صفحه 4 از 59 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 585

موضوع: مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

سلام دوست عزیز
    در این سایتی که برای ارزیابی مدرک معرفی کردین من نفهمیدم کدوم قسمت سایت باید مدرکمو آپلود کنم .آیا باید ایمیل کنم؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط pant نمایش پست ها
    سلام دوستان - من با همین ویزا چند ماهی هست که در ژوهانسبرگ مشغول به کار هستم
    مراحل به شرح زیر هست
    ۱. ارسال مدرک تحصیلی برای ارزشیابی http://saqa.org.za
    ۲. ارسال سابقه کاری و تاییدیه مدرک تحصیلی به ارگان مربوطه برای تایید و گرفتن نامه رسمی تایید مهارت های مورد نیاز
    ۳. مراجعه به سفارت برای دریافت فرم ها و لیست مدارک مورد نیاز ( چیزهای معمولی مثل ترجمه شناسنامه و ...)
    ۴. پس از تهیه مدارک - مراجعه به سفارت برای پرداخت هزینه ویزا و تحویل مدارک

برای دریافت نتیجه تاییده ها ترجیحا خودتون برای پیکاپ هماهنگ کنین - دریافت تاییده مدرک من ۵۰ روز طول کشید چون سرعت پست معمولی شون وحشتناک هست.

امیدوارم که موفق باشید. سوالی داشتین خوشحال میشم به هموطن های عزیز کمک کنم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sajadmirzadeh
    با سلام
    ممنونم از اطلاعاتی که گذاشتید و ممنونم می شم اگه تجربیات خودتون رو باز هم توی این پیام یا فروم بزارید.
    اگر لطف کنید توضیحات کاملی از نحوه انجام کار بزارید ممنونم می شم.
    آیا امکان گرفتن ویزا برای همراه هم وجود داره ؟
    آیا اومدن به افریقای جنوبی و هزینه کردن رو منطقی میدونید ؟
    مشکلاتی که در اونجا بیشتر آزار دهنده هست چیه ؟
    ممنونم

سلام
    ممنون بابات پیام. منم از طریق یک وکیل در آفریقای جنوبی که یکی از دوستان معرفی کرده بود اقدام کردم. مراحل رو هم با توجه به پیگیری هایی که ایشون کرد و اطلاعاتی که خودم از دوستان به دست آوردم می دونم. اما پاسخ شما:
    آیا امکان گرفتن ویزا برای همراه هم وجود داره ؟ بله امکانش وجود داره و منم همین کارو کردم ولی ابتدا باید شما اینجا ساکن بشین و بعد می تونین درخواست ویزای همراه کنین که البته دو هفته بیشتر طول نمیکشه
    آیا اومدن به افریقای جنوبی و هزینه کردن رو منطقی میدونید ؟ بستگی به شرایط و اهداف شما داره. ولی من راضی هستم و شرایط خوبی اینجا هست و از هزینه اش ناراحت نیستم نسبت به شرایط و هزینه خیلی کشورهای دیگه
    مشکلاتی که در اونجا بیشتر آزار دهنده هست چیه ؟ ابتدا اینکه محل زندگی رو درست انتخاب کنین چون رو هزینه ها تاثیر مستیم داره. دوم اینکه بدون ماشین خیلی هزینه ها بالاست و عملا دستتون بسته است. ساختار شهری با ایران کاملا متفاوت. سوم اینکه امنیت نه بد و نه خوب مثل همه کشور های دیگه و باید محل و نحوه تردد رو در نظر بگیرین.
    اما ویژگی های زیادی داره: انگلیسی زبان - در حال رشد - اقتصاد مناسب - شرایط مناسب برای مهاجرین - درآمد کافی و تناسب با هزینه - آرامش و عدم استرس که برای من مهم بودند.

