صفحه 48 از 63 نخستنخست ... 383940414243444546474849505152535455565758 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 626

موضوع: پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در خصوص روش خواندن و منابع مطالعه شده)

ApplyAbroad Veteran
    sahar8564 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    North Dakota State University

پیش فرض پاسخ : پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس

) نام مؤسسه، تاریخ ، نوع آزمون ( academic or general ) :
    سنجش نوامبر 2012 آکادمیک
    دانشگاه آزاد 8 مارس 2014آکادمیک
    2) نمرات کسب شده در هر Skill و نمره ی کل :
    Listening Reading Writing Speaking Overall
    6.5 5.5 6.5 6 6
    5!!! 6.5 6.5 6.5 6

3)منابع مورد مطالعه:
    تمام کمبریج ها
    Plus 2,3
    4) مدت زمان مورد مطالعه برای آزمون :
    حدودا 28 روز، روزانه مفید 3-4 ساعت

5) نمره آزمون های گرفته شده توسط خودتان در منزل و مقایسه نمره هر بخش آن با آزمون اصلی (مثلا 8تا کتاب کمبریج را در منزل چند میزدید و در آزمون چند زدید):
    Listening:
    cambridge 7 : 25,30,29,34
    cambridge 8 : 34,35,31,30
    cambridge 9 : 27,35,26,35
    Reading:
    cambridge 7 : 29,29,25,30
    cambridge 8 : 32,26,27,27
    cambridge 9 : 30,31,34,34

6) پیشنهادات مربوطه :

نمی دونم چه بلایی سر لیستنینگم اومده

لیسنینگ سخت بود اما من تا حالا از 6 کمتر تو هیچ امتحانی نزده بودم. نمی دونم اشتباه شده یا نه اما دوباره باید امتحان بدم

موفق باشید
    از پاسخگویی به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند، معذورم!
    آدمها وقتی نا امید می شوند به خیلی کمتر از آنچه لیاقتش را دارند راضی می شوند! این دلیلی ست برای وجود افراد نالایق در زندگیمان...! پروفسور مجید سمیعی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

1) نام مؤسسه، تاریخ ، نوع آزمون ( academic or general ) :

دانشگاه آزاد تاریخ 8 مارچ 2014 - آکادمیک

8.0 8.0 7.0 7.5 7.5

3)منابع مورد مطالعه :

l
    istening: کمبریج های 4 تا 9 + ielts trainer
    Reading: کمبریج های 4 تا 9
    Speaking: کتاب معمار زاده + سوالات امتحانات اخیر
    Writing: برای task 1 فقط جزوه سایمون + نمونه های رایتینگ کمبریج 7 تا 9
    برای task 2 نمونه های رایتینگ کمبریج 6 تا 9

کتاب vocabulary for ielts
    کتاب target band 7
    کتاب test builder 2 فقط دو تا از تست ها

سه ماه خوندم روزی 4 ساعت تقریبا

5) نمره آزمون های گرفته شده توسط خودتان در منزل و مقایسه نمره هر بخش آن با آزمون اصلی (مثلا 8تا کتاب کمبریج را در منزل چند میزدید و در آزمون چند زدید):

listening

cambridge 4: 37-34-36-33

cambridge 5: 34-32-33-33
    cambridge 6: 35-35-30-33
    cambridge 7: 35-30-34-37
    cambridge 8: 36-34-33-35
    cambridge 9: 35-33-35-33

Reading

cambridge 4: 35-32-32-37
    cambridge 5: 35-34-32-35
    cambridge 6: 35-32-32-37
    cambridge 7: 33-31-37-36
    cambridge 8: 35-36-35-34
    cambridge 9: 34-35-36-34

نمره هام توی خونه بین 7.5 تا 8 در هر دو اسکیل متغیر بود که توی امتحان اصلی هر دو رو 8 شدم.

