صفحه 2 از 26 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 259

موضوع: مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....)

پیش فرض پاسخ : مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....

ممنون از پاسخ های خوبتون
    راستش من اصلا ایده ای در مورد برنامه نویسی ندارم و نمی تونم واردش بشم ..
    دو تا انتخاب دارم : شبکه و BI
    BI که دو تا SIDE داره technical side و business side که زبان business ایی و عمومی بســــیار قوی میخواد ( خودمو با آیلتس 7.5 کاملا مبتدی می بینم ) ولی تلاشمو می کنم

در ایران معمولا هر دو طرف BI رو از a-z یک نفر باید انجام بده ! اما من مطمئن نیستم که اونجا هم اینطوری باشه مثلا بر فرض اگه من فقط بخوام warehouse و olap کار کنم , آیا باز هم همون اندازه زبان سطح بالا نیازه ؟ و اینکه من هرچی job offer برای این فیلد دیدم همه سایقه کار بالای 5 خواسته بودن ! با این حساب من که تازه اولش چه کنم ؟؟؟ عطایش رو به لقایش ببخشم ؟!!!
    گستردگی شبکه و سرعت update با اون برای من در آینده سخته ...میمونه همین DW , etl ,...که گویا سابقه بالا میخواد و زبان کاملا fluent و تعداد کم job vacancy !

اصلا ما IT ها غیر از IT آیا انتخاب دیگه ای داریم ؟؟؟؟

پیش فرض پاسخ : مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....

نقل قول نوشته اصلی توسط Jill نمایش پست ها

در مورد کار داوطلبانه، همانطور که گفتم در این فیلد خاص (IT) شما یا کار بلدین یا نیستین. اگه بلدین میتونین کار پیدا کنین اگر نه میخواین برین داوطلبانه چه کاری انجام بدین؟ کار یاد بگیرین؟
    ببینین کار یاد گرفتن هم مطرحه ؛ چون بر خلاف زبان های برنامه نویسی در فیلد های دیگه هر کشوری ( یا هر کمپانی ) با یک سری ابزار تکنولوژی کار میکنه که پایه مفهومی یکی دارن اما feature های متفاوتی رو در اختیارمون میذارن
    مثلا در همین BI در ایران وقتی ما تحریم هستیم اصلا COGNOS ,که محصول IBM هست ...به گوش خیلی ها نرسیده و یا از داشبورد های ایرانی برای گزارش ها استفاده می کنند یا نهایتا qlikview و نه تمام tool هایی که لازمه یک BI analyst بدونه , پس یک زمان خیلی کوتاه لازمه تا کار با اون ابزاری که در ایران امکان یادگیری نبوده رو هم یاد بگیره ( مثلا 10 روز ..1 ماه )

حتی در فیلد شبکه هم ما به دلیل تحریم ها خیـــــــــــــلی از فایروال ها و ایزار خوب دیگه رو اصلا تو ایران نداریم که کار کرده باشیم اما وقتی بیس همشون یکیه یادگیری ابزار دوم طبیعتا یک زمان یادگیری لازم داره که با course و کلاس تجربه ای به دست نمیاد ..مهم تجربه عملیه.... پس اون یاد گرفتن اینجا می تونه معنا پیدا کنه ..حتی کاراموزی رایگان ! باز هم من اگه بدونم بعدش شانس استخدام منو بالا میبره خیلی هم مشتاقم که کاراموزی کنم و یاد بگیرم ؛ مگر اینکه از نظر کارفرما این ضعف بزرگی باشه ...

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در زمینه شبکه و IT یا دیتابیس و نظیر آن واقعا امکان اینکه به شما اجازه کار داوطلبی بدهند تا خودتان را اثبات کنید کم است. هیچ شرکت و موسسه ای اطمینان نمیکند زیرساخت IT خودش را در دسترس داوطلبها بگذارد. در این رشته اصل کار داشتن کنتاکت و شبکه تماس است یعنی در نهایت معمولا باید از طریق دوستان و همکاران و غیره اولین کار را پیدا کنید.