خوشحال میشم هموطن های عزیز رو راهنمایی کنم در حد توان

Junior Member

دوست عزیز.
    به نظر من اگر برای شما مشکل هست با یه وکیل مشورت کنین چون اگر در هر کدوم از مراحل اشتباه کنین هم هزینه از دست دادین و هم اینکه کارتون تاخیر میفته که با توجه به هزینه اصلا مقرون به صرفه نیست. واسه ارزیابی هم اگر مدارک اشتباه بفرستین متاسفانه برای مدارک جدید بهتون ایمیل نمیزنن و کل پرونده رو رد میکنن و باید دوباره با مدارک جدید و هزینه مجدد اقدام کنین. البته هزینه تایید مدرک مهم نیست ولی زمانی که از دست میدین زیاد هست.
    لطفا بفرمایید چند تا مدرک می خواین تایید کنین تا راهنمایی بهتری بتونم ارایه بدم. همچنین می تونین مثل دوست دیگه مون پیام خصوصی بفرستین.

اما به صورت کلی مراحل در ساکوآ:
    ۱. ثبت نام آنلاین
    ۲. پرداخت وجه با کارت اعتباری
    ۳. پست مدارک به آدرس موجود در فرم آنلاین
    ۴. انتظار!

متاسفانه پاسخ گویی شون یکم ضعیف هست. منم سوالی ازشون پرسیدم که دو هفته بعد اینکه خود تاییده اومد تازه ایمیل منو پاسخ دادن ولی می تونین بهشون تلفن بزنین و راحت تر به پاسخ مناسب برسین.

روز خوش

Junior Member

سلام
    وقتی جواب مدرک اماده میشه. سازمان مربوطه با پست معمولی میفرسته که متاسفانه امکان پیگیری نداره. و به صورت زمینی میاد. بسیار زمان بر و طولانی هست و برای من حدود ۵۰ روز طول کشید تا به دستم رسید! برای تایید سابقه کار و مهارت من خودم پیکاپ هماهنگ کردم با دی اچ ال که البته بسیار گرون هست ( ۲۳۰ هزار تومان) تا بتونم جوابمو زود تر داشته باشم.

Junior Member

سلام
    ممنون بابات پیام. منم از طریق یک وکیل در آفریقای جنوبی که یکی از دوستان معرفی کرده بود اقدام کردم. مراحل رو هم با توجه به پیگیری هایی که ایشون کرد و اطلاعاتی که خودم از دوستان به دست آوردم می دونم. اما پاسخ شما:
    آیا امکان گرفتن ویزا برای همراه هم وجود داره ؟ بله امکانش وجود داره و منم همین کارو کردم ولی ابتدا باید شما اینجا ساکن بشین و بعد می تونین درخواست ویزای همراه کنین که البته دو هفته بیشتر طول نمیکشه
    آیا اومدن به افریقای جنوبی و هزینه کردن رو منطقی میدونید ؟ بستگی به شرایط و اهداف شما داره. ولی من راضی هستم و شرایط خوبی اینجا هست و از هزینه اش ناراحت نیستم نسبت به شرایط و هزینه خیلی کشورهای دیگه
    مشکلاتی که در اونجا بیشتر آزار دهنده هست چیه ؟ ابتدا اینکه محل زندگی رو درست انتخاب کنین چون رو هزینه ها تاثیر مستیم داره. دوم اینکه بدون ماشین خیلی هزینه ها بالاست و عملا دستتون بسته است. ساختار شهری با ایران کاملا متفاوت. سوم اینکه امنیت نه بد و نه خوب مثل همه کشور های دیگه و باید محل و نحوه تردد رو در نظر بگیرین.
    اما ویژگی های زیادی داره: انگلیسی زبان - در حال رشد - اقتصاد مناسب - شرایط مناسب برای مهاجرین - درآمد کافی و تناسب با هزینه - آرامش و عدم استرس که برای من مهم بودند.

سلام دوست عزیز ممنون ازینکه وقت میزارین میشه وکیلی که کارتونو بهش سپردین بهم معرفی کنین؟ و ایا توو پیدا کردن شغل کمک میکنه؟

سلام

با سلام
    لطفا کمی بیشتر از تجربیات خودتون بگید.
    یکی از بزرگترین مشکلات ظاهرا امنیت هست . نظرتون چیه و کدوم شهر رو از لحاظ امنیت و کار بهتر می دونید ؟
    بحث نژادی و سفید پوست بودن تو ناامنی چه تاثیری داره ؟
    ناامنی ها چقدر تو زندگی افراد تاثیر داره ؟ مثلا من می دونم بعد از غروب بهتره بیرون نرییم.

