صفحه 58 از 59 نخستنخست ... 8484950515253545556575859 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 585

موضوع: مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

سلام دوست عزیز
    گویا کیس شما رد شده است این درست نیست که ردی کیستون رو برای همه پیش بینی کنید.
    من از همین طریق وارد کشور آفریقای جنوبی شدم.
    و در حال حاضر کار هم میکنم. بعد از 3 ماه کار پیدا کردم. باید اینو در نظر بگیرید که مهاجرت از ایران در حال حاضر سخت شده است و دلایلشم برای همه روشن است.
    بهتر است به جای دل سردی به همدیگر کمک کنیم تا افرادی که میخواهند مهاجرت کنند بتونند این کار رو انجام بدن.
    همواره پروسه ی مهاجرت دارای ریسک است.

نقل قول نوشته اصلی توسط loco نمایش پست ها
    دوستانی که تازه می خوان اقدام کنن اطلاع داشته باشن بعد از دریافت تمامی مدارک و تکمیل و تهیه تمامی مدارک سفارت ( اگر موفق به دریافت آنها بشید بعد از حداقل 1 سال ) در مصاحبه سفارت به احتمال 80 درصد رد خواهید شد . (در خوش بینانه ترین حالت ) مراجعه کنید به vfs و تعداد ریجکت شده ها رو ارزیابی کنید . دلیل رد شدن اصلا ارتباطی به شخص و یا مدارک و سوابق شما نداره سیاست سفارت در حال حاضر این هست و ممکنه فعلا عوض نشه یا خیلی زود تغییر کنه (حدود 3/4 ماه هست که ریجکتی ها خیلی زیاد هستند ) به بهانه های خیلی غیر منطقی رد میکنن . تجربه شخصی من این هست که مراحل دریافت تاییدیه ها و تهیه مدارک \ر از اما و اگر هست .

