صفحه 24 از 26 نخستنخست ... 14151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 259

موضوع: مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....)

پیش فرض پاسخ : مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....)

نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوال،
    لازمه ی ورود به این بازار کار از لحاظ مدرک، چه مدرکی ست؟ آیا حتما باید مدرک دانشگاهی مثل لیسانس و فوق لیسانس داشت یا با مدارک بین المللی در زمینه مربوطه نیز میشود کار پیدا کرد؟ بدون داشتن مدرک چی یعنی مثلا فقط از طریق مصاحبه توانایی خودت رو ثابت کنی؟

راستش علت اینکه این سوال رو پرسیدم اینه که میخواستم بدونم بر فرض اگر من اونجا مستر فیزیک بخونم و بعد از فارغ التحصیلی بخوام وارد بازار کار کامپیوتر بشم امکانش هست و اگر هست از چه طریقی؟
    بستگی به نوع شغل و درخواست کارفرما داره.برای شرایطی که گفتید هیچ مانعی وجود نداره، یعنی با ثابت کردن مهارتهاتون میتونید کار پیدا کنید.

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....)

نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوال،
    لازمه ی ورود به این بازار کار از لحاظ مدرک، چه مدرکی ست؟ آیا حتما باید مدرک دانشگاهی مثل لیسانس و فوق لیسانس داشت یا با مدارک بین المللی در زمینه مربوطه نیز میشود کار پیدا کرد؟ بدون داشتن مدرک چی یعنی مثلا فقط از طریق مصاحبه توانایی خودت رو ثابت کنی؟

راستش علت اینکه این سوال رو پرسیدم اینه که میخواستم بدونم بر فرض اگر من اونجا مستر فیزیک بخونم و بعد از فارغ التحصیلی بخوام وارد بازار کار کامپیوتر بشم امکانش هست و اگر هست از چه طریقی؟
    بله در رشته کامپیوتر امکانش هست. مهمتر از مدارک، نمونه کار است. مثلا الان معمولا بچه های کامپیوتر لینک های GitHub خودشون رو توی رزومه میگذارند که کارفرماها بتونند نمونه کارشان را چک کنند.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....

نقل قول نوشته اصلی توسط Jill نمایش پست ها
    برنامه نویسی جاوا روی موبایل بسیار بسیار خواهان داره، با دونستن این مهارت اینجا بیکار نمیمونین. (شرط زبان و سافت اسکیل ها رو هم مد نظر داشته باشین)
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    کانادا در زمینه های تک نسبتا قوی است (البته طبعا نه در حد امریکا یا مثلا آلمان) و شرکتهای بسیار قوی خودش را داشته، مثلا در زمینه شبکه که کار خودم است: نورتل، بلک بری، JDS Uniphase، مایتل، نیوبریج و مارچ نتورک معروفترین ها در زمان خودشون بودند. منتهی بازار صنعت و تکنولوژی کانادا با امریکا پیوند نزدیکی خورده و خیلی از شرکتهای بین المللی یا امریکایی در کانادا مراکز تحقیق و توسعه دارند، مثلا اریکسون بخش عمده ای از تحقیق و توسعه محصولات وایرلس و شبکه های سلولی اش را در اتاوا و مونترال انجام میدهد. اتاوا در زمان دات کام عنوان "پایتخت صنعت فوتونیک جهان" را داشت، و ونکوور و مونترال هر دو مرکز شرکتهای بزرگ تولید بازی های کامپیوتری هستند (ubisoft , ...) آی بی ام یک مرکز بزرگ R&D در تورنتو دارد، نوکیا، آوایا و هوواوی در اتاوا مرکز دارند، و گوگل، سیسکو و فیس بوک هم در حال گسترش مراکز R&D در انتاریو هستند. خود تورنتو و منطقه واترلو بعنوان یکی از قطبهای علمی تکنولوژی یادگیری ماشین در جهان شناخته میشوند بخصوص که دانشگاه تورنتو از قوی ترین دانشگاه های جهان در این زمینه است.

