صفحه 56 از 59 نخستنخست ... 64647484950515253545556575859 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 585

موضوع: مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

پیش فرض پاسخ : مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

با سلام خدمت دوستان میخواستم بدونم در حال حاضر برای اقدام به ویزای کاری جه باید کرد؟بهتره وکیلبگیرم یا خودم میتونم انجام بدم ؟؟؟

Thumbs up پاسخ : مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

سلام دوست عزیز.
    من دارم اقدام می کنم و اصلا از اینکه کجا برای MIE و professional body باید ثبت نام کنم نمی فهمم. میشه توضیح بدید؟ یا لینکی لگذارید که من بتونم بخونم؟ واقعا ممنون میشم. من مدارکم رون برای ارزیابی دادم به ساکا.
    نقل قول نوشته اصلی توسط pant نمایش پست ها
    درود بر دوستان عزیز فروم

لطفا اگر مطالب بنده براتون مفید هست٬ زحمت بکشید و امتیاز بدین.

و اما مراحل اقدام برای ویزای آفریقای جنوبی به همراه هزینه (تقریبی)
    ۱. تایید مدرک توسط ساکا ( ارگانی شبیه به وزارت علوم که مدرک معادل برای شما صادر می کند) - هزینه اقدام ۱۶۰۰ رند برای مدرک معادل و ۲۲۴ رند برای پست نتیجه
    ۲. دریافت تایید از سازمان MIE - بعضی از انجمن های مهندسی این تاییدیه رو نیاز دارند - ۷۵۰ رند برای درخواست - گاهی نیاز به پست مدرک فیزیکی هم هست ۲۲۴ رند
    ۳. انجمن تخصصی (بعضی انجمن ها خودشون هم مدرک تحصیلی رو بررسی می کنند) در صورت بررسی مدرک تحصیلی ۱۷۵۰ رند + ۲۲۴ رند برای پست مدرک های فیزیکی
    ۴. دریافت عضویت و تایید مهارت از انجمن تخصصی که حدود هزینه بین ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ رند به همراه ۲۲۴ رند جهت پست تاییدیه ها

و پس از داشتن تمام مدارک فوق برای تقاضای ویزا به همراه مدارک دیگر به وی اف اس مراجعه خواهید کرد.

امیدوارم که توضیحات کامل باشه.

Junior Member

‎سلام دوستان
    ‎من مدارک لیسانس و فوق لیسانس واسه ساکا ارسال کردم
    ‎بعد از ده روز پیام دادند که اپلیکیشن رد شده است به دلیل اینکه کپی پاسپورت که واسشون فرستادم
    Certified Copy نیست .

‎و گفتن که مدارک به ایران نمی تونند ارسال کنند ( با اینکه من هزینه قبلا پرداخت کردم) و الان قصد اپلای دوباره دارم
    لطفا میتونید به سوالات من پاسخ بدهید

‎۱- ایا من مدارک از اول ترجمه کنم و دوباره اپلای کنم و مدارک قبلی بیخیال بشم ؟ بهتر نیست با توجه به اینکه( هزینه برگشت مدارک بالاتر از ترجمه دوباره مدارک هست)

‎۲-ایا از هزینه قبلی برگشت میدن؟ (من یک اکانت یورویی خارج از ایران براشون ارسال کردم)

‎۳- برای اپلای دوباره باید هزینه کنم میشه لطف کنید و بگید که چه نکاتی باید دقت کنم؟

ممنونم

Junior Member

با سلام و احترام
    بنده حدود یک ماه پیش توسط ECSA مصاحبه شدم و البته به صورت کاندید در خواست داده بودم. الان نامه زدن و گفتن که من باید به صورت professional technologist اقدام کنم. ایا هیچ کدوم از دوستان این مورد براشون پیش اومده؟ لطفا راهنمایی بفرمائید چقدر دیگه طول میکشه تا بخوان مدرک رو بدن؟ چه مراحل دیگه ای باید انجام بشه تا تائید نهایی صورت بگیره؟

سلام دوستان من رشته عمران هستم سابقه بیمه دارم شش سال مرتبط هم هست بنظرتون برای اقدام برای ویزا تا ساکن شدن اونجا وپیدا کردن کار چقدر باید هزینه کنم؟( فرض کنید بعد از یک ماه کار پیدا کردم)
    اوضاع کار رشته من چطورهست؟
    اولین قدم من برای مهاجرت به افرقای جنوبی چیست؟
    آقای karimhadadi و Pant عزیز آیا میتونم باشما ازطریق شبکه های اجتماعی یه صحبتی داشته باشم؟

