صفحه 5 از 59 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 585

موضوع: مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran_mh نمایش پست ها
    سلام.دوستان طی تحقیقاتی ک من داشتم پیدا کردن کار توو افریقا با ویزای quota محاله.با سفارت ایرانم توو افریقای جنوبی تماس گرفتم گفتن ک اینجا سفید های خارجی توو اولویت اخر هستن واسه کار چون خودشون بیکار زیاد دارن و اینکه دچارتمانی توو اداره مهاجرت باشه کمک کنه همش دروغه.و اکثر ایرانیام ک اونجا هستن بسشتر فرش فروشن و خیلی خیلی به ندرت کسی بتونه توو تخصصش کار پیدا کنه بعد اونجور ک گفتن نفرات از قبل تعیین شدن اون اگهی ها هم واسه کار بیشتر سووریه.حالا دوستانی ک الان توو افریقا هستن خوشحال میشم بیشتر توضیح بدن و واسه پیدا کردن کار راهنمایی بیشتری بکنن
    سلام دوست عزیز
    متاسفانه منبع دقیق و قابل اعتمادی واسه تحقیق وجود نداره. منم قبل اومدن بسیار دچار تردید بودم و نمی تونستم منبعی پیدا کنم. هیچ ایرانی رو هم اینجا نمیشناختم ولی خوب ریسک رو قبول کردم و اومدم.
    رشته من فناوری اطلاعات هست و با ویزای Qouta هم اومدم. خوشبختانه از لطف خدا و تلاش خودم ماه اول کار تخصصی پیدا کردم و در رشته خودم هم مشغول هستم.
    از دید خودم تجربیات کسی که اینجا ساکن هست حداقل در بدو ورود خیلی به درد می خوره. من از طریق اینترنت مکانی رو واسه سکونت رزرو کردم چون با محله های اینجا آشنایی نداشتم و بر اساس اون هزینه ها رو پیش بینی کردم که رسیدم اینجا کلا همه چی بهم ریخت. مبلغی که طبق برآورد من واسه ۶ ماه کافی بود با محاسبات جدید ۳ ماه هم دوام نمیاورد و خیلی استرس بهم وارد شد.

اینجا عملا اداره مهاجرتی وجود نداره که بتونین بهش مراجعه کنین و طبق فرمایش شما هر کی هم که این حرف رو بزنه دروغ گفته. مثل ایران که پلیس + ۱۰ داریم واسه کارای اداری اینجا هم شرکتی این امور رو انجام میده و مدارک رو میفرسته واسه اداره مهاجرت. در مورد آگهی ها هم عرض کنم که من سه ماه قبل از اومدن به اینجا از طریق همین سایت ها شروع به کاریابی کردم. چندین مصاجبه تلفنی و اسکایپ هم داشتم قبل اومدم. کارم هم از طریق همین مصاحبه ها پیدا کردم. ولی روزی شاید بیش از ۲۰-۳۰ تا رزومه ارسال میکردم و تقریبا تمام سایت های کاریابی رو واسه کار جستجو میکردم.

اینها تجربیات من بود. اگر دوست عزیز دیگری هم هست خوشحال میشم که تجربیاتش رو در میان بزاره.

Junior Member

من چون خودم موقع مهاجرت سختی زیاد کشیدم و کسی نبود که از تجربیاتش استفاده کنم سعی میکنم تجربیات خودم رو به هموطن هایی که می خوان این راه رو برن منتقل کنم. امیدوارم که برداشت دیگه ای نشه و دوستان دیگه هم تا جایی که می تونن هموطن هامون رو راهنمایی کنن. فقط دقت داشته باشین که با دید باز تصمیم بگیرین و به چیزی که براش تلاش می کنین برسین. اینجا نه مدینه فاضله است که واسه خودتون رویا بسازین و نه جهنم که از زندگی توش رنج بکشین و با ترس از امنیت روزگار سختی داشته باشین.

امیدوارم به عنوان عضو کوچکی از این فروم بتونم کمکی کرده باشم

نقل قول نوشته اصلی توسط pant نمایش پست ها
    سوالتون خیلی کلی هست دوست عزیز. در چه موردی اطلاعات می خواین؟
    ژوهانسبرگ بزرگترین - پر جمعیت ترین شهر آفریقای جنوبی هست و طبیعتا مثل شهر های بزرگ مهاجر پذیر و مشکل امنیتی در بعضی محله ها به چشم می خوره
    پرتوریا پایتخت هست و امنیت به نسبه بهتری داره ولی واسه زندگی خیلی توصیه نمیشه چون شرکت های خصوصی کمی داره و پیدا کردن کار مشکله
    کیپ تون شهر توریستی هست و بسیار زیبا. از خیلی کشور های آمریکایی و اروپایی واسه تعطیلات و دیدن مناطق زیبا میاین اونجا

امیدوارم این اطلاعات به دردتون بخوره

در ضمن بزرگترین مشکلی که اینجا داره کمبود حمل و نقل عمومی و گرون بودن تاکسی هست که حتما باید به فکر خرید ماشین باشین اگر قصد اقامت طولانی مدت دارین.
    ممنونم ، منظورم بحث امنیت و کار پیدا کردن برای مهاجرین بود که شما بصورت کلی جواب دادید . ممنونم . باز هم از تجربیات خودتون و انتخاب شهر برای مهاجرت بزارید.