Business Analyst کلا همه جا زمینه خوبی است اگر بک گراند و تجربه کافی داشته باشید. برنامه نویس هم که اگر ابزار های روز را بشناسید و تجربه داشته باشید همیشه کار هست.
    مرسی از راهنماییتون ؛ با این اوصاف
    بر فرض کسانی مثل من که هیچ network ای در اونجا ندارند نمی تونن که دست روی دست بذارند ...
    اصولا کسی که مهاجره نتورکی نداره ( و نه دانشجویی که نتورک و دوست و استاد و...داره ) بیکار میمونه؟؟؟
    حالا هرچقدر تلاش کنه تو linkedin کانکشن پیدا کنه ..( من که نه عضوم نه دوست دارم عضو بشم به علل مهاجرتی )
    یعنی استرالیا برای ما بهتر بود آیا ؟!!!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط vicky نمایش پست ها
    مرسی از راهنماییتون ؛ با این اوصاف
    بر فرض کسانی مثل من که هیچ network ای در اونجا ندارند نمی تونن که دست روی دست بذارند ...
    اصولا کسی که مهاجره نتورکی نداره ( و نه دانشجویی که نتورک و دوست و استاد و...داره ) بیکار میمونه؟؟؟
    حالا هرچقدر تلاش کنه تو linkedin کانکشن پیدا کنه ..( من که نه عضوم نه دوست دارم عضو بشم به علل مهاجرتی )
    یعنی استرالیا برای ما بهتر بود آیا ؟!!!
    کلا نتورکینگ در این قبیل رشته ها اصل کاره. استرالیا هم فکر نمیکنم بهتر باشه. بازار کار تکنولوژی و آی تی احتمالا در کانادا بهتر از استرالیا نباشه بدتر نیست.

کارآموزی داوطلبانه مرسوم نیست ولی اگر در کالج ها بگردید بعضی رشته ها ممکنه دوره کار عملی یا کارآموزی داشته باشند که برای کاریابی آینده هم مفیده.

سلام

میشه در مورد بازار کار مخابرات و نسل های جدید موبایل هم توضیح بدید الان چه حوزه هایی بیشتر متقاضی داره و بازار کارش خوبه
    در مورد شبکه چطور

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ellisa نمایش پست ها
    سلام

میشه در مورد بازار کار مخابرات و نسل های جدید موبایل هم توضیح بدید الان چه حوزه هایی بیشتر متقاضی داره و بازار کارش خوبه
    در مورد شبکه چطور
    چه زمینه کاری در مخابرات مدنظرتونه؟
    در مورد شبکه همین پستهای بالاتر رو بخونید.

سلام مثلا موبایل 4G - 5G IP PLANING - CORE NETWORK

کلا الان چی بیشتر طالب داره در بازار کار شرکتهای مخابراتی کانادا

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ellisa نمایش پست ها
    سلام مثلا موبایل 4G - 5G IP PLANING - CORE NETWORK

کلا الان چی بیشتر طالب داره در بازار کار شرکتهای مخابراتی کانادا
    شما بعنوان مهاجر تازه وارد خیلی بعیده بتونید کار network planning بگیرید. این قبیل شغلهای رده بالا احتیاج به سابقه کار طولانی کانادایی داره.
    5G که هنوز استانداردهایش هم کاملا مشخص نشده که بخواهید براش planning انجام بدهید!

برخلاف ایران که شرکتهای مخابراتی بیشتر صرفا سرویس دهنده هستند، اینجا چند جورشرکت در زمینه مخابرات فعالیت میکنند: یک گروه سرویس دهنده ها مثل بل و راجرز و تلاس، دوم تولید کننده ها و سازنده های سیستم مثل اریکسون و آوایا و بلکبری و آلکاتل و مانند آنها، و سوم قطعه سازها مثل broadcom و اینتل و بقیه.

برای کار سرویس معمولا تخصص شبکه لازم دارید بعلاوه آشنایی با زیرساختهای مخابرات سیار. اگر تخصص و تجربه لازم را دارید شانس کار گرفتن هست ولی نه بعنوان planner از اول. بسته به سابقه و تجربه تان ممکنه بعنوان تکنیسین یا پشتیبانی یا پیاده سازی سرویسهای جدید بتونید کارهایی بگیرید. کارهای خوب اش البته بهرحال زبان کامل و نتورکینگ قوی میخواد.

