نقل قول نوشته اصلی توسط mehran_mh نمایش پست ها
سلام.دوستان طی تحقیقاتی ک من داشتم پیدا کردن کار توو افریقا با ویزای quota محاله.با سفارت ایرانم توو افریقای جنوبی تماس گرفتم گفتن ک اینجا سفید های خارجی توو اولویت اخر هستن واسه کار چون خودشون بیکار زیاد دارن و اینکه دچارتمانی توو اداره مهاجرت باشه کمک کنه همش دروغه.و اکثر ایرانیام ک اونجا هستن بسشتر فرش فروشن و خیلی خیلی به ندرت کسی بتونه توو تخصصش کار پیدا کنه بعد اونجور ک گفتن نفرات از قبل تعیین شدن اون اگهی ها هم واسه کار بیشتر سووریه.حالا دوستانی ک الان توو افریقا هستن خوشحال میشم بیشتر توضیح بدن و واسه پیدا کردن کار راهنمایی بیشتری بکنن
سلام دوست عزیز
متاسفانه منبع دقیق و قابل اعتمادی واسه تحقیق وجود نداره. منم قبل اومدن بسیار دچار تردید بودم و نمی تونستم منبعی پیدا کنم. هیچ ایرانی رو هم اینجا نمیشناختم ولی خوب ریسک رو قبول کردم و اومدم.
رشته من فناوری اطلاعات هست و با ویزای Qouta هم اومدم. خوشبختانه از لطف خدا و تلاش خودم ماه اول کار تخصصی پیدا کردم و در رشته خودم هم مشغول هستم.
از دید خودم تجربیات کسی که اینجا ساکن هست حداقل در بدو ورود خیلی به درد می خوره. من از طریق اینترنت مکانی رو واسه سکونت رزرو کردم چون با محله های اینجا آشنایی نداشتم و بر اساس اون هزینه ها رو پیش بینی کردم که رسیدم اینجا کلا همه چی بهم ریخت. مبلغی که طبق برآورد من واسه ۶ ماه کافی بود با محاسبات جدید ۳ ماه هم دوام نمیاورد و خیلی استرس بهم وارد شد.

اینجا عملا اداره مهاجرتی وجود نداره که بتونین بهش مراجعه کنین و طبق فرمایش شما هر کی هم که این حرف رو بزنه دروغ گفته. مثل ایران که پلیس + ۱۰ داریم واسه کارای اداری اینجا هم شرکتی این امور رو انجام میده و مدارک رو میفرسته واسه اداره مهاجرت. در مورد آگهی ها هم عرض کنم که من سه ماه قبل از اومدن به اینجا از طریق همین سایت ها شروع به کاریابی کردم. چندین مصاجبه تلفنی و اسکایپ هم داشتم قبل اومدم. کارم هم از طریق همین مصاحبه ها پیدا کردم. ولی روزی شاید بیش از ۲۰-۳۰ تا رزومه ارسال میکردم و تقریبا تمام سایت های کاریابی رو واسه کار جستجو میکردم.

اینها تجربیات من بود. اگر دوست عزیز دیگری هم هست خوشحال میشم که تجربیاتش رو در میان بزاره.