Junior Member

با درور خدمت همه عزیزان.
    چند نکته رو میخواستم از تجربیات خودم برای شما داخل فروم بزارم تا پروسه مهاجرتی خوبی رو پشت سر بزارین و از لحاظ مالی و زمانی خدایی ناکرده متضرر نشین.
    کل این پروسه از حساسیت بالایی برخورداره و صرفا چون کشور آفریقای جنوبی هستش نباید تصور بشه که این چنین نیست و ساده تر قراره باشه. میشه گفت تنها فرق کشور آفریقای جنوبی فقط مسئله عدم نیاز به مدرک زبان هستش. وگرنه مثل تمامی کشور های در حال توسعه ی دیگر سخت گیری های خودش رو داره در مسئله مهاجرت.
    توجه داشته باشین که هیچ ، هیچ و هیچ وکیل و یا دفتر وکالت ایرانی در داخل کشور آفریقای جنوبی تا به امروز وجود نداشته و ندارد و اگر کسانی همچنین ادعایی کردن مطمئن باشید شیاد و کلاهبردار یا کارچاق کن هستند .شاید بتونن با دانش اندکی که دارن کار مهاجرت شما رو پیش ببرن اما با چند برابر قیمت قانونی اعلام شده انجمن ها و سازمانها. صرفا با یک پیج اینستا گرام که تعداد بالایی فالوور فیک و غیر واقعی داره به همراه چند ویزای صادر شده که خدا میدونه صاحبان ویزاها چه مقدار هزینه های غیر واقعی رو پرداخت کردن و همچنین یک وب سایت که با وردپرس میشه کمتر از 2 ساعت ساخت نمیتوان به کسی اعتماد کرد.
    البته این مورد رو هم در نظر داشته باشین که پروسه مهاجرتی رو خود شما هم میتونید انجام دهید و برای پرداخت ها هم میتونین از برخی شرکت ها در ایران استفاده کنین که یکی از فیلد های کاریشون همین موارد پرداخت های بین المللی هستش. ولی اگر با یک وکیل مهاجرتی انجام بشه خیلی بهتره.
    حالا وکیل قانونی و مورد تایید اداره مهاجرت آفریقا از کجا گیر بیاریم؟؟؟
    خیلی راحت توسط گوگل میتونین تعداد زیادی وکیل بومی و قانونی کشور آفریقای جنوبی رو پیدا کنین که کار شما رو انجام بدن. وکیل بنده شخصی آفریقایی بودند که شخصیتی فوق العاده با وجدان و با شرف داشتند و با هزینه خیلی کمترازچیزی که دوستان کلاهبردار ایرانی در کشور آفریقای جنوبی اعلام کرده بودند بنده رو تا ویزا رسوندن!
    دوستان، شاید پرداخت ریالی در ایران خیلی راحت باشه و صحبت کردن به فارسی با شخصی که قرار این پروسه مهم و سرنوشت ساز رو برای شما انجام بده کلی امید بخش باشه اما توجه داشته باشین که بدست آوردن دلار 23هزار تومن خیلی زحمت میخواد و صرفا بخاطر اینکه طرف ایرانیه و با چرب زبونی شمارو قانع میکنه که وکیل هستش و شرکت داره و میتونه شمارو ساپورت کنه و کلی موارد غیر واقعی رو براتون شبیه سازی کنه و امثال این ادعاهای کذب و دروغ حاصل زحماتتون رو واریز نکنین تو حساب بانکیشون در ایران !!! بنده این مسیر رو طی کردم با این اشخاص و جز ضرر مالی زیاد و از بین رفتن وقت و هزینه نتیجه ای نداشت و در آخر هم اومدم سر پله اول و با یک وکیل کارکشته قانونی آفریقایی از اول شروع کردم.
    نگران مصاحبه سفارت هم نباشین، آفیسر اونجا حدود 45 دقیقه با شما صحبت میکنه راجع به انگیزه هاتون و شخصیتتون و خصوصیات رفتاری و برنامه ریزیهاتون برای آفریقای جنوبی و هیچ سوال تخصصی رو هم قرار نیست ازتون بپرسن، مصاحبه بیشتر یک گفتگو معمولی بین شما و اون شخص هستش که با اعتماد به نفس بالا و پاسخ های هوشمندانه و دانش متوسطی در رابطه با کشور آفریقای جنوبی میتونین به راحتی اون شخص رو قانع کنین که برای کشور آفریقای جنوبی مفید قراره باشین البته به زبان انگلیسی!دقیقا کل مصاحبه شما به زبان انگلیسی هستش،البته ازتون میپرسه که مترجم میخواین یا نه که اگر بگین مترجم لازم دارین متاسفانه ریجکت میشین و چند ماهی کارتون عقب میافته. پس اگه زبان انگلیسیتون زیاد تعریفی نداره الان یه تایم خوبی رو دارین تا روی زبان تمرکز کنین و با باز شدن سفارت و وی اف اس بتونین وارد مرحله نهایی بشین.
    آفریقای جنوبی کشور خیلی خوب و آینده داریه برای کسانی که واقعا در شغل و مهارتشون متخصص هستند پس اگر متخصص نیستین یکم بیشتر روی مهارت هاتون کار کنین و یک مهارت رو بصورت تخصصی دنبال کنین تا زمانی که وارد کشور آفریقای جنوبی شدین در هفته های اول قرارداد بنویسین و استخدام بشین. در ایران شما باید آچار فرانسه باشین و در رزومه خودتون چندین مهارت رو متخصص باشین تا شاید در مصاحبه پذیرفته بشین اما در خارج از ایران اینچنین نیست و شما اگر در یک چیز بهترین و عالی باشین کافیه.
    موفق و سرافراز باشین

Junior Member

با سلام، خیلی ممنون از توضیحات خوبتون. ببخشید من کاملا اول راهم و تازه تصمیم گرفتم اقدام کنم. میشه لطف کنید بگید از کجا باید شروع کنم؟ من تخصص کافی تو رشته خودم دارم و فکر میکنم از پس زبان هم برمیام. ولی الان کاملا سردرگم هستم و نمی‌دونم چجوری اقدام کنم؟ با چند تا دفتر مهاجرتی تماس گرفتم،ولی اونطور که متوجه شدم شما نظرتون اینه که از طریق وکیلای ایرانی اقدام نکنم.اگه وکیل خوب در آفریقای جنوبی دارید میشه لطفاً معرفی کنید. خیلی ممنونم