برای کارهای طراحی سیستم معمولا تخصص برنامه نویسی بخصوص تجربه سیستمهای real time و firmware مفید است. درواقع بعنوان طراح نرم افزار این سیستمهای مخابراتی شانس استخدام پیدا میکنید. اخیرا در این زمینه بازار virtualization هم داغ شده است.

برای کارهای طراحی قطعه های مخابراتی تخصص های FPGA و ASIC خوب است. ولی با در نظر گرفتن اینکه بزرگترین تولید کنندگان قطعه های مخابراتی در کالیفرنیا و تایوان و ژاپن هستند بازار کارش درکانادا یک مقدار محدود است.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در زمینه BI دوستمون JILL بهتر میتونند نظر بدهند ولی در زمینه شبکه درست میفرمایید که الان دیگه این تخصصهای جدید را باید داشته باشید. یکی دو تا از دانشگاههای کانادا مثل UOIT و کارلتون الان محدوده وسیعی از این تخصصها را در دوره های لیسانس IT و شبکه شون پوشش میدهند و شما مجبور میشید با فارغ التحصیلان جوان این رشته ها رقابت کنید. البته بازار کار هم در این رشته نسبتا خوب است اگر تخصص لازم را داشته باشید.

در زمینه شبکه و IT یا دیتابیس و نظیر آن واقعا امکان اینکه به شما اجازه کار داوطلبی بدهند تا خودتان را اثبات کنید کم است. هیچ شرکت و موسسه ای اطمینان نمیکند زیرساخت IT خودش را در دسترس داوطلبها بگذارد. در این رشته اصل کار داشتن کنتاکت و شبکه تماس است یعنی در نهایت معمولا باید از طریق دوستان و همکاران و غیره اولین کار را پیدا کنید.

Business Analyst کلا همه جا زمینه خوبی است اگر بک گراند و تجربه کافی داشته باشید. برنامه نویس هم که اگر ابزار های روز را بشناسید و تجربه داشته باشید همیشه کار هست.
    این business analyst دقیقا چی کار می کنن و چه مهارتهایی در این زمینه باید داشت؟ به نظر میاد تجربه تو این فیلد خیلی باید مهم باشه.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    این business analyst دقیقا چی کار می کنن و چه مهارتهایی در این زمینه باید داشت؟ به نظر میاد تجربه تو این فیلد خیلی باید مهم باشه.
    business analyst باید با تحلیل سازمانی که روی پروژه اش داره کار می کنه طی جلسات متوالی با مدیران اون سازمان , با بررسی نوع سازمان و نیازهاشون ( این مرحله دانش BUSINESSی بالا میخواد مثل یک MBA ..یا مهندس صنایع ) با استفاده از حجم بسیار بالای داده های اون سازمان که از سورس های متفاوت و اپلیکیشن های متفاوت جمع آوری باید بشه ( حتی مربوط به دهه های قبل اون سازمان ) راه حل هایی رو ارایه بده تا به ارتقا اون سازمان و تصمیم گیری هاشون کمک کرده باشه

معمولا پیاده سازی این سیستم برای بانک ها ، شرکت های بیمه و اصولا سازمان هایی که مشتری مدار هستند لازمه و نه برای سازمان های کوچکتر با حجم کم دیتا

از یک طرف دانش BUSINESSی و سطح زبان BUSINESSی بسیار بالا لازمه تادر جلسات با مدیران بزرگ بتونه موفق باشه و تحلیل خوب داشته باشه و از سمت تکنیکال , دانش data analysis و ابزار اون مثل cognos و ...مورد نیاز تا مطابق تحلیل های اون بیزینس ؛ دانش مفید رو برای تصمیم گیری هاشون از حجم بسیار بالای داده های غیر مجتمع استخراج کنه

حالا
    سوالی که از دوستان ghlobe و jill دارم اینه که آیا اصلا این پست ها رو به خارجی ها میدن یا نه ؟ آیا ما هر چقدر رو زبان کار کنیم می تونیم جلسات BUSINESS ای رو تحلیل کنیم یا نه ! مخصوصا اینکه سیستم های کاری اونا با ایران متفاوته و مثلا سیستم بانکداری اونا با ایران و سیستم بیمه و فروش و.... همه اینا متفاوته ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)