، کافی هست بد شانس نباشی ، موضوع بد نخوره سر جلسه ( همین قضیه شانس رو هم با خوندن زیاد و تسلط به همه موضوعات میشه حل کرد ) ، و زبان رو بخونی : وقتی میگم خوندن یعنی حداقل ۳ روز در هفته داری کلاس میری و جز اون روزی ۵ ساعت میخونی و یک جعبه لایتنر هم کنارته : آیلتس هم طول کشید اصلا افسرده نشو ، به این فکر کن رسیدی به یک قدمی معدن و بیشتر تلاش کن : هر چقدر وقت بگذاری روی زبان و آیلتس چند برابر بعدها با مهاجرت و .. جبران میشه بخصوص با توجه به وضع مملکت
    در آخر ، ایشاالله همه موفق باشید، چه موافقین آیلتس چه مخالفین آیلتس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Isfahan

پیش فرض پاسخ : پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در خصوص روش خواندن و منابع مطالعه شده)

ایرسافام - ۲۹ سپتامبر
    نتیجه آزمون من:
    Listening:8.5
    Reading:7
    Speaking:7
    Writing:6
    Overall:7
    مهمترین نکته ای که میخوام بگم مدیریت استرس هست. روش کار کنید وگرنه تو آزمون نمرتون خیلی افت میکنه.

برای Listening منبع زیاده اما من روزی یک ساعت به پادکست های آنلاین و منابع مختلف مثل six minute english و ted talk گوش می دادم. اما شما بیشتر روی همون پادکست های آنلاین بیشتر سرمایه گذاری کنید. حتما هم روزی یک ساعت با هدفون گوش بدین و کلماتی که فکر میکنید نمیدونید چیه رو برای خودتون یادداشت کنید.
    برای Reading مجددا منبع زیاده اما من خوندن روزی یک ساعت متن انگلیسی از اینترنت و سایت هایی مثل گاردین، بی بی سی و نشنال جیوگرافیک رو پیشنهاد میکنم. یک ساعت باید بدون وقفه باشه تا سر جلسه آزمون خسته نشید. ترجیحا این یک ساعت بلافاصله بعد از اون یک ساعت Listening باشه تا ظرفیت مغزتون برای آزمون بره بالا.

برای Speaking من تقریبا یک ماه مونده به آزمون روزی یک ساعت با خودم حرف میزدم. بیشتر هم زمان های مرده مثلا توی حموم یا سر ظهر که مغز کشش بقیه اسکیل هارو نداره شروع می کردم به حرف زدن راجع به موضوعاتی که توی کتاب Mat Clark اومده. به شدت کتاب مت کلارک رو پیشنهاد میکنم چون شمارو آشنا می کنه با اینکه ممتحن دقیقا چی از هر بخش میخواد. به نظرم دو ماه باید روی این کتاب وقت گذاشت و من دیر شروع کردم یکم.

برای Writing نمیتونم چیزی بگم چون از بس همه گفتن نمره نمیدن به ایرانی ها و .. من رها کردمش اما تو یوتیوب ویدیو های خیلی خوبی بود که برای Task 1 خیلی کمکم کرد. ویدیوهای سیمون هم بد نیست اما کامل نیست. کتاب انتشارات بارونز هم برای شروع خوبه. در کل اون یک ماه آخر روزی یه دونه Writing طبق موضوعات کتاب های کمبریج بنویسید نتیجه می گیرید.

کتاب آزمون های آیلتس کمبریج رو هم از شماره ۵ تا ۱۳ برای خودم زدم و اونجا هم نمره های Listening و Reading من نوسانی بین ۶.۵ تا ۹ داشت. برنامه ریزی کنید تا روز آزمون و سعی کنید همشو بزنید چون بهترین منبع موجود در بازاره به نظر من.
    سه آزمون آزمایشی هم با فواصل ۲ هفته از هم دادم که Overall من ۶ و ۶.۵ می شد همیشه.

در نهایت دو نکته: ۱-تمرین زیاد ۲- مدیریت استرس در روز آزمون (مخصوصا اسپیکینگ)
    بقیشم بسپارید به خدا
    موفق باشید.