سلام بر دوست عزیز
    اینجا هم مثل هر جای دیگه حتی خود ایران مشکل امنیت هست واسه کسایی که رعایت نمیکنن. بستگی به محل زندگی و سبک زندگی تون داره.
    من شبا هم بیرون میرم گاهی و تا حالا مشکلی پیش نیومده.
    تقریبا همه جا سفید و سیاه هست و خیلی بحث نژادی مطرح نیست. البته محل های فقیز که مخصوص سیاه پوست ها هست طبیعتا امنیت کمتری داره و حتی خود سیاه پوست ها سعی میکنن اون منطقه ها نرن. واسه همین من تو تاپیکی عرض کردم که محل زندگی تون رو انتخاب کنین چون تاثیر مستقیم رو هزینه زندگی داره.
    تو خود ایران هم زورگیری و دزدی و ... هست ولی اینحا چون واسه ما غربت محسوب میشه خوب بازخورد روحی و تاثیر بیشتری داره.
    حساسیت من برای امنیت به خاطر اینکه مجرد نیستم و بحث مهم اینه که آمار جرم در افریقای جنوبی بسیار بالاست ، طوری که سفید پوستان تمایل به مهاجرت دارن چون عموما قربانی هستند مخصوصا در مورد تجاوز و بحث مهم بعدی هم که خودتون گفتید ، به هر حال ما مهاجر هستیم .

ممنونم از اینکه دارید به بچه ها کمک می کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sajadmirzadeh نمایش پست ها
    حساسیت من برای امنیت به خاطر اینکه مجرد نیستم و بحث مهم اینه که آمار جرم در افریقای جنوبی بسیار بالاست ، طوری که سفید پوستان تمایل به مهاجرت دارن چون عموما قربانی هستند مخصوصا در مورد تجاوز و بحث مهم بعدی هم که خودتون گفتید ، به هر حال ما مهاجر هستیم .

ممنونم از اینکه دارید به بچه ها کمک می کنید.

منم مجرد نیستم. البته اگر خودتون با موقعیت وفق بدین مشکل نداره. نمی خوام سیاه یا سفید صحبت کنم و کسی رو تشویق کنم یا بترسونم و منع کنم. اینجا تو شهر های بزرگ مشکل امنیت بیشتر هست. البته همونطور که قبلا گفتم انتخاب شهر و منطقه سکونت بسیار مهم است. بحث تمایل به مهاجرت سفید پوستان رو نمی دونم چون من تازه از شما شنیدم. به نظرم تا زمانی که خودتو با جامعه همسان نکنی مشکل مهاجر بودن رو خواهی داشت. به نظر من اینکه خودتو ایزوله کنی و با جامعه در ارتباط نباشی همیشه یه مهاجر خواهی موند.

به هر حال این موضع شخصی هست و باید دید هر کس از زندگی و محیط و جامعه چه انتظاراتی داره و نمیشه تعمیم داد به نظر من.

به هر حال سعی می کنم در خدمت دوستان باشم.

Junior Member

سلام
    ممنون بابات پیام. منم از طریق یک وکیل در آفریقای جنوبی که یکی از دوستان معرفی کرده بود اقدام کردم. مراحل رو هم با توجه به پیگیری هایی که ایشون کرد و اطلاعاتی که خودم از دوستان به دست آوردم می دونم. اما پاسخ شما:
    آیا امکان گرفتن ویزا برای همراه هم وجود داره ؟ بله امکانش وجود داره و منم همین کارو کردم ولی ابتدا باید شما اینجا ساکن بشین و بعد می تونین درخواست ویزای همراه کنین که البته دو هفته بیشتر طول نمیکشه
    آیا اومدن به افریقای جنوبی و هزینه کردن رو منطقی میدونید ؟ بستگی به شرایط و اهداف شما داره. ولی من راضی هستم و شرایط خوبی اینجا هست و از هزینه اش ناراحت نیستم نسبت به شرایط و هزینه خیلی کشورهای دیگه
    مشکلاتی که در اونجا بیشتر آزار دهنده هست چیه ؟ ابتدا اینکه محل زندگی رو درست انتخاب کنین چون رو هزینه ها تاثیر مستیم داره. دوم اینکه بدون ماشین خیلی هزینه ها بالاست و عملا دستتون بسته است. ساختار شهری با ایران کاملا متفاوت. سوم اینکه امنیت نه بد و نه خوب مثل همه کشور های دیگه و باید محل و نحوه تردد رو در نظر بگیرین.
    اما ویژگی های زیادی داره: انگلیسی زبان - در حال رشد - اقتصاد مناسب - شرایط مناسب برای مهاجرین - درآمد کافی و تناسب با هزینه - آرامش و عدم استرس که برای من مهم بودند.

