صفحه 21 از 26 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 259

موضوع: مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....)

سلام
    بنده مهندس نرم افزار کامپیوتر با معدل 15.68 هستم. 32 سال سن دارم و نیت مهاجرت به کانادا دارم.
    تخصص اصلیم برنامه نویسی هست. ولی از اونجایی که توی ایران باید آچار فرانسه بود، هرجا هرموردی لازم شده، سویچ کردم بهش، با C# و asp .net و html و css و sql و bpms و bpmn2 و جاوا آشنایی بنابه نیاز کار کردم باهاشون.
    الان حدود دو سال هست که مشغول برنامه نویسی و طراحی فرآیند با Bizagi BPMS براساس BPMN2 هستم. در حال آماده شدن برای IELTS 7 هستم. روابط عمومی و اعتماد بنفس خوبی دارم.
    چند صفحه اخیر از این تاپیک رو خوندم. از اونجایی که شخصیت ایده آل و کمال گرایی دارم، دوس دارم قبل از اینکه مهاجرت میکنم از بابت تخصص ها در سطح خوبی باشم که بتونم بهترین کارایی و خروجی رو داشته باشم.
    برا همین خواستم از تجربیات شما عزیزان و اساتید استفاده کنم. برای فردی که در شرایط من هست چه پیشنهادهایی میتونید داشته باشید؟
    و کدوم تخصص هارو توصیه میکنید که بیشتر روشون تاکید داشته باشم و یا مدارک بین المللیشون رو اخذ کنم و سطح علمیم رو درموردشون بالا ببرم؟
    پیشاپیش ممنون از وقتی که میزارید، مرسی.

پیش فرض پاسخ : مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....)

نقل قول نوشته اصلی توسط arash64a نمایش پست ها
    سلام
    بنده مهندس نرم افزار کامپیوتر با معدل 15.68 هستم. 32 سال سن دارم و نیت مهاجرت به کانادا دارم.
    تخصص اصلیم برنامه نویسی هست. ولی از اونجایی که توی ایران باید آچار فرانسه بود، هرجا هرموردی لازم شده، سویچ کردم بهش، با C# و asp .net و html و css و sql و bpms و bpmn2 و جاوا آشنایی بنابه نیاز کار کردم باهاشون.
    الان حدود دو سال هست که مشغول برنامه نویسی و طراحی فرآیند با Bizagi BPMS براساس BPMN2 هستم. در حال آماده شدن برای IELTS 7 هستم. روابط عمومی و اعتماد بنفس خوبی دارم.
    چند صفحه اخیر از این تاپیک رو خوندم. از اونجایی که شخصیت ایده آل و کمال گرایی دارم، دوس دارم قبل از اینکه مهاجرت میکنم از بابت تخصص ها در سطح خوبی باشم که بتونم بهترین کارایی و خروجی رو داشته باشم.
    برا همین خواستم از تجربیات شما عزیزان و اساتید استفاده کنم. برای فردی که در شرایط من هست چه پیشنهادهایی میتونید داشته باشید؟
    و کدوم تخصص هارو توصیه میکنید که بیشتر روشون تاکید داشته باشم و یا مدارک بین المللیشون رو اخذ کنم و سطح علمیم رو درموردشون بالا ببرم؟
    پیشاپیش ممنون از وقتی که میزارید، مرسی.
    آگهی‌های های شغلی رو بصورت تخصصی جستجو کنید ببینید کارفرماها به چه تخصص هایی احتیاج دارند، مدارک بین المللی برای کانادا تاثیر چندانی نداره، بیشتر تخصص و توانایی واقعی ملاک هست.

Junior Member

سلام من سوالاتی داشتم که به نظرم در این تاپیک دوستان بتونن جواب مارو بدن
    من از اونجایی که خیلی به دانشگاه اعتقاد خاصی نداشتم دنبال مدرک تحصیلی دانشگاهی نرفتم و تقریبا 5 سال هستش دارم آموزش میبینمو کار میکنم به صورت حرفه ای
    من به Html ، Css ، Js ، بوت استرپ ، وردپرس ، جوملا ، سئو و بهینه سازی ، فتوشاپ ، دیجیتال مارکتینگ ، سوشال مارکتینگ تسلط کامل دارم و به چیزای دیگه مثل UI و UX ، ایمیل مارکتینگ ، Gamification ، افتر افکت و ... تسلط نسبی و خوبی دارم و در حال یادگیری چیزای دیگه مثل php و yii2 هستم
    سوال کلی من از دوستانی که اطلاع دارن و یا اونجا زندگی کردن اینه که در صورتی که من اقامت رو بگیرم و بعد دنبال کار باشم آیا برای استخدام مدرک دانشگاهی براشون ملاکه یا مدرک بین المللی موسسه های معتبر رو همراه با نمونه کار قبول میکنن؟
    در ضمن زبان انگلیسیمم بد نیست و در حال گرفتن آیلتس هستم.
    ممنون میشم پاسخم رو بدین