ایلتس تهران - 15 سپتامبر
    R-9
    L-9
    S-7.5
    W-6.5
    Overall:8
    در کل من نمی دونم چه مرگشونه با این نمره دادن رایتینگ، ممکن بود مینیمم دانشگاه ها رو نیارم با کل 8 اگه رایتینگ 6 میشدم. در کل واسه ریدینگ و لیستنینگ کتابای خود کمبریج رو خوندم. لیستنینگ در حد خود کتابا بود و ریدینگ به نظرم تو امتحان خیلی ساده تر از کتابا بود در حدی که 3 تا ریدینگی که 1 ساعت وقت داشت نیم ساعته تموم کردم. در زمینه اسپیکینگ میتونستم 8.5 بیارم اگه راجع بش اطلاعات داشتم. به هیچ وجه اشتباه منو نکنید،تا زمانی که ممتحن ازتون نخواد حرف بزنید. من جوابای کوتاه میدادم و گرنه اسپیکینگم خیلی بهتر از بقیه مهارتامه.
    در کل من بدبیاری اوردم که 8.5 نشدم. امیدوارم شما بهترین نتیجرو بگیرید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : IELTS SCORE DATA BASE

Nov 2018-ایرسافام مشهد
    L.7
    R.8
    S.7
    W.6

O.7
    grammar for ielts, vocabulary for ielts و کتابهای کمبریج از 7 تا 13
    حدودا سه ماه، توصیه میکنم برای رایتینگ حتما مدیریت زمان داشته باشید، یعنی حتی اگر لغات به حد نصاب نرسید، پنج دقیقه آخر بگذارید برای مرور و رفع اشکال متنتون، کاری که من وقت نکردم متاسفانه.
    حدودا ماه آخر اختصاص بدید به تستای کمبریج، و نمره هاتون ریکورد کنید تا بتونین روند پیشرفتتونو ارزیابی کنید، در نهایت علت اشتباهاتتون در دو اسکیل اولو بررسی کنید (خیلی مهمه، خیلی).

Junior Member

Post پاسخ : پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در خصوص روش خواندن و منابع مطالعه شده)

نوامبر 2018- دانشگاه آزاد شیراز- آکادمیک

Listening: 9
    Reading: 8.5
    Writing: 6.5
    Speaking: 7
    Overall: 8

من بار اولم بود آیلتس میدادم و زبانم در حد upper intermediate بود اما چون کارم جوری نبود که بتونم کلاس برم خودم تو خونه به صورت فشرده دو ماه برای این آزمون وقت گذاشتم و تمام تلاشمو کردم که لغت حفظ کنم. تقریبا در این دو ماه نزدیک به 700 تا لغت حفظ کردم که واقعا باعث شد توی تمامی مهارت ها بهتر بشم. این لغات شامل لغات 504 و تمامی لغاتی بود که توی تمرین کتابای کمبریج باهاشون مواجه شدم. ویدیوهایی که ابتدا لازمه ببینید ویدیو های Simon هستش تا یه کلیتی از امتحان دستتون بیاد.

اول از همه بگم که منابع آزمون آیلتس تا دلتون بخواد زیاده... ار منابع داخلی و فارسی گرفته تا انتشارات خود بریتانیا اما اگر "پراکنده خونی" کنید به هیچ نتیجه ای نمیرسید و فقط بهتون استرس وارد میشه بخصوص اکه مثل من وقتتون برای آمادگی امتحان کم باشه. من توی این دوماه فقط و فقط کتاب کمبریج 9 تا 13 رو خوندم و نتیجه دلخواهمم گرفتم پس مطمئن باشید که با تمرکز روی اصلی ترین منابع خیلی بهتر عمل می کنید.

