صفحه 15 از 26 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 259

موضوع: مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....)

پیش فرض پاسخ : مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....

نقل قول نوشته اصلی توسط fofo_1367 نمایش پست ها
    باسلام.مرسی که مارو راهنمایی میکنید.بنده یک مشاوره از شما خواستم با توجه به سابقه و تخصص شما.بنده فوق لیسانس مهندسی صنایع دارم .و28 سالمه وقصد دارم وارد حوزه big data یا scince dataبشم اما هیچ تخصصی در این زمینه دارم.لذا میخواستم از شما مشاوره ای نسبت به این تخصص و آینده شغلی ویا میزان اشتغال این تخصص در کانادا بگیرم.ممنونمیشم اگه راهنمایی کنید.متشکرم
    اگه ریاضی در حد آمار و احتمال لیسانس رو حداقل خوب بلدین و یه زبان مثل python هم کامل مسلطین، کار سختی نیست. منتها روی این اسمها و big و small و اینها مانور ندین. هرچیزی که ظاهرا براش شغل زیاده، در باطن متقاضی های زیادی داره و در کوتاه مدت اشباع میشه بازار کارش با تعداد بیشماری متقاضی که انواع اقسام مهارت ها و کورسارو دیدن... خیلی شبیه همون بازار پزشکی یا کامپیوتر یا در ایران خودمون...

پیش فرض پاسخ : مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مص

نقل قول نوشته اصلی توسط Jill نمایش پست ها
    وقتی نوشته های دوستان رو در مورد کار و رشته تحصیلی و مواردی از این قسم میخونم خیلی دوست دارم بیام و این توضیحات رو که بر اساس تجربه بیش از 15 ساله ام در فیلد کاری IT هم در ایران هم کاناداست رو بنویسم. همونطور که بارها حتی در همین تاپیک نوشتم، از همون ابتدای کارم در ایران هم همیشه در شرکت های معروف و بسیار بزرگ و دارای رنکینگ کار کردم و اینجا در کانادا هم همینطور.

دوستان بسیاری از دوره لیسانس و فوق داشتم و دارم که همدوره ای بودیم ولی به دلیل نداشتن علاقه لازم و پشتکار، نتونستن وارد این فیلد بشن و یا شدن ولی خیلی زود در جا زدن و به سمت تدریس و کارهای دیگه رفتن(صبر و حوصله و پشتکار لازمه اینکاره). نمیگم لزوما کارشون نادرست بوده ولی اگه درآمدزایی براتون مهمه مخصوصا شماهایی که اینجا رو میخونین هدف مهاجرت هم دارین(که لزوما بسیاری از اون دوستانم نداشتن)، توصیه و سفارش میکنم مخصوصا اگه سنتون کمه، حالا حالا وقت دارین برای هم انتخاب رشته و هم تحصیل در این فیلد. با دقت بیشتری رشته و شغل آینده تونو انتخاب کنین. این شغل همیشه بازار بسیار خوبی داشته و داره و خواهد داشت چون لازمه زندگی نوینه. همیشه همه جای دنیا براش کار هست. نه محدود به منطقه جغرافیایی به اون شکل هست نه محدودیت های دیگه.

درسته کار ساده ای نیست و به روز بودن مداوم رو میطلبه ولی خیلی از دوستان رو میبینم سالها در رشته های دیگه تحصیل میکنن که اونها هم لزوما آسون نیستن، ولی مدام مشکل پیدا کردن کار و خیلی مشکلات دیگه دارن.

بعضی از دوستانو دیدم میان اینجا تازه میرن رشته مثلا پرستاری و رشته های وابسته پزشکی که اطلاعات زیادی ازشون ندارم(منظورم اسمشونه) میخونن، با مشقت فراوون، بعد میرن وارد محیط کار هم میشن، ولی اونقدر محیط کار براشون دپرس کننده هست بس که همش مریض و افراد مسن و اینها رو میبینن، افسرده میشن و اصلا توانایی ادامه ندارن!

در مجموع، کار در فیلد IT، مخصوصا برای مهاجرانی مثل ما که انگلیسی زبان دوممونه، کار بسیار مناسبیه از هر نظر. تسط فنی خوب و علاقه و پشتکار داشته باشین، لازم نیست خیلی زیاد به زبان مسلط باشین(حداقل در مقایسه با خیلی رشته های دیگه و حداقل در اوایل کار- برای پیشرفت های بعدی مسلما لازمه)، محیط کارهای جذاب و خوبی دارین که این موضوع هم بسیار مهمه، درآمد معقول و مناسبی دارین، همیشه و همه جای دنیا کار دارین و خیلی از مزایا و محاسن دیگه.