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

نقل قول نوشته اصلی توسط razqandi نمایش پست ها
    سلام من سوالاتی داشتم که به نظرم در این تاپیک دوستان بتونن جواب مارو بدن
    من از اونجایی که خیلی به دانشگاه اعتقاد خاصی نداشتم دنبال مدرک تحصیلی دانشگاهی نرفتم و تقریبا 5 سال هستش دارم آموزش میبینمو کار میکنم به صورت حرفه ای
    من به Html ، Css ، Js ، بوت استرپ ، وردپرس ، جوملا ، سئو و بهینه سازی ، فتوشاپ ، دیجیتال مارکتینگ ، سوشال مارکتینگ تسلط کامل دارم و به چیزای دیگه مثل UI و UX ، ایمیل مارکتینگ ، Gamification ، افتر افکت و ... تسلط نسبی و خوبی دارم و در حال یادگیری چیزای دیگه مثل php و yii2 هستم
    سوال کلی من از دوستانی که اطلاع دارن و یا اونجا زندگی کردن اینه که در صورتی که من اقامت رو بگیرم و بعد دنبال کار باشم آیا برای استخدام مدرک دانشگاهی براشون ملاکه یا مدرک بین المللی موسسه های معتبر رو همراه با نمونه کار قبول میکنن؟
    در ضمن زبان انگلیسیمم بد نیست و در حال گرفتن آیلتس هستم.
    ممنون میشم پاسخم رو بدین
    برای کارهای کامپیوتر معمولا این جمله رو در آگهی های شغلی میبینین که اگه سرچ هم کنین خودتون متوجه میشین، غیر از چند شرکت تاپ و شغل های معمولا ریسرچی، داشتن مدرک خیلی ملاک نیست البته اگه بتونین یه دوره حتی کوتاه مدت در یه کالج معتبر همینجا بگذرونین مسلما شانستونو افزایش میدین:

• B.S. degree in Computer Science or related technical field (e.g. EE, physics or mathematics), or equivalent practical experience.

مدت اقامت در کانادا: بیش از 6 سال.
    به پیامهای خصوصی پاسخ داده نمیشود لطفا مواردتونو در فروم مطرح کنین.

Senior Member
    رشته و دانشگاه

اکثر سوالاتی که مخصوصا در این تاپیک پرسیده میشه با یه سرچ ساده جوابشون پیدا میشه. دوباره در این تاپیک تکرار میکنم که اگه واقعا میخواین در این فیلد (کلیه شاخه های کامپیوتر و مخصوصا نرم افزار و برنامه نویسی) کار کنین و موفق هم باشین، غیر از مهارت های فنی تون، مهارت سرج کردنتونو افزایش و بهبود بدین.

گستردگی این فیلد بسیار بسیار زیاده و اسمشم روشه، های تک، یعنی مدام در حال به روز شدن و تغییراته. اگه نتونین مدام به روز باشین و با تکنیک های سرچ و یافتن اطلاعات اشنایی نداشه باشین با اطمینان بهتون میگم که نمیتونین دووم بیارین.

کسی که اشنایی مختصری با برنامه نویسی داشته باشه میدونه که به برنامه نویس هیچوقت همه چیز رو نمیدونه و مهمترین اسکیل و قابلیتش توانایی یافتن پاسخ سوالات و مشکلاتشه که بدون این اسکیل، اصلا برنامه نویس نیست!

