صفحه 49 از 59 نخستنخست ... 3940414243444546474849505152535455565758 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 585

موضوع: مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

پیش فرض پاسخ : مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

دوستانی که میخواهند برای ویزای کاری در زمینه کامپیوتر اقدام کنند، در جریان باشند که اگر رزومه و مدارکشون به درستی تهیه نشود ( حتی اگر هم ساکا و هم مدارک انجمن کامپیوتر رو داشته باشید) زمانی که برای ویزا اقدام میکنند قبل از دعوت به مصاحبه درخواستتون رد شده و علت ردی هم "Skill Already Available in South Africa " عنوان میشود. شرایط نسبت به سال 2018 سختر شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر پیام خصوصی ارسال کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria20 نمایش پست ها
    متخصصان گروه ممکنه کمک کنیدبفرمایید برای پروفشنال بادی باید چکار کرد و با توجه به اینکه دوستان متخصصی با رشته نرم افزار هستند، اطلاعاتی درین زمینه دارند؟

در جریان باشید اگر پروسه دچار مشکل شود و انجمن بخواهد پولو به شما عودت بده فقط و فقط به حساب های داخل کشور عودت میدهد

نقل قول نوشته اصلی توسط shamimaf نمایش پست ها
    سلام بله. حساب بانکی هرجایی می تونه باشه و نیازی نیست حتما حساب افریقای جنوبی باشد.

بله شما قطعا به این تاییده نیاز دارید

نقل قول نوشته اصلی توسط jalil75 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز....کسی اطلاع داره که ایا رشته مهندسی مواد نیاز به تایید MIE داره یا نه؟ لطفا در صورت اطلاع راهنمایی بفرمایید. و از کجا میشه مطلع شد که چه رشته هایی نیازمند تاییده MIE دارند؟

لطفا رشته اتون رو بفرمایید

نقل قول نوشته اصلی توسط hamayesh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیزم
    قصد دارم ویزای کار افریقای جنوبی رو بگیرم . میخواستم ببینم شما موفق شدید ؟؟؟؟؟
    میشه محبت کنید من رو هم راهنمایی کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط parsabahramian نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میشه لطفا راهنمایی از کجا باید شروع کرد؟ شرایط و امتیازها و مشاغل را از کجا میشه گرفت؟
    جدول امتیاز بندی داره و یا اصلا سیستمش متفاوته؟
    با تشکر
    سلام دوست عزیز،
    ابتدا توصیه می کنم تمام 49 صفحه قبل رو بخونین. پاسخ پرسشهاتون رو پبدا می کنین.
    لیست رشته های مورد نظر:
    http://www.dha.gov.za/images/immigra...cal_skills.pdf
    فعلا آفریقای جنوبی شرط زیادی نداره، مثل کشورهای دیگه، همین که تائیدیه های لازم رو بگیرین، بهتون ویزا میده. امتیازبندی هم نیست.
    ابندا بررسی کنین ببینی آفریقای حنوبی رو دوست دارین یا نه؟ بعد سایت های کاریابی رو بررسی کنین، وضعیت شغلتون رو ببینین و حقوق دریافتی رو. با هزینه هاتون در اونجا مقایسه کنین. اگر در نهایت تصمیم به رفتن گرفتین، گامهاتون به شرح زیر هست:
    1- تائید ساکا
    2- تائید سازمان یا سازمانهای مربوطه
    3- سفارت
    پیروز باشید.

