صفحه 23 از 26 نخستنخست ... 1314151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 259

موضوع: مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....)

نقل قول نوشته اصلی توسط rezarezaee نمایش پست ها
    حالا سطح کارهای کامپیوتر توی کانادا چطور هست؟ اگر به نسبت اروپا و امریکا بخوایم قیاس کنیم؟ من خودم از کانادا فقط "کیک" رو میشناسم که اونم نسبت به پیامرسان های معروف، یه چیز متوسط هست بنظرم. توی زمینه ی هوش مصنوعی هم چیز خاصی رو نمیشناسم از کانادا. ولی مثلا توی اروپا ALDEBARAN که معروفترین محصولش ربات های Nao هست. و یا ربات icub هلندی که خیلی فوق العاده است و هر روز رو به پیشرفت. توی سخت افزار هم که پروسسور های هلندی فلیپس و PLC ها و تچهیزات مخابراتی زیمنس المان، و مینی کامپیوترهای رزبری پای انگلیسی سالهاست جزو بهترین های جهان هستند. از ایران هم یه ربات سورنا داریم که فقط اسمشو شنیدیم و کاراییشو ندیدیم. اما یه سری ربات فوتبالیت aut-man دانشگاه امیرکبیر داره و یه تیم دریبلرز kid size توی علم و صنعت هست که همیشه تو مسابقات جهاتی مقام میارن (یعنی برنامه نویسی تو ایران سطحش بد نیست). اما توی صنعت چیز خاصی به نظرم نمیرسه و محصول صنعتی ایرانی فکر نمیکنم داشته باشیم(البته یه سری پهباد و سیستم ناوبری داریم که نمیدونم سطح تکنولوژیشون واقعا چقذره و چقدرش واقعا ایرانیه).

اگر بخوایم به امریکا-اروپا-کانادا-ایران از 0 تا 100 امتیاز بدیم، به نظر شما امتیاز هر کدوم چند میشه (تو زمینه ی کامپیوتر و هوش مصنوعی)
    کانادا در زمینه های تک نسبتا قوی است (البته طبعا نه در حد امریکا یا مثلا آلمان) و شرکتهای بسیار قوی خودش را داشته، مثلا در زمینه شبکه که کار خودم است: نورتل، بلک بری، JDS Uniphase، مایتل، نیوبریج و مارچ نتورک معروفترین ها در زمان خودشون بودند. منتهی بازار صنعت و تکنولوژی کانادا با امریکا پیوند نزدیکی خورده و خیلی از شرکتهای بین المللی یا امریکایی در کانادا مراکز تحقیق و توسعه دارند، مثلا اریکسون بخش عمده ای از تحقیق و توسعه محصولات وایرلس و شبکه های سلولی اش را در اتاوا و مونترال انجام میدهد. اتاوا در زمان دات کام عنوان "پایتخت صنعت فوتونیک جهان" را داشت، و ونکوور و مونترال هر دو مرکز شرکتهای بزرگ تولید بازی های کامپیوتری هستند (ubisoft , ...) آی بی ام یک مرکز بزرگ R&D در تورنتو دارد، نوکیا، آوایا و هوواوی در اتاوا مرکز دارند، و گوگل، سیسکو و فیس بوک هم در حال گسترش مراکز R&D در انتاریو هستند. خود تورنتو و منطقه واترلو بعنوان یکی از قطبهای علمی تکنولوژی یادگیری ماشین در جهان شناخته میشوند بخصوص که دانشگاه تورنتو از قوی ترین دانشگاه های جهان در این زمینه است.

اصولا خیلی نمیشود شرکتهای بین المللی را به یک کشور خاص نسبت داد. مثلا شما فرمودید فیلیپس هلندی، ولی بخش عمده تحقیقات و توسعه پروسسورهای آن در کالیفرنیا انجام میشود , و یک مرکز بزرگ R&D هم در کانادا دارد. نوکیا فنلاندی است ولی از طریق شرکتهایی که خریده بیشتر کار تحقیق و توسعه اش الان بیرون از اسکاندیناوی است. اریکسون سوئد با خریدن بخش وایرلس نورتل در کانادا و فرانسه به بزرگترین شرکت مخابرات سلولی دنیا تبدیل شده، و بهمین نحو. اگر وب سایت این شرکتها یا ویکی پدیا شان را چک کنید پیدا میکنید که کار توسعه و تولید محصولاتشان در چه کشورهایی انجام میگیرد.

