صفحه 6 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 104

موضوع: دكتري دوم يا پست داك

پیش فرض پاسخ : دكتري دوم يا پست داك

نقل قول نوشته اصلی توسط Rominamira نمایش پست ها
    با سلام
    من دكتري پژوهشي بهداشت محيط گرايش كيفيت اب هستم ، معدل دكتري ١٩.٠٤، و ارشد مهندسي محيط زيست ١٨.٣٣ ، از پايان نامه دكتري ٣ مقاله isi با ايمپكتهاي ٤.٥ ، ٤.٩ و ٣ دارم و جمعا ٩ مقاله isi , و سه مقاله فارسي دارم ، يك سوال دارم كه نميدونم اين مشكل هست يا نه؟ ١٢ سال در دانشگاه تهران و ايران درس دادم و ٣ سال هم در مديريت امور هيات علمي كار كردم ، ولي متاسفانه به هر استادي براي پست داك ايميل ميزنم جواب نميده ، به نظر شما ايا سابقه كار محدوديت ايجاد ميكنه ؟! ايا داشتن نمره ايلتس يا تافل تاثيري زيادي در پذيرش ايجاد ميكنه؟! ايا در ايميل بنويسيم كه بزودي نمره ايلتسم رو ارائه ميكنم ، تاثيري داره يا نه؟ و اينكه recommendation از اساتيد راهنما رو بايد همراه با رزومه در همان ايميل اول براي استاد فرستاد يا نه ؟! ممنونم اگه راهنمايي بفرماييد
    با سلام

دوست عزیز بنده پس از 5 سال جستجوی پست داک به نتایج زیر رسیدم:
    1- پست داک اصولا بیشتر بر پایه رابطه هست تا ضابطه.
    2- مدارک تافل یا ایلتس معمولا مدارک لازم برای پست داک نیستند.
    3- از انجایی که یک پست داک هرینه ی زیادی برای استاد داره (حقوق معادل با استادیار) لذا اساتید زیاد علاقمند به سرمایه گذاری روی یک محقق پست داک نیستند مگر اینکه واقعا گروه شلوغی داشته باشه و پست داک را برای مدیریت و کاهش بار مسئولیت خودش بگیره
    4- معمولا پست داک شرایطی داره و اون هم اینه که نباید بیش از 5 سال از اخذ دکتری گذشته باشه
    5- اگر در حین دکتری جایی برای فرصت مطالعاتی رفته باشی این مساله شرایط را برای گرفتن پست داک با همون استاد بسیار هموار می کنه و اکثرا با چنین تکنیکی موفق به گرفتن پست داک شدند.
    6- علاوه بر تمام مسائل فوق اگه مقاله ی خوبی در معتبرترین ژورنال رشته خودتون داشته باشین تاثیر فول العاده مهمی بر پذیرش دارید
    بهر حال شما رزومت را بر اساس زمینه های مورد علاقه ی استادی که بهش ایمیل می زنی تهیه کن و بر نکات قوت رزومت متمرکز شو

موفق باشی
    Impossible is impossible

سلام. چه سايت هايي براي يافتن پوزيشن پست داك هست؟

Junior Member

سلام دوستان. من برای چندتا پوزیشن پست داک اقدام کردم، ولی هنوز موفق به پذیرش نشدم.
    نظرتون در مورد خوندن ارشد دوم بعد از دکتری چیه؟ ارشد دوم در یک گرایش جدید، یا یکم مرتبط به گرایش قبلی دکتری و ارشد؟ به نظرتون چون دکتری داریم، شانس پذیرش رو کم می کنه یا زیاد؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