6) پیشنهادات مربوطه :

من سطح زیان عمومیم خوب بود. چهار سال پیش هم تافل پی بی تی داده بودم که 613 شدم. در کل به نظر من بهترین روش اینه که اول دانش زبان عمومی تون رو افزایش بدید بعد برید سراغ آیلتس. بهترین منبع برای آیلتس خود کتابهای کمبریج هستند. در کنارش من ielts trainer رو شدیدا توصیه می کنم مخصوصا برای listening چون سطحش از امتحان اصلی بالاتره و نسبت به بقیه کتابها سوالات استاندارد تری داره.

کتاب speaking معمار زاده خیلی خیلی عالی بود مخصوصا برای رایتینگ 2 هم بهتون خیلی ایده های خوبی میده. در کنارش سوالات آزمونهای اخیر رو از همین سایت بخونید و تمرین کنید. اگر یک پارتنر داشته باشید که با هم صحبت کنید خیلی عالیه.

برای reading حتما توی خونه زمان بگیرید و تست بزنید من خودم برای سه تا متن به ترتیب 15-20-25 دقیقه زمان می گرفتم و معمولا 5 دقیقه زمان اضافه می آوردم. سر جلسه امتحان هم همین اتفاق افتاد و تو نستم برگردم عقب و بعضی سوالات رو دوباره چک کنم در حالی که ریدینگ امتحان سخت بود و اکثرا بچه ها وقت کم آوردند.

آزمون mock هم فراموش نشه.

Junior Member

آزمون 8 مارچ دانشگاه آزاد- جنرال
    speaking: 6.5 (دقیقا مورد انتظارم بود، توی دوبار آزمون آفرینش هم speaking 6.5 شدم)
    Listening:6 (با توجه به اینکه listening واسم خیلی سخت بود نمره 6 قابل قبول بود، هرچند تو آزمونهای آفرینش 7.5 و7 شده بودم)
    Reading: 7 (کلا reading هندونه تو بسته است، توی آزمونهای آفرینش 6.5 و 6.5 شده بودم)
    Writing:6 ( اصلا از writing راضی نیستم، فکر می کردم حداقل 6.5 می شم، توی آزمونهای آفرینش هم 6.5 و 7 شده بودم)
    overall:6.5 شدم. این اولین تجربه من توی آزمون آیلتس بود و من دقیقا به نمره 6.5 احتیاج داشتم.
    برای من که هم کار می کنم هم یه بچه کوچیک دارم و فرصت رفتن سر کلاس رو نداشتم نمره قابل قبولیه. کلا من حدود سه ماه واسه آزمون وقت گذاشتم و روزی هم بین 1-2 ساعت کار می کردم.
    ویرایش توسط saraforum : April 5th, 2014 در ساعت 11:16 AM

آزمون 8 مارچ 2014 موسسه ایرسافام - آکادمیک
    Listening: 7.5
    Reading: 8.5
    Writing: 7
    Speaking :6.5
    Overall: 7.5

این رو هم بگم که من ژانویه 2011 هم در آزمون آیلتس که اون موقع توسط سنجش برگزار میشد شرکت کرده بودم و نمره هام اینها بودن:
    Listening:6
    Reading: 7.5
    Writing: 6.5
    Speaking: 6
    Overall:6.5