Junior Member

بنده ی تحقیقاتی کردم اما تا اطمینان خاطر نباشه آدم نمیتونه تصمیم قاطع بگیره بازم ممنون بابت وقتی که گذاشتید
    فقط ی سوال دیگه مدرک دانشگاهی مهمه از کجا باشه؟
    مثلا مدرک سراسری باشه یا آزاد یا علمی کاربردی فرقی نداره؟ تا جایی که من تحقیق کردم میگن مدرک دانشگاه آزاد هم قبول میکنن خواستم بدونم درسته یا نه؟

ApplyAbroad Superstar

بنده ی تحقیقاتی کردم اما تا اطمینان خاطر نباشه آدم نمیتونه تصمیم قاطع بگیره بازم ممنون بابت وقتی که گذاشتید
    مثلا مدرک سراسری باشه یا آزاد یا علمی کاربردی فرقی نداره؟ تا جایی که من تحقیق کردم میگن مدرک دانشگاه آزاد هم قبول میکنن خواستم بدونم درسته یا نه؟
    تقریبا می تونم بگم مدرک تحصیلی شما براشون اهمیتی نداره.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Senior Member
    رشته و دانشگاه

من در کل عرض کردم منظورم فقط شما نبودین.
    اگه فقط برای کاریابی منظورتونه که عرض کردم داشتنش هم ملاک نیست چه برسه به اینکه از کدوم دانشگاه و چه نوعی باشه. اینها کارتونو میخوان و همینکه بتونین رزومه قوی با توجه به سوابقتون ارائه بدین که چشمشونو بگیره و تو مصاحبه هم موفق شین، کار رو میگیرین. شک نکنین. شاخه های کامپیوتر بازار بسیار بسیار خوبی دارن این روزا و شرکت ها حتی شدیدا با کمبود مواجه ان.

اینکه تحقیق کردین و بهتون گفتن که مدرک دانشگاه آزادم قبول میکنن رو اصلا نمیفهمم منظورتون چیه؟ از ایرانی ها تحقیق کردین؟ یا خود شرکت های اینجا؟ بحث کار در رشته کامپیوتر مبحثش مخصوصا از بقیه رشته ها جداست و اگه دارین از ایرانی ها تحقیق میکنین مطمئن باشین همرشته تونن و اشراف کامل دارن

خود شرکت های اینجا که بازم تکرار میکنم اصلا مدرک براشون ملاک نیست

دوست عزیز به این نکته دقت کنید که درکانادا متقاضی کار تحصیلکرده از سراسر جهان وجود داره و هرکسی هزار و یک جور مدرک از کشور و دانشگاههای مختلف داره، بنابراین برای یافتن شغل از نگاه کارفرما مدرک شما ازهرجا که باشه هیچ فرقی با مدرک کسی که مثلا از نیجریه یا ونزویلا فارغ التحصیل شده نداره

Senior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    دوست عزیز به این نکته دقت کنید که درکانادا متقاضی کار تحصیلکرده از سراسر جهان وجود داره و هرکسی هزار و یک جور مدرک از کشور و دانشگاههای مختلف داره، بنابراین برای یافتن شغل از نگاه کارفرما مدرک شما ازهرجا که باشه هیچ فرقی با مدرک کسی که مثلا از نیجریه یا ونزویلا فارغ التحصیل شده نداره
    فرمایش شما کاملا درسته ولی نکته مهم اینه که مخصوصا در این رشته، اصلا برای کارفرما داشتن مدرک از دانشگاه مهم نیست، اینها خودشون با یه سرتیفیکیت کوتاه مدت و تجربه وارد این فیلد میشن و ماهایی که حتی تا فوق خوندیم براشون عجیبه چون همون زمان از نظر اینها میتونست صرف کسب تجربه عملی بشه که بازم تاکید میکنم مخصوصا برای این رشته بسیار بسیار ضروریه.

متاسفانه ماهیت این رشته طوریه که هر چی کار عملی بیشتر باشه اصلا مدرک مهم نیست و چون به شدت در حال تغییراته اون افرادی که سالها وقتشونو صرف تحصیل میکنن بسیار از بازار کار عقب میافتن و وقتی وارد میشن خیلی ضعف ها دارن که باید به سرعت پوشش بدن در غیر اینصورت یه جوون تازه نفس به روز به راحتی جاشونو میگیره!

تاکید میکنم مگر در موارد خاص و برای شرکت های خاص مثل گوگل و آمازون و ... و برای پوزیشن های بیشتر تحقیقاتی و علمی، اتفاقا تاکید دارن یا حتما مستر یا بهتره مستر داشته باشین، اونموقع هم دانشگاه اگه تو ایران باشه یا به قول شما نیجریه، در یه رده ان براشون مگر اینکه از دانشگاههای شناخته شده خودشون باشین که اونوقت شانستون برای گرفتن مصاحبه و جاب بسیار بیشتر خواهد بود.

پی نوشت: خود من با داشتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاههای نه خیلی معروف ایران، برای امازون دعوت به مصاحبه شدم!!! براشون داشتن مسترم مهم بود و سابقه کاری خوبم اینجا. همین!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)