صفحه 17 از 26 نخستنخست ... 7891011121314151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 259

موضوع: مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....)

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

پیش فرض پاسخ : مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مص

در مورد اختصاصا کار برنامه نویسی !

انتظارات، فعالیتها و نحوه کارتون اگه در یه گروه اسکرام (اجایل) به عنوان دولوپر کار میکنین متفاوت با یه گروه معمولی توسعه خواهد بود. همینطور متفاوت با کار در بخش صرفا ساپورت. کسانی که سابقه واقعی کار مخصوصا در کشورهای جهان اول دارن به این نکات آشنان!

دنیای دانشجویی بسیار متفاوت از دنیای واقعی کار و بیزنس و تجارته! شما در دنبای واقعی پر تنش و پر رقابت واقعی کار، شرایط و نیازمندی های متفاوتی رو تجربه میکنین. در دنیای پر شتاب و پر از رقابت بیزنس های الان در سطح جهانی، پول و درآمد حرف اول رو میزنه. استرس های خودشو داره. قرارداد نباشه پولی نیست تا حقوقتونو بدن. مشتری راضی نباشه میره با چندین و چند شرکت مشابه رقیب قرارداد میبنده! این تنش و استرس هر چی شرکت ها کوچکتر میشن بسیار بیشتر نمود پیدا میکنه.
    مدت اقامت در کانادا: بیش از 6 سال.
    به پیامهای خصوصی پاسخ داده نمیشود لطفا مواردتونو در فروم مطرح کنین.

Senior Member
    رشته و دانشگاه

شما در ازای خدماتی که ارائه میدین حقوق دریافت میکنین. این حقوق هم همانطور که در بالا گفتم پروسه وارد شدنش به شرکتتنون مشخصه. خدمات، کیفیت، راضی نگه داشتن مشتری و الی آخر

بودجه مفت نفت و دولتی در شرکت های اینجا خبری نیست. بابت کار واقعی و با کیفیت و در واقع هر کاری که ازتون خواستن حقوق دریافت میکنین.
    اگه شرایط خاص پروژه، نیاز به فعالیت های خاصی نظیر دموی اتمام هر قسمت از کار به مشتری باشه، باید اینکارو انجام بدین.
    اگه نیاز به مستند سازی و نوشتن داکیومنت باشه، ازتون میخوان که انجام بدین. باید انجام بدین. باید!
    اگه نیاز به شرکت در ویدئو کنفرانس برای ارائه تخصصی کاری که انجام دادین باشه، نیازه! متوجهین؟ ازتون خواسته میشه و باید انجام بدین. میل خودتونه میتونین بگین ببخشید من فقط میتونم بشینم و کد بنویسم. کاری به کار من نداشته باشین!
    اگه نیاز باشه به چند جونیور آموزش بدین، باید اینکارو انجام بدین و لازمه اش توانایی انجامشه. تا اونها متوجه بشن چی دارین بهشون آموزش میدین. نفهمن سریع ریپورت میکنن! چون از اونها هم خواسته میشه مفاهیمی که بهشون آموزش داده میشه رو استفاده کنن و کار پروژه رو جلو ببرن!

بگین نمیتونم لول و شرایط خودتونو پائین آوردین! نیاز به توضیحات بیشتر فکر نکنم باشه. حرفه ای ها میدونن شرایط چطوره. اونهایی که هم تجربه و تصوری از بازار واقعی کار ندارن، بحثشون جداست!

اگه نیازمندی های جاب های پست شده رو در مورد کار برنامه نویسی رو بخونین این موارد بر حسب شرایط، لول و نیازمندی هر جاب، درشون ذکر شده. شما که قرار نیست تا ابد جونیور بمونین و قرار هم نیست همه جا فقط جونیور بخوان که چه بسا بازم از جونیورها هم بسته به شرایط شرکت خیلی از اینها رو میخوان. بدشون نمیاد پول کمتر بدن به جونیور و کار سطح کمی بالاتر ازشون بکشن. آیا دنیای بیزنس و تجارت چیزی غیر از اینه؟!