برای listening از یه اپلیکیشن که کانال های مختلفی از رادیوهای بریتانیا رو داشت استفاده کردم و تمام مدت حین هرکاری بهش گوش میکردم حتی کارایی مثل ظرف شستن حموم کردنو این حرفا (به این کار passive listening گفته میشه که اتفاقا تاثیر بسزایی داره) چون من تمام عمرم با لهجه آمریکن تمرین کرده بودم و یجورایی به لهجه بریتیش عادت نداشتم اینکار خیلی بهم کمک کرد بخصوص که علی ای حال در مورد موضوعات روز صحبت میشه که شما already نسبت بهش ایده دارین و این فهم مکالماتشون رو براتون آسون می کنه.
    موقع ناهارم جهت تنوع سریال انگلیسی میدیدم و علاوه بر اینکه کیف می کردم لیسنینگمم تقویت می کردم.
    از 40 تا سوال لیسنینگ، انقدر تمرین کنید تا 10 تای اول رو بتونید بدون غلط جواب بدید چون تقریبا آسونتر از بخش اول وجود ندازه در کل لیسنینگ. توصیه بعدیم این هست که اگر سوالی رو نفهمیدید سریعا عبور کنید به سوال بعدی و ریتم رو دنبال کنید و از دست ندید. سعی کنید تو زمانی که تعریف شده صورت سوالا رو بخونید که وقت داشته باشید گفته های نوار رو حلاجی کنید چون خیلی وقتا در مورد تمامی گزینه ها صحبت میشه اما با یک تفاوت جزئی یکیش درسته.

برای Reading تنها و تنها و تنها چاره همون خوندن نمونه های توی کتاب کمبریج هست میدونم ممکنه سختتون باشه (من خودم اولش اینرسی زیادی در این رابطه داشتم) ولی واقعا هیچ راه دیگه ای جز تمرین ندارید. خود من اولش وحشت داشتم از ریدینگ واسه همین حین تمرین اصلا زمان نمی گرفتم. بعد که یریزه راه افتادمو ترسم ریخت دیدم میتونم، زمان می گرفتم و سعی می کردم تو زمان قانونی امتحان که یک ساعنه تموم کنم و روی هر ریدینگی بیشتر از 20 دقیقه وقت نذارم. توی دو هفته آخر هم 5 دقیقه زمانو کمتر کردم و سعی کردم تو 55 دقیقه کل سوالات رو پاسخ بدم و این سر جلسه باعث اعتماد به نفسم شد.

برای writing روی برگه های رسمی امتحان تمرین کنید و بدونید که توی هر خط چنتا کلمه می نویسین. مثلا من میدونستم که برای رایتینگ اول حدود 10 خط و برای دومی 17 خط که بنویسم با دست خطی که دارم کلمه کم که ننوشتم هیچ زیادم نوشتم. منتها تاپیک های مختلفو سعی کنید تمرین کنید بخصوص اونایی که می بینید هیچ ایده ای نسبت بهشون ندارید گیرتون میندازه و سعی کنید نمونه های نمرات 7 و 8 رو بخونید تا دستتون بیاد باید چجوری بنویسین. ایرادی که برای من سرجلسه ایجاد شد این بود که نرسیدم Task اولمو یبار دیگه بخونم و این حقیقتا به ضررم تموم شد. پس مدیریت زمان اینجا خیلی معنی داره و طوری تنظیم کنید که برسید حداقل یه بار از روی چیزی که نوشتید بخونید.

برای speaking هم من چون تنها بودم هیچ چاره ای نداشتم جز اینکه از خودم امتخان بگیرم و هم جای ممتحن حرف بزنم و هم جای خودم! در همین حین هم صدای خودمو ضبط کنم دوباره گوشکنم و غلطامو تصحیح کنم و ببینم کجا زیاد مکث کردم یا چیزی به ذهنم نرسیده و ... ویدیو های مربوط به شرکت کنندگان با نمره خوب رو تو یوتیوب پیدا کنید و تماشا کنید.

اصلا نا امید نشید و تا روز آخر هم لغت حفظ کنید هم به رادیو گوش کنید. روز قبل از امتحانم سعی کنید استراحت کنید دوش بگیرید دوست داشتید کمی رادیو گوش کنید قدم بزنید یا هر کاری کنید که به آرامشتون کمک می کنه (مثلا پاسپورت و کارت ملیتون و مداد و پاک کنتون رو آماده بذارید) ولی از زدن نمونه سوالا دیگه فایده ای نصیبتون نمیشه و تا اونموقع دیگه باید کاراتونو کرده باشید. شب امتحان موقع تمرین نیس دیگه...