Junior Member

سلام به همگی دوستان که هر از چند گاهی تو این فروم فعالیت می کنن. بیشتر از یکماهی هست که هیچ پستی گذاشته نشده. حالا که بنده تصمیم گرفتم که واسه آفریقا اقدام کنم هیچ فعالیتی مشاهده نمیشه. همه پستها رو خوندم و از زحمات دوستانی که زحمت کشیدن و اطلاعات مفیدی گذاشتن سپاسگزارم ولی خب آدم احساس خوبی پیدا نمیکنه وقتی که اول راه هستی و بالاخره ممکنه سوالی پیش بیاد وکسی نباشه که جوابگو باشه. من رشته مکانیک هستم و با توجه به اینکه سابقه کار بالایی هم دارم داخل سایتهای کاریابی که دوستان قبلا گذاشتن رو دیدم و ظاهرا بازار داغی واسه مکانیک دیدم ولی از بس اینجا ساکته نگران شدم نکنه فعلا خبرای خوبی از ویزا دادن نباشه که کسی دیگه اینجا سر نمیزنه. لطفا از دوستانی که در حال اقدام هستن خوشحال میشم که حداقل اعلام حضور کنن و یا دوستانی که اونطرف هستن و اگه وقت داشته باشن بتونن راهنمایی کنن. سپاس

سلام دوستان وقتتون بخیر کسی توی چندماهه تونسته تاییدیه ساکا بگیره؟ متاسفانه از تیر ماه تا الان هیچ جوابی به من ندادن و گفتن میخان با سفارت ایران در افریقا جنوبی جلسه ی تشکیل بشه تا الان هیچ نتیجه ای اعلام نکردن کسی اطلاعی در این خصوص داره؟
    لطف میکنید پاسخ بنده رو بدید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nimafouladi نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتون بخیر کسی توی چندماهه تونسته تاییدیه ساکا بگیره؟ متاسفانه از تیر ماه تا الان هیچ جوابی به من ندادن و گفتن میخان با سفارت ایران در افریقا جنوبی جلسه ی تشکیل بشه تا الان هیچ نتیجه ای اعلام نکردن کسی اطلاعی در این خصوص داره؟
    لطف میکنید پاسخ بنده رو بدید
    سلام، میشه بفرمایین شما تو چه رشته ای اقدام کردین و چه موقع دقیقا مدارکتون رو فرستادین؟ ممنون

Junior Member

سلام
    در رابطه با ساکا
    مدارکو کامل بفرستین
    مدرک فوق دیپلم هم بفرستین که nqf تون نمرش بالا بیاد وگرنه ۷ میشه ولی اگه مدارک کامل باشه احتمال زیاد ۸ هم میتونین بگیرین
    همه رو مهر دادگستری کنید
    کپی پاسپورتو تایید دادگستری بگیرید بزارید لای پروندتون
    آدرس خارج از ایران رو بدین چون پست برای ایران بار نمیاره یا حتمن قبل از ارسال با پست های بین المللی داخل ایران هماهنگ کنید که آدرس دوبی اونها رو بدید
    اگه دانشگاه هاتون کوچیکن حتمن پیگیری کنید که ایمیلشون رو جواب بدند
    به نظرم ارزش داره ترجمه شناسنامه تون رو هم بفرستین
    اگر از nqf یا از مدارک مورد نیاز سوالی دارید بهتره برید توی خود سایت ساکا سرچ کنید

Junior Member

چیزایی. که من از افریقای جنوبی شنیدم اینه
    اول از همه زبان باید فول باشه در حد مکالمه
    این مورد اصلا شوخی بردار نیست پس بهش توجه کنید
    دوم اولویت کار کاملا با سیاه پوست هاست
    یعنی اگر کاری باشه که کاملا تخصصی باشه ولی یه سیاه ووست بی سواد از پسش بر بیاد بلا شک میدن به اون نه ما که سفید پوستیم
    پیدا کردن کار اونجا خیلی سخته و شاید ۳ تا ۶ ماه زمان ببره پس خودتون رو آماده کنید که با جیب خالی نرید و مجبور شید برگردید و همه هزینه هاتون به هدر بره
    هزینه زندگی اونجا کمتر از اروپا و امریکا و کاناداست
    اکه کار پیدا کنید از ایران خیلی حقوقتون بالاتره ولی نه در حد اروپا و کانادا و امریکا
    بیشتر کارها سمت ژوهانسبورگ و دربن هست ، پس بلیطو بهتره برای اونجا بگیرید
    راحت نمیشه از راه دور کار اپلای کرد پس بهتره برای این کار اونجا باشید
    آب و هوای آفریقا فوق العاده ست و برای زندگی عالیه
    مردمش هم ظاهرن خونگرم تر از اروپایی هان
    امنیت پایینه و باید توی ساعت شب بیرون نباشید و خونه توی محله های خوب و با نگهبان کرایه کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)