صفحه 9 از 26 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 259

موضوع: مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....)

Senior Member fanta آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    سالهای اوج بازار (اواخر 1990 و اوایل 2000) این حالت بود. آن زمان هدهانترها گاهی برای پیدا کردن یک فرد متخصص واجد شرایط به کارمندان عادی شرکتها چند هزار دلار کمیسیون پیشنهاد میدادند که مثلا یکی از همکارانشون رو معرفی کنند! افزایش حقوق سالی 20-25 درصد هم غیرعادی نبود.

البته نمیدونم الان هم مجددا بشه به اون سالها برگشت یا نه ولی شباهتهایی هست. اون موقع هم قیمت نفت حدود 20-25 دلار بود و دلار کانادا حدود 65 سنت امریکا.

جالبه اخیرا چندین تماس از هدهانتر هایی داشتم که 15-16 سال پیش بهشون رزومه داده بودم! یعنی واقعا اینقدر desperate شدند که دیتابیس های عهد دقیانوس رو شخم میزنند؟
    بنظرم منظور شما زمان Dot-com bubble هست.
    الان فکر نمیکنم وضعیت به اون شکل برگرده، حداقل تو کلگری که آدم باید کلاهشو دو دستی بچسبه باد نبره. با این وضع لی آفها، کاهش ساعات کاری و تعطیلی پروژه ها فکر نمیکنم تعویض شغل حداقل تو کلگری زیاد ایده خوبی باشه.
    Don't feed the trolls

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

پیش فرض پاسخ : مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و .....

دوستان ما داریم در مورد بازار کار رشته های مرتبط با فیلد و صنعت کامپیوتر و مخصوصا نرم افزار و develop صحبت میکنیم برای همین من مطلبمو در این تاپیک نوشتم. مطالب و شرایط این چند پست اخیر به هیچ وجه شامل صنایع و بازارهای دیگه حتی کشورهای دیگه نمیشه. فقط و فقط نرم افزار و فقط و فقط کانادا...
    مدت اقامت در کانادا: بیش از 6 سال.
    به پیامهای خصوصی پاسخ داده نمیشود لطفا مواردتونو در فروم مطرح کنین.

Senior Member fanta آواتار ها

کلگری در کاناداست و شرایط ذکر شده در پست قبلی اینجانب شامل تمام کارها منجمله رشته کامپیوتر (با توجه به عنوان تاپیک) میشود!

پینوشت: پن وست دیروز نیمی از تیم آی تی رو لی آف کرد
    Don't feed the trolls

Senior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط fanta نمایش پست ها
    کلگری در کاناداست و شرایط ذکر شده در پست قبلی اینجانب شامل تمام کارها منجمله رشته کامپیوتر (با توجه به عنوان تاپیک) میشود!

پینوشت: پن وست دیروز نیمی از تیم آی تی رو لی آف کرد
    دوست عزیز ما که عنوان کردیم موضوع نفت و گاز رو. قلوب عزیز صراحتا مبلغشو هم نوشتن پس اینکه صرفا شهر کلگری و استان آلبرتا در وضعیت بد اقتصادی به سر میبره تناقضی با گفته های ما نداره. نه تنها اون شرکت بلکه تقریبا هه شرکت های نفتی در خطر شدید قرار دارن و وقتی اصولا در شرایط حفظ بقاء هستن، انتظار دارین فقط بخش نرم افزار رو نگه دارن؟ مسلمه نرم افزاری ها هم جزو این گروه آسیب دیده میشن. فقط سوال من اینه این شرایط چه تناقضی با صحبت های من و قلوب عزیز داره؟ اینکه بازار کار کامپیوتر که جزو مشاغل خدماتی محسوب میشه و همانطور که قلوب هم پیش بینی میگرد با این شرایط افت ارزی دلار کانادا،شاهد رشد و رونق خواهد بود، از نظر شما نادرسته؟ اینکه من و قلوب و امثال ما داریم مرتبط پیشنهادات کاری جورواجور از کل کانادا حتی آمریکا دریافت میکنین از نظر شما نادرسته؟

پی نوشت: بنده خودم در یکی از همین پروژه های نفتی مشتری شرکتمون بودم که 4 ماه پیش کل پروژه و قرارداد و کنسل کردن و فرستادن شعبه هندمون. به دلیل اینکه نمیتونستن از پس حقوق های ما بربیان در حالیکه هر متخصص هندی حدود 1/5 الی 1/7 حقوق سالیانه ماها (منظورم متوسط حقوق در کانادا) رو دریافت میکنه.

