صفحه 7 از 63 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 626

موضوع: پایگاه اعلام نمرات آزمون آیلتس (همراه با توضیح در خصوص روش خواندن و منابع مطالعه شده)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Ielts score data base

March 2009

Listening : 6.5
    Reading : 6
    Writing : 7.5
    Speaking : 7

Overall : 7

سازمان سنجش
    "برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم."

Cool پاسخ : Ielts score data base

بالاخره این نمره ی ما هم اومد!!! (چه مشکلاتی رو که به خاطر این امتحان پشت سر نذاشتم! از ثبت نام بگیر تا ...)

امتحان (آکادمیک) روز 25 جولای بود که به خاطر اتفاقات اخیر به 13 آگست دیفر شد و...

Listening: 6.5 Reading: 5.0 Writing: 6.0 Speaking: 7 Overall: 6

خوشبختانه مینیمم نمره رو آوردم اما شب قبل امتحان حتی 5 دقیقه هم نتونستم بخوابم و نتیجه رو هم که می بینید!!!

پیش زمینه زبان: جسته گریخته کلاس می رفتم سالها پیش، از اواخر فروردین امسال هم کلاس IELTS جهاد رو ثبت نام کردم که در پایان دوره یه امتحان کلی (منهای Speaking) هم گرفتند که لیسنینگ رو 5 و ریدینگ رو 6 و رایتینگ رو 6.5 شدم؛ اسپیکینگ رو هم استاد در اوایل دوره میگفت حدود 6.5 هستی ولی خب تا پایان دوره بهتر شد؛ در ضمن در حد امکان با دوستان به صورت روتین انگلیسی صحبت میکردیم.

Listening: بیشتر از 23 تا تست تو خونه زدم، 5.5 تا 7.5 هم نمره هام بود (بیشتر از 4 ماه هم تقریبا هر روز سریال انگلیسی نگاه میکردم) فکر میکردم که حداقل 7 بشم!!!
    منابع: Focus on IELTS, New Insight into IELTS, Test Builder 2, Practice Test Plus 1, Cambridge 1-6

Reading: فکر کنم حدود 15 تا تست زدم، نمرات بین 5 تا 7. (موقع امتحان یه مشکلی برام پیش اومد! شدیدا تمرکزم رو از دست دادم! به حدی بود که باید امتحان رو بی خیال میشدم ولی خدا رو شکر اینطور نشد اما دیر شده بود و دیگه موقع نوشتن انشا بود!)
    شدیدا توصیه میکنم که اگه وقت دارین، هر منبعی راجع به Reading رو که دوستان اینجا توصیه کردند رو بخونید و بعد برین سراغ کمبریج ها !!!
    منابع: Focus on IELTS, New Insight into IELTS, Test Builder 2, Practice Test Plus 1, Cambridge 1-6

Writing: فکر میکردم بیشتر میشم - انتظار هر موضوعی رو داشته باشین!!! اما مهم اینه که چطور بنویسید (رعایت اصول خیلی ضروریه!!!) قطع نظر از موضوع!!!
    از بین منابع بالایی شدیدا کتاب New insight into IELTS رو برای این بخش توصیه میکنم!!!

Speaking: تا میتونید و هر وقت که فرصتی پیش اومد (در کلاس، با دوستان و...) انگلیسی صحبت کنید، مهم نیست که اگر با اشکالات گرامری و ... دارید صحبت میکنید!!! این یه امر طبیعیه و ممارست در صحبت کردن، اشکالات رو به مرور به صفر نزدیک میکنه!
    منابع: سره کلاس استاد هر جلسه نمونه های امتحان های قبلی رو کار می کرد ولی با این حال کتاب IELTS SPEAKING TEST نوشته ی آقای دکتر ایروانی رو هم تهیه کردم که به نظرم مفید بود چون:
    1. در کتاب در هر بخش و در هر موضوع ممکن، از جوانب متفاوت سوال پرسیده شده!
    2. مکالماتی که راجع به هر موضوع خاصی نوشته شده فایل صوتیش هم موجوده + چندین نمونه امتحان کامل + 1 فایل تصویری مصاحبه!!!
    3. اشاره به نکات ضروری در هنگام مصاحبه