منابع مورد مطالعه:
    من به طور کلی سطح زبان خوبی داشتم. راستش کتاب خاصی خیلی نخوندم. فقط کتاب انگلیسی 504 رو تقریبن خوندم و کتاب های کمبریج 6، 7 و 8 رو کامل حل کردم. کلاس هم میرفتم توی یک موسسه خیلی معروف توی مشهد.هم 3سال پیش اونجا Reading و writing v کلاس رفتم و هم الان که کلاس های writing، listening و speaking رو رفتم. جدیدن در تهران هم شعبه اش راه افتاده.اینجا اسمش رو نمیبرم اما اگر خواستید پیغام بدید تا بگم.
    مدت زمان مطالعه:
    راستش من هم زمان هم برای آزمون آیلتس میخوندم هم کارهای پایان نامه کارشناسی ارشد رو انجام میدادم. آبان و آذر 92 کلاس رفتم و بعد دی و بهمن کارهای پایان نامه رو انجام دادم. 27 بهمن پایان نامه رو دفاع کردم و 17 اسفند هم آزمون آیلتس رو در موسسه ایرسافام دادم. کلن فقط تمرین های کلاس رو انجام میدادم مرتب و کتاب 504 میخوندم. 2هفته آخر هم کتاب کمبریج 7 و 8 رو زدم و وقت نکردم کتاب 9 رو کار کنم.
    توصیه ها:
    به نظرم سطح زبان عمومی خیلی تاثیر داره. من از 10 سالگی تا 18 سالگی مرتب کلاس زبان رفتم و در دانشگاه کارشناسی هم چند کار ترجمه انجام داده بودم. دوره کارشناسی ارشد هم که همه کتابها انگلیسی بودن و مقاله های زیادی خونده بودم و از نظر خوندن مشکلی نداشتم. توصیه من اینه که اصلن از آزمون آزمایشی غافل نشین و کتابهای کمبریج رو کامل کار کنین! کتاب 504 به تنهایی کافی نیست. بهتره که لغات رو کاربردی یاد بگیرین. این موسسه ای که من کلاس میرفتم کلاس لغت هم داره که لغتهای کتاب 504 رو به صورت کامل با کاربردهاش و هم خانواده کلمه ها کار میکردن که خیلی مفید بود.
    واسه speaking سعی کنین وقتی کار میکنین صدای خودتون رو ضبط کنین و بعدن گوش بدید تا بفهمید اشکالتون کجاست.
    writing رو حتمن در زمان قانونی توی خونه بنویسید و سعی کنین ساختارهایی که جالب هستن و نمره اضافه میکنن رو زیاد به کار ببرید.
    . واسه listening اگر مشکلی دارید سعی کنید چندین بار گوش بدید و چیزهایی که میشنوید رو کلمه به کلمه روی کاغذ بنویسید. این تمرین خیلی تاثیر داره.
    در نهایت واسه Reading به نظرم سرعت خوندن خیلی تاثیر داره. باید مثل روزنامه بتونین بخونین متن رو و سرعت درک مطلبتون بالا بره.
    امیدوارم موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering-Iran U of Science & Tech

1. آیلتس تهران-12 آوریل- آکادمیک
    2. L:8 R:7 W:6 S:7 Overall:7
    3. کمبریج 5 تا 9
    4. دو ماه و نیم- متوسط روزی سه ساعت
    5. بطور میانگین لیسنینگ کتابهای کمبریج رو 36 تا درست داشتم و ریدینگ 34 تا.
    6. پیشنهاد اینکه هرگز آزمون خودتون رو بلافاصله بعد از تعطیلات عید انتخاب نکنید. من به شخصه از این موضوع سر رایتینگ خیلی ضربه خوردم. چون هیچ جایی نبود که تصحیح کنه و فقط دو روز مونده به آزمون تونستم سه تا رایتینگ تصحیح شده داشته باشم که پیش بینی اونا نمره 6.5 بود که من 6 شدم تو امتحان. لیسنینگ رو هرروز شاید تو برنامه هام داشتم . پادکست های مختلف گوش می کردم هرروز و خیلی به نظرم کمک کرد. ریدینگ نزدیک دو دقیقه وقت کم آوردم چیزی که توی تست هایی که خودم می زدم سابقه نداشت اصلن...جو امتحان شاید اثر گذار بود برای این موضوع...برای ریدینگ و رایتینگ و بقیه اسکیل ها دایره ی لغات خیلی مهم هستند...یکی از بهترین روش ها درست کردن لیست لغات جدید هست...مخصوصا اگر موضوعی باشه...من از لیست های دیکشنری کمبریج استفاده کردم و لغاتم رو توی اون وارد می کردم که خیلی کمک به افزایش دایره لغاتم کرد....برای اسپیکینگ هم استادم گفته بود که سه جلسه خصوصی اسپیکینگ داشته باشید ولی این هم به خاطر تعطیلات ممکن نشد...با یه پارتنر که توی کانادا زندگی می کنه کار کردم دو روز قبل آزمون شش ساعت که به نظرم خیلی مفید بود...و نکته بسیار جالب سوال های اسپیکینگ بود که تمامی اونها رو من دیده بودم....چرا که مربوط به آزمون های سه ماه اخیر بودند همگی...اسپیکینگ هم با آقای نوروزی بود که واقعا عالی بودند ایشون....من پیش بینی استرس داشتم ولی انقدر خوب رفتار کردند که من تونستم هرچی بلد بودم رو پیاده کنم خدا رو شکر...
    آیلتس آزمون سختی نیست....یه تمرکز بالا و آمادگی نسبی یک نمره ی قابل قبول می تونه همراه داشته باشه. موفق باشید

