صفحه 16 از 59 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 585

موضوع: مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

نقل قول نوشته اصلی توسط baran2020 نمایش پست ها
    سلام
    ضمن تشکر از راهنمایی های ارزشمند شما ،قصد اصلی من مهاجرت هستش و در مورد کیپ تان خیلی تحقیقات کردم (ویدئهای یوتیوب) ، خانمم مهندسی IT با 5 سال سابقه کاره و هردو MCSE2012 داریم من خودم هنوز مدرک دانشگاهی ندارم ولی در حوزه سخت افزار ، نصب و راه اندازی سرور ها و مجازی سازی با 6 سال سابقه بیمه هردو هم 28 سالمونه میخواستم اگه امکانش باشه اول یه دوره کالج برم که یه مدرک معتبر از همون جا داشته باشم ولی شنیدم سفارت ایران برای کالج مجوز خروج نمیده (این رو در مورد اروپا، استرالیا و کانادا مطمئن هستم فقط هم کالج اینجوریه چون هزینش پایینه) در خصوص اقامت دائم با ویزای کاری فقط نمیدونم دقیقا باید چیکار کنم و وکلای ایرانی هم توی این مورد اطلاعاتی ندارن
    ممنون میشم از لطفتون
    سلام هموطن عزیز.

با مدرکی غیر از مقطع تحصیلی نمی تونین پذیرش بگیرین. یعنی اگر دیپلم دارید مهم نیست چقدر مدرک تخصصی داشته باشید. بازهم حداکثر پذیرش شما برای مقطع لیسانس خواهد بود.
    در ضمن به مدرک زبان مثل آیلتس هم نیاز دارید.
    برای ویزای کار هم حتما باید مدرک دانشگاهی داشته باشید چون ساکوا فقط مدارک دانشگاهی رو تایید میکنه.
    می تونین پذیرش در مقطع کارشناسی بگیرین که هم رتبه دانشگاه کیپ تاون بالا هست هم دانشگاه wits در ژوهاسنبرگ.

روز خوش

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud49 نمایش پست ها
    دوستان گرامی
    در مدارک عضویت ECSA قسمتی هست بنام commissioner of oath که به معنی گواهی امضا هست. البته این رو دفترخانه ها در ایران انجام میدن که فارسی است. و باید انگلیسی باشه. آیا شما به این مشکل برخورد داشتید و راهش چیه؟
    سلام
    منم نیاز به مورد مشابه داشتم که به دفتر خانه مراجعه کنید و بیان کنین فرم خاصی دارند. بعد اونو باید به دارلترجمه ببرین تا به انگلیسی ترجمه و به تایید وزارت امور خارجه و دادگستری هم باید برسه.

روز خوش

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط azimraeesi نمایش پست ها
    من تمرکزم روی mcsa گذاشتم.بهشم علاقه دارم.همون چیزیه که دنبالش بودم
    مثلا حقوق یک مدیز شبکه چقدره؟

سلام دوست عزیز
    من مدارک مایکروسافت در زمینه شبکه رو همشون دارم. اینجا با اون مدرک نمی تونی کار بگیری و اگرم کاری پیدا کنی حداکثر حقوق ۱۲-۱۵ هزار رند بیشتر نیست که واسه زندگی مجردی مناسبه فقط.
    با توجه به هزینه های لایسنس اینجا اکثر شبکه ها بر اساس لینوکس هست. بنابراین اگر قصد مهاجرت داری
    زبان اس کیو ال
    لینوکس
    دوره های سیسکو

برای یافتن کار بهت کمک میکنه.

