صفحه 16 از 26 نخستنخست ... 678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 259

موضوع: مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مص

سلام.
    من رشته ی IT خوندم و حدود ۵ سال سابقه کار دارم.
    برنامه نویس اندروید هستم و برای چند جای کوچیک و بزرگ برنامه نوشتم و توی گوگل پلی هم چندتایی برنامه دارم.
    علاوه بر اون با php و asp.net هم آشنایی دارم ( فقط در حد آشنایی برای کار تیمی)
    شاید senior developer محسوب نشم اما junior هم نیستم احتمالا.
    با این اوصاف شانسم برای پیدا کردن کار چقدر هست؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

نقل قول نوشته اصلی توسط p4yam نمایش پست ها
    سلام.
    من رشته ی IT خوندم و حدود ۵ سال سابقه کار دارم.
    برنامه نویس اندروید هستم و برای چند جای کوچیک و بزرگ برنامه نوشتم و توی گوگل پلی هم چندتایی برنامه دارم.
    علاوه بر اون با php و asp.net هم آشنایی دارم ( فقط در حد آشنایی برای کار تیمی)
    شاید senior developer محسوب نشم اما junior هم نیستم احتمالا.
    با این اوصاف شانسم برای پیدا کردن کار چقدر هست؟
    در حالت کلی که بخوایم بگیم بازار کار این تخصص ها خیلی خوبه. در مورد سطحتون باید عرض کنم که چیزی که سطحتونو معین میکنه اول همون تعداد سالهای سابقه تونه بعد اینکه چقدر بتونین روز مصاحبه اینو نشون بدین. در حالت کلی هم به دلیل اینکه انگلیسی زبان دوم ما ایرانی هاست و شاید برای پیدا کردن اولین کار چون سابقه کار کانادایی هنوز ندارین، بای دیفالت همون جونیور در نظر بگیرین.

اینها که در بالا گفتم یه دید کلی بود ولی اینکه چقدر شانس دارین قسمت بیشترش شاید بشه گفت برمیگرده به اینکه چقدر توانایی نوشتن رزومه خوب، داشتن پروفایل قوی تو سایت های کاریابی و مهمتر از همه چقدر توانایی پرزنت خودتونو دارین.

این آخری که گفتم بسیار بسیار مهمه. تو پست بعدی یه مقدار بیشتر راجع بهش توضیح میدم
    مدت اقامت در کانادا: بیش از 6 سال.
    به پیامهای خصوصی پاسخ داده نمیشود لطفا مواردتونو در فروم مطرح کنین.

Senior Member
    رشته و دانشگاه

شخص بوده ایرانی فارغ التحصیل IT دانشگاه بریتیش کلمبیا، جوون، سابقه زندگی در یه کشور انگلیسی زبان قبل اومدن به کانادا، منظورم اینه زبان فول. ایشون اصولا اهل صحبت کردن نیست و بسیار مظلوم و کم حرفه. با داشتن معرف ها و کانکشن های خوب نتونست تا به امروز کار پیدا کنه. در برخوردی که باهاشون داشتم کاملا مشخص بود روز مصاحبه چطور ظاهر میشه. به هیچ عنوان نتونستم اعتماد به نفس در شخصیتشون ببینم. میخوام بگم شما با نحوه پرزنت خودتون و توانائی هاتون بیشترین تاثیر رو در گرفتن کار خواهید داشت. حتی بسیار بیشتر از داشتن سابقه کار کانادایی!

Senior Member
    رشته و دانشگاه

شخصی دارای سرتیفیکیت های خوب، سابقه کار کانادایی عالی در شرکت کانادایی بسیار بزرگ و معتبر (اینکه چطور اون کار رو گرفته جریانش مفصل و متفاوته)، به دلیل اینکه توانایی نوشتن خوب رزومه و پروفایل لینکدین و سایت های معروف دیگه رو نداره، رکروترها بسیار بسیار کم براش ایمیل میفرستن در حالیکه شخص دیگه ای با شرایط مشابه ولی دارای رزومه خوش فرم و پروفایل خوب نوشته شده سایت های کاریابی، به اندازه شاید 4 برابر ایشون ایمیل از رکروترهای سایت های معتبر کاریابی و شرکت های معتبر دریافت میکنه که به مصاحبه ختم میشه!