اصولا خیلی نمیشود شرکتهای بین المللی را به یک کشور خاص نسبت داد. مثلا شما فرمودید فیلیپس هلندی، ولی بخش عمده تحقیقات و توسعه پروسسورهای آن در کالیفرنیا انجام میشود , و یک مرکز بزرگ R&D هم در کانادا دارد. نوکیا فنلاندی است ولی از طریق شرکتهایی که خریده بیشتر کار تحقیق و توسعه اش الان بیرون از اسکاندیناوی است. اریکسون سوئد با خریدن بخش وایرلس نورتل در کانادا و فرانسه به بزرگترین شرکت مخابرات سلولی دنیا تبدیل شده، و بهمین نحو. اگر وب سایت این شرکتها یا ویکی پدیا شان را چک کنید پیدا میکنید که کار توسعه و تولید محصولاتشان در چه کشورهایی انجام میگیرد.

امتیاز دادن در این مورد عملی نیست چون بازار کار این سه کشور از نظر حجم یکسان نیستند. کانادا در حد یک ایالت بزرگ امریکا (مثل تکزاس یا نیویورک) یا یکی از کشورهای عمده اتحادیه اروپا (مثلا فرانسه یا ایتالیا) است، و از نظر صنعتی پایین تر از کالیفرنیا و آلمان قرار میگیرد. طبعا هیچ جای دنیا با امریکا قابل مقایسه نیست.

سلام
    وقت بخیر ببخشید مزاحم میشم
    می خواهم یک فنی رو یاد بگیرم که بتونم بعد از مهاجرت شغل پیدا کنم
    ریاضیاتم قوی نیست. تو این رشته های فنی دیدم مثل اینکه شبکه ریاضیات قوی لازم نداره . به نظرتون مدارک سیسکو و مایکروسافت رو بگیرم می تونم شغلی پیدا کنم ؟زبانم هم خوبه

سلام.

دوستان من فوق لیسانس IT دارم و دارای چند سال سابقه کار مرتبط در ایران هستم.

میخواستم برای حدود 3 سال دیگه برای کانادا اقدام کنم. چند سؤال در این زمینه داشتم:

1- سن 32 سالگی برای مهاجرت به کانادا سن بالایی است؟
    2- مهارت من در ASP.NET هست. آیا همین مهارت رو تقویت کنم و مدارک مایکروسافت رو بگیرم؟ یا بهتر میدونین که برم سمت جاوا؟

متشکرم.
    Sure, things will go well, I believe

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sadra66 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان.
    من 32 سالمه و لیسانس نرم افزار دارم.
    حدود 4 سال سابقه کار مرتبط دارم و زمینه کاری بنده "دیجیتال مارکتینگ-سئو-طراحی وب-وردپرس-HTML-CSS-jQuery" است.
    میخواستم لطفا راهنماییم کنید که بازار کار کانادا با شرایط من چطوره؟
    کدوم ایالت شانس بیشتری دارم.
    ممنون
    سلام مجدد
    پس از گذشت چند ماه، کسی از دوستان جواب سوال من رو نمیده؟!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sadra66 نمایش پست ها
    سلام مجدد
    پس از گذشت چند ماه، کسی از دوستان جواب سوال من رو نمیده؟!
    بستگی به این داره که چه جوری قراره بیایید: دانشجویی، مهاجرتی؟ اگر اقامت دائم خواهید داشت بازار کار بد نیست و طبعا در شهرهای بزرگ امکان این نوع کار بیشتر است.

سلام.
    دوستان داشتن مدارک مایکروسافت مثل MCSD (البته اصل و نه فیک) چقدر در رزومه برای یافتن کار تأثیر مثبت داره؟
    Sure, things will go well, I believe

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_albert نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان داشتن مدارک مایکروسافت مثل MCSD (البته اصل و نه فیک) چقدر در رزومه برای یافتن کار تأثیر مثبت داره؟
    اگر در لیست مهارتهای شغلی مورد درخواست کارفرما باشه برای گرفتن مصاحبه خیلی تاثیر داره، اگر نباشه اهمیتی نداره.