امیدوارم تجربیاتم رو استفاده کنید و نتیجه بگیرید
    برای همه عزیزانی ک این مسیر رو میخوان طی کنن آرزوی موفقیت دارم
    ویرایش توسط Nasim72 : November 23rd, 2018 در ساعت 11:23 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IUST-AUT-QUT

Irsafam Academic 5.1.19
    Jan 2019, L : 8 ,R:9 ,W: 7 ,S: 8 ,Band score : 8

What I read: complete IELTS, all the books, vocabulary for IELTS, cambrCambIELTS 7-10

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

Irsafam Sari- Jan 5th-2019

Listening: 8
    Reading: 7.5
    Writing: 6.5
    Speaking: 7
    Band Score: 7.5

لیسنینگ: بهترین روش تمرین در این مهارت کتابهای کمبریج هستند و نزدیک ترین منابع به آزمون واقعی هستند. من میانگین لیسنینگم تو کتابهای 9 تا 13، 7.5 بود و در نتیجه آزمون اصلی بهتر از میانگینم شده بود (نمراتم بین 6.5 تا 8.5 متغیر بود). معمولا لیسنینگ ها تریکی هستند و سر جلسه خیلی باید تمرکز داشته باشین. تو امتحانی که دادم، در مجموع سخت تر از لیسنینگ کمبریج ها نبود ولی بعضی جاها خیلی تریکی بود و سوال ها رو پشت سرهم خیلی سریع میگفت، که احتیاج به تمرکز بالایی داشت.

ریدینگ: مثل لیسنینگ، بهترین منابع همون کتابهای کمبریج هستند. به نظر من ریدینگ های کتاب کمبریج 10 و 11 سخت تر هستند نسبت به ریدینگ جلدهای دیگه، و در آزمون اصلی هم به نظر من از اینها سخت تر نخواهد بود. من میانگین ریدینگ هام در کتابهای کمبریج 9 تا 13،7 بود (نمراتم بین6 تا 8.5). معمولا سعی کنید بعد تست زدن، دقیقا بررسی کنید که چرا اشتباه زدید و سعی کنید اون سولهایی که مشکل دارید رو بهبود بدید. در ضمن لغت های زیادی تو این متنها وجود داره که یادگرفتنشون میتونه کمک کنه به سریع تر خوندن متن. البته اینو بگم که ریدینگ آیلتس بیشتر درک مطلب تا دونستن لغتهای سنگین و کم کاربرد.

رایتینگ: من رایتینگ زیاد نمونه خوندم و به نظرم بهترین ساختار پاراگراف، پاراگرافیه که یه تاپیک سنتنز داشته باشه و اکسپندینگ و نتیجه گیری. اصلا موافق این نیستم که در پاراگراف بدنه ایده ها پشت سرهم بیاد، اینکار نمره پیوستگی (CC) رو کم میکنه ازتون. من از ساختار پاراگرفهایی که Chris تو سایت IELTSADVANTAGE میگفت، استفاده کردم. البته نمونه های رایتینگ جزوه ابراهیم تحصنی هم خیلی خوب بودند. در مجموع برای گرفتن نمره 6.5 تو رایتینگ باید TR و CC و در حد 7 باشین. در مورد GR، سعی کنید چند جمله کامپلکس (مثل جملات شرطی و ...) استفاده کنید. برای بالا بردن نمره این بخش باید زیاد بنویسید و از یکی فیدبک بگیرید تا غلط های گرامریتون به حداقل برسه. شاید سخت ترین بخش رایتینگ نمره LR باشه و ارتقا اون نیازمند تمرین و وقت زیادی باشه. ولی بهترین کار اینه که کالوکیشن های مناسب موضوع رایتینگ بدونید. من جزوه IELTS BAND 9 VOCAB SECRETS رو خوندم و شدیدا اونو توصیه میکنم. همچنین کتاب Vocabulary for IELTS فوق العادست برای بالابردن سطح لغت و کالوکیشن.
    برای رایتینگ تسک 1 هم بهترین جزوه ای که خوندم جزوه تسک 1 ابراهیم تحصنی بود. البته تسک 1 آزمونی که دادم یه دیاگرام بود مربوط به دونوع سنگ که در زمانهای گذشته برای برش استفاد میشد. تا حالا من نمونه ای از این ندیدم یه خورده استرس گرفته بودم بابت این موضوع. ولی حداقل کار تو این تسک اینه که اول یه اینتروداکشن بنویسین، بعدش یه پاراگراف کوتاه در مورد روند کلی یا مقایسه کلی بین دادهها یا اشکال موجود. بعد از اون تو پاراگراف های بدنه در مورد جزییات داده ها یا اشکال بحث کنید و مقایسه کنید اونارو. با سرچ این عبارت ielts writing task 1 stone cutting tools تو گوگل میتونین ببینین سوال تسک 1 آزمون رو.