روز خوش

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sepide253 نمایش پست ها
    سلام دوستان ميخواستم راجع به شرايط زندگي(هزينه ها) در آفريقاي جنوبي بيشتر توضيح بدن دوستان ساكن در آفريقا و آيا با بچه ٩ ماهه شرايط خوبي وجود داره؟ و اينكه آيا پيدا كردن كار از اينجا امكان داره يا حتما بايد حضور فيزيكي داشته باشيم اونجا و در زمينه نفت و گاز به چه صورت هست شركت ها
    سپاس از همكاري تون
    سلام
    شرایط زندگی خوب هست
    هزینه متوسط زندگی متفاوت هست. من قبلا چندین بار هزینه رو تو همین فروم اعلام کردم - یک خانواده دو نفره)
    ۱. اجاره خونه یک خوابه حدود ۵ تا ۶ هزار رند
    بیمه ماهی حدود ۲ هزار رند
    خرج خورد و خوراک و ... حدود ماهی ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ رند
    هزینه مدرسه بچه حدودا ماهی ۳۵۰۰ رند
    برای رفت و آمد حتما باید ماشین داشته باشید چون وسیله نقلیه عمومی ضعیف هست. ( ماشین حدود ۱۲۰ هزار تا)

برای نفت و گاز اطلاع دقیقی ندارم ولی مسلما حضور فیزیکی تاثیر بیشتری داره.

روز خوش

Junior Member

سلام دوستان عزیز - تقاضا دارم این مطلب رو حتما تا انتها بخونین

خیلی سعی کردم که این مطلب رو نذارم ولی امروز به مورد مشابه بر خوردم و فکر میکنم برای تمام اعضا مفید هست چون همه ما به دنبال یک زندگی بهتر هستیم و گاهی تمام پس انداز و پل های پشت سرمون را با این تصمیم بزرگ به خطر میندازیم. بنده قصد جسارت نسبت به هیچ کدوم از بزرگوارانی که در این فروم مطلب پست میکنن و جواب دوستان رو میدن و قصد کمک و راهنمایی هموطن های عزیز رو دارن ندارم امیدوارم به کسی بر نخوره.

من خودم یکبار این تجربه تلخ رو داشتم و با راهنمایی های سوء دار یک شخص تمام زندگیم رو برای مهاجرت ریسک کردم که فقط دنبال چند میلیون سودی بود که از من بهش میرسید و با ظاهر خیر خواهانه منو راهنمایی میکرد و کلی تعریف و تمجید از شرایط زندگی در اونجا که البته هر کس که قصد مهاجرت داره دوست داره بشنوه و البته باور کنه.

لطفا قبل از هر گونه تصمیم و اقدامی حتما در زمینه های زیر تحقیق کنین و هر مطلبی رو با دلیل و مدرک قبول کنین.
    ۱. حتما سایت های کاریابی رو برای برآورد حقوق رشته تون جستجو کنین و البته ۲۵٪ ازش کم کنین ( لیستی از سایت های کاریابی قبلا پست کردم)
    ۲. حتما شرایط شهر و محله مورد نظرتون رو به انگلیسی جستجو کنین چون در هر منطقه نمیشه براحتی زندگی کرد و هزینه های زندگی در هر منطقه خیلی متفاوت هست (مثلا یه خونه یه خوابه از ماهی ۱۵۰۰ رند تا ۱۰ هزار رند)
    ۳. حتما مواردی که برای مهاجرت در نظر دارید رو از چند منبع مختلف بررسی کنین و با هم مقایسه کنین
    ۴. براحتی به کسی اعتماد نکنین تا گیر اقراد سودجو نیفتین.

امیدوارم موفق و پیروز باشین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران دانشگاه آزاد اسلامی

نقل قول نوشته اصلی توسط zakipour نمایش پست ها
    با سلام
    با توجه به اینکه ترجمه مدارک من مربوط به سال 86 است الان بایددوباره به دالرتجمه و دادگستری ببرم برای جدید کردن مهراش?
    اينجا خيلي روي تاريخ ترجمه حساس نيستن. مهم اينه كه ترجمه شده باشه و درست ترجمه شده باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران دانشگاه آزاد اسلامی

نقل قول نوشته اصلی توسط pant نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز - تقاضا دارم این مطلب رو حتما تا انتها بخونین

خیلی سعی کردم که این مطلب رو نذارم ولی امروز به مورد مشابه بر خوردم و فکر میکنم برای تمام اعضا مفید هست چون همه ما به دنبال یک زندگی بهتر هستیم و گاهی تمام پس انداز و پل های پشت سرمون را با این تصمیم بزرگ به خطر میندازیم. بنده قصد جسارت نسبت به هیچ کدوم از بزرگوارانی که در این فروم مطلب پست میکنن و جواب دوستان رو میدن و قصد کمک و راهنمایی هموطن های عزیز رو دارن ندارم امیدوارم به کسی بر نخوره.