مثال بارزش حداقل در گروه اسکراممون، رل بیزنس آنالیست رو تقریبا حذف کردن و انداختن رو دوش دولوپرها! چرا چون شرایط و سود قراداد براشون نمی صرفید به ازای هر گروه اسکرام یه بیزنس آنالیست هم استخدام کنن. تصور کنین چه فشاری رو دولوپرهای بیچاره وارد میشه. حالا بیان بگن ما کار نمیکنیم؟ اوکی خداحافظ شما.
    ویرایش توسط Jill : June 19th, 2017 در ساعت 06:45 PM

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط Jill نمایش پست ها
    خواهش میکنم. موفقیت تک تک ما به عنوان کامیونیتی ایرانی وابسته به موفقیت کل کامیونیتی ایرانی هاست و اگه همه بتونیم قدمی هر جند جزئی در این راه برداریم مطمئنم به مرور زمان میتونیم خیلی بهتر و بیشتر خودمونو به دنیا بشناسونیم. به شخصه از دیدن هموطن های موفق و در رده های شغلی بالا لذت میبرم.

والا تا اونجا که ذهنم یاری میده indeed, monster, workopolis هستن. من خودم بیشتر در همون linkedin فعالم. شما وارد هر کدوم از این سایت ها بشین و ثبت نام کنین قسمت آپلود رزومه دارن و میتونین رزومه تونو توش بذارین و ستینگ های شخصی دیگه که خودتون تشریف ببرین متوجه میشین. بر حسب نیازتون چطور تنظیمشون کنین که برای همه قابل دیدن باشه و از اینطور ستینگ ها. در مورد لینکدین، همون پروفایلش در واقع میتونه تنظیمی از رزومه تون باشه و قسمت مجزا برای آپلود کردن رزومه حداقل من ندیدم.

زیاد نگران فعالیت در تعداد بیشترشون نباشین. عمده ترینها اینهان. وقتی رزومه خوب نوشته شده تونو تو اینها بذارین و در مورد لینکدین، پروفایل مناسب براش درست کنین، چون اطلاعات ایمیل و تماستون درشون هست، رکروترها از طریق همون باهاتون تماس میگیرن.

در مورد لینکداین حتما حتما اگه امکانشو دارین حداقل از 3 نفر در پوزیشن بالاتر از خودتون ریکامندیشین داشته باشن. بسیار بسیار تاثیر گذار خواهد بود. به عنوان مثال برای من نوعی برنامه نویس، از تیم لید یا تکنیکال لید یا منیجرهام یا اگه خودم سنیور نیستم از همکار سنیورم.

باز ممکنه سوال پیش بیاد آیا این اشخاص بهتره کانادایی باشن؟ خب مسلما باشن بهتره ولی اگه سابقه کانادایی هنوز ندارین، چاره ای دیگه ای دارین؟ حداقل از محل کارهای قبلی ایرانتون بذارین. ولی به مرور در صورت کسب سابقه کار کانادایی، لازم نیست قبلی ها رو حفظ کنین. حداقل 3 کانادایی تائیدتون کنن ارزشش از دهها ایرانی بالاتره. دلیلشو از من نپرسین از خود کانادایی ها بپرسین.
    سلام خانم Jill
    خانم، خدا بهتون هرچی میخواین رو بده، بی کم و کاست و بیشتر حتی.
    من از مدیر محترم خواهش میکنم لطف کنن به جای حذف این پستها (که یه هم وطن عزیز داره تجربیات واقعی خودشو اینجا مینوسه و من به شخصه روحمم خبر نداشت که باید منو ریکامند کنن! واقعا از شما ممنونم) لطف کنن این پستها رو به بخش اموزش کاریابی در کانادا منتقل کنن. پستهایی که ایشون تو این تاپیک گذاشتن اینجا باید بری پول بدی بهت یاد بدن تو کلاسا و کارگاهها یا در بهترین حالت بری ساعتها وورک شاپهای مجانی شرکت کنی تا یادت بدن.
    واقعا ازتون ممنونم خانم.
    دو تا سوال:
    1. منو حتما باید هم رشته ایهام ریکامند کنن تو لینکداین؟ نمیشه غیرهم رشته ایامم باشن؟
    هم رشته ای پیدا کردن سخته. هممونم دانشجوییم و یکی از یکی بدتر!
    2. من چند ماه قبل از اتمام درسم باید شروع کنم به ارسال رزومه و اپلای کردن رسمی برای job ها؟

