صفحه 6 از 26 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 259

موضوع: مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....)

پیش فرض پاسخ : مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....

سلام. می خواستم در این مورد راهنماییم کنید . البته سوالاتی که در مورد شبکه شد رو خوندم ولی شاید مورد من کمی فرق داره... راستش من 6 سال پیش مهندسی شیمی گرفتم ولی می شه گفت متخصص کامپیوتر هستم الان هم چند سالی هست که مسئول شبکه ی محلی چند تا کارخانه هستم. مسئله اینه که تجربه و علاقه ام در این زمینه بوده... حالا قراره تا حداکثر یک ساله دیگه در کانادا اقامت کنم. زبان رو دارم قوی می شوم اما در مورد شغل اونجا باید فکری بکنم. نظر شما در مورد گذراندن دوره های سیسکو و گرفتن مدارک سیسکو به امید استخدام در این رابطه در کانادا چیه؟ البته با فرض داشتن تجربه کافی و عملی .... کلا پینشهاد می کنید چه دوره ای رو برای پیدا کردن کار در زمینه شبکه قبل از لندینگ بگذرونم؟

پیش فرض پاسخ : مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....

دوستان در زمینه وب کسی میدونه شرایط کار در کانادا چطوریه من زبان html,css,javascript,jquery,php بلدم و دارم در حد حرفه ای کار میکنم

Junior Member

سلام دوستان
    همونطور که می دونید داشتن سابقه کار کانادایی یک فاکتور مهم در پیدا کردن کاره.
    به تازگی من یک کار داوطلبانه گرفتم که با وردپرس انجام دادم ولی توی بخشی از کار که درحقیقت طراحی دو تا فرم هست نیاز به کمک دارم. این فرمها اصلا پیچیده نیستن و برای کسی که با php کار کرده راحته.
    اگه کسی مایل به همکاری بود تو همین انجمن بهم خبر بده. من اسم ایشون رو هم توی سورس برنامه میارم.
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان، من تجربه( Oracle ERP(Finance/HRMC دارم، ممنون می شم اگر کسی تو این زمینه اطلاع داره به اشتراک بگذاره.

نقل قول نوشته اصلی توسط vicky نمایش پست ها
    تخصص من شبکه هست ( 6 سال سابقه )ولی با توجه به اینکه تو شبکه بیشتر از بقیه فیلد ها و با سرعت بیشتری باید آپ تو دیت بشیم ..نگرانیم اینم که وقتی به 40+ برسم دیگه توانایی مثل الان نداشته باشم تا با رقبای جوون تر رقابت کنم

10 سال پیش MCSE تضمین پیدا کردن کار بود ...بعد CCNA و ....الان از یک NETWORK ADMINISTRATOR انتطار میره vmware ,storage و cloud...و ...
    رو تخصص داشته باشه ...این تکنولوژی ها ادامه داره و از نظر من 40 سال به بالا واقعا برای شبکه مناسب نیست ( حداقل اینکه من در خودم اون انرژی رو نمی بینم ) و واقعاً از اینکه وارد رشته ای شدم که age discrimination در موردش مصداق پیدا می کنه خیلی پشیمونم ...
    ( منظورم فقط شبکه است نه programming )
    اتفاقا شبکه یکی از پایدارترین دانشهای رشته کامپیوتر است
    دوستان دیگه احتمالا با من هم عقیده هستن که سخت ترین و گسترده ترین بروزرسانی دانش, در زمینه برنامه نویسی هست که اگه بیش از شش ماه فاصله بگیرید هزینه زیادی برای برگشت باید پرداخت کنید

- اکثر متخصصان رشته شبکه رشته های تحصیلی دیگری داشته اند
    - در شبکه شما با تکنولوژیهای جدید باید رودرو شوید اما در برنامه نویسی هم با تکنولوژی های روز و هم نگارش های جدید از یک نرم افزار (با کلی قابلیت جدید)
    - در شبکه عموما شما محصولات خاصی از یک شرکت (مثلا سیسکو) را نگهداری کرده و یا بهم متصل میکنید (لذا تعداد دستورات و راههای انجام ان متناهی است) اما در برنامه نویسی با خلق محصولی جدید سر و کار دارید که تعداد روشهای انجام ان قطعا نامتناهی است
    و هزاران دلیل اشکار دیگه