Senior Member
    رشته و دانشگاه

حالا که این صحبت پیش اومد یه موضوع مهم برای دوستان کامپیوتری رو لازم دونستم عنوان کنم. دوستان اینجا کاناداست و شرکت ها اکثرا خصوصی هستن و بودجه هاشون از قراردادهاشون با مشتریهاشونه. اگه نتونن قرارداد بگیرن و توسعه بدن و سوداوری داشته باشه حتی اگه شما نخبه هم باشین اینها که نمیتونن از حساب بانکی شخصیشون به شما حقوق بدن. مجبورن عذرتونو بخوان. اینه که کار کردن و رقابت برای به دست اوردن کار در شرکت های استیبل و بزرگ بیشتره چون این خطر کمتره. اگر هم در صنعت خاصی وابسته کنین خودتونو، اون صنعت دچار مشکل بشه مسلما شما هم مشکل دار میشین. حالا همانطور که در پست های دیگه ام هم گفتم، اگه خودتونو وابسته به صنعت نکنین، مثلا همین صنعت نفت و گاز که الان اوضاعش بیش از حد خرابه، و در شرکت های تخصصی کامپیوتری و نرم افزاری مخصوصا مشاوره ای consulting کار پیدا کنین، این پروژه نشد، وارد پروژه دیگه میشین. به عبارت ساده تر امکان بیکار شدنتون تقریبا به صفر میرسه. به پست های قبلیم رجوع کنین دقیق توضیح دادم.

کار کردن برای صنعت خاص و نه در یه شرکت کامپیوتری، خوبیش اینه که استرس کمتری داره، تنوع تکنولوژی ها کمتره، خیلی لازم نیست مدام آپ تو دیت باشن و به عبارت ساده تر همون حالت کارمندی و فسیل شدن معروف و شایع در ایرانه، برعکس کار کردن برای شرکت های تخصصی نرم افزاری سخت تره و شما باید برای هر پروژه مجهز به تکنولوژی ها خواسته شده اون بشین و مدام خودتون آپ تو دیت کنین.

فکر کنم کل قضیه در خود ایرانم همینطوره و صادقه فقط اینجا همیشه خطرات شدیدتره چون در صورت بیکار شدن شرایط بسیار خطرناک میشه

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط fanta نمایش پست ها
    بنظرم منظور شما زمان Dot-com bubble هست.
    الان فکر نمیکنم وضعیت به اون شکل برگرده، حداقل تو کلگری که آدم باید کلاهشو دو دستی بچسبه باد نبره. با این وضع لی آفها، کاهش ساعات کاری و تعطیلی پروژه ها فکر نمیکنم تعویض شغل حداقل تو کلگری زیاد ایده خوبی باشه.
    بله منظورم دوران حباب دات کام بود. کلگری و آلبرتا را درست میفرمایید چون اقتصادش از نفت و گاز diversify نشده ولی در انتاریو و کبک امکانش هست وضع رو به بهبود باشه. شکوفاشدن اقتصاد امریکا و نرخ پایین دلار کانادا و بقیه عوامل.
    الان آلبرتا مثل کبک در نیمه دوم دهه 1990 شده که شرکتها بدلیل ترس از استقلال کبک دسته دسته از کبک خارج میشدند. همه کارمندها سعی میکردند هرجور شده در انتاریو کار پیدا کنند.