Junior Member

سلام وتشکر از همه اعضای گروه

من اقامت کانادا رو پارسال گرفتم و در ایران سه سال سابقه کار در زمینه Java EE دارم و تصمیم دارم برای شهریور کانادا باشم از دوستانی که اطلاعات دارن ممنون می شم برای سریع تر وارد شدن به بازار کار در همین فیلد من رو راهنمایی بفرمایند که چه کارهایی قبل از ورود انجام بدم بهتر هستش؟ سابقه کار من هم در شرکت نفت هست و اینکه گرفتن مدارک اوارکل در این فیلد چقدر می تونه کارساز یاشه؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amazo نمایش پست ها
    سلام وتشکر از همه اعضای گروه

من اقامت کانادا رو پارسال گرفتم و در ایران سه سال سابقه کار در زمینه Java EE دارم و تصمیم دارم برای شهریور کانادا باشم از دوستانی که اطلاعات دارن ممنون می شم برای سریع تر وارد شدن به بازار کار در همین فیلد من رو راهنمایی بفرمایند که چه کارهایی قبل از ورود انجام بدم بهتر هستش؟ سابقه کار من هم در شرکت نفت هست و اینکه گرفتن مدارک اوارکل در این فیلد چقدر می تونه کارساز یاشه؟
    مدارک اوراکل مسلما کارسازه. نکته خوب و مثبت این رشته (در کل برنامه نویسی منظورمه) اینه که بدون داشتن سابقه کار کانادایی، صرفا به دلیل نیاز روزافزون بازار کار، شما کمی زرنگ باشین میتونین اولین کار خودتونو سریع تر از بقیه رشته ها و مشاغل پیدا کنین. لازمه اش اینه که دامنه دوستی ها و ارتباطاتتونو گسترده کنین و سعی کنین خودتون رزومه تونو ببرین حضوری به کارفرماها نشون بدین. در واقع خودتونو نشون بدین و پرزنت کنین. داشتن اعتماد به نفس کافی و ارائه خودتون حتی بهتر از اون چیزی که وافعا هستین نکته کلیدی گرفتن کاره. در همه مشاغل.

طرف کاناداییه، تخصص خوبی داره ولی توانایی ارائه مطالب نداره. توانایی دموی کاری که خودش انجام داده و خیلی خوب و با کیفیت هم انجام داده نداره! شاید باورتون نشه ولی واقعا هست.
    من انگلیسی زبان دوممه و با همین زبان الکن و لهجه ناقص کار اونو برای مشتری و شرکت کارفرمای پروژه مون دمو میدم!!!!!

شما باید بتونین اینکارها رو انجام بدین. صرفا نشستن و کد نوشتن حتی اگه پرفکت هم باشه اونی نیست که شرکت ها معمولا دنبالش. سافت اسکیل ها بسیار مهمه. نمیگم کسی که اینطور نباشه اصلا نمیتونه کار پیدا کنه ولی شانسش بسیار کمتره. اثر گذاریتون روی کارفرما چیزیه که روش کار کنین. داشتن سابقه کار که نشون بده اون کارو بلدین هم مسلما در روز ارائه و مصاحبه خودشون به راحتی نشون میده.

دوستان عزیزم سلام
    ممنون میشم به این سه سوال بنده پاسخ بدید
    خیلی مهم هست برام ..

توضیحات : بنده لطف خدا تخصص خوبی در بخش توسعه و تولید بازی های موبایل و کامپیوتری دارم (GameDeveloper) در شرکت های خوب بزرگ ایرانی کار کردم و در پروژه های بزرگ و خوبی بودم
    همچنین تجربه مدیریت تیم را هم داشتم و.. و...زبان های برنامه نویسی سمت بکند و کلاینت و ...
    خودتان بهتر میدانید ما در کارمان شاید کلی مباحثی سختر و پیچیده تر از حل مسائل الگوریتمی که در کتاب های دانشگاهی هست انجام میدهیم و میتوان گفت کارهایی علمی تر و بروز تر خیلی بیشتر از چیزی که در دانشگاها تدریس میشود

1-اولین سوالم که مهم هست برام خیلی , عزیزان شما بچه های کامپیوتری هستید حرفم را بهتر متوجه میشید ...
    میخواهم بدونم ایا واقعا این تجربه کاری در زمینه کامپیوتر میتواند رزومه خوبی برای اپلای باشد برای دانشگاه های خوب و مناسب کانادایی ؟ ایا اصلا میشود استادی از کار هایی که کردم استفاده کند و هزینه تحصیلم را بدهد ؟یعنی معمولا پروژه های انها چی هست ؟ میتوان امیدی داشت ؟(به فرض شرایط بنده معدل 16:47 . دانشگاه ازاد قزوین . ایلتس 7 . + نامه انگیزشی )
    یعنی تا حالا کسی رو دیدن گرفته باشه ؟ (مقطع ارشد)

2- افراد زیادی که اکثر کامپیوتری هم نیستند گفتن مورد 1 امکان پذیر نیست و یا خیلی کم شانس دارید و یا امکان ندارد باید مقاله داشته باشید !! خب پس غیر این صورت میشود دادن هزینه تحصیل از جیب خودمون
    آیا میشود اونجا هم کار کرد و هم درس خواند در این شرایط که باید هزینه را خودمون بدیم ؟

3-معمولا دریافتی یک برنامه نویس یا جزئی تر بگم GameDeveloper چقدر هست ؟

دوستان خیلی برام مهمه لطفا هرکسی که حتی کمی اطلاع داره در بحث شرکت کنه از تجاربشون استفاده کنیم
    ممنون وسپاس فراوان
    ویرایش توسط amirhosein_1 : June 6th, 2017 در ساعت 10:45 PM