منتها حرف من به این معنا نیست که برنامه نویسی قطعا بهتز است که این موضوع سلیقه ایست (همانطور که یک نفر در کامپیوتر بازی ماشین سواری را دوست دارد و دیگری شطرنج) خود من به دلایلی در سالهای گذشته 9 دوره فشرده شبکه مربوط به مباحث سیسکو شرکت کرده ام (منتها بدون گرفتن مدرک بین المللی. البته در برنامه نویسی هم مدرک ندارم و کلا اعتقادی به گرفتنش هم ندارم چون فکر میکنم مدرک در بهترین حالت نمایانگر یک سطح مینیموم از دانش است)

پ.ن:
    من 38 سالم هست و این توان رو در خودم میبینم که حداقل تا بیست سال دیگه - اگر چشم و ذهنی بود - با ولع کامل با مطالب و تکنولوژیهای روز در زمینه برنامه نویسی اشنا بشم
    در واقع من برنامه نویسی رو از 22 سال پیش به خاطر همین چلنج ها و دشواریهای ذهنی (مثل بازی شطرنج) انتخاب کردم
    و هنوز عاشقشم!
    ویرایش توسط arash.mehrad : July 10th, 2015 در ساعت 02:38 AM

Junior Member

با مدرک دکترای کامپیوتر خارج از کانادا چقدر میشه روی پیدا کردن شغل آکادمیک (بیشتر تدریس و نه تحقیق) حساب کرد؟
    (سطح دانشگاه و درآمد اون خیلی مهم نیست)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shab.k نمایش پست ها
    با مدرک دکترای کامپیوتر خارج از کانادا چقدر میشه روی پیدا کردن شغل آکادمیک (بیشتر تدریس و نه تحقیق) حساب کرد؟
    (سطح دانشگاه و درآمد اون خیلی مهم نیست)
    خارج از کانادا یعنی دقیقا کدام کشور و دانشگاه؟ منظورتون ایران است؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    لیسانس و فوق از ایران (شهید بهشتی و علم و صنعت)
    دکترا از دانشگاه UTM مالزی، رنکینگ(QS) 100-150 در رشته کامپیوتر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    منظورم این بود که روی پیدا کردن شغل آکادمیک (بیشتر تدریس و نه تحقیق) در کانادا پس از مهاجرت میشه حساب کرد در حالیکه خودم تو هیچ مقطعی اونجا درس نخوندم؟

پ.ن. سطح دانشگاه و درآمد اون خیلی مهم نیست

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shab.k نمایش پست ها
    لیسانس و فوق از ایران (شهید بهشتی و علم و صنعت)
    دکترا از دانشگاه UTM مالزی، رنکینگ(QS) 100-150 در رشته کامپیوتر
    از مالزی من کسی را ندیدم اینجا پوزیشن ثابت استادی توانسته باشد بگیرد. شاید تدریس ترمی بتوانید بگیرید. اگر مهارتهای فنی خوبی داشته باشید شاید در کالجهای حرفه ای هم شدنی باشد، ولی درهر حال بازار کار آکادمیک در کانادا بخصوص در رشته های پرطرفدار مثل کامپیوتر خیلی رقابتی است و رزومه شما باید با فارغ التحصیلان دانشگاههای خوب کانادا و امریکا رقابت کند.

در ضمن حقوق استادهای دانشگاههای مختلف در کانادا برای رشته و رده یکسان معمولا در یک محدوده است. اینجا تقریبا همه دانشگاهها دولتی هستند و دانشگاههای خصوصی و سطح بالا و پایین نداریم که حقوق ها خیلی فرق کند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)