در کل میخوام تشکر کنم از اساتید خوبم و همچین دوستانی که در این فروم بی منت سوالات و ابهامات من رو از قبل از ثبت نام گرفته تا خود امتحان پاسخ دادند.
    ویرایش توسط peymanhajavi : August 29th, 2009 در ساعت 01:38 AM

Unhappy پاسخ : Ielts score data base

listening 7.5
    reading 8
    writing 5.5
    speaking 5.5

overall 6.5
    خيلي ناراحتم فقط يكي بگه چي كار كنم با reading 8 و listeing 7.5 بشي 6.5
    خيلي دلم گرفته براي phd مي خوام اقدام كنم و 7 لازم بود يا بهتر بود
    خيلي غصه داااااااااااااااااااااااا ااااااااااارم
    اما لااقل بزارين چند تا درس بگم:
    1. صبح لازم نيست از ساعت 7 اونجا باشين چاخانه 8.30 در بسته ميشه
    نسبت به تست هاي كمبريج ها امتحان خيلي ساده تر بود واقعا .لا اقل اين امتحاني كه من دادم. پس با ترس نريد براي بهترين نمره بريد
    3. wrting دوم 2 برابر writing اول نمره داره، مثل من نكنيد كه براي اولي 40 دقيقه و براي دومي 20 دقيقه گذاشتم .و تعداد كلمات writing دوم ام كمتر از 250 تا شد چون وقت كم اومد
    4 محض رضاي خدا قبل امتحان براي writing اول و دوم 7 يا 8 تا نمونه بنويسيد دستتون راه بيفته فقط بنويسيد خيلي آسونه تاپيك ها

مي بخشيد كه خيلي حالم گرفته است منابع اينا رو بعدا مي گم
    ضمنا فكر مي كنم reading و تا حدي listeing ام خوب باشه دوستان اگر كمك لازم دارن بگن ....
    منم ببينم چه فكري بايد بكنم خيلي حالم بده
    دوستان زخم خورده كمكي بكنند

Junior Member

listening 6
    reading 6.5
    writing 6.5
    speaking 7
    --------------------
    overall 6.5

only Cambridge ielts book 1
    sanjesh

ApplyAbroad Hero

listening 7
    reading 5.5
    writing 6.5
    speaking 7
    overall 6.5

نوع آزمون : آکادمیک
    محل آزمون : ایران آیلتس

منابع :Vocab For IELTS , Tips For IELTS , Cambride Ielts 3+4+5+6 , IELTS 504 , ......

شرایط ثبت نام آزمون : خوب

امادگی قبل از امتحان : بجز موارد آمادگی مهارتها که زیاد در مورش صحبت شده حتما حداقل 10 تا آزمون استاندارد (کتابهای کمبریج از بالا به پایین ، یعنی 7،6،5و..... ) رو 2 هفته قبل از امتحان در راس ساعتی که می خواهید امتحان بدید با شرایط مشابه امتحان (امتحان ها پشت سر هم باشه و وقت اضافه به خودتون ندید) از خودتون بگیرید.

آزمون Speaking :شرایط عالی بود ، اولش استرس داشتم اما اون کسی که امتحان می گرفت ( اسمش کارولین بود ) انقدر خوش برخورد بود و انقدر آروم و شمرده حرف می زد که استرسم از بین رفت. speaking راحته اگه نمره ی زیر 7 ازش بگیرید یعنی تنبلی کردید ، ضمنا امتحان Speaking من زیاد خوب نشد.