من خودم یکبار این تجربه تلخ رو داشتم و با راهنمایی های سوء دار یک شخص تمام زندگیم رو برای مهاجرت ریسک کردم که فقط دنبال چند میلیون سودی بود که از من بهش میرسید و با ظاهر خیر خواهانه منو راهنمایی میکرد و کلی تعریف و تمجید از شرایط زندگی در اونجا که البته هر کس که قصد مهاجرت داره دوست داره بشنوه و البته باور کنه.

لطفا قبل از هر گونه تصمیم و اقدامی حتما در زمینه های زیر تحقیق کنین و هر مطلبی رو با دلیل و مدرک قبول کنین.
    ۱. حتما سایت های کاریابی رو برای برآورد حقوق رشته تون جستجو کنین و البته ۲۵٪ ازش کم کنین ( لیستی از سایت های کاریابی قبلا پست کردم)
    ۲. حتما شرایط شهر و محله مورد نظرتون رو به انگلیسی جستجو کنین چون در هر منطقه نمیشه براحتی زندگی کرد و هزینه های زندگی در هر منطقه خیلی متفاوت هست (مثلا یه خونه یه خوابه از ماهی ۱۵۰۰ رند تا ۱۰ هزار رند)
    ۳. حتما مواردی که برای مهاجرت در نظر دارید رو از چند منبع مختلف بررسی کنین و با هم مقایسه کنین
    ۴. براحتی به کسی اعتماد نکنین تا گیر اقراد سودجو نیفتین.

امیدوارم موفق و پیروز باشین.
    مرسي Pant عزيز بابت به اشتراك گذاشتن تجربياتت.
    ميخواستم اگه ايراد نداره يه مورد هم من به مواردي كه گفتي اضافه كنم كه به نظرم اگه اهميتش بيشتراز اونا نباشه، كمتر نيست.

تصميم به مهاجرت گرفتن يه داستانه و مهيا كردن ملزومات و ابزار مهاجرت يه مقوله ي جداست.
    به نظر من فكر كردن به مهاجرت بدون دونستن زبان اون كشور ، در حدي كه بشه مكاتبه كرد ، ارتباط برقرار كرد ، دانش و تجربه اي رو كه داريم رو انتقال بديم به كارفرما و.... بزرگترين اشتباهه. لطفاً ، خواهشاً ، التماساً زبان رو دست كم نگيريد.

ديگه اينكه يكي از هدف هاي فروم هايي مثل اينجا اينه كه به همديگه كمك كنيم ، دانش همديگه رو بالا ببريم تا خودمون بتونيم از پس كارهامون بر بيايم و نيازي به كسي پيدا نكنيم تا براحتي بتونه از شرايطمون سو استفاده كنه.

اميدوارم همه بتونيم با تلاش خودمون و كمك و راهنمايي هاي دوستامون به خواسته هامون برسيم.

Junior Member

ممنون از دوستان محترم
    به اطلاع برسونم اگر برای ویزای کار دارید اقدام میکنید. ترجمه مدارک بصورت NATTY هم قابل قبول است. و این یعنی اینکه هزینه ترجمه مدارک شما به نصف کاهش خواهد یافت.

سلام
    دوستان لیست مشاغل مورد نیاز آفریقای جنوبی جهت ویزای Critical Skills Work Visa را می توانید از لینک زیر ببینید:
    http://www.dha.gov.za/images/immigra...cal_skills.pdf

Junior Member

سلام دوستان
    برای medical report و radiology report باید چه کار کنم؟ پزشک معتمد دارن تو ایران ؟ مرکز خاصی باید برم؟

ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)