امتیاز دادن در این مورد عملی نیست چون بازار کار این سه کشور از نظر حجم یکسان نیستند. کانادا در حد یک ایالت بزرگ امریکا (مثل تکزاس یا نیویورک) یا یکی از کشورهای عمده اتحادیه اروپا (مثلا فرانسه یا ایتالیا) است، و از نظر صنعتی پایین تر از کالیفرنیا و آلمان قرار میگیرد. طبعا هیچ جای دنیا با امریکا قابل مقایسه نیست.
    ویرایش توسط ghlobe : November 7th, 2018 در ساعت 07:23 PM

پیش فرض پاسخ : مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....)

سلام و وقت بخیر
    یه چند وقتی هست که فکر مهاجرت افتاده به سرم اما خیلی تردید دادم...
    ۳۲ سالمه زمینه تخصصیم شبکه است کاردانی it و کارشناسی مکانیک دارم نزدیک ۷ سال در یه جای دولتی هلپ دسک بودم و الان ۴ سال هست در واحد noc بزرگترین سرویس پروایدر ایران مشغول بکار هستم. مدارک بین المللی ccie و virtualisation هم دارم...
    تاپیکها رو که مطالعه میکردم متوجه شدم تو کانادا به کسایی که سابقه کار کانادایی ندارن، کار در سطح سنیور نمیدن (حالا بماند این کانادایی ها تو سطح سنیور کسایی رو میخوان در حد هدکوارتر شرکت داده ورزی سدا )
    واسه همین تو مملکت خودت هر چقدر هم که شاخ باشی اینجا باید از جونیور شروع کنی... اوکی باشه قبول از جونیور شروع میکنم اما مثل اینکه شرکتها واسه این پوزیشن کسایی که جونتر هستند مثلا تازه فارغ التحصیل شدن استخدام میکنن
    خب پس با این وضع چطوری میشه تو کانادا کار پیدا کرد در زمینه شبکه؟
    الان واسه منی که چند سال سابقه کار در isp رو دارم چقدر شانس گرفتن کار تو isp های کانادایی رو دارم؟؟؟
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Pare_parvaz نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر
    یه چند وقتی هست که فکر مهاجرت افتاده به سرم اما خیلی تردید دادم...
    ۳۲ سالمه زمینه تخصصیم شبکه است کاردانی it و کارشناسی مکانیک دارم نزدیک ۷ سال در یه جای دولتی هلپ دسک بودم و الان ۴ سال هست در واحد noc بزرگترین سرویس پروایدر ایران مشغول بکار هستم. مدارک بین المللی ccie و virtualisation هم دارم...
    تاپیکها رو که مطالعه میکردم متوجه شدم تو کانادا به کسایی که سابقه کار کانادایی ندارن، کار در سطح سنیور نمیدن (حالا بماند این کانادایی ها تو سطح سنیور کسایی رو میخوان در حد هدکوارتر شرکت داده ورزی سدا )
    واسه همین تو مملکت خودت هر چقدر هم که شاخ باشی اینجا باید از جونیور شروع کنی... اوکی باشه قبول از جونیور شروع میکنم اما مثل اینکه شرکتها واسه این پوزیشن کسایی که جونتر هستند مثلا تازه فارغ التحصیل شدن استخدام میکنن
    خب پس با این وضع چطوری میشه تو کانادا کار پیدا کرد در زمینه شبکه؟
    الان واسه منی که چند سال سابقه کار در isp رو دارم چقدر شانس گرفتن کار تو isp های کانادایی رو دارم؟؟؟
    ممنون
    سن شما اصلا زیاد نیست. به کار کاملا وارد باشید شانس دارید. منتهی اول باید اقامت را بگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    سن شما اصلا زیاد نیست. به کار کاملا وارد باشید شانس دارید. منتهی اول باید اقامت را بگیرید.
    ممنون از راهنمایی شما...
    با توجه به اینکه از جونیور باید شروع کنم لطفا بفرمایید تو سایتهای کاریابی چه کلماتی رو باید جستجو کنم؟ چون اکثر مشاغل "network" جونیور هستند

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Pare_parvaz نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی شما...
    با توجه به اینکه از جونیور باید شروع کنم لطفا بفرمایید تو سایتهای کاریابی چه کلماتی رو باید جستجو کنم؟ چون اکثر مشاغل "network" جونیور هستند
    عرض کردم فعلا دنبال روشهای اقامتی باشید نه کاریابی. بعد از اینکه اقامت را گرفتید آن وقت دنبال کار بگردید.