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط Jill نمایش پست ها
    شخصی دارای سرتیفیکیت های خوب، سابقه کار کانادایی عالی در شرکت کانادایی بسیار بزرگ و معتبر (اینکه چطور اون کار رو گرفته جریانش مفصل و متفاوته)، به دلیل اینکه توانایی نوشتن خوب رزومه و پروفایل لینکدین و سایت های معروف دیگه رو نداره، رکروترها بسیار بسیار کم براش ایمیل میفرستن در حالیکه شخص دیگه ای با شرایط مشابه ولی دارای رزومه خوش فرم و پروفایل خوب نوشته شده سایت های کاریابی، به اندازه شاید 4 برابر ایشون ایمیل از رکروترهای سایت های معتبر کاریابی و شرکت های معتبر دریافت میکنه که به مصاحبه ختم میشه!
    سلام خانم Jill
    خیلی ممنونم که با مشغله های زیاد باز هم به این سایت سر میزنین و اطلاعات میدین به ما.
    1. به جز لینکداین چه سایتهایی هستن که من توشون پروفایل بسازم که بعدا به درد کار پیدا کردن بخوره؟
    2. من این سایتهای کاریابی رو چطور پیدا کنم که رزوممو اپلود کنم و ایمیل دریافت کنم ازونها برای کار؟
    ممنونم

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

درود
    من یکسری از صفحاتو خوندم(نه همشو) و تقریبا هیچ صحبتی از هوش مصنوعی نبود!
    دوستانی خواسته بودن رشته های پردرآمد و گرایش های نیازمند (بازار کار خوب) رو بدونند که دوستان عزیز و باتجربه گفتند دنبال علاقتون برید...
    حالا نه صرفا فقط درکانادا ولی اگه میشه توضیحاتی درباره هوش مصنوعی بدید که علاقه مندان چکارهایی برای آینده شغلی و تحصیلیشون کنند بهتره؟
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

Senior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    سلام خانم Jill
    خیلی ممنونم که با مشغله های زیاد باز هم به این سایت سر میزنین و اطلاعات میدین به ما.
    1. به جز لینکداین چه سایتهایی هستن که من توشون پروفایل بسازم که بعدا به درد کار پیدا کردن بخوره؟
    2. من این سایتهای کاریابی رو چطور پیدا کنم که رزوممو اپلود کنم و ایمیل دریافت کنم ازونها برای کار؟
    ممنونم
    خواهش میکنم. موفقیت تک تک ما به عنوان کامیونیتی ایرانی وابسته به موفقیت کل کامیونیتی ایرانی هاست و اگه همه بتونیم قدمی هر جند جزئی در این راه برداریم مطمئنم به مرور زمان میتونیم خیلی بهتر و بیشتر خودمونو به دنیا بشناسونیم. به شخصه از دیدن هموطن های موفق و در رده های شغلی بالا لذت میبرم.

والا تا اونجا که ذهنم یاری میده indeed, monster, workopolis هستن. من خودم بیشتر در همون linkedin فعالم. شما وارد هر کدوم از این سایت ها بشین و ثبت نام کنین قسمت آپلود رزومه دارن و میتونین رزومه تونو توش بذارین و ستینگ های شخصی دیگه که خودتون تشریف ببرین متوجه میشین. بر حسب نیازتون چطور تنظیمشون کنین که برای همه قابل دیدن باشه و از اینطور ستینگ ها. در مورد لینکدین، همون پروفایلش در واقع میتونه تنظیمی از رزومه تون باشه و قسمت مجزا برای آپلود کردن رزومه حداقل من ندیدم.

زیاد نگران فعالیت در تعداد بیشترشون نباشین. عمده ترینها اینهان. وقتی رزومه خوب نوشته شده تونو تو اینها بذارین و در مورد لینکدین، پروفایل مناسب براش درست کنین، چون اطلاعات ایمیل و تماستون درشون هست، رکروترها از طریق همون باهاتون تماس میگیرن.

در مورد لینکداین حتما حتما اگه امکانشو دارین حداقل از 3 نفر در پوزیشن بالاتر از خودتون ریکامندیشین داشته باشن. بسیار بسیار تاثیر گذار خواهد بود. به عنوان مثال برای من نوعی برنامه نویس، از تیم لید یا تکنیکال لید یا منیجرهام یا اگه خودم سنیور نیستم از همکار سنیورم.

باز ممکنه سوال پیش بیاد آیا این اشخاص بهتره کانادایی باشن؟ خب مسلما باشن بهتره ولی اگه سابقه کانادایی هنوز ندارین، چاره ای دیگه ای دارین؟ حداقل از محل کارهای قبلی ایرانتون بذارین. ولی به مرور در صورت کسب سابقه کار کانادایی، لازم نیست قبلی ها رو حفظ کنین. حداقل 3 کانادایی تائیدتون کنن ارزشش از دهها ایرانی بالاتره. دلیلشو از من نپرسین از خود کانادایی ها بپرسین.
    ویرایش توسط Jill : June 19th, 2017 در ساعت 06:13 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)