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Senior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    سلام خانم Jill
    خانم، خدا بهتون هرچی میخواین رو بده، بی کم و کاست و بیشتر حتی.
    من از مدیر محترم خواهش میکنم لطف کنن به جای حذف این پستها (که یه هم وطن عزیز داره تجربیات واقعی خودشو اینجا مینوسه و من به شخصه روحمم خبر نداشت که باید منو ریکامند کنن! واقعا از شما ممنونم) لطف کنن این پستها رو به بخش اموزش کاریابی در کانادا منتقل کنن. پستهایی که ایشون تو این تاپیک گذاشتن اینجا باید بری پول بدی بهت یاد بدن تو کلاسا و کارگاهها یا در بهترین حالت بری ساعتها وورک شاپهای مجانی شرکت کنی تا یادت بدن.
    واقعا ازتون ممنونم خانم.
    دو تا سوال:
    1. منو حتما باید هم رشته ایهام ریکامند کنن تو لینکداین؟ نمیشه غیرهم رشته ایامم باشن؟
    هم رشته ای پیدا کردن سخته. هممونم دانشجوییم و یکی از یکی بدتر!
    2. من چند ماه قبل از اتمام درسم باید شروع کنم به ارسال رزومه و اپلای کردن رسمی برای job ها؟
    شما لطف داری دوست عزیز ولی من تاکید کردم بعضی جاها صرفا مخصوص برنامه نویس هاست. شاید حتی برای تخصص های دیگه رشته کامپیوتر قابل تعمیم نباشه. برای همین نمیدونم چطور میشه بدون اینکه با شرایط و نیازمندی های بقیه مشاغل قاطی نشه، برای این گروه خاص دوستان مفید باشه.

در مورد سوالهاتون:
    1- بازم مسلما همرشته ای باشن بسیار بسیار مفیدتره چرا چون شما قراره تو رشته تون کار کنین و اون ریکامندیشن ها در واقغ تضمین تخصص شماست. ولی! ولی بازم بنا به شرایط خاص دنیای بیزنس روز، سافت اسکیل هایی نظیر مسوولیت پذیر، مشتری مداری، نحوه برخورد و هزاران هزار سافت اسکیل خاص دیگه که بارها اینجا تاکید کردم خیلی مهمن، رو میتونن عیر همرشته ای هاتون در شما تائید کنن. مخصوصا اگه کانادائی باشن.
    2- شما هر زمان در حیت تخصبل اگه تخصص و اسکبل خاصی به اسکیل هاتون اضافه شد، رزومه تونو آپدیت کنین. در مورد کار همزمان با تحصیل بسته به شرایط خاص خودتون داره. اگه اجازه شو دارین حتی به صورت پارت تایم، من باشم حتما اینکار میکنم چون همین دامنه نتورکینگ و اشناهاتونو در دنیای تخصصی خودتون بالا میبره. و مسلا به داشتن ریکامندیشن های بهتر و بیشتر کمک میکنه.

Junior Member

سلام
    ممنون میشم راهنمایی کنید الان چه کار ها و مهارت هایی در زمینه کامپیوتر خوبت و میشه سرمایه گذاری کرد
    چه کار هایی در چه ضمینه هایی
    ممنون از دوستان