. آیلتس تهران-12 آوریل- آکادمیک
    2. L:7.5 R:7.5 S:6.5 W:6.5 Overall:7
    3. کمبریج 5 تا 9 و plus 3
    4. دو ماه و نیم- روزی دو ساعت. چهار هفته قبل از عید چهارتا امتحان آزمایشی دادم که کیفیت سولات اصلا خوب نبود اما برای تجربه شرایط امتحان خصوصا محدودیت زمانی و نحوه پاسخ به سولات در زمان واقعی بسیار مفید بود
    5. اول plus 3 را زدم البته نه در زمان استاندارد بیشتر تحلیلی تست ها رو زدم و بعد از کمبریج 5 شروع کردم و از 7 تا 9 رو در زمان اصلی امتحان زدم. هرچی بیشتر تست زدم نمرم بهتر شد تاجایی که آخرا لیسنینگ و ریدینگ رو 8 یا 8.5 میزدم
    6. برای اسپکینگ و رایتینگ کار خاصی نکردم فقط یه جزوه چینی هست که 20 تا رایتینگ داره چندتا شو خوندم ولی بعد از امتحان کتاب ماکزیمایزر لیسنینگ و رایتینگ معمارزاده رو دیدم که اگه میخوندم حتما 7 میشدم. در کل تمرین خیلی موثره

ApplyAbroad Veteran
    sahar8564 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    North Dakota State University

) نام مؤسسه، تاریخ ، نوع آزمون ( academic or general ) :
    سنجش نوامبر 2012 آکادمیک
    دانشگاه آزاد 8 مارس 2014آکادمیک
    خوارزمی 24 آپریل 2014 آکادمیک
    6.5 5.5 6.5 6 6
    5!!! 6.5 6.5 6.5 6

7.5 7 6.5 7 7

3)منابع مورد مطالعه:
    لیستنینگ : کل کتاب زرده (95 collection) + کمبریج 9
    ریدینگ : هر چی تست گیرم اومد زدم آخه من یک ماهه قبل امتحان داده بودم و کمبریج ها رو زده بودم مجبور بودم کتابای متفرقه بزنم 6 practices ,...
    حدودا 14 روز، روزانه مفید 3-4 ساعت

پیشنهادم بهتون فقط تمرین تمرین تمرین
    من امتحان 8 مارس دانشگاه آزاد سر لیستنینگ بد شانسی آوردم اما باز نشستم فقط تمرین کردم فقط تست زدم

موفق باشید
    از پاسخگویی به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند، معذورم!
    آدمها وقتی نا امید می شوند به خیلی کمتر از آنچه لیاقتش را دارند راضی می شوند! این دلیلی ست برای وجود افراد نالایق در زندگیمان...! پروفسور مجید سمیعی