اسپیکینگ: برای اسپیکینگ جزوه های زیادی وجود داره همشون فک کنم خوب باشند، ولی مهمترین نکته تمرین زیاد نمونه سوال هست، مخصوصا سولات اخیر که سایت IELTS Material اونارو آورده. در مجموع سوالاتی که ازم پرسید خارج از دیتابیس سولات نبود. برای نمره 7 باید فلوئنسی و پروننسیشن خوبی داشته باشید و همچنین از چندتا کالوکیشن مناسب استفاده کنید. من برای پارت دو فک کنم 1 دقیقه و 20 ثانیه صحبت کردم و از لغتهای معمولی استفاده کردم. تازه غلط گرامری هم داشتم. ولی سعی کردم فلوئنسی و تلفظ خوبی داشته باشه اسپیکینگم و تا میتونستم طبیعی صحبت کردم. اصلا دنبال حفظ کردن جوابها نباشید که اگزمینرها خیلی حرفه ای هستند و امکان داره نمره کم کنن ازتون.

در مجموع برای گرفتن نمرات بالا در آزمون آیلتس بهترین کار تمرین کتابهای کمبریج هست. سعی کنید یه ماه مونده به امتحان روزی یه تست بزنید. حتما تستهایی که سایت IELTS Material میذاره رو هم بزنید، اونا آزمونهای واقعی آیلتس هستند و خیلی کمکتون میکنه.

Junior Member

ایرسافام - 5 ژانویه 2019
    L 7.5
    R 7.5
    W 6
    S 6.5
    O 7

من قبلا 2بار آزمون دادم و نتایجش اصلا جالب نبود . من یک ماه قبل از آزمون یک ماک دادم که 6 شدم و چون واقعا از درس خوندن خسته بودم گفتم هرچه باداباد و ثبت نام کردم ، توی یک ماه من هرروز امتحان و شبیه سازی میکردم و یک تست از کمبریج میزدم بی وقفه و این سرعت منو خیلی بالا برد. و به همه توصیه میکنم بدون زمان بندی تست نزنن.
    من کلا خیلی کتابها خوندم و کلی هم تست های مختلف زدم ولی در کل فقط روزهای آخر رو کمبریج تمرکز کردم.
    سمپل های سایمون و لیز هم که عالی بود و به همه توصیه میکنم . ( ielts-simon.com / ieltsliz.com )
    و در آخر هرچقدر هم رو رایتیتنگ و اسپیک وقت بذارین اینا نمره نمیدن ... منم که بالای 6 میخواستم خداروشکر حل شد.
    آرزوی موفقیت برا همه

L. 7.5
    R. 8
    W. 6.5
    S. 6.5
    Overall. 7
    من به عنوان کسی که آزمون IDP در استرالیا دادم هم تجربه م رو میگذارم شاید به دید بهتر بقیه کمک کنه برای من که اینجا یکسال درس خوندم و چند سال کار کردم هم آیلتس راحت نیست، مخصوصاً رایتینگ. چون با اون چیزی که توی مقاله نویسی دانشگاه یاد میدن خیلی متفاوته و اینکه رشته ی من علوم انسانیه و اصلاً نمودار توش کاربردی نداره ولی خب باید تمرینش رو انجام بدم :/ من برای ریدینگ فقط به دانش خودم اکتفا کردم چون سه ساله که کتاب فارسی نخوندم و خودم رو مجبور کردم که فقط و فقط متن انگلیسی بخونم. نمره ی اسپیکینگم هم پایین شد چون تمرین خاصی براش نکردم ولی توصیه می کنم حتماً زمان بندی رو تمرین کنید چون من کمتر از دو دقیقه حرف زدم! برای رایتینگ، خیلی نمونه خوندم و دو بار هم دادم رایتینگم رو همین سایت های ایرانی تصحیح کردن و انصافاً توصیه های آیلتسی خوبی کردن. برای لیسنینگ هم به نظرم روی کاغذ آوردن متن ها خیلی کمک می کنه. من هنوز هم گاهی سعی می کنم هر چی میشنوم رو بنویسم و تمرین کنم. به امید موفقیت همگی