خوشحال میشم هموطن های عزیز رو راهنمایی کنم در حد توان
    سلام هموطن گرامی

من برای ویزای کار آفریقای جنوبی اقدام کردم ولی نمیدونم کدوم شهر را واسه زندگی انتخاب کنم و کدوم محل را که امنیت خوبی داشته باشد؟ و دیگر اینکه رشته من مکانیک هست با 17 سال سابقه کار در صنعت خودرو و طراحی صنعتی, سوال اینجاست آیا آفریقای جنوبی خودرو سازی داره؟ و آیا بنده میتونم در رابطه با رشته خودم کار پیدا کنم؟ چون هرچی ایمیل به شرکت ها و آژانسهای کاریابی میزنم جواب نمیدهند. و نکته دیگر اینکه اونجا چه سطح زبانی باید بلد باشیم؟ من زبانم حدود 5.5 تا 6 آیلتس هست و مدرک B2آکسفورد سرت را تازگی گرفتم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط visheh نمایش پست ها
    سلام هموطن گرامی

من برای ویزای کار آفریقای جنوبی اقدام کردم ولی نمیدونم کدوم شهر را واسه زندگی انتخاب کنم و کدوم محل را که امنیت خوبی داشته باشد؟ و دیگر اینکه رشته من مکانیک هست با 17 سال سابقه کار در صنعت خودرو و طراحی صنعتی, سوال اینجاست آیا آفریقای جنوبی خودرو سازی داره؟ و آیا بنده میتونم در رابطه با رشته خودم کار پیدا کنم؟ چون هرچی ایمیل به شرکت ها و آژانسهای کاریابی میزنم جواب نمیدهند. و نکته دیگر اینکه اونجا چه سطح زبانی باید بلد باشیم؟ من زبانم حدود 5.5 تا 6 آیلتس هست و مدرک B2آکسفورد سرت را تازگی گرفتم .
    سلام دوست عزیز.

والا شهر واسه زندگی رو باید بر اساس محل کارتون انتخاب کنین. اونطوری که من از دوستان شنیدم شهر های بزرگ مثل ژوهانسبرگ در برخی از قسمت ها مشکل امنیت داره. اینجا خودزو سازی داره و شرکت های مثل تویوتا تا جایی که من در جریان هستم فعال هستند. زبان سطح بالایی در محیط کار نمی خواد چون عموما تخصصی هست و تنها قدرت برقراری ارتباط و درک طرف مقابل عموما کفایت میکنه. اینجا کسی واسه جواب دادن عجله نمیکنه و جزو فرهنگشون هست. به هر حال سایت های کاریابی که قبلا معرفی کردم تو همین بحث می تونه کمکتون کنه. در ضمن می تونین از ویکی پدیا برای یافتن لیست شرکت های فعال در این زمینه استفاده کنین. آزانس های کاریابی منبع خوبی نیستن.

امیدوارم موفق و پیروز باشین

Junior Member

سلام ممنونم که راهنمایی فرمودین. من برای ورود بنظرم باید حدود یکی دو هفته ژوهانسبورگ باشم بنابراین باید جایی رزرو کنم به همین خاطر به آژانسهای مسکن ایمیل زدم ولی هرکدوم جای خاصی را پیشنهاد میدهند و همین منو سردرگم کرده کدوم منطقه ژوهانسبورگ خونه بگیرم... اگه لطف کنید راهنماییم کنی کجای ژوهانسبورگ جای مناسبیست ممنون میشم. با سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط visheh نمایش پست ها
    سلام ممنونم که راهنمایی فرمودین. من برای ورود بنظرم باید حدود یکی دو هفته ژوهانسبورگ باشم بنابراین باید جایی رزرو کنم به همین خاطر به آژانسهای مسکن ایمیل زدم ولی هرکدوم جای خاصی را پیشنهاد میدهند و همین منو سردرگم کرده کدوم منطقه ژوهانسبورگ خونه بگیرم... اگه لطف کنید راهنماییم کنی کجای ژوهانسبورگ جای مناسبیست ممنون میشم. با سپاس
    سلام
    اگه قرار یکی دو هفته بمونین من می تونم براتون جا رزرو کنم که هم منظقه امن باشه و هم قیمت مناسب. ولی شما می تونین از سی تی لاج قیمت بگیرین که متل برای اقامت موقت هست و زنجیره ای و قیمتش هم به نسبه مناسب تره.

محل های sandton - Fourways - lonehill - woodmead فکر کنم براتون مناسب باشه. در ضمن فرودگاه رسیدین فقط در حد ۵۰ دلار تبدیل کنین که کرایه تاکسی داشه باشین چون نرخ تبدیل بسیار پایین هست.
    روز خوش

Junior Member

سلام مجدد .... سوالهای من تمامی ندارد.... چطور میتوانم قبل از ورودم حساب بانکی افتتاح کنم و پول نقد همراه خود نیاورم یعنی پولم را به اون حساب واریز کنم بعد بیام ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)