صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: تغییر نام

پیش فرض تغییر نام

با سلام به دوستان .من تا چند ماه دیگر به کانادا خواهم رفت از طریق مهاجرت اسکیل وورکر ،می خواستم از تجربیات شما استفاده کنم در مورد تغییر اسم کوچکم که چگونه می توان این کار را انجام داد و چه موقع مناسب می باشد و آیا بعدا مشکلی پیش میایید به علت تفاوت اسم پاس ایرانی و مشخصات جدید؟
    ارسال مدارک March 10, 2010 - فایل نامبر : April 28, 2010-دمشق: May 5, 2010 - ورشو : December 20, 2011-این پراسس : April 16, 2012 (مهندس برق-الکترونیک)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تغییر نام

این تاپیک را ملاحظه کنید مطالبش در مورد کانادا هم صدق میکنه:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...-امريكا

تاپیک رو مطالعه کردم ولی خیلی در مورد کانادا و همچنین مشکل مغایرت در پاسپورت اطلاعاتی پیدا نکردم.
    ارسال مدارک March 10, 2010 - فایل نامبر : April 28, 2010-دمشق: May 5, 2010 - ورشو : December 20, 2011-این پراسس : April 16, 2012 (مهندس برق-الکترونیک)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط freeman_xii نمایش پست ها
    تاپیک رو مطالعه کردم ولی خیلی در مورد کانادا و همچنین مشکل مغایرت در پاسپورت اطلاعاتی پیدا نکردم.
    مقررات تغییر نام در کانادا هم تقریبا مشابه امریکاست و به ایالت/استانی که میخواهید بروید بستگی دارد. ولی اگر فقط نام کوچکتان را میخواهید عوض کنید شاید لزومی به تغییر رسمی اسم نباشد. استفاده از nickname بسیار معمول است. شما میتوانید در مدارکتان یک نام کوچک را داشته باشید ولی نزد دوستان یا دردانشگاه و محل کار و بیزینس از نام غیررسمی دیگری استفاده کنید.

درمورد تفاوت اسم درپاسپورت متاسفانه اطلاع دقیقی ندارم.

Member
    رشته و دانشگاه
    GDBA at John Molson School of Business

هرچند که این تاپیک اصلن فعال نیست ولی من لینکی رو درباره تغییر نام در استان کبک خوندم که به نظرم جالب و البته گمراه کننده بود. فکر کردم که لینک رو اینجا هم (که تاپیک اصلی هست) ارائه کنم تا اگر کسی تجربه یا اطلاعات یا هردو رو داره بیاد و با بقیه به اشتراک بگذاره.
    لینک این هست:
    http://www.etatcivil.gouv.qc.ca/en/change-name.html#who

سوالاتی که برای خودم پیش آمدن اینها هستن:

۱- اینکه دو راه (دادگاه یا اداره ثبت) رو معرفی کرده برای تغییر نام کلن من رو گیج کرده. کدوم راه سریع تر و بهتره؟ اصلن تغییر نام چه ربطی به دادگاه داره؟ (یعنی مثلن اگر که قاضی تشخیص بده که لازم به تغییر نام نیست اونوقت من نباید اسمم رو عوض بکنم؟!!!)
    ۲- قسمتی که درباره ثبت تولد در اداره ثبت احوال کبک گفته رو متوجه نمیشم. آیا وقتی از طریق مهاجرت آمدیم تولدمون خود به خود ثبت نشده و ما باید درخواست ثبت بدیم و فرم پر کنیم؟
    ۳- قسمت لزوم انتشار رو من کلن متوجه نشدم!!

ممنون
    شاد باشین
    Landing in Montreal on 04 Jul 2014, Citizenship Ceremony on 18 Apr 2019

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط saughey نمایش پست ها
    هرچند که این تاپیک اصلن فعال نیست ولی من لینکی رو درباره تغییر نام در استان کبک خوندم که به نظرم جالب و البته گمراه کننده بود. فکر کردم که لینک رو اینجا هم (که تاپیک اصلی هست) ارائه کنم تا اگر کسی تجربه یا اطلاعات یا هردو رو داره بیاد و با بقیه به اشتراک بگذاره.
    لینک این هست:
    http://www.etatcivil.gouv.qc.ca/en/change-name.html#who

سوالاتی که برای خودم پیش آمدن اینها هستن:

۱- اینکه دو راه (دادگاه یا اداره ثبت) رو معرفی کرده برای تغییر نام کلن من رو گیج کرده. کدوم راه سریع تر و بهتره؟ اصلن تغییر نام چه ربطی به دادگاه داره؟ (یعنی مثلن اگر که قاضی تشخیص بده که لازم به تغییر نام نیست اونوقت من نباید اسمم رو عوض بکنم؟!!!)
    ۲- قسمتی که درباره ثبت تولد در اداره ثبت احوال کبک گفته رو متوجه نمیشم. آیا وقتی از طریق مهاجرت آمدیم تولدمون خود به خود ثبت نشده و ما باید درخواست ثبت بدیم و فرم پر کنیم؟
    ۳- قسمت لزوم انتشار رو من کلن متوجه نشدم!!