دوباره تاکید میکنم اگه هنوز سنتون برای تغییر یا انتخاب رشته و شغل اونقدر زیاد نیست، اگه علاقه شو دارین، انتخاب این شغل و رشته یه انتخاب معقول و درستی براتون خواهد بود. شک نداشته باشین.
    سلام دوست عزيز
    مزاحم شدم كه بنده رو راهنمايي بفرماييد در زمينه تحصيل و كار رشته هاي كامپيوتر ( گرايش هاي مختلفي كه شما از اون اطلاع داريد)

من 18 سال دارم. رشته رياضي فيزيك هستم امسال بايد كنكور شركت كنم. من قصد دارم كه يك برنامه راهبردي از الان براي خودم بريزم تا به هدف هايي كه دارم برسم.
    علاقه من به كامپيوتر و برنامه نويسي زياد هست. قصدم اين هست كه بعد از پايان مقطع ليسانسم براي كانادا مقطع مستر با فاند پذيرش بگيرم.
    از طرفي هم چون مشاور هايي كه توي ايران هستن سابقه بين المللي ندارن و نميتونن من رو به درستي راهنمايي كنند مزاحم شما شدم كه سابقه زندگي وكار در كانادا رو داريد.

من توي انتخاب رشته براي دانشگاه دچار مشكل هستم و وسواس زيادي دارم و هر روز استرس اينو دارم كه رشته اي كه ميخوام بخونم زياد مناسب نيست و نمتونم موفق بشم.( دليلشم اينكه من توي خانواده با سطح در امد پايين زندگي ميكنم و از اينكه موفق نشم دچار وسواس و استرس هستم)
    روي زبانم هم دارم كار ميكنم كه به سطح قابل قبولي هم براي كار و هم براي تحصيل برسم.

1- به نظر شما بين رشته هاي دانشگاهي مهندسي كامپيوتر گرايش نرم افزار يا IT رو انتخاب كنم؟ (با توجه به شرايط بازار كار و درامد در كانادا)
    2- باتوجه به اينكه سنم كم هست خيلي فرصت زيادي دارم براي اينكه تجربه خودمو در رابطه با زبان هاي برنامه نويسي و حيطه رشته هاي كامپيوتر افزايش بدم. پيشنهاد شما چي هست كه بيشتر روي كدوم زبان ها و مهارت هايي توي كانادا بهم كمك كنه ، كار كنم و اموزش ببينم؟ ( با توجه به صحبت هاي خودتون يك برنامه نويس صرف داشتن مدرك بايد تجربه و مهارت بالا داشته باشه. به اصطلاح دست سفيد نباشه)

ببخشيد كه طولاني شد. ممنون ميشم كه بنده رو راهنمايي كنيد.

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

سلام. دوستان ميان در مورد زبانهاي برنامه نويسي و غيره براتون توضيح ميدن. ولي من هم تجربه م رو در مورد رشته بگم.
    شما اون چيزي رو بخونيد كه بهش علاقه داريد. در اين صورت موفق ميشين. مهم نيست چه رشته اي. هميشه هم امكان تغيير راه هست مخصوصا در كانادا.
    در مورد كامپيوتر هم هميشه كار هست براش. فقط تا ميتونيد تلاش كنيد، تجربه كسب كنيد و دانشتون رو زياد كنيد. اگه ميتونيد در كنار تحصيل توي همين رشته كار كنيد. مطمئن باشيد موفق ميشيد.
    اگه قصد اومدن به كانادا رو داريد زبان رو خيلي جدي بگيريد جدي تر از اوني كه فكر ميكنيد و به نظر ميرسه.

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_world نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    مزاحم شدم كه بنده رو راهنمايي بفرماييد در زمينه تحصيل و كار رشته هاي كامپيوتر ( گرايش هاي مختلفي كه شما از اون اطلاع داريد)

من 18 سال دارم. رشته رياضي فيزيك هستم امسال بايد كنكور شركت كنم. من قصد دارم كه يك برنامه راهبردي از الان براي خودم بريزم تا به هدف هايي كه دارم برسم.
    علاقه من به كامپيوتر و برنامه نويسي زياد هست. قصدم اين هست كه بعد از پايان مقطع ليسانسم براي كانادا مقطع مستر با فاند پذيرش بگيرم.
    از طرفي هم چون مشاور هايي كه توي ايران هستن سابقه بين المللي ندارن و نميتونن من رو به درستي راهنمايي كنند مزاحم شما شدم كه سابقه زندگي وكار در كانادا رو داريد.