Junior Member mdtrmd آواتار ها

چند نفر گفتن برای برگشت زدن پول (نه صرفا پر کردن فرم) شماره حسابی غیر از آفریقای جنوبی هم تاییده. من میخوام مطمئن بشم میتونم شماره حساب شخص در سوئد رو بدم یا نه؟

Junior Member

سلام مجدد به دوستان عزیز
    با اجازتون یکم از مراحل ثبت نام میگم خدمتتون
    ۱.برای ثبت نام ساکا SAQA یه شماره حساب توی یه بانک خارجی که در هر کشوری باشه بدید کفایت میکنه و بدونید این شماره حساب رو میگیرن که اگه پول اضافی ای ازتون گرفته بودن بتونن از این طریق بهتون پس بدن و اهمیت چندانی نداره
    ۲. موقع ثبت نام ساکا سعی کنید با یه شرکت پستی هماهنگ کنید که برای گرفتن پاکتتون کوریر courier بفرسته ، پس تیک کوریر رو در موقع ثبت نام بزنید ، چون ساکا با پست نت postnet کار میکنه ، پیمانکار پست نت هم ارامکسه Aramex ، ارامکسم توی ایران کلی شعبه داره ولی بسته های ساکا رو نمیاره ، چرا؟ نمیدونم
    ۳.برای کسایی که میخوان برای نظام مهندسی ثبت نام کنن که پروفشنال بادی بگیرن چون بیشتر رشته های مهندسی فقط یه انجمن به نام اکسا ECSA رو شامل میشه باید یه سری نکات رو بدونن
    ۴. ثبت نام اکسا نیازی به تایید ساکا نداره ، پس شما میتونید به صورت موازی اونو همزمان با ساکا شروع کنید
    ۵. اکسا قبل از تحویل مدارکتون نیاز به تایید ام آی ای MIE داره
    ۶. برای ثبت نام توی ام آی ای باید مراحل زیر رو طی کنید: وارد سایتش میشین میرین توی منوی ای پی سی وی epcv اسمتونو رشتتونو ثبت میکنید ، توی قسمت آیتم items، کوالیفیکیشن qualification رو انتخاب میکنید ، توی فیلد بعدی هم گزینه ی اودر جنرال other_generalرو انتخاب کنید ، به تعداد مدارکتون این کار رو تکرار کنید ، یعنی یه بار برای لیسانس یه بار فوق لیسانس ، مرحله ی اخر باید پولو به همراه مالیات ارزش افزوده پرداخت کنید ، این کار به راحتی توسط کارت اعتباری ویزا visa یا کردیت credit انجام میشه , اگه کسی رو خارج دارین بدین براتون پرداخت کنه اگه نه ، به یکی از این سایتای پرداخت خارجی و صرافی مراجعه کنید با یه کم هزینه ی اضافی براتون انجام میدن
    ۷ .بعدش براتون یه ایمیل میاد و یه فرم میفرسته ، اون فرم رو هم پر کنید ، البته نمونه ی پر شدش رو توی اکانتتون توی epcv خود سایت قرار داده که میتونین ازش کمک بگیرین ، اون فرم رو که پرینت کردین و پر کردین و امضا کردین وارد مرحله ی بعد میشین
    ۸. یه لینک بهتون ایمیل میدن از طرف ام آی ای MIE ، میرین توش و توی قسمت اول اون فرم که امضا کردین رو آپلود میکنید ، توی قسمت دوم مدارک ترجمه شده تحصیلی تون رو که اسکن کردین به همراه پاسپورت اسکن شده که کل فایلش زیر ۵ مگابایته آپلود میکنید ، این مراحل رو باید به ازای همه ی تعداد مدارک تحصیلیتون مثلا لیسانس فوق لیسانس و دکترا تکرار کنید ، بهتره اسکن ترجمه و اصل شناسنامه و اسکن ترجمه و اصل ریز نمره تونم بدید بهشون که کارتون سریع تر پیش بره
    ۹ . دیگه منتظر میمونید تا جواب رو بهتون بدن ، ام آی ای سازمان خوبیه هر موقع بهشون ایمیل بدین سریع جوابتونو میدند و راهنماییتون میکنند
    دوستان عزیز بازم هر کمکی از دستم بربیاد هستم خدمت همتون

Junior Member

سلام به همه دوستان.
    اولا تشکر میکنم که زحمت میکشید و اطلاعاتتون رو در اختیار بقیه میذارید. کارتون فوق العاده است.
    دوما یکی دو تا سوال داشتم که در 48 صفحه قبل ندیدم یا حداقل من به چشمم نخورد.