Junior Member

۱- آیلتس تهران SEP 2013 جنرال
    ۲- آزاد March 2013 جنرال
    ۳- خوارزمی Aprol 2014 جنرال
    L: 6 , R:5, W:6, S:6 اورال: ۶
    L:5.5 , R:6.5, W:6, S:6 اورال: ۶
    L:7, R:6, W:6, S:6.5 اورال: ۶.۵
    3)منابع مورد مطالعه :
    کمبریج ۴-۹
    پلاس ۲و۳
    ۴۰ تست اول Collection 95
    هر تست از کتابای آیلتس جنرال پیدا میکردم رو میزدم.
    اسپیکینگ معمارزاده
    ۲ ماه برای امتحان اول - روزی ۵ -۶ ساعت
    ۲ ماه برای امتحان دوم - روزی ۳-۴ ساعت
    ۲۰ روز برای امتحان دوم - روزی ۵-۶ ساعت

ضعف اصلیم روی ریدینگ بود که خیلی متغیر می زدم یه امتحان رو ۷ می سدم اما یکی رو ۵.
    لیسنینگ رو بین ۶.۵ تا ۷.۵ می زدم.
    اسپیکینگ و رایتینگ که استادم تصحیح می کرد همین رنج ۶ بود

6) پیشنهادات مربوطه :
    به نظر من تمرین و داشتن یه راهنمای خوب خیلی کمک می کنه. اشتباهی که من کردم این بود که استاد اولم خیلی با آیلتس آشنا نبود و این خیلی از وقتم رو گرفت. حتما پیش کسی برین که می دونین وارد هست.

موفق باشید

Member amir_za آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران، مدیریت ساخت - علم و صنعت ایران

1- خوارزمی Aprol 2014 جنرال

L: 6 , R:5.5, W:6.5, S:.7.5 اورال: 6.5

3)منابع مورد مطالعه :
    common mistakes intermidiate
    common mistakes advanced

روزی دو ساعت فیلم با زیرنویس فارسی و انگیسی 4 ماه

آزمونی آزمایشی نداشتم

6) پیشنهادات مربوطه :
    فقط تمرین واقعی فیلم و تلویزیون است

Member patomat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق-قدرت

دانشگاه آزاد april 2014 جنرال
    L:8.5 , R:6.5, W:7, S:7 اورال: 7.5
    3)منابع مورد مطالعه :

کمبریج6-9
    ویدیو های australianetwork یک فصل و نیم رو دیدم ولی شما همشو ببینید خیلی بدرد بخوره
    و یک کتاب رایتینگ که یادم نیست اسمش

یک ماه تقریبا

در امتحان اصلی ریدینگ رو کمتر شدم و لیسنینگ رو بیشتر

6) پیشنهادات مربوطه :
    به نظر من دیدن فیلم خیلی کمکم کرد چون من اصولا کلا زبان نخوندم تو زندگیم فقط از وقتی یادمه فیلم میدیدم اونم زمانی که هنوز زیرنویس اختراع نشده بود:P
    در کل هم به نظرم در اسکیل های رایتینگ و اسپیکینگ دنبال یادگیری لغت های پیچیده نباشید من که لغات کمی بلد بودم چیزی که مهمه معنی دار بودن ارتباط شما با خواننده و شنونده شماس مثلا در اسپیکینگ قراره شما صحبت کنید و درست جواب بدید نه که لغاتی که بلدید رو به رخ ممتحن بکشید یا در رایتینگ شما باید یه مساله رو به چالش بکشید و منطقی در موردش نظر بدید قرار نیست مثل شکسپیر بنویسید اینا چیزایی که به نظر من باعث میشه خیلی ها که زبانشون خوبه نمره های کمی بگیرند
    در آخر هم بگم کلا استرس نذاشته باشید موفق میشید من که نداشتم
    مشکل من فقط توی not given هاس مطمینم اگه قرار باشه دوباره بخونم فقط رو این قضیه کار میکنم چون اصلا روش تمرینی نکرده بودم
    در ضمن سر ریدینگ فشار نیاز به سرویس بهداشتی خیلی زیاد بود روم انقدری که 5 دقیقه آخر رو بیخیال شدم و رفتم wc شاید دفعه بعد Easylife ببندم
    موفق و موید باشید