من توي انتخاب رشته براي دانشگاه دچار مشكل هستم و وسواس زيادي دارم و هر روز استرس اينو دارم كه رشته اي كه ميخوام بخونم زياد مناسب نيست و نمتونم موفق بشم.( دليلشم اينكه من توي خانواده با سطح در امد پايين زندگي ميكنم و از اينكه موفق نشم دچار وسواس و استرس هستم)
    روي زبانم هم دارم كار ميكنم كه به سطح قابل قبولي هم براي كار و هم براي تحصيل برسم.

1- به نظر شما بين رشته هاي دانشگاهي مهندسي كامپيوتر گرايش نرم افزار يا IT رو انتخاب كنم؟ (با توجه به شرايط بازار كار و درامد در كانادا)
    2- باتوجه به اينكه سنم كم هست خيلي فرصت زيادي دارم براي اينكه تجربه خودمو در رابطه با زبان هاي برنامه نويسي و حيطه رشته هاي كامپيوتر افزايش بدم. پيشنهاد شما چي هست كه بيشتر روي كدوم زبان ها و مهارت هايي توي كانادا بهم كمك كنه ، كار كنم و اموزش ببينم؟ ( با توجه به صحبت هاي خودتون يك برنامه نويس صرف داشتن مدرك بايد تجربه و مهارت بالا داشته باشه. به اصطلاح دست سفيد نباشه)

ببخشيد كه طولاني شد. ممنون ميشم كه بنده رو راهنمايي كنيد.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

Junior Member

سلام ، سوالي ذهن منو درگير كرده اميدوارم بتونيد راهنماييم كنيد
    من امسال كارشناسيمو تموم ميكنم توي رشته ي It ، تصميم دارم تا ارشدمو از دانشگاه هاي كانادا بگيرم ولي با توجه به هزينه هاي بالا اگر بتونم در كنار تحصيل شغل مناسبي پيدا كنم كه مخارجم رو براورده كنه خيلي عالي ميشه . من توي زمينه socket programming و برنامه نويسي با زبان پايتون تخصص دارم و آيلتس ٦.٥ هم دارم ، با اين اوصاف آيا بعنوان يه مهاجر ميتونم شغل مناسبي اونجا پيدا كنم ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hat3ck نمایش پست ها
    سلام ، سوالي ذهن منو درگير كرده اميدوارم بتونيد راهنماييم كنيد
    من امسال كارشناسيمو تموم ميكنم توي رشته ي It ، تصميم دارم تا ارشدمو از دانشگاه هاي كانادا بگيرم ولي با توجه به هزينه هاي بالا اگر بتونم در كنار تحصيل شغل مناسبي پيدا كنم كه مخارجم رو براورده كنه خيلي عالي ميشه . من توي زمينه socket programming و برنامه نويسي با زبان پايتون تخصص دارم و آيلتس ٦.٥ هم دارم ، با اين اوصاف آيا بعنوان يه مهاجر ميتونم شغل مناسبي اونجا پيدا كنم ؟
    اگر مهاجرت (اقامت دائم) کانادا داشته باشید شدنی هست، ولی اگر بعنوان دانشجوی بین الملل بیایید محدودیتهای قانونی در مورد ساعتهای کاری دارید که گرفتن کار مناسب را یک مقدار مشکل میکنه، ضمن اینکه درس خواندن هم وقت زیادی از شما خواهد گرفت. شاید بتونید کارهای قراردادی کوتاه مدت پیدا کنید ولی تضمینی نداره.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اگر مهاجرت (اقامت دائم) کانادا داشته باشید شدنی هست، ولی اگر بعنوان دانشجوی بین الملل بیایید محدودیتهای قانونی در مورد ساعتهای کاری دارید که گرفتن کار مناسب را یک مقدار مشکل میکنه، ضمن اینکه درس خواندن هم وقت زیادی از شما خواهد گرفت. شاید بتونید کارهای قراردادی کوتاه مدت پیدا کنید ولی تضمینی نداره.
    سلام ممنونم كه توي خصوصي پاسخ داديد.
    اما اين دوستمون كه ميخواد به هزينه خودش بياد چرا براي فاند اقدام نميكنه كه فول فاند بگيره يكم تلاش و پشتكار مي خواد.

