صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 36

موضوع: قابل قبول بودن کارنامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : قابل قبول بودن کارنامه

من شبانه بودم.دانشگاه ما میگه حتما باید دفترچه اعزام به خدمت داشته بای تا بهت ریز نمرات قابل ترجمه بدیم.ولی می تونم از دانشکدمون ریز نمرات با مهر آمزشش بگیرم. آیا میشه با مهر آموزش دانشکده ریز نمرات رو ترجمه رسمی کرد؟

پیش فرض کارنامه های دانشگاه تهران (مشکل تعداد و ترجمه)

در چند topic گفته شده که ریز نمرات seal شده توسط دانشگاه تهران و امیرکبیر ، غیر رسمی محسوب میشن و باید نسخه ترجمه شده توسط دارالترجمه را (حد اقل بعد پذیرش) ارائه بدیم.
    دانشگاه تهران کارنامه فارسی نمیده که ببریم دارالترجمه!
    کارنامه انگلیسی هم فقط 10 تا میده که من موندم با این تعداد کم چه کار باید بکنم.
    لطفا راهنمایی کنید، آیا باید کارنامه انگلیسی رو بدیم دارالترجمه که اونها ازش کپی های بیشتری و با مهر های وزارت خارجه و قوه قضائیه به ما بدند که هم رسمی باشه و هم بتونیم به تعداد زیاد داشته باشیم؟
    بچه های دانشکده فنی دانشگاه تهران برای داشتن تعداد زیاد کارنامه (و یا رسمی کردن اون) چیکار میکنن؟

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کارنامه های دانشگاه تهران (مشکل تعداد و ترجمه)

نقل قول نوشته اصلی توسط yashar
    در چند topic گفته شده که ریز نمرات seal شده توسط دانشگاه تهران و امیرکبیر ، غیر رسمی محسوب میشن و باید نسخه ترجمه شده توسط دارالترجمه را (حد اقل بعد پذیرش) ارائه بدیم.
    دانشگاه تهران کارنامه فارسی نمیده که ببریم دارالترجمه!
    کارنامه انگلیسی هم فقط 10 تا میده که من موندم با این تعداد کم چه کار باید بکنم.
    لطفا راهنمایی کنید، آیا باید کارنامه انگلیسی رو بدیم دارالترجمه که اونها ازش کپی های بیشتری و با مهر های وزارت خارجه و قوه قضائیه به ما بدند که هم رسمی باشه و هم بتونیم به تعداد زیاد داشته باشیم؟
    بچه های دانشکده فنی دانشگاه تهران برای داشتن تعداد زیاد کارنامه (و یا رسمی کردن اون) چیکار میکنن؟

hello
    you need to buy your certificates for having onsealed several transcrips, despite of that you have to prepare the sealed certificate by the university, as I searched before the sealed one is completely formal and acceptable by foreign uni(s) , but the problem is the number of them , so if you want to try for catching more than 10, start to behave very kindly and friendly with the secretary ... then you can get more sealed ...
    Good Luck

پیش فرض مشکل تعداد کارنامه دانشگاه تهران

1. من هنوز فارغ التحصیل نشدم (ارشد) که بتونم مدرکمو بخرم و بعد از فارغ التحصیلی میخوام apply کنم!
    2. یعنی همه ی دانشگاه تهرانی ها که به بیشتر از 10 جا apply کردن، have behaved very kindly and friendly with the secretary ؟
    3. لطفا اگر کسی رو میشناسید که با secretary دانشکده فنی رفیق هستش لطفا به من معرفی کنید ;D

رفاقت خاصی نمی خواد!! محض اطمینان هم هر دفعه یکی از دوستانتون رو بفرستید! من کسی رو می شناسم که 30 تا گرفت به سادگی!!! اونا حوصله ندارند چک کنند! ولی سعی کنید خیلی پخش کنید و همه رو مثلا یه دفعه با هم درخواست ندید.
    موفق باشید!