Junior Member

و البته یه مورد دیگه، چند جا که تماس گرفتم گفتن جدیدا سال ۲۰۲۰ مرکز ساکا مدارک ایرانی ها رو بررسی نمیکنه ، این درسته؟ یه جای دیگه گفت اگه اول برای دوره زبان اقدام کنید و اونجا دنبال کار بگردین کاراتون خیلی سریع تر انجام میشه. خیلی خیلی ممنون میشم کمکم کنید ،من الان واقعا گیج شدم

Junior Member

با درود خدمت شما دوست گرامی.
    ببینین برای کشور آفریقای جنوبی وکیل ایرانی که در آفریقا زندگی میکنه و دفتر قانونی مهاجرتی داره نداریم که کار شما رو درست انجام بده و بنده عرض کردم در ارسال قبلی. ولی برای بقیه ی کشورها مثل کانادا یا استرالیا و یا آمریکا و قاره اروپا وکیل های ایرانی فوق العاده کارکشته ، مجرب و با دانش حقوقی مهاجرتی بالایی داریم که تضمینی کار شما را انجام میدن. خدایی ناکرده منظور بنده اینطور برداشت نشه که وکلای ایرانی خوب نیستن و یا چیز دیگری.
    در اصل فقط کشور آفریقای جنوبی اینچنین هست که در حال حاضر وکیل ایرانی نداره و شما باید با یک وکیل آفریقایی مجرب اقدام کنین.
    بصورت پیام خصوصی براتون ایمیل وکیل آفریقایی رو ارسال میکنم.

Junior Member

سلام دوستان
    من برای ویزای کاری آفریقای جنوبی می خوام اقدام کنم و رشته ی من هم مهندسی عمران است.
    شنیدم یک مصاحبه ی تخصصی با انجمن مهندسی باید انجام بدم تا به من مدرک بدن.
    میخواستم بدونم دوستان کسی در این زمینه اطلاعی داره؟
    میدونید چه سوالاتی رو میپرسن؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

و یه سوال دیگه کسی از دوستان تو ایرانی صرافی رو میشناسه که حساب بانکی در آفریقای جنوبی داشته باشه؟
    برای ساکا باید حساب بانکی در آفریقای جنوبی در سایت وارد کنم که اگر مشکل خورد پرونده ام پولم سوخت نشه.
    ممنون میشم اگر صرافی یا فردی رو میشناسید معرفی کنید
    ویرایش توسط Simon : October 19th, 2020 در ساعت 10:30 AM

Junior Member

سلام دوستان. برای مدارک دانشگاهیم، توی سایت ساکا اقدام کرده بودم. به من بعد از 3 ماه ایمیل دادن گفتن چون ایران جوابی به ما نداده، ما نمیتونیم مدارکت رو تایید کنیم. کسی میدونه ساکا از کجا استعلام میگیره؟ از خود دانشگاه استعلام میکنه یا وزارت علوم؟ برای دانشگاه آزاد چطوره؟ ممنون میشم اگه کسی میدونه کمکم کنه.

Junior Member

درود بر شما
    برای دانشگاه آزاد از دبیر خانه مرکزی دانشگاه آزاد واقع در ساختمان مرکزی دانشگاه واحد علوم تحقیقات انجام میشه، که شما باید تشریف ببریبن اونجا و ایمیل اختصاصی اونجا رو که جهت استعلامات بین المللی هست رو در اختیارتون میزارن دریافت کنین و ارسال کنین برای ساکا که سازمان ساکا هم درخواست خودشون رو به اون آدرس ارسال میکنن.
    دانشگاه های دیگه هم باید اینچنین باشه چون تمامی استعلامات از اداره مرکزی دانشگاه ها امکان پذیر و معتبره.
    موفق باشین

سلام وقت بخیر. رشته همسر من نرم افزار کامپیوتر هست و مدارکشو طبق اطلاعات اینجا برای ساکا ارسال کردیم. الان سوال من اینکه مرحله بعد چی هست؟ باید برای mie هم اقدام کنیم یا مستقیما جوابشو برای اسکا بفرستیم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

Junior Member

درود بر شما
    شما باید برای انجمن تخصصی کامپیوتر اقدام کنین ، پارسال که ما اقدام کردیم مصاحبه تخصصی نداشت انجمن.
    موفق باشین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)