صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22

موضوع: تعویض دانشگاه در کانادا و مساله های مرتبط به آن

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تعویض دانشگاه در کانادا و مساله های مرتبط به آن

نقل قول نوشته اصلی توسط neverhood91 نمایش پست ها
    ممنون. یعنی دوباره باید برای دانشگاه من اپلای کنه؟ پس پذیرشی که قبلا داشته از دانشگاه دیگه ای به درد نمی خوره؟
    نه دوست عزیز پذیرش و فاند یک دانشگاه که به درد دانشگاه دیگر نمیخوره.

Senior Member Context آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Living in Toronto

سلام.. من استادی برمیتم از آگوست ۲۰۱۴ تا آگوست ۲۰۱۶ هست... یکساله شروع کردم درسم رو اما میخوام برای فال ۲۰۱۶ ابلای کنم دوباره... میخواستم ببرسم که در صورت ادمیشن گرفتن تمدید میکنن استادی برمیتم رو؟

ممنون.

ApplyAbroad Hero sasansas آواتار ها

با سلام
    خسته نباشید ...
    1.
    برای آنکه در دانشگاهی در کانادا انصراف دهیم با فاند {که فقط شهریه را پوشش می دهد و شامل RA+TA+Scholarship هست}..چه مراحلی باید طی شود؟
    2.
    آیا با کنسل شدن این دانشگاه...مشکلی برای ویزای دانشجویی و استادی پرمیت پیش میاد؟
    3.
    اگر کنسل کردیم دانشگاه اول را...میشه سریع رفت ثبت نام کرد در دانشگاه دوم در ایالت دیگر....چون ویزا و استادی پرمیت حاضر هست..درسته؟
    4.
    اگر دانشگاه کنسل شود و بعد برگردیم ایران و دوباره اپلای کنم... تا چه مدت بعدش ویزا و استادی پرمیتم باطل میشه {یعنی می گویند شما که نیستید در کانادا..مثلا 1 سال از خروجت گذشته پس باطل می شود}.....
    I spring over the spring with the spring in the spring

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sasansas نمایش پست ها
    با سلام
    خسته نباشید ...
    1.
    برای آنکه در دانشگاهی در کانادا انصراف دهیم با فاند {که فقط شهریه را پوشش می دهد و شامل RA+TA+Scholarship هست}..چه مراحلی باید طی شود؟
    2.
    آیا با کنسل شدن این دانشگاه...مشکلی برای ویزای دانشجویی و استادی پرمیت پیش میاد؟
    3.
    اگر کنسل کردیم دانشگاه اول را...میشه سریع رفت ثبت نام کرد در دانشگاه دوم در ایالت دیگر....چون ویزا و استادی پرمیت حاضر هست..درسته؟
    4.
    اگر دانشگاه کنسل شود و بعد برگردیم ایران و دوباره اپلای کنم... تا چه مدت بعدش ویزا و استادی پرمیتم باطل میشه {یعنی می گویند شما که نیستید در کانادا..مثلا 1 سال از خروجت گذشته پس باطل می شود}.....
    1- برای انصراف نامه انصراف مینویسید و اعلام میکنید به این دلیل درخواست Withdraw دارید.
    2- مشکلی ندارید ولی باید برای این که اقامت قانونی داشته باشید از موسسه دیگری پذیرش بگیرید و بعد اقدام کنید. البته تا یک مدت (فکر کنم 90 روز) بعد از اتمام رابطه تحصیلی فرصت ترک کانادا هست که در این مدت میشه اقدام کرد اما توصیه میکنم حتما قبلش موسسه جدیدتون مشخص باشه.
    3- بله با استادی پرمیت اگر جنرال باشه که عموما هست میشه تو هر موسسه تایید شده یا DLI تحصیل کرد
    4- استادی پرمیت برای تحصیل شما در کانادا برای دوره مشخص صادر شده و هرچند برای هر دوره دانشگاهی معتبر است اما در صورت انصراف و برگشتن به ایران و نیاز به پذیرش مجدد بایستی مجددا مراحل درخواست ویزا و صدور استادی پرمیت طی شود. این پرمیت مادام العمر نیست!
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Context نمایش پست ها
    سلام.. من استادی برمیتم از آگوست ۲۰۱۴ تا آگوست ۲۰۱۶ هست... یکساله شروع کردم درسم رو اما میخوام برای فال ۲۰۱۶ ابلای کنم دوباره... میخواستم ببرسم که در صورت ادمیشن گرفتن تمدید میکنن استادی برمیتم رو؟

