صفحه 10 از 26 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 259

موضوع: مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....)

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

پیش فرض پاسخ : مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....

نقل قول نوشته اصلی توسط Rahaaa_Esf1993 نمایش پست ها
    سلام دوستان.من قصد دارم که بیام کانادا.من برنامه نویسی میکنم.دات نت.و جدیدا دارم وب هم کار میکنم.میخواستم بدونم برای کار پیدا کردن و گرفتن پذیرش روی کدوم مورد بیشتر وقت بگذارم؟وب یا ویندوز اپ؟
    برای پذیرش که اصولا مبحثش جداست و تاپیک جداگانه خودشو داره. برای کار مسلما برنامه نویسی تحت وب بهترین خواهد بود چون الان دیگه کمتر شرکتی desktop یا همون ویندوز اپ کار میکنه. شما اگه برنامه نویسی دات نت مخصوصا C# رو با ASP خوب یاد بگیرین و تجربه داشته باشین و همچنین کار با چارچوب های front end مثل Javascript رو هم خوب کار کنین بعید میدونم نتونین در کمتر از 3 ماه کار پیدا کنین. البته اینها به شرطیه که زبان قابل قبول داشته باشین و توانایی پرزنت خودتونو در مصاحبه رو هم داشته باشین. مهارت های رزومه نویسی و غیره هم که مرتب تکرار شده شرط لازم خواهد بود.
    مدت اقامت در کانادا: بیش از 6 سال.
    به پیامهای خصوصی پاسخ داده نمیشود لطفا مواردتونو در فروم مطرح کنین.

پیش فرض پاسخ : مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....

سلام دوستان ممنون به خاطر تاپیک خوبی که راه انداختید
    من ی مستر مرتبط با نفت دارم از ایران و یک ترم هم دانشگاه البرتا تو رشته مرتبط پاس کردم. به خاطر شرایط بازار نفت تصمیم به تغییر رشته گرفتم. بعد از کلی تحقیق به کامپیوتر رسیدم و چندتا رشته تو کالج nait پیدا کردم. یکیشون digital media and IT هست که نه تا گرایش مختلف تو شبکه و game و web developing .... داره. حالا سوالم اینه که یک نفر که هیچ بک گراندی از برنامه نویسی نداره تا چه حد می تونه موفق بشه؟http://www.nait.ca/program_home_78110.htm
    رسید مدارک 1 مارچ2012
    دریافت ایمیل مدیکال 29 می 2014
    پاس ریکوئست 1 نوامبر 2014

Senior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط behijan نمایش پست ها
    سلام دوستان ممنون به خاطر تاپیک خوبی که راه انداختید
    من ی مستر مرتبط با نفت دارم از ایران و یک ترم هم دانشگاه البرتا تو رشته مرتبط پاس کردم. به خاطر شرایط بازار نفت تصمیم به تغییر رشته گرفتم. بعد از کلی تحقیق به کامپیوتر رسیدم و چندتا رشته تو کالج nait پیدا کردم. یکیشون digital media and IT هست که نه تا گرایش مختلف تو شبکه و game و web developing .... داره. حالا سوالم اینه که یک نفر که هیچ بک گراندی از برنامه نویسی نداره تا چه حد می تونه موفق بشه؟http://www.nait.ca/program_home_78110.htm
    اگه نوشته های قبلی این تاپیک رو مطالعه کرده باشین، حداقل خود من بارها در اینباره نوشتم که ما بسیار کسانی دارای مدرک لیسانس یا حتی فوق در این رشته داریم که واقعا اینکاره نیستن. همانطور که در رشته های دیگه هم داریم حتی پزشکی. از نظر شخصی بنده صرف خوب بودن بازار کار رشته ای نمیتونه دلیل خوبی برای انتخابش باشه. مثال میزنم. یکی از دوستانم که رشته اش آثار باستانی بود، با چندین سال سابقه کار در ایران، وقتی اومدن کانادا صرفا به دلیل اینکه رشته های مرتبط با علوم پزشکی و پرستاری خواهان زیاد داره و کار براش زیاده، وارد یکی از این رشته های پیراپزشکی شد و بعد سالها درس خوندن و وام و بدهی، و وارد شدن به محیط کار، افسردگی گرفت و ناچارا به ایران برگشت!!!!