نقل قول نوشته اصلی توسط postdoc1 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من برای چندتا پوزیشن پست داک اقدام کردم، ولی هنوز موفق به پذیرش نشدم.
    نظرتون در مورد خوندن ارشد دوم بعد از دکتری چیه؟ ارشد دوم در یک گرایش جدید، یا یکم مرتبط به گرایش قبلی دکتری و ارشد؟ به نظرتون چون دکتری داریم، شانس پذیرش رو کم می کنه یا زیاد؟
    اگر اروپا هستین دکتری مجدد و بعد پست داک توصیه میشه چون شما می تونید بعدش به اقامت دایم نزدیک بشین یا برسین حتی. ضمنا در دکترای اروپا بسیار پول خوبی میگیرین ولی درس خوندن سختی های خودشم داره
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei نمایش پست ها
    اگر اروپا هستین دکتری مجدد و بعد پست داک توصیه میشه چون شما می تونید بعدش به اقامت دایم نزدیک بشین یا برسین حتی. ضمنا در دکترای اروپا بسیار پول خوبی میگیرین ولی درس خوندن سختی های خودشم داره
    خیر ساکن اروپا نیستم. دکتری داخل ایران خوندم. اما دوس دارم به فعالیت در اروپا ادامه بدم.....شما می فرمایید دکتری دوم؟ آخه من شنیدم دکتری دوم خیلی غیر مرسومه و حتی ممکنه امتیاز منفی محسوب بشه....یعنی شانسش کمه شنیدم

Junior Member

دوستان یه سوال در زیمنه پزیرش در دانشگاه های آمریکا دارم:
    برادر من در دانشگاه تهران ارشد و دکترا شیمی را گرفتن و سال 2017 فارغ التحصیل شدند.بیش از 10 مقاله و 200 سایتیشن داره.
    از اون موقع به دبیری شیمی پرداخته تو دبیرستان. حالا هدفش رفتن از ایران است.
    چه گزینه هایی برایش وجود دارد. علاقه ای به گرفتن دکترای دوم ندارد.
    یکی از دوستان پیشنهاد research assistant بدون فاند دادن تا به آمریکا بیاد و گرین کارت رو با EB1 بگیره و بعدش برای خودش فرصت پست داک پبدا کنه اینجا.
    اگه کسی پیشنهاد دیگه ای داره سراپا گوشم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط karimi67 نمایش پست ها
    دوستان یه سوال در زیمنه پزیرش در دانشگاه های آمریکا دارم:
    برادر من در دانشگاه تهران ارشد و دکترا شیمی را گرفتن و سال 2017 فارغ التحصیل شدند.بیش از 10 مقاله و 200 سایتیشن داره.
    از اون موقع به دبیری شیمی پرداخته تو دبیرستان. حالا هدفش رفتن از ایران است.
    چه گزینه هایی برایش وجود دارد. علاقه ای به گرفتن دکترای دوم ندارد.
    یکی از دوستان پیشنهاد research assistant بدون فاند دادن تا به آمریکا بیاد و گرین کارت رو با EB1 بگیره و بعدش برای خودش فرصت پست داک پبدا کنه اینجا.
    اگه کسی پیشنهاد دیگه ای داره سراپا گوشم؟

منظورتون از ریسرچ اسیستان بدون فاند چیه؟ یعنی ویزای دانشجویی یا کاری؟ برای کار بدون حقوق که ویزای کار نمیدن.
    در ضمن الان که کلا مسیر کاری برای ایرانیها چه برای ویزای کار و چه گرین کارت بسته شده و دنبال کردن این مسیر اتلاف وقته.

Junior Member

دقیقا سوال من هم همین است. من PhD دارم و بیشتر از 5 سال از فارغ التحصیلی من گذشته است. اگر برای ارشد مجدد و یا دکتری مجدد در کانادا اقدام کنم میتونم ویزا بگیرم یا نه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Laleh2020 نمایش پست ها
    دقیقا سوال من هم همین است. من PhD دارم و بیشتر از 5 سال از فارغ التحصیلی من گذشته است. اگر برای ارشد مجدد و یا دکتری مجدد در کانادا اقدام کنم میتونم ویزا بگیرم یا نه؟
    باید استاد پیدا کنی٬ و motivation letter قانع کننده داشته باشی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Victoria

سلام دوستان؛ ببخشید من خارج از موضوع سوال میکنم. دلیلش این هست که چون تازه عضو سایت شدم نمیدونم توی کدوم قسمت میتونم سوالم رو بپرسم. میخواستم بدونم کسی از دوستان هست که توی حوزه ی دیتا ساینس مسلط باشه و من بتونم بصورت آنلاین به عنوان معلم خصوصی ازشون کمک بگیرم. ممنون میشم منو راهنمایی کنید که چطوی میتونم با این دوستان ارتباط پیدا کنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)