سلام به هموطنای گلم
    به نظرتون شماهاا که تجربه زندگی دارین تو کانادا تحصیل و مدرک تو رشته کاردانی ایرانو رو اونجا قبول دارن؟ شرائطم اینه: ۳۵ سالگی رو رد کردم. یه فوق لیسانس مدیریت دارم. یکی از شاخه هاش. کنکور دادم و علوم ازمایشگاهی قبول شدم. تنها هدفم این بود و هست برم کانادا هم برا خودم هم برا همسر و بچه هام. مشکل مالی نداریم. چه خودم چه همسرم حداقل صد هزار دلار امریکا رو داریم. علوم ازمایشگاهی رو انتخاب کردم برا این بود شنیده بودم علوم تجربی برا مهاجرت عالیه. اما با این سایت اشنا شدم و سوالمو پرسیدم و گفتن برا مهاجرت خوب نیست. میتونم یه سال دیگه صبر کنم و کنکور بدم یه رشته فنی مهندسی قبول شدم. اما میتونم راحت تو دانشگاه علمی کاربردی یه رشته تو it بخونم . اما به نظرتون چه رشته ایی؟ برنامم اینه حداکثر ۵ سال دیگه اقدام کنم برا کانادا. کسی میتونه رشته های علمی کاربردی کاردانی مناسب برا مهاجرت به کانادا رو اینجا لیست کنه؟ واقعا ممنونتون میشم. یک و نیم سالیه که به صورت جدی دارم درس میخونم. زبان ثبت نام کردم هفته ایی دو جلسه میرم. ولی متاسفانه خیلیا اطلاعات دقیقی نمیدن. دوستایی دارم رفتن کانادا اما سوال پرسیدم میگن خبر میدیم اما فراموش میکنن. یا شاید فکر میکنن جاشون تنگ میشه. خلاصه نمیدونم دلیلش چیه واقعا.

نقل قول نوشته اصلی توسط majidnavabi نمایش پست ها
    سلام به هموطنای گلم
    به نظرتون شماهاا که تجربه زندگی دارین تو کانادا تحصیل و مدرک تو رشته کاردانی ایرانو رو اونجا قبول دارن؟ شرائطم اینه: ۳۵ سالگی رو رد کردم. یه فوق لیسانس مدیریت دارم. یکی از شاخه هاش. کنکور دادم و علوم ازمایشگاهی قبول شدم. تنها هدفم این بود و هست برم کانادا هم برا خودم هم برا همسر و بچه هام. مشکل مالی نداریم. چه خودم چه همسرم حداقل صد هزار دلار امریکا رو داریم. علوم ازمایشگاهی رو انتخاب کردم برا این بود شنیده بودم علوم تجربی برا مهاجرت عالیه. اما با این سایت اشنا شدم و سوالمو پرسیدم و گفتن برا مهاجرت خوب نیست. میتونم یه سال دیگه صبر کنم و کنکور بدم یه رشته فنی مهندسی قبول شدم. اما میتونم راحت تو دانشگاه علمی کاربردی یه رشته تو it بخونم . اما به نظرتون چه رشته ایی؟ برنامم اینه حداکثر ۵ سال دیگه اقدام کنم برا کانادا. کسی میتونه رشته های علمی کاربردی کاردانی مناسب برا مهاجرت به کانادا رو اینجا لیست کنه؟ واقعا ممنونتون میشم. یک و نیم سالیه که به صورت جدی دارم درس میخونم. زبان ثبت نام کردم هفته ایی دو جلسه میرم. ولی متاسفانه خیلیا اطلاعات دقیقی نمیدن. دوستایی دارم رفتن کانادا اما سوال پرسیدم میگن خبر میدیم اما فراموش میکنن. یا شاید فکر میکنن جاشون تنگ میشه. خلاصه نمیدونم دلیلش چیه واقعا.
    مدارک تحصیلی چه از خارج و چه از داخل کانادا برای جستجوی کار اهمیت چندانی ندارد.برای مهاجرت ، مدارک تحصیلی معتبر و قابل ارزیابی هرکدام دارای امتیاز هستند ولی اینکه به امید یافتن کار بهتر در ایران مدرک تحصیلی بگیرید کاملا بی فایده است.برای یافتن شغل نیاز به آموختن مهارتهای کاریابی ، تجربه شغلی و زبان دارید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)