1) سوالم اینه که چقدر این احتمال وجود داره که من بتونم با پیشنهاد کار از افریقا برم سفارت؟ یعنی در واقع رزومه بفرستم و بعد یکی اونجا اوکی کنه؟
    2) من دانشجوی دکتری هستم. حدود 10 سال هم سابقه کاری مرتبط با رشته ام دارم. این دانشجو بودنه تاثیر داره؟ چون من شک دارم که بتونم مدرک دکتری رو به سفارت برسونم!
    3) و اینکه آیا اصلا به نظرتون من کلا بیخیال شم که دانشحوی دکتری هستم و اقدام کنم یا اینکه این موضوع رو مطرح کنم؟ به نظرتون کدومش بهتره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1984 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان.
    اولا تشکر میکنم که زحمت میکشید و اطلاعاتتون رو در اختیار بقیه میذارید. کارتون فوق العاده است.
    دوما یکی دو تا سوال داشتم که در 48 صفحه قبل ندیدم یا حداقل من به چشمم نخورد.

1) سوالم اینه که چقدر این احتمال وجود داره که من بتونم با پیشنهاد کار از افریقا برم سفارت؟ یعنی در واقع رزومه بفرستم و بعد یکی اونجا اوکی کنه؟
    2) من دانشجوی دکتری هستم. حدود 10 سال هم سابقه کاری مرتبط با رشته ام دارم. این دانشجو بودنه تاثیر داره؟ چون من شک دارم که بتونم مدرک دکتری رو به سفارت برسونم!
    3) و اینکه آیا اصلا به نظرتون من کلا بیخیال شم که دانشحوی دکتری هستم و اقدام کنم یا اینکه این موضوع رو مطرح کنم؟ به نظرتون کدومش بهتره؟
    سلام
    ۱. رشته تون چیه ، اول برید بگردید انجمنی که شامل حالتون میشه رو پیدا کنید توی لیست critical skill work و مطالعه ش کنید ببینید چی ازتون میخواد ، خیلی از انجمنا سابقه ی کار رو بعد از دریافت مدرک تحصیلی محاسبه میکنند، به نظر من صبر جایز نیست ، سریع با فوق لیسانس اقدام کنید برای شروع کارای دریافت ویزا و طی این یک سالی که درگیر مراحل دریافت ویزا هستید دکتراتونو بگیرین و اگه لازم شد همون جا که رسیدین مدرک دکتراتونو مجدد ارایه بدید به انجمن که بعید میدونم اصلن لازم بشه
    ۲. شما تا پروفشنال بادی نباشید توی هیچ شرکتی نمیتونید کار کنید ، این چیزیه که توی قانونشون نوشتن ، پس اهمیتی نداره که با شرکتی از الان مکاتبه کنید و بهتره اول ساکا و بعد انجمن رو پیگیری کنید
    یاعلی

Junior Member

ممنونم از شما.
    من رشته ام عمران هست. در مورد صبر نکردن هم باهاتون موافقم. سابقه ای هم که خدمتتون عرض میکنم بعد از اخذ لیسانسه.
    ساکا و انجمن رو حتما پیگیری خواهم کرد. فقط چون توی یکی از فایل هایی که توسط دوستان داخل فروم از سایت سفارت آفریقا نقل شده بود این سوال رو پرسیدم. داخل اون راهنما نوشته بود که مدارک لازم برای ارائه به سفارت برای کسانی که از کارفرمای داخل آفریقا پیشنهاد کاری دارند در دسته های جداگانه قرار داده شده بود. برای همین سوال کردم.
    به هر صورت اگر اشتباه نکنم نوع ویزا برای کسی با پیشنهاد کاری میره و کسی که بدون پیشنهاد کاری میره متفاوت هست. درست نمیگم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)