نمیگم رشته کامپیوتر همینطوره ولی مسلما هیچکسی هم نمیتونه بگه برای شما رشته مناسبی خواهد بود و شما درش موفق میشین یا نه. این شمائین که باید توانایی ها و علایق خودتونو درست و منطقی و به دور از در نظر گرفتن صرف بازار کار بسنجین تا بتونین به یه نتیجه گیری درست برسین.

پی نوشت: از نظر شخصی بنده، game programming و web developing شاید مناسب ترین ها باشه...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Accounting In Hiau

دوست عزیز شما گفتین برانمه نویسی تحت وب وgame بازارکارخوبی داره تو کانادا.نظرتون راجع به برنامه نویسی واس اپ های اندروید وiosو درکل اپهایی ک برای موبایل هستش چجوریه؟بین این 3تا کدوم خوبه تو کانادا؟پیشنهاداتتون چیه؟اگه مثلا مستر از دانشگاه های کانادا باشه میشه راحت تر کار پیدا کرد؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima9834 نمایش پست ها
    دوست عزیز شما گفتین برانمه نویسی تحت وب وgame بازارکارخوبی داره تو کانادا.نظرتون راجع به برنامه نویسی واس اپ های اندروید وiosو درکل اپهایی ک برای موبایل هستش چجوریه؟بین این 3تا کدوم خوبه تو کانادا؟پیشنهاداتتون چیه؟اگه مثلا مستر از دانشگاه های کانادا باشه میشه راحت تر کار پیدا کرد؟
    ببینین داشتن یه مستر از دانشگاه کانادایی شما رو بسیار جلو می اندازه هم در پیدا کردن ارتباطات و نتورکینگ هم ارتقاء زبان تخصصی. در غیر اینصورت کمی سخت تر میشه و فشار بیشتری بهتون میاد و شاید مثلا یکی دو سال اول مجبور شین در سطح و لول کمتر کار کنین تا خودتونو اثبات کنین. چیزی که با داشتن یه مدرک معتبر به راحتی از قبل اثبات شده هست. اینها مدارک از دانشگاههای خودشونو خیلی قبول دارن. البته در نظر داشته باشین همانطور که بارها در این فروم توسط دوستان با تجربه و آگاه قدیمی تر توضیح داده شد، مسلما صرف داشتن مدرک بدون دانش فنی و سافت اسکیل ها هم شاید نتونه کمک چندانی بهتون کنه. شما باید مجموعه توانایی ها تونو افرایش بدین نه فقط در یه جنبه. در این مورد بسیار بحث شده و اینجا دوباره تکرار نمیکنم.

در مورد مقایسه بین web developer, game developer, iOS developerو Android developerشما اگه عضو LinkedIn هستین کافیه یه سرچ ساده به ازای تک تک اینها بزنین و جمع کل جاب های موجود رو ببینین و بسنجین. حتی سرچ هایی اینچنینی در گوگل هم ایده خوبی بهتون خواهد داد:
    iOS developer vs Android developer و غیره

این شرایط در حال حاضر رو بهتون میده ولی دوست عزیز دقت کنین که صنعت Tech و IT بسیار پویا و شتابنده هست و تحلیل ها و پیش بینی ها ممکنه برای مثلا 10 سال آینده شرایط متفاوتی رقم بزنه. کسی صد در صد مطمئن نیست چی پیش میاد. من خودم به دلیل همین تحقیق ها و پیش بینی ها از دات نت به جاوا سوئیچ کردم و سختی های زیادی کشیدم ولی الان بسیار راضیم و میبینم که فرصت های شغلی بیشتری پیش رو دارم. شاید این بیشتر بودن خیلی به چشم نیاد ولی بالاخره هست. مخصوصا با سطح درامد بالاتر. همین الان مثلا به برنامه نویس گیم حدود شاید 50 60 تا شایدم بیشتر یا کمتر میدن(با سابقه و سطح مساوی)ولی موضوع مهم اینه بنده اصلا علاقه ای به این فیلد ندارم.