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشکل تعداد کارنامه دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط yashar
    1. من هنوز فارغ التحصیل نشدم (ارشد) که بتونم مدرکمو بخرم و بعد از فارغ التحصیلی میخوام apply کنم!
    2. یعنی همه ی دانشگاه تهرانی ها که به بیشتر از 10 جا apply کردن، have behaved very kindly and friendly with the secretary ؟
    3. لطفا اگر کسی رو میشناسید که باsecretary دانشکده فنی رفیق هستش لطفا به من معرفی کنید ;D
    سلام
    نه،ببخشيد من اونروز كيبورد فارسي نداشتم شايد منظورمو خوب نرسوندم! والا ميدونيد كه مسئولين دانشگاه تهران كلا يه كمي كم انعطاف هستن بخاطر همين شايد اگه يه دفه اي بگيد يالا من 10 تا بيشتر ميخوام بهتون ندن...ولي اگه مودبانه مجابشون كنين كه از 10 تا بيشتر ميخواين راه ميان، گرچه منطقا بايد هرچند تا كه نياز دارين بدن بهتون، يه خانمي هست مسئوله اون قسمته خوبه ولي جديدا يه آقايي اومده كه من اون دفه فقط پاكت آرم دار، ازش ميخواستم براي sealكردن ،زياد باهام قشنگ برخورد نكرد... اين روشي هم كه دوستمون گفتن بد نيست... البته اگه يادشون نمونه...

پیش فرض مشکل تعداد کارنامه دانشگاه تهران

ممنون از راه حلی که پیشنهاد دادین!
    سعی میکنم با فاصله 1 ماه دوباره ازشون بخوام. و اینکه بار دوم دوستمو میفرستم که بگیره.
    ولی با توجه به اینکه تو فرم درخواست نوشتن که فقط 10 تا میدیم و خودشونم به شدت تاکید کردن رو این مساله، فکر کنم برام مشکل ساز خواهد بود. چون حتی سفارت کانادا هم کارنامه میخواد!
    حالا به نظر شما این کار عملی نیست که کارنامه انگلیسی رو بدیم به دار الترجمه تا خودشون هرچند تا که میخوایم برامون درست بکنن و هم اینکه مهر قوه قضائیه داشته باشه؟
    چون شنیدم بعضی دانشگاه ها کارنامه رو فقط با مهر وزارت و ... قبول میکنن.

ببخشید شاید سؤالم ابتدایی باشه! اما من سر در نیاوردم! این کارنامه غیر رسمی یا ریزنمرات که دوستان بدون آزادسازی مدرک باهاش اپلای می کنن؛ همون ریز نمراتیه که توی سایت دانشگاه هست و میشه ازش پرینت گرفت و بالاش هم نوشته که ارزش ترجمه و ... نداره؟! :

Senior Member maryamf آواتار ها

بله، من تا حالا ندیدم جایی کارنامه غیر رسمی رو قبول کنه، خودم هم غیر رسمی ترجمه کردم و فرستادم ولی در نهایت ازم قبولش نکردن و کلی هزینه اضافی متحمل شدم..

جاهایی هم که کارنامه غیررسمی رو قبول می کردند، اصلا براشون مهم نبود که برای دارالترجمه باشه یا نه. یعنی استاده می گفت نمره هامونو بفرستیم و بعد تو مرحله دیگری ترجمه اصلی لازم میشد(مثلا هنگام اپلای).

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط goodgirl
    منم فوقم تربيت مدرس هستم ولي مشكلي نداشتم...اتفاقا به نظرم پرسنل تربيت مدرس واقعا يكي از مودب ترين و كار راه انداز ترين پرسنل دانشگاههاي تهران هستند... حداقل دانشكده فني اش كه ما بوديم اينجوري بود، آموزش كل هم اينحوريه...روال اداريش هم خيلي منظم و سريعه...

ببين اگه روي اين كارنامه انگليسي كه خودت درست كردي، مهر ميزنه و بعد هم seal ميكنه كه هيچ مشكلي نيست و واقعا شانس آوردي... اما اگه روي انگليسي مهر نمي زنه به نظرم بهتره صرفه جويي نكني پول مدركت رو بدي ( مال من پونصد و خورده اي شد) بعد ديگه رو فارسي مهر ميزنن و ميري دنبال مهر وزارت علوم و ترجمه رسمي و ميياري دانشگاه كه بذاره توي پاكت و seal كنه ... روال قانوني اش همينه، يعني تا پول مدركت رو ندي ترجمه تائيد شده اي از هيچ دانشگاهي نميتوني داشته باشي، حالا چه دانشگاه بخواد ترجمه كنه و چه بدي دارالترجمه... فقط تا جايي كه من ميدونم، شريف بدون خريدن مدرك، ريز نمره تائيد شده ميده... ان شاء ا.. پولش با بورس جبران بشه...( اين دعا رو در حق خودم هم ميكنم ! )

درود
    به جاش اميركبير به خصوص در حضور مدير بزرگوار قبلي آموزشش حسابي حال همه رو جا مياورد!! من تهران اومدم فهميدم دانشگاه يعني چي!! تو تهران هم مي شه بدون اينكه بدي دادگستري مستقيما كارنامه روتو پاكت گذاشتو و پاكتو seal كرد.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)