Junior Member

سلام به همگی دوستان عزیز
    من از اونجایی که از تجربیات همین فروم خیلی اسفاده کردم، وظیفه خودم دونستم که هر چیزی میدونم در اختیار بقیه بزارم چون ممکنه به درد یه نفر بخوره و واقعا ممنون از تمام کسانی که تجربیاتشون رو گذاشتند چون به من که وقت خیلی کمی داشتم خیلی کمک کرد.

من ازمون 2 مارچ سنتر ایرسافام شیراز برای اولین بار امتحان اکادمیک دادم و نمراتم به این شکل شد :

Listening 7.0
    Reading 6.5
    Speaking 7.0
    Writing 6.5
    Overall : 7

نمراتم از سطح توقعم بالاتر شد. من به 6.5 کلی راضی بودم . یعنی خداییش قبل از اشنایی با ایلتس هیچ وقت فکر نمیکردم بتونم همچین نمره هایی بیارم . بس که از ایلتس غول ساختن در صورتی که به نظر من اینجوری نیست. البته شرایط هر کسی با شخص دیگه فرق میکنه ولی واقعا اینجوری هم نیست که آیلتس فلانه و غوله و غیره. سطح عمومی زبانت باید خوب باشه بعدشم باید بشینی مثل کنکور خودت رو با نمونه سوالا وفق بدی و قوی کنی

اول از همه این رو بگم که من سطح زبانم متوسط یا شاید هم متوسط رو به بالا بود( فکر کنم حدودا 5.5 تا 6 بودم ، واقعا نمیدونم ) و نقطه قوتم اسپیکینگ بود چون یکی دو سالی با توریست های زیادی در ارتباط بودم. و فقط دو ماه خوندم. هفته اول 8 ساعت ، هفته دوم 13 ساعت و هفته سوم تا هفته هشتم هر هفته 20 ساعت خوندم. چون برای پذیرش گرفتن بیشتر از این وقت نداشتم بخونم و فکرش رو هم نمیکردم که بتونم ولی خداروشکر شد.

کتابایی که خوندم :

Write Right نصف کتاب (فقط تسک 1)
    رایتینگ معمار زاده یک دهمش رو ( بعضی نمونه هاشو و اون قسمتی که جدول آورده برای هر ساختاری )
    اسپیکینگ برهانی فقط پارت 1
    لیسنینگ کتاب اصلا نگرفتم (فقط با تست های کمبریج تمرین کردم )
    ریدینگ هم نگرفتم (فقط با تست های کمبریج تمرین کردم)
    Essential Vocabulary For Ielts : این کتاب رو شدیدا توصیه میکنم حتما کامل بخونید چون برای هر چهار تا مهارت بسیار به دردتون میخوره. من فقط رسیدم 5 تا درس اولشو بخونم. چه بسا اگه کامل میخوندم نمراتم به مراتب بهتر میشد. اول لغات این کتاب رو کامل یاد بگیرید بعد برید سراغ ایلتس
    کمبریج 8،10،13: اساسی ترین کتاب برای تست هاتون همین کمبریج هست. بهترین و موثق ترین منبعه. به نظرم تست چیز دیگه ای نزنید چون غیر از کمبریج بقیشون غیر استانداردن. نمرات من شبیه کمبریج ها شد تقریبا
    و یکی از مهمترین ها ویدیو های سایمون هست که از نون شب واجب تره . به نظرم کامل همه رو چند بار ببینید و کار کنید. مخصوصا ریدینگ و رایتینگ و اسپیکینگ. لطفا از کنار سایمون به راحتی نگذرید . من از طریق همین تجربیات بچه ها باهاش اشنا شدم و متوجه شدم که بهترین استاد در دنیاست. بهتر از هر کلاس خصوصی