در مورد شما هم اگه سنتون زیاد نیست (کمتر از 30 سالین) من به شخصه پیشنهاد گرفتن یه مدرک کانادایی براتون میکنم و در این حین با بررسی بیشتر و بهتر بازار و شناخت توانایی ها و علایق خودتون با تعمق بیشتر راهتونو انتخاب کنین.
    موفق باشین
    ویرایش توسط Jill : February 22nd, 2016 در ساعت 02:35 AM

Senior Member
    رشته و دانشگاه

البته تاکید کنم من الان از سطح دانش و مدرک آکادمیک شما و همچنین سابقه کارتون و دانش فنی تون اطلاعی ندارم. پیشنهاد من بر اساس صرفا سوال خودتون بود چون حس کردم علاقه به گرفتن مستر دارین. مستر بدون تز زمان زیادی نمیبره و شما رو به هر حال اماده تر میکنه ولی خب هزینه اون دوران رو هم در نظر داشته باشین. ممکنه دانش فنی تون و توانایی ارتباطتون به حدی باشه که بتوین کار پیدا کنین که خب به هر حال کاره و سابقه کار کانادایی میسازین. اینها به قولی یه trade off هائیه که خودتون صرفا میتوین جوابشو پیدا کنین چون ما از شرایط زندگی و مالیتون، سنتون، تجربه کاریتون و ... خبر نداریم.

Senior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima9834 نمایش پست ها
    صندوق پیغام خصوصی شما پره نتونستم جواب بفرستم.

شما باید اول لیسانس بگیرین بعد شرایط روز دنیا رو بسنجین و ببینین اصولا کدوم کشور میتونین برین. من از بقیه کشورها خبر ندارم. در مورد ادامه تحصیل و فیلد تخصصی کامپیوتر هم شما تا لیسانس نگیرین بحث در موردش بیمعنی هستش. خودتون در طی دوران لیسانس کم و بیش متوجه علاقه مندی هاتون میشین.

Junior Member

جناب Jill اگر امکان دارد در مورد کار کردن به صورت فریلنسر در کانادا نیز توضیحاتی ارائه دهید، زیرا در ایران اگر شخصی در زمینه برنامه نویسی بسیار مسلط باشد میتواند با آگهی دادن در سایتهایی مثل ایستگاه پروژه بگیرد و محتاج شرکتها نباشد.

Senior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hbg نمایش پست ها
    جناب Jill اگر امکان دارد در مورد کار کردن به صورت فریلنسر در کانادا نیز توضیحاتی ارائه دهید، زیرا در ایران اگر شخصی در زمینه برنامه نویسی بسیار مسلط باشد میتواند با آگهی دادن در سایتهایی مثل ایستگاه پروژه بگیرد و محتاج شرکتها نباشد.
    والا چون خودم به اينصورت اينجا كار نكردم اطلاعي در اين مورد ندارم

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    SHARIF.MS.SOFTWARE

بچه ها - اگر کسی برنامه نویس حرفه ای به زبون PHP هست با من تماس بگیرید که نیروی برنامه نویس PHP به شدت لازم داریم - من سابقه عالی از ایرانی ها ساختم توی شرکت و خودم هم مصاحبه می کنم - محل کار شمال تورنتو هست-
    ایمیل بزنید لطفا amir.m.a.b ات جیمیل دات کام

سیدنی: Aug 11, 2009 -- فایل اول:Oct 1, 2009 -- ارسال به دمشق: Nov 24, 2009 - ورشو December 12, 2011 این پروسس February 13, 2012 مدیکال به همراه کپی پاس و ۴۹۰ دلار :April 8,2013 .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)