صفحه 7 از 26 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 259

موضوع: مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....

سلام دوستان
    می خواستم بدونم رشته نرم افزار بازار کار بهتری توی کانادا داره یا IT ؟
    من دانشکده فنی و حرفه ای باهنر شیراز با رتبه 938 رشته نرم افزار قبول شدم و می خوام اگه نرم افزار بازار کار خوبی نداره و استخدام شدن و پیدا کردن کار مشکل هست برم و رشتم رو عوض کنم و برم IT
    من قصد دارم بعد از دوره کاردانی برای تحصیل برم دانشگاه Calgary استان آلبرتا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsa00 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    می خواستم بدونم رشته نرم افزار بازار کار بهتری توی کانادا داره یا IT ؟
    من دانشکده فنی و حرفه ای باهنر شیراز با رتبه 938 رشته نرم افزار قبول شدم و می خوام اگه نرم افزار بازار کار خوبی نداره و استخدام شدن و پیدا کردن کار مشکل هست برم و رشتم رو عوض کنم و برم IT
    من قصد دارم بعد از دوره کاردانی برای تحصیل برم دانشگاه Calgary استان آلبرتا
    در هر دو رشته عنوان مدرک تون اهمیت کمتری نسبت به مهارتهاتون داره. شما هر کدام را خواندید مهارتهایتان را در زمینه دیگر هم تقویت کنید. مثلا اگر نرم افزار میخوانید در زمینه شبکه و Cloud و دیتاسنتر و نظیر آنها هم مهارت کسب کنید و اگر IT میخوانید مهارتهای برنامه نویسی تان راهم تقویت کنید تا شانس خودتان را بالا ببرید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در هر دو رشته عنوان مدرک تون اهمیت کمتری نسبت به مهارتهاتون داره. شما هر کدام را خواندید مهارتهایتان را در زمینه دیگر هم تقویت کنید. مثلا اگر نرم افزار میخوانید در زمینه شبکه و Cloud و دیتاسنتر و نظیر آنها هم مهارت کسب کنید و اگر IT میخوانید مهارتهای برنامه نویسی تان راهم تقویت کنید تا شانس خودتان را بالا ببرید.
    ممنونم که راهنماییم کردین ولی کم اهمیت بودن مدرک ربطی به دانشگاه (Calgary) داره یا کلا توی کانادا اینجوریه؟
    اگه ممکنه حدودا بگین که حداقل درآمد برای این دو رشته چیه؟

ApplyAbroad Guru

ممنونم که راهنماییم کردین ولی کم اهمیت بودن مدرک ربطی به دانشگاه (Calgary) داره یا کلا توی کانادا اینجوریه؟
    ربطی به دانشگاه نداره. برای رشته کامپیوتر در کل دنیا همینطوریه. برای کار در این رشته مهارت های عملی شما مهمه نه عنوان مدرک تون.
    حداقل درآمد بستگی داره به اینکه چه شغلی داشته باشید. به صرف مدرک تحصیلی که حقوق نمیدهند. بازار کار کارهای کامپیوتری عموما خوب است و حقوق کافی دارد.

در ضمن اگر شما برای لیسانس میخواهید اقدام کنید توجه کنید که در کانادا برای لیسانس فاند چندانی نمیدهند و هزینه تحصیل در دوره لیسانس نسبتا بالاست.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

در ادامه توضیحات مثل همیشه مفید و درست قلوب عزیز، خواستم این نکته رو عنوان کنم که اینکه میگیم مدرک کم اهمیت تره دلیل این نیست بدون مدرک هم صرفا با داشتن تجربه در زمینه های مختلف این حرفه، میتونین کار خوب پیدا کنین. نه اصلا اینطور نیست. نه اینکه نتونین. حتما میشه ولی لول و سطح درامدتون مطمئنن بسیار پائین تر خواهد بود. داشتن مدرک کانادایی بسیار بسیار با اهمیته و حتی مدرک غیر کانادایی. خیلی از شرکت های تاپ و خوب برای شغل های خوب و با حقوق بالا حداقل داشتن فوق رو عنوان میکنن ولی اینو در نظر داشته باشین داشتن مدرک رو در کنار اسکیل های لازم ازتون میخوان نه فقط صرف مدرک. یعنی شما باید اول نیازمندی های اون شغل رو تامین کنین و تجربه لازم برای اون کار رو داشته باشین تا بتونین با ارائه مدرک دانشگاهی کانادایی یا لول مدرک بالاتر از رقبا پیش بیفتین.
    مدت اقامت در کانادا: بیش از 6 سال.
    به پیامهای خصوصی پاسخ داده نمیشود لطفا مواردتونو در فروم مطرح کنین.