یک نکته کلی که به نظرم اومد اینه که به نظر من اصل نمره شما مربوط به دانش عمومی شما از زبان انگلیسیه . یعنی اولش باید پایه زبان خوبی داشته باشید. بعدش بشینید برای ایلتس بخونید. تمرین برای ایلتس نهایتا بتونه 1 نمره شما رو ببره بالاتر.کسی که سطحش 5 هست با کلاسای فشرده ایلتس نمیتونه برسه به 7. چون حتما این پروسه زمان بر هست و راه میان بری واقعا نیست به جز در معرض زبان بودن. پس کسی که سطحش پایینه به نظرم وقتشو با کلاسای ایلتس تلف نکنه بهتره. به جاش کلاس های ترمی زبان برداره تا سطح عمومی زبانش بره بالاتر و بعدش بره کلاس آیلتس( من 4ام دبستان تا سوم راهنمایی کلاس ترمی موسسه زبان میرفتم )

اسپیکینگ:
    من حقیقتش قبل از اینکه شروع کنم چند جا رفتم تست دادم برای اسپیکینگ بهم گفتن با همین روان صحبت کردن 6.5 هستم ، به خاطر همین کمترین وقت رو گذاشتم رو اسپیکینگ. فقط سعی کردم یه چندتا کلمه خوب و ساختار خوب به صحبت کردنم اضافه کنم. اونم از پارت 1 کتاب برهانی و چند تا ویدیو تو یوتیوب کمک گرفتم. نکته ای که برای اسپیکینگ و رایتینگ مهمه اینه که کلمات و ساختار ها رو به طور صحیح توی جای خودشون استفاده کنیم. خیلی ها رو میشناسم که فقط به فکر خفن صحبت کردن هستند و هر کلمه ای جدید و خفنی رو میگنجونن تو جملاتشون که بعضا خیلیاشو تسلط روش ندارن و اشتباه استفاده میکنن و باعث میشه به جای نمره مثبت نمره منفی بگیرن. چیزی که من فهمیدم اینه که شما اگر با کلمات خودتون بتونید فقط روان و واضح صحبت کنید جوری که اگزمینر متوجه منظورتون به صورت واضح بشه بهت 6.5 میده . حالا چند تا اصطلاح قشنگ و کلمه قشنگ مرتبط با بحث هم بتونی بیاری 7 میگیری ( فقط باید اون کلمه و اصطلاح صد در صد در جای صحیح خودش استفاده شه ) . سایمون هم صد در صد فراموش نشه . اسپیکینگ فقط با تمرین و صحبت کردن اوکی میشه. پارتنر اگه پیدا کنید که بتونید روزی یک ساعت باهاش صحبت کنید خیلی خوبه

لیسنینگ :
    من فیلم و سریال زبان اصلی با زیرنویس فارسی قبلا زمان دانشگاه زیاد نگاه میکردم. این خودش باعث شد لیسنینگم تقویت شه. اواخر قبل از شروع ایلتس هم سوییچ کرده بودم هر از گاهی با زیرنویس انگلیسی. بهترین تمرین من برای لیسنینگ شبا قبل از خواب رادیو انگلیس گوش میدادم به مدت یک ساعت و خوابم میبرد. اپلیکشن رو میتونید از اینترنت دانلود کنید . به صورت آنلاین و اینترنتی هست ( اسم موجی که گوش میدادم UK TALK RADIO ) به نظرم خیلی کمک کرد مخصوصا که من با لهجه بریتیش اشنایی زیادی نداشتم. بعدشم با تست های کمبریج تقویتش کردم. اوایل خیلی اشتباه الکی داشتم ولی باعث شد که اشتباهاتم رو بفهمم و به حداقل برسونم. ( یه نکته هم بگم منی که الان لیسنینگ 7 گرفتم هنوزم اگر یه فیلم خارجی بدون زیرنویس نگاه کنم نصف حرفاشون رو بیشتر نمیفهمم. اینو میگم که دستتون بیاد 7 گرفتن همچین مهارت شاخی نمیخواد. ولی رادیو انگلیس رو تقریبا 80 درصد میفهمیدم چی میگن )

ریدینگ :
    سایمون سایمون سایمون
    حتما برای این از سایمون کمک بگیرید. من از ریدینگ میترسیدم و همیشه وقت کم میاوردم. با تکنیکای سایمون پیش رفتم خیلی بهتر شد شرایطم. اخرشم بازم وقت کم آوردم ولی حداقل بیشتر تست های متن 1 و متن 2 رو درست زده بودم خدا رو شکر. متن 3 رو نصفش رو رسیدم بزنم بقیش رو شانسی زدم