Junior Member

سلام دوستان
    من در ایران در یکی از شرکت های نرم افزاری تستر نرم افزار های مالی هستم، تست با روش دستی البته، سه سال هم سابقه پشتیبانی این نرم افزار هارو دارم. و بابیزنس حوزه مالی آشنایی خوبی دارم، البته در ایران؛ قصد مهاجرت به تورنتو رو دارم، این تاپیک رو مطالعه کردم ولی متاسفانه اطلاعاتی راجع به تست نرم افزار بدست نیاوردم، سوالم از شما دوستان در مورد شرایط کاری حوزه تست در کاناد هست، چه دستی و چه اتوماتیک؟ من آگهی های کار تست رو هم بررسی کردم ولی بیشترشون اسمی از ابزار مورد استفاده اشون نبرده بودند و فقط تعداد محدودی تسلط بر ابزار selenium رو قید کرده بودند. سوال دیگرم این است که به نظر شما پرکاربردترین ابزار تست اتوماتیک در کانادا کدام است؟ و یادگیری کدام را توصیه میکنید؟
    و نهایتا برای تسلط و کار در حوزه تست در کانادا، چه توصیه ایی دارید؟
    با سپاس فراوان از توجه تون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Lnoroko نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من در ایران در یکی از شرکت های نرم افزاری تستر نرم افزار های مالی هستم، تست با روش دستی البته، سه سال هم سابقه پشتیبانی این نرم افزار هارو دارم. و بابیزنس حوزه مالی آشنایی خوبی دارم، البته در ایران؛ قصد مهاجرت به تورنتو رو دارم، این تاپیک رو مطالعه کردم ولی متاسفانه اطلاعاتی راجع به تست نرم افزار بدست نیاوردم، سوالم از شما دوستان در مورد شرایط کاری حوزه تست در کاناد هست، چه دستی و چه اتوماتیک؟ من آگهی های کار تست رو هم بررسی کردم ولی بیشترشون اسمی از ابزار مورد استفاده اشون نبرده بودند و فقط تعداد محدودی تسلط بر ابزار selenium رو قید کرده بودند. سوال دیگرم این است که به نظر شما پرکاربردترین ابزار تست اتوماتیک در کانادا کدام است؟ و یادگیری کدام را توصیه میکنید؟
    و نهایتا برای تسلط و کار در حوزه تست در کانادا، چه توصیه ایی دارید؟
    با سپاس فراوان از توجه تون
    https://en.wikipedia.org/wiki/Compar...ation_software

Senior Member
    رشته و دانشگاه

دوستانی که در مورد هوش مصنوعی، تست نرم افزار و مباحث غیر مرتبط با توسعه نرم افزار یا برنامه نویسی ازم میپرسین، با عرض معذرت بنده هیچ تخصص و اطلاعی در این زمینه ها ندارم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Jill نمایش پست ها
    دوستانی که در مورد هوش مصنوعی، تست نرم افزار و مباحث غیر مرتبط با توسعه نرم افزار یا برنامه نویسی ازم میپرسین، با عرض معذرت بنده هیچ تخصص و اطلاعی در این زمینه ها ندارم.
    سلام دوست عزیز
    از طراحی سایت هم اطلاع دارید؟
    بازار کار php(laravel), css, mysql, bootstrap, jquery چطور هست؟(طراحی وب)
    البته c# برای ویندوز اپلیکیشن و asp.net و کمی java برای آندروید هم بلدم
    آیا وضعیت طوری هست که اگه مبتدی باشی اما اشتیاق و پشتکار برای یادگیری و حل مسائل داشته باشی بشه کار گرفت؟
    البته اطلاعاتم در حدی هست که بتونم صفحات طراحی کنم یا سطح دسترسی ایجاد کنم.
    ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط applyaria نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    از طراحی سایت هم اطلاع دارید؟
    بازار کار php(laravel), css, mysql, bootstrap, jquery چطور هست؟(طراحی وب)
    البته c# برای ویندوز اپلیکیشن و asp.net و کمی java برای آندروید هم بلدم
    آیا وضعیت طوری هست که اگه مبتدی باشی اما اشتیاق و پشتکار برای یادگیری و حل مسائل داشته باشی بشه کار گرفت؟
    البته اطلاعاتم در حدی هست که بتونم صفحات طراحی کنم یا سطح دسترسی ایجاد کنم.
    ممنون
    البته بنده کانادا نیستم. ولی معمولا وقتی شما رو به عنوان نیروی کار متخصص به کار میگیرند. دوست دارند که شما کار رو در اسرع وقت و درست بهشون تحویل بدین. در واقع محل کار جای یادگیری و آموزش و سعی و خطا نیست.
    در موارد فوق اگه مبتدی باشید کار دانشجویی معمولا میشه پیدا کرد. در دوران دانشجویی به هر حال کارفرما انتظار زیادی نداره از شما.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)