آزمون کتبی : همه چیز خیلی خوب بود فقط باد کولر تو صورت بغل دستی من می زد که هر چی به این مسئولین ایرانی گفت اونها گوش ندادند اما یه بار که به انگلیسی ها گفت همه چیز درست شد ! قبل از آزمون یه آقای ایرانی بعضی وقت ها تند تند انگلیسی حرف می زد که واقعا کسی چیزی نمی فهمید ) اما خود انگلیسی ها شمرده و واضح حرف می زدند و البته هیچ چیز خاصی نمی گفتند ، فقط تنها چیزی که روش تاکید داشتند این بود که کاپشنتون رو پشت صندلی نذارید ، دیگه بقیش رو شوخی می کردند P: و سیستم امنیتی ضد تقلب سالن رو به رخ ماها می کشیدند (دوربین های مدار بسته و ....) . با خودتون حداقل 10 تا مداد تراشیده شده ببرید !!! که دیگه برای تراشیدن مداد وقت نذارید P: مداد نوکی هم می تونید استفاده کنید البته !!!!! پاک کن و مداد تراش هم بهتون اونجا می دهند اما اگه خواستید با خودتون ببرید چون لوازم التحریر رو میتونید ببرید سر جلسه اما موبایل ، کیف و کاپشن رو نمیذارن ببرید سر جلسه (کاپشن رو اگه می خواهید ببیرید باید حتما از تنتون در نیارید).اولین امتحان listening هست که به نظر من اگه قسمتی از زمان task اول رو به task آخر بدید اصلا وقت کم نمیارید !!؟ بعد از حدود 5 دقیقه reading برگزار میشه که تقریبا همیشه سخته (با توجه به نمره های اکثریت آزمون دهنده ها) ، برای اینکه وقت کم نیارید اینطوری به خودتون وقت بدید : قسمت اول حدود 18 الی 19 دقیقه ، قسمت دوم حدود 20 دقیقه ، قسمت سوم حدود 21 الی 22 دقیقه.برای writing هم در قسمت اولش حدود 25 دقیقه و در قسمت دومش 35 دقیقه وقت بذارید و حتما حتما حتما اولا حداقل تعداد لغت هایی که باید بنویسید رو رعایت کنید و دست کم 1 بار از روی writing بخونید و اشکالات نشانه گذاری و املایی خودتون رو درست کنید.راستی کلا صورت سئوال ها رو خوب و سریع بخونید که یه وقت اشتباه مهلکی انجام ندید (مثلا در قسمت خلاصه reading ببینید خودش گفته خلاصه کل متن هست یا خلاصه چند پاراگراف خاص )

عملکرد مسئولین اجرایی آزمون : پشتیبانی نسبتا خوبی دارند اما یه اشتباه خیلی ***** برای من کردند و تاریخ تولدم رو تو کارنامه اشتباه زدند که با پیگیری درست شد اما دیگه بهم کارنامه های رایگان رو ندادند ! کلا همه چیز رو چندین بار چک کنید چون احتمال اشتباه از اونها کم نیست .

زمان دریافت نتایج : حدود 13 روز کاری بعد از امتحان

نتیجه گیری اخلاقی!! : اگه فکر می کنید که نمره ی کمی میگیرید (مثل من که فکر می کردم 5 میشم !!! ) نمرتون خوب میشه و اگه خیلی مغرور باشید و فکر کنید نمرتون خیلی عالی میشه احتمال خراب کردن آزمون رو هم بدید ! یعنی هم امیدتون رو از دست ندید و در عین حال مغرور نباشید
    goodbye forever

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    LUT-Mechanical Enginnering-Energy