ممنون.
    امکان تمدید یا درخواست استادی پرمیت از داخل کانادا هست. سایت CIC را در این مورد مرور کنید اطلاعات خوبی پیدا خواهید کرد.
    http://www.cic.gc.ca/english/study/study-extend.asp
    موفق باشید
    ویرایش توسط gbahrein : September 12th, 2015 در ساعت 10:39 PM
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Hero sasansas آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    1- برای انصراف نامه انصراف مینویسید و اعلام میکنید به این دلیل درخواست Withdraw دارید.
    2- مشکلی ندارید ولی باید برای این که اقامت قانونی داشته باشید از موسسه دیگری پذیرش بگیرید و بعد اقدام کنید. البته تا یک مدت (فکر کنم 90 روز) بعد از اتمام رابطه تحصیلی فرصت ترک کانادا هست که در این مدت میشه اقدام کرد اما توصیه میکنم حتما قبلش موسسه جدیدتون مشخص باشه.
    3- بله با استادی پرمیت اگر جنرال باشه که عموما هست میشه تو هر موسسه تایید شده یا DLI تحصیل کرد
    4- استادی پرمیت برای تحصیل شما در کانادا برای دوره مشخص صادر شده و هرچند برای هر دوره دانشگاهی معتبر است اما در صورت انصراف و برگشتن به ایران و نیاز به پذیرش مجدد بایستی مجددا مراحل درخواست ویزا و صدور استادی پرمیت طی شود. این پرمیت مادام العمر نیست!
    ممنونم
    4.
    ببینید استادی پرمیتم روش تاریخ پایانش مساوی تاریخ پایان ویزام زده شده است یعنی 1 سال 2020
    حالا اگر من 2015 برم از کانادا ..... تا ماه زانویه 2020 هر موقع برگردم ..این استادی پرمیتم valid هست؟؟؟؟
    I spring over the spring with the spring in the spring

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sasansas نمایش پست ها
    ممنونم
    4.
    ببینید استادی پرمیتم روش تاریخ پایانش مساوی تاریخ پایان ویزام زده شده است یعنی 1 سال 2020
    حالا اگر من 2015 برم از کانادا ..... تا ماه زانویه 2020 هر موقع برگردم ..این استادی پرمیتم valid هست؟؟؟؟
    استادی پرمیت شما براساس نامه پذیرش شما صادر شده و وقتی انصراف میدید این مساله از طرف دانشگاه به CIC اعلام میشه و شما باید ظرف مدت مشخصی کانادا را ترک کنید.
    اون تاریخ برای تحصیل شما به صورت تمام وقت در موسسه DLI کانادایی معتبره نمیشه باهاش رفت ایران تا 2019 موند و بعد برگشت کانادا! استادی شما در کنار تحصیل تمام وقت شما معتبر خواهد بود.
    اما امکان تعویض دانشگاه را دارید. در کل خیلی برای تصمیم گیری با توجه به تجربه روزهای اول در دانشگاه عجله نکنید. تصمیمات اینچنینی در رزوهای اول ممکن است قدری شتاب زده و دور از برنامه ای مدون باشد ولی اگر به چنین نتیجه ای قطعی رسیدید فکر اینکه از همین استادی برای 2020 استفاده می توان کرد را اصولا نداشته باشید.

سلام دوستان
    من پذیرشم برای زمستون بوده و الان هم کانادا هستم ، من میخوام تغییر رشته بدم و برای گرفتن ادمیشن جدید چند ماه اینجا معطل میشم ، میخوام ببینم میتونم الان که کانادا هستم پذیرشم رو دیفر کنم یعنی از نظر cic مشکلی برام پیش نمیاد؟ اگر کسی اطلاع داره منو راهنمایی کنه که چه کار باید بکنم . ممنون .

Junior Member

سلام دوستان،
    من حدود یک سال و نیم پیش ویزای دانشجویی برای دانشگاه لاوال گرفتم، بعد یک مدتی به مشکل خوردم و رها کردم و از کانادا خارج شدم و الان حدود 6-7 ماه هست که از خروجم از کانادا میگذره! میخوام دوباره اقدام کنم برای پذیرش دانشگاه های کانادا، سوالم این هست که آیا اعتبار ویزا و استادی پرمیت من باقی هست یا کلیه مراحل باید دوباره طی بشه؟ کلا اجازه ورود دارم به کانادا یا نه؟
    ممنون

سلام همگي.دوستان من ميخوام تو يه کالجي تو کانادا درس بخونم که مورد تاييد وزارت علوم نيست بعد براي اينکه معافيت تحصيلي بدن بايد مورد تاييد باشه ديگه نه؟پس من الان بايد چکار کنم؟؟؟شنيدم ميشه اول يک دانشگاه مورد تاييد پذيرش بگيري بعد که رفتي اونجا بري يه جا ديگه درسته اين؟اگه درسته يه خورده توضيح بدين خيلي ممنون ميشم.سپاس

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)