Junior Member

سلام دوستان

میخواستم بدونم بازار رشته ای تی کانادا برای کسی که که فوق لیسانس به زبان انگلیسی گرفته در ای نی و 13 سال سابقه کار در امارات داشته به عنوان نیروی خارجی چطور هست
    شانس کاری در چه حد هست با سن و سال حدود 40 سال میتونن به شغلای متوسطه به بالا برسن یا باید از خیلی پایین تر شروع کنن؟

و اینکه براوردتون از حقوقی که میتونن برای اولین کارشون تو شهرایی مثل تورنتو یا ونکوور داشته باشن چه قدر هست؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط paliz نمایش پست ها
    سلام دوستان

میخواستم بدونم بازار رشته ای تی کانادا برای کسی که که فوق لیسانس به زبان انگلیسی گرفته در ای نی و 13 سال سابقه کار در امارات داشته به عنوان نیروی خارجی چطور هست
    شانس کاری در چه حد هست با سن و سال حدود 40 سال میتونن به شغلای متوسطه به بالا برسن یا باید از خیلی پایین تر شروع کنن؟

و اینکه براوردتون از حقوقی که میتونن برای اولین کارشون تو شهرایی مثل تورنتو یا ونکوور داشته باشن چه قدر هست؟
    بازار کار آی تی خوب هست ولی به مهارت هاتون بستگی داره و باید کاملا به روز باشید. از اول نمیتونید شغلهای متوسط و بالا بگیرید. باید انتظارتون رو پایین بیاورید چون اینجا به سابقه کار کانادایی خیلی اهمیت میدهند. نکته هم اینه که باید حتما به روش مهاجرتی بیایید چون گرفتن ویزای کار کانادا از آنجا تقریبا غیرممکن است.

سلام دوستان عزیز

امیدوارم که سال خوبی داشته باشید

همسر من 4 سال ‍‍‍قبل به کانادا مهاجرت کردن و بخاطر نوسانات بازار کار نفت و گاز رشتشون رو به Software development تغییر دادن. دو سال و نیم در کالج نیت ادمونتون درس خوندن +GPA:A.
    MYSQL -React and Java Script, ASP.NET,Java, #c با
    اشنایی کامل دارن. اگر کسی از دوستان positioni سراغ دارن در شرکتشون و در هر شهری از کانادا ممنون میشیم که به ما اطلاع بدن و یا ایشون را معرفی کنند. اگر به رزومه ویا اطلاعات بیشتری نیاز داشتید لطفا به من بیام خصوصی بدید.

Thanks

رسید مدارک 1 مارچ2012
    دریافت ایمیل مدیکال 29 می 2014
    پاس ریکوئست 1 نوامبر 2014

Junior Member

با سلام خدمت دوستان.
    من 32 سالمه و لیسانس نرم افزار دارم.
    حدود 4 سال سابقه کار مرتبط دارم و زمینه کاری بنده "دیجیتال مارکتینگ-سئو-طراحی وب-وردپرس-HTML-CSS-jQuery" است.
    میخواستم لطفا راهنماییم کنید که بازار کار کانادا با شرایط من چطوره؟
    کدوم ایالت شانس بیشتری دارم.
    ممنون

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

سلام دوستان یه سوال،
    لازمه ی ورود به این بازار کار از لحاظ مدرک، چه مدرکی ست؟ آیا حتما باید مدرک دانشگاهی مثل لیسانس و فوق لیسانس داشت یا با مدارک بین المللی در زمینه مربوطه نیز میشود کار پیدا کرد؟ بدون داشتن مدرک چی یعنی مثلا فقط از طریق مصاحبه توانایی خودت رو ثابت کنی؟

راستش علت اینکه این سوال رو پرسیدم اینه که میخواستم بدونم بر فرض اگر من اونجا مستر فیزیک بخونم و بعد از فارغ التحصیلی بخوام وارد بازار کار کامپیوتر بشم امکانش هست و اگر هست از چه طریقی؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)