رایتینگ : رسیدیم به این قسمت مهیج که خیلی داستان داشتم تو این دو ماه. من واقعا قبل از شروع تا حالا به ندرت تو زندگیم متن انگلسی نوشته بودم و هیچ چیزی نمیدونستم از رایتینگ. و از تجربیات همین سایت خیلی ازش میترسیدم. خیلی شنیده بودم نمره دهی رایتینگ افتضاحه و خیلی سخته و فلان( واقعا هم بالای 7 گرفتن خیلی سخته ولی قبل از اون با رعایت چند تا نکته ریز شدنیه ) . واقعا بیشترین وقتم رو هم رو رایتینگ گداشتم چون نقطه ضعفم بود. برای رایتینگ کلاس خصوصی گرفتم 10 جلسه (فقط به درد تصحیح کردن رایتینگ ها میخوره ولی واقعا لازمه ) . کتاب رایت رایت خیلی کمکم کرد مخصوصا برای تسک 1 . ویدیو های سایمون فوق العاده بود. سرتون رو درد نیارم و نتیجه دو ماه تحقیقم رو از سایت ها و اساتید مختلف خلاصه بگم :
    1-برای رایتینگ نیازی نیست خیلی خفن بنویسید و از کلمات قلمبه استفاده کنید.
    2- با کلمات خودتون بنویسید. ساده بنویسید ولی قابل فهم ( خیلی مهمه )
    3- یه متن با کلمات ساده ولی بدون غلط ، نمره بیشتری از یه متن با کلمات و ساختار های خفن ولی پر از غلطه
    4- هر کلمه جدیدی که یاد میگیرید رو نمیتونید در رایتینگ استفاده کنید ( فقط با این فکر که معنیش به متن میخوره ) – تا پدر یک کلمه رو در نیاوردید و ازش مطمئن نشدید از لحاظ معنی و ساختار و هزار تا کوفت و زهر مار دیگه ، نباید اون رو استفاده کنید. این اشتباهی هست که خیلیا مرتکب میشن و بعدشم میان میگن رایتینگ نمره نمیدن
    5- حتما اگه میخواید خصوصی بگیرید استاد خوبی رو انتخاب کنید تا بتونه غلط هاتون رو کامل بهتون بگه ( من 3 تا استاد عوض کردم چون میفهمیدم زیاد مسلط نیستن) چون خیلی از اینایی که اسمشون رو میزارن استاد خودشون غلط های زیادی دارن تو نگارششون
    6- اصول اولیه رو که برای رایتینگ یاد گرفتید شروع کنید به نوشتن. تا ننویسید هیچ پیشرفتی نمیکنید. فقط باید بنویسید و بعدش یه ادم مسلط براتون تصحیحش کنه تا اشتباهاتون رو متوجه بشید و دفعه بعد به حداقل برسونید. من کلا نزدیک 15 تا تسک 1 نوشتم 10 تا تسک 2
    7- در اخر هم نترسید از رایتینگ . فقط گرفتار تبلیغات نشید. نمره قابل قبول گرفتن در رایتینگ شدنیه دوست عزیز. من خودم هم باورم نمیشد بهم 6.5 بدن با این متن ساده ولی دادن. یکی از دوستانم بود که خیلی خفن رایتینگ مینوشت جوری که من وقتی متنش رو میخوندم معنی نصف کلماتش رو نمیدونستم. چندتا استاد بهش همیشه 7.5 میدادن تو تمرینا . وقتی جواب اومد شده بود 6 . ولی من که این همه ساده مینوشتم شدم 6.5 دیگه قضاوتش با خودتون

در اخر امیدوارم همه بتونن از سد این ایلتس کوفتی رد بشن .واقعا این دو ماه برای من شرایط استرس زایی بود که هر لحظه دوست داشتم تموم شه خصوصا چون زمانم کم بود.روز قبل از اسپیکینگ و امتحان کتبی هم درست خوابم نبرد از استرس. من سعی کردم تا جایی که میشه کامل تجربم رو بگم. ایشالا همه امتحان خوبی داشته باشن