Listening:8 Reading:7 Writnig:6.5 Speaking:7

overall:7

9th of may
    IELTS TEHRAN

Junior Member virgo_zh آواتار ها

پیش فرض پاسخ : IELTS SCORE DATA BASE

Academic
    Ielts Tehran
    Date: 31/ Jan/ 2009

Listening:8
    Reading:7.5
    Writing:6.5
    Speaking:7
    Overall:7.5

من 4 تا کلاس آریانپور را رفتم. بقیه را نتونستم چون می افتاد بعد امتحانم. تو کلاس ها از کلاس listening اقای میردامادی خیلی راضی بودم(البته ایشون معجزه نکردن، فقط روش صحیح مدیریت زمان رو آموزش دادن که از نکات خیلی خیلی مهم در امتحان IELTS است). ولی من در کل زیاد نخوندم. ولی پایه زبانم خوب بود. من قبلا کانون رو تموم کرده بودم.
    یک راهنمایی برای اونهایی دارم که می خوان listening خودشون رو قوی کنند. فیلم زیاد ببینید.البته بدون زیرنویس فارسی. چون از رو تنبلی همش زیرنویس رو خواهید خوند. زیرنویس انگلیسی کمکتون می کنه که اگر جایی رو نفهمیدین به اون مراجعه کنید.قوی کردن listening کار یکی دو هفته نیست. باید گوشتون عادت بکنه که یکم زمان می بره.
    ولی در کل به نظر من هم IELTS از تافل خیلی راحتتره، و اعتماد به نفس و آرامش وتمرکز مهمترین نکات کلیدیه. تمرین کردن تو Reading و Writing خیلی مهمه. باید از قبل با نوع سئوالات آشنا باشید.
    کتابهای Plus و Cambridge هم خیلی کتابهای خوبی هستند، من اینها رو خوندم.
    برای آرزوهایی که می میرند سکوتی می کنم فراتر از فریاد.

Smile پاسخ : IELTS SCORE DATA BASE

آزمون 29 آگوست 2009 سنجش
    L 7
    R 7
    W 6.5
    S 6.5
    O 7
    و اما برای کسانی که میخوان با فرصت کم نمره خوب بگیرن:
    من زبانم در سطح InterMed بود. سه ماه فقط آخر هفته ها خوندم. کتابهای کمبریج 1-4.
    اول تست های هر قسمت را جدا بزنید، مثلا فقط شنیداری.
    و هرچی جلو میرید، تست های چند قسمت را باهم بزنید، مثلا ریدینگ و شنیداری باهم.
    ضمن اینکه اشکالات را برطرف میکنید، مثلا اگه در قسمت شنیداری مشکل دارید، یه کورس 10 روزه به خودتون مهلت بدید و چندتا فایل شنیداری گیر بیارید و گوش بدید، تاثیر داره.
    حتما زمان را هم تنظیم کنید، بطوریکه در بدترین حالت برای ریدینگ وقت کم نیارید.
    سه روز قبل از آزمون هم کتابهای 5 و 6 را کامل زدم.
    موفق باشید

31 اكتبر 2009 - آيلتس سنجش - آكادميك
    8 :L
    8.5 :R
    7 :W
    6.5 :S

7.5 :O

اولين و آخرين باري بود كه آيلتس دادم! چون رشته خودم زبان بود چندان مشكلي نداشتم. كتاب تارگت باند 7 رو براي آكادميك حتما حتما بخونيد و تست هاي كمبريج 1 تا 7 رو هم فراموش نكنيد. براي رايتينگ تا مي ونيد با ساعت تايم بگيريد و تمرين كنيد و همچنين براي اسپيكينگ تمرين زياد داشته باشيد در اين زمينه كتاب دكتر ايرواني هم بد نيست. به قسمت منابع همين فروم مراجعه كنيد و تا جايي كه وقت بهتون اجازه ميده مطالعه داشته باشيد و خودتون رو در معرض زبان قرار بدبد.

با آرزوي موفقيت براي همه دوستان

Junior Member

24 اکتبر اصفهان

L : 7
    R : 8
    W : 7.5
    S : 8.5
    O : 8

کتاب کمبریج 7 رو خوندم که با شیوه امتحان آشنا بشم. تجربیاتی که ممکنه به درد دوستان بخوره:
    1. Listening اصولا در بلند مدت شکل می گیره.
    2. از Writing راحت می شه نمره گرفت اگر واقعا کمی تمرین کنید.
    3. بر خلاف تصور همه Speaking ساده ترین بخش هست.

با ویرایش mAhdi:
    درج نمرات بدون ذکر منابع مطالعاتی حذف خواهد شد.
    ویرایش توسط mahdi : November 23rd, 2009 در ساعت 12:31 AM دلیل: درج نمرات بدون ذکر منابع مطالعاتی حذف خواهد شد.