Junior Member

باعرض سلام و وقت بخیر
    یه سوال دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    سرتیفیکتهای معتبر بین المللی تاثیری تو روند پیدا کردن شغل در کانادا داره؟ مثلا ciw. یه آموزشگاه تو تهران هست که نمایندگی رسمی ciw هست و خودش هم آموزش میده هم آزمون میگیره و در نهایت مدرک صادر میکنه.البته از خود ciw هم آمار گرفتم و رسمی بودن این موسسه رو تایید کردند.
    1.آیا ارزش داره دو سه میلیون هزینه کرد و وقت گذاشت و این مدرک (ciw) رو گرفت؟
    2. ارزش مدرک سیسکو چطور؟
    تو پرانتز من ارشد غیر مرتبط با کامپیوتر دارم و فقط آشنا با برنامه نویسی اندروید هستم اونم نه به صورت حرفه ایی و به عنوان همراه به کانادا میام.چون علاقه ی زیادی به برنامه نویسی دارم میخوام به صورت حرفه ایی وارد این حیطه بشم.
    ممنون از دوستانی که وقت میزارن.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط heartbeat نمایش پست ها
    باعرض سلام و وقت بخیر
    یه سوال دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    سرتیفیکتهای معتبر بین المللی تاثیری تو روند پیدا کردن شغل در کانادا داره؟ مثلا ciw. یه آموزشگاه تو تهران هست که نمایندگی رسمی ciw هست و خودش هم آموزش میده هم آزمون میگیره و در نهایت مدرک صادر میکنه.البته از خود ciw هم آمار گرفتم و رسمی بودن این موسسه رو تایید کردند.
    1.آیا ارزش داره دو سه میلیون هزینه کرد و وقت گذاشت و این مدرک (ciw) رو گرفت؟
    2. ارزش مدرک سیسکو چطور؟
    تو پرانتز من ارشد غیر مرتبط با کامپیوتر دارم و فقط آشنا با برنامه نویسی اندروید هستم اونم نه به صورت حرفه ایی و به عنوان همراه به کانادا میام.چون علاقه ی زیادی به برنامه نویسی دارم میخوام به صورت حرفه ایی وارد این حیطه بشم.
    ممنون از دوستانی که وقت میزارن.
    مدارک رسمی بی تاثیر نیستند ولی تجربه و مهارت کاری هم باید داشته باشید.

Junior Member

سلام دوستان
    بازار کار php(laravel), css, mysql, bootstrap, jquery چطور هست؟(طراحی وب)
    البته c# و asp.net و کمی java و همچنین پردازش تصویر و شبکه های عصبی هم بلدم
    آیا وضعیت طوری هست که اگه مبتدی باشی اما اشتیاق و پشتکار برای یادگیری و حل مسائل داشته باشی بشه کار گرفت؟
    هدفم کبک و جزیره پرنس ادوارد هست.
    البته سایتهای کاریابی دیدم.
    ممنون
    ویرایش توسط applyaria : May 6th, 2017 در ساعت 03:35 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    الان يك سوال براي من پيش اومد.

گذروندن دوره ي كالج براي من چقدر نيازه؟

ليسانس رياضي.
    آشنايي با كامپيوترم مثل يك سالاد درهم برهمه. حدود بيست ساله كه به هيچ متخصص كامپيوتري مراجعه نكردم و مشكلات ديگران رو هم حل كردم. هم ويندوز هم مك. سالها پيش برنامه نويسي هم كردم با يونيكس هم آشنا بودم. همه رو يادم رفته. انواع نرم افزار رو كار كردم. اتوكد و ... چون توي هيچ شاخه اي عميق نشدم در حد تكنسين هستم. مثلا فرمت كنم ويندوز بريزم. با مك ور برم. رفع اشكال كنم و اينا.
    اما استعداد و توانايي دارم. پشتكار هم دارم. منظورم در زمينه ي كامپيوتره. خيلي هم سريع ياد ميگيرم.
    مشكلم اينجاست كه سابقه كار ندارم. كه اگه داشتم سالاد نبودم.
    فكر كردم برم يه دوره كالج netwoking and technical support يا system technician بگذرونم. اما واقعا تفاوت زيادي ايجاد ميكنه؟
    چون حالم از درس خوندن و سر كلاس تئوري نشستن بهم ميخوره ديگه. خسته شدم. ترجيحم اينه كه از دستهام استفاده كنم.

اين دوره ها رو بگذرونم تفاوتي در استخدام من داره؟ يا بيخيال اين رشته بشم؟ قصد مهندس شدن يا درآمد آنچناني ندارم. يه آدم معمولي با يه درآمد معمولي و زندگي معمولي.
    (مگه اينكه از اپل يا گوگل يا مايكروسافت و امثالهم درخواست داشته باشم كه در اونصورت اوضاع فرق ميكنه)
    برای کار support جایی که من قبلا کار میکردم و شرکت معتبری هم بود برای این کار سالی 40 تا میداد .
    كد رشته :7241،

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)