بطور خاص اطلاعاتی در مورد شهرها مثل ژوهانسبورگ و پریتوریا و کیپ تون به ما بدید لطفا
    ممنونم

Junior Member

سلام.دوستان طی تحقیقاتی ک من داشتم پیدا کردن کار توو افریقا با ویزای quota محاله.با سفارت ایرانم توو افریقای جنوبی تماس گرفتم گفتن ک اینجا سفید های خارجی توو اولویت اخر هستن واسه کار چون خودشون بیکار زیاد دارن و اینکه دچارتمانی توو اداره مهاجرت باشه کمک کنه همش دروغه.و اکثر ایرانیام ک اونجا هستن بسشتر فرش فروشن و خیلی خیلی به ندرت کسی بتونه توو تخصصش کار پیدا کنه بعد اونجور ک گفتن نفرات از قبل تعیین شدن اون اگهی ها هم واسه کار بیشتر سووریه.حالا دوستانی ک الان توو افریقا هستن خوشحال میشم بیشتر توضیح بدن و واسه پیدا کردن کار راهنمایی بیشتری بکنن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sajadmirzadeh نمایش پست ها
    با سلام
    لطفا کمی بیشتر از تجربیات خودتون بگید.
    یکی از بزرگترین مشکلات ظاهرا امنیت هست . نظرتون چیه و کدوم شهر رو از لحاظ امنیت و کار بهتر می دونید ؟
    بحث نژادی و سفید پوست بودن تو ناامنی چه تاثیری داره ؟
    ناامنی ها چقدر تو زندگی افراد تاثیر داره ؟ مثلا من می دونم بعد از غروب بهتره بیرون نرییم.
    سلام بر دوست عزیز
    اینجا هم مثل هر جای دیگه حتی خود ایران مشکل امنیت هست واسه کسایی که رعایت نمیکنن. بستگی به محل زندگی و سبک زندگی تون داره.
    من شبا هم بیرون میرم گاهی و تا حالا مشکلی پیش نیومده.
    تقریبا همه جا سفید و سیاه هست و خیلی بحث نژادی مطرح نیست. البته محل های فقیز که مخصوص سیاه پوست ها هست طبیعتا امنیت کمتری داره و حتی خود سیاه پوست ها سعی میکنن اون منطقه ها نرن. واسه همین من تو تاپیکی عرض کردم که محل زندگی تون رو انتخاب کنین چون تاثیر مستقیم رو هزینه زندگی داره.
    تو خود ایران هم زورگیری و دزدی و ... هست ولی اینحا چون واسه ما غربت محسوب میشه خوب بازخورد روحی و تاثیر بیشتری داره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sajadmirzadeh نمایش پست ها
    بطور خاص اطلاعاتی در مورد شهرها مثل ژوهانسبورگ و پریتوریا و کیپ تون به ما بدید لطفا
    ممنونم
    سوالتون خیلی کلی هست دوست عزیز. در چه موردی اطلاعات می خواین؟
    ژوهانسبرگ بزرگترین - پر جمعیت ترین شهر آفریقای جنوبی هست و طبیعتا مثل شهر های بزرگ مهاجر پذیر و مشکل امنیتی در بعضی محله ها به چشم می خوره
    پرتوریا پایتخت هست و امنیت به نسبه بهتری داره ولی واسه زندگی خیلی توصیه نمیشه چون شرکت های خصوصی کمی داره و پیدا کردن کار مشکله
    کیپ تون شهر توریستی هست و بسیار زیبا. از خیلی کشور های آمریکایی و اروپایی واسه تعطیلات و دیدن مناطق زیبا میاین اونجا

امیدوارم این اطلاعات به دردتون بخوره

در ضمن بزرگترین مشکلی که اینجا داره کمبود حمل و نقل عمومی و گرون بودن تاکسی هست که حتما باید به فکر خرید ماشین باشین اگر قصد اقامت طولانی مدت دارین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)