Senior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بله منظورم دوران حباب دات کام بود. کلگری و آلبرتا را درست میفرمایید چون اقتصادش از نفت و گاز diversify نشده ولی در انتاریو و کبک امکانش هست وضع رو به بهبود باشه. شکوفاشدن اقتصاد امریکا و نرخ پایین دلار کانادا و بقیه عوامل.
    الان آلبرتا مثل کبک در نیمه دوم دهه 1990 شده که شرکتها بدلیل ترس از استقلال کبک دسته دسته از کبک خارج میشدند. همه کارمندها سعی میکردند هرجور شده در انتاریو کار پیدا کنند.
    استانهای آتلانتیک هم همینطور. به نظرم حتی رشد بسیار شتابنده تر و چشمگیرتر دارن و خواهند داشت ولی سوال اینجاست چه تعداد از دوستان حاضرن در این استانها جتی برای مدت محدود مثلا 3 4 سال زندگی کنن؟؟؟!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Jill نمایش پست ها
    دوستان من اصلا حرفمو پس میگیرم. من دروغ گفتم و قلوب عزیز هم خواب دیدن. شما به بزرگی خودتون ببخشین. حالا بحث عوض شد. حوصله بررسی نمودارهای سود و زیان و دیتیل قرارداهای بعضی شرکت های ناموفق کامپیوتری رو این وسط دیگه ندارم!!!! شما اگه متوجه سوال ایشون شدین منو هم خبر کنین. اصلا هدف از سوال قبلی چیه؟ صنایع دیگه ربطی به عنوان این تاپیک نداره.
    البته من در مورد بعضی صنایع اطلاع دارم که بر عکس نفت در حال شکوفایی هستن و متخصص r&d استخدام می کنن.چون کانادا از پنج سال پیش استارتشو زد .در ضمن من هرگز ندیدم کسی دکترا از دانشگاه های درجه 3 کانادا داشته باشه و بیکار بمونه. در ضمن دوستان فراموش نکنن این بالا پایین اومدن ها در قیمت نفت عادیه .مثلن تابستون 2008 نفت بالای 140 دلار بود جند ماه بعد شد 40 دلار! دوباره چند ماه بعدش رفت 70 .

Senior Member
    رشته و دانشگاه

قابل توجه دوستان متخصص نرم افزار و برنامه نویسی با زبانهای روز و تحت وب و با تجربه در زمینه های هر دو قسمت back end و front end و آشنا به وب سرویس و چارچوب های javascript و البته ساکن کانادا یا حداقل با داشتن ویزا و آماده لندینگ:

در حال حاضر بنا به دلایل بسیار (نامرتبط با عنوان تاپیک پس بحثش در اینجا نمیگنجه، لطفا موضوع رو به انحراف نکشونین!)، بازار کار منظقه آتلانتیک کانادا شامل استانهای نوااسکوشیا، نیوبرانزویک و پرینس ادوارد آیلند بسیار تشنه و مستعد جذبه و با داشتن دانش تخصصی مناسب و مرتبط و زبان متناسب، شانس گرفتن پوزیشن های بالاتر از شرایط موجودتون و همچنین آفرهای بسیار قابل توجه براتون وجود خواهد داشت. توضیح اینکه ممکنه این شرایط فرصت های شغلی بیشتر هم اکنون در استان ها و شهرهای دیگر مناطق هم حاکم باشه ولی فرق اساسی این مناطق اینه که رقابت خیلی نیست و چون شرکت ها با کمبود متقاضی و مهاجر روبه رو هستن بالطبع شرایط براتون از هر نظر آسونتر از بقیه نقاط خواهد بود ضمن اینکه تاکید کردم به دلیل رقابت این شرکت ها در جذب نیروی مناسب، امکان دریافت حقوق های قابل توجه بسیاره.
    کافیه کمی سرچ کنین و برای فرصت های مورد نظرتون اقدام کنین. بی نتیجه نخواهد بود. کمک و همفکری لازم داشتین چه همینجا چه خصوصی امکان پذیره.

پی نوشت: به سوالان افراد خارج از این حیطه کاری (نرم افزار) چه در این تاپیک، چه خصوصی پاسخ داده نخواهد شد و لطفا دوستان حوزه های دیگه همانطوری که ما داخل تاپیک هاشون وارد نمیشیم و اظهار فضل نمیکنیم و جو تاپیکشونو با سوالات غیر تخصصی و غیر مرتبط خراب نمیکنیم (به دلیل نداشتن دانش و آگاهی لازم)، وارد مبحث نشن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer engineering

سلام دوستان.من قصد دارم که بیام کانادا.من برنامه نویسی میکنم.دات نت.و جدیدا دارم وب هم کار میکنم.میخواستم بدونم برای کار پیدا کردن و گرفتن پذیرش روی کدوم مورد بیشتر وقت بگذارم؟وب یا ویندوز اپ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)