ممنون
    شاد باشین

کار شما مربوط به دادگاه نمیشه. دادگاه فقط در مواردی نظیر به فرزندی قبول کردن و نظیر آنها که اختلاف نظر بین دو طرف وجود داره وارد میشه. شما باید از طریق دوم یعنی اداره ثبت اقدام کنید.

روال اداری اش همانجا ذکر شده. . چون شما در کانادا متولد نشده اید اول فرم مربوطه را برای اداره رجیسترار (ثبت احوال) کبک پر میکنید تا تولد شما را ثبت کنند. بعد تقاضای اولیه میفرستید که میخواهید اسمتان را عوض کنید. آنها بررسی میکنند و موافقت یا عدم موافقت را اعلام میکنند. در صورت موافقت بعد تقاضای رسمی را میفرستید که مراحلش ذکر شده (منجمله اعلان رسمی بصورت آگهی در روزنامه ها - در انتاریو این اعلان لازم نیست).

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Network and Security and Software Engineering Professional

مزیت تغییر نام چیست؟ ایا ضرروی هست شخصی که تازه وارد هستش اسمش رو تغییر بده برای برخورد بهتر از سوی دیگران؟

Senior Member mehran23 آواتار ها

افراد مختلف با اهداف مختلف اقدام به این کار میکنن. چینی ها مهمولا بدلیل سختی تلفظ اسم کوچیکشون رو عوض میکنند. افرادی هم بخاطر فراموش کردن گذشته شان یا مسایل خاص اقدام به این کار میکنند خیلی در ایرانی ها رایج نیست این کار و لازم به ذکره که دردسر های بعدی زیادی داره که شامل تمام مراحل گذرونده شده توسط فرد و ... هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط CISCO7 نمایش پست ها
    مزیت تغییر نام چیست؟ ایا ضرروی هست شخصی که تازه وارد هستش اسمش رو تغییر بده برای برخورد بهتر از سوی دیگران؟

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد عمران- خاک و پی

دوستان اگر کسی نام خانوادگیش رو تو مدارک کاناداییش عوض کنه ولی تو پاسپورت ایرانیش عوض نکنه، موقع سفر به ایران مشکلی پیش نمیاد که؟ چون دو تا اسم مختلف روی پاسپورت ایرانی و بلیط نوشته میشه!

آیا می توانیم هم نام کوچک و هم نام بزرگ را تغییر بدهیم؟ منظورم اینه کل اسم را تغییر بدهیم مطابق یک فرهنگ دیگر. اصلا چنین چیزی برای یک مهاجر امکان داره؟ آیا اینکار مشکل امنیتی داره؟ درباره شهروندها که فکر نکنم مشکلی باشه.
    یک چیزی که برای من عجیبه بعضی از مهاجران یا فرزندانشون یک اسم کوچک انگلیسی به اسم خانوادشون اضافه می کنند. حتی تو بعضی از مهاجران ایرانی هم این را بارها شنیدم. مثل آقای دکتر فیروز نادری که اسم وسطش مایکل هست. یا پیر امیدیار که اسم کوچکش فرانسوی هست. خوب چرا اسم فارسی انتخاب نمی کنند. مثال غیر ایرانیش هم بن کینگزلی یا نیکی هیلی هست که اسم اصلیشون انگلیسی نیست.
    دلیل اینکار چی هست؟ یعنی اسم یک فرد ممکنه باعث بشه یک فرد بعد از مهاجرت در جامعه ی جدید از بقیه عقب بیفته؟
    مثالش هم اینکه واقعا حتی یک ذره از اسم من به تفکراتم شبیه نیست اگر قرار باشه هزینه چیزی را بدهم که قبولش ندارم واقعا خنده دار هست. مثل اینکه وارد رستوران بشوم و هزینه یک غذای گران قیمت را بدهم که واقعا نخورده باشم!
    اسم من به طور سیستماتیک من را وارد یک طبقه می کنه که هیچ شباهتی به انها ندارم.
    اسم بچه ایلان ماسک جالبه یا اسم بری لارسون که در واقع اسم یک نوع پنیر هست نه اسم آدم! وقتی یک چنین اسم هایی میشه گذاشت حتما اسم و فامیل را هم میشه تغییر داد؟ آیا درسته؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)