Junior Member shasha77 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    computer software engineering

با سلام

آیا شرکت ها یا سایت ها یا اشخاصی اونجا هستن که بخوان در زمینه برنامه نویسی پروژه ای و از راه دور کار کنن؟؟؟
    شمابرنامه نویسان تا حالا با همچین مواردی برخورد داشتین ؟؟؟
    چون همسرم برنامه نویسه و با شرکتی در آلمان همچین لینکی زده و پروژه ای کار میکنه ...و شنیدیم چون دستمزد برنامه نویسان تو اروپا یا امریکا بالاست یه سری شرکت ها تمایل دارن پروژه هاشون رو بدن به برنامه نویسان در ایران با دستمزد کمتر که براشون خیلی به صرفه تره...
    اگر تو کانادا هم همچین کاری انجام میدن و کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم در این زمینه هم راهنمایی کنین...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shasha77 نمایش پست ها
    با سلام

آیا شرکت ها یا سایت ها یا اشخاصی اونجا هستن که بخوان در زمینه برنامه نویسی پروژه ای و از راه دور کار کنن؟؟؟
    شمابرنامه نویسان تا حالا با همچین مواردی برخورد داشتین ؟؟؟
    چون همسرم برنامه نویسه و با شرکتی در آلمان همچین لینکی زده و پروژه ای کار میکنه ...و شنیدیم چون دستمزد برنامه نویسان تو اروپا یا امریکا بالاست یه سری شرکت ها تمایل دارن پروژه هاشون رو بدن به برنامه نویسان در ایران با دستمزد کمتر که براشون خیلی به صرفه تره...
    اگر تو کانادا هم همچین کاری انجام میدن و کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم در این زمینه هم راهنمایی کنین...

بخاطر قانون تحریم کانادا علیه ایران هیچ شرکت کانادایی نمیتونه با افراد مقیم ایران کار تجاری انجام بده.
    البته outsourcing کار نرم افزار خیلی رایجه ولی مواردی که من دیدم بیشتر اینطور کارها را به شرکتهای بزرگ هندی و اروپای شرقی میدهند.

Junior Member shasha77 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    computer software engineering

یه سوال درسته که :
    شركتهاي كانادايي ترجيح مي دند بيشتر هنديها را استخدام كنند چون حقوق كمتري مي گيرند
    و طبق امار تقريبا ٨٠٪ برنامه نويسهاي كانادا هندي و چيني هستند ."؟؟؟؟
    یعنی برای برنامه نویس ایرانی پیدا کردن موقعیت کاری خوب خیلی کمه ؟؟؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shasha77 نمایش پست ها
    یه سوال درسته که :
    شركتهاي كانادايي ترجيح مي دند بيشتر هنديها را استخدام كنند چون حقوق كمتري مي گيرند
    و طبق امار تقريبا ٨٠٪ برنامه نويسهاي كانادا هندي و چيني هستند ."؟؟؟؟
    یعنی برای برنامه نویس ایرانی پیدا کردن موقعیت کاری خوب خیلی کمه ؟؟؟
    این حرف بیشتر به یه جوک شبیهه تا واقعیت.
    ببینین اینجا کشوریه که شرکت ها برای بیزنسشون وقت میذارن و حتی یه لحظه رو هم هدر نمیدن چون رقابت بالاست. بنابریان به هیچ عنوان بحث چشم و ابرو و رنگ پوست و نژاد و فالان و فلان در بین نیست. خواهشا از این حرفهای صد من یه غاز دوری کنین و وقت ارزشمندتونو صرف بهبود دانش فنی و زبانتون کنین که تنها راه برد در رقابت هاست.

اگه به چشم ایشون هندی ها بیشتر اومدن به دلیل اینکه هندی ها در فیلد کامپیوتر بسیار زیادن. چینی ها هم همینطور ولی موضوع اینه که وقتی برای یه جابی اقدام میکنین کارفرما اصلا کاری نداره اسم شما هندیه یا عربیه یا ایرانیه یا چینی.(من دارم فقط در مورد رشته کامپیوتر صحبت میکنم)
    اون جاب یه نیازمندی هایی داره و هر کی اونو براورده کرد و در مصاجبه ها هم موفق شد کارو میگیره. حالا اگه شما سابقه تون خوب باشه و اسکیل ست هاتون بیشترین مچ رو با اون جاب داشته باشه و در مصاحبه دانش زبان خوبی داتشه باشین کار رو میگیرین.

من اطلاعات ریزی از مخصوصا شرایط هندی ها دارم و نظر اکثر کارفرماهای کانادایی در مورد اکثریتشون که بهتره وارد اونها نشم فقط در این حد بدونین که اون حجم عظیم هندی های کامپیوتری، همه شون تاپ و خوب نیستن و اکثرشون اتفاقا بسیار ضعیفن و اگه ما بتونیم با زبان انگلیسیشون رقابت کنیم، برد با ماست. بازم تکرار کردم رقابت، پس فقط به این نکته (رقابت) توجه داشته باشین فارغ از ملیت و اسم و قیافه و لاب لاب!!!!!!

Senior Member
    رشته و دانشگاه

حالا که این صحبت شد بذارین اتفاقی که برای دوستم افتاد رو بگم. ایشون بیش از 10 سال سابقه کار دات نت داره ولی چون مدتیه با جاوا کار میکنه و علاقه مند این زبانه، برای جاب های جاوا در سایت های کاریابی اقدام کرده و مشخصاتشو گذاشته و تاکید داشته کار جاوا میخواد. رکروتر باهاش تماس میگیره و التماس که میدونم کار جاوا میخوای ولی با توجه به سابقه و رزومه عالیت چون من هنوز نتونستم برای فلان جاب دات نتم نیرو پیدا کنم و از اونجایی که شما اینقدر سابقه درش داری آیا راه داره بهش فکر کنی؟ کارفرمام بسیار ارجنتی برای این پوزیشن نیرو میخواد. اگرهم کسی رو معرفی کنی حق معرفی خوبی هم بهت میدیم!!!!
    به نظرتون اینجا مهمه طرف هندیه یا ایرانی؟؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)