صفحه 11 از 11 نخستنخست ... 234567891011
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 104 , از مجموع 104

موضوع: دكتري دوم يا پست داك

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : دكتري دوم يا پست داك

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    دقیقا مقررات اسکولارشیپ با حقوق فرق داره حتی در اروپا. البته اکثر مناطق اروپا اکثر پوزیشن ها حقوقی هستند.
    در سوئیس و ایتالیا هم که دانشجوهای دکترا با ویزای دانشجویی هستن همین مطلبی که عرض کردم موثق هست و دانشجو باید فول تایم در خدمت دانشگاه باشه (اگه اسکولارشیپ میگیره). - مگر اینکه قرارداد نیمه وقت داشته باشه (در سوئیس - که اون هم باز بستگی به یه مسائل دیگه ای داره)
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die
    We're warriors , Warriors of the world

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    اگه هدفتون از ایران خارج شدن باشه و کسب تجربه کاری و نهایتا مهاجرت - خوب اینم یه آپشن میتونه براتون باشه مادامی که بتونین هزینه خودتون رو بدین.
    اگه موضوع پست داک خیلی براتون جذابه - دانشگاه هدف اسم و رسم داره - چرا که نه؟
    یکی - دو سال پست داک هستین بعد کانکشن بیرون دانشگاه میزنین و میرین سر کار بیرون و خلاص...
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    یک روش متداول برای محترمانه پاسخ منفی دادن، این است که استاد می گوید برای دکترا یا پست دکترا پوزیشن یا فاند ندارم.و مستقیما نمی گوید که رزومه شما ضعیف یا در بهترین حالت با نیازهای پروژه استاد منطبق نیست. یا در بعضی مواقع فاند دارد ولی بدلایلی که گفتم می گوید برای شخص شما فاند ندارد.
    در ضمن هزینه پستداک برای یک سال چیزی بین ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار است که معمولا یک دانشجوی دکترای تازه فارغ التحصیل، توانایی پرداخت آن را ندارد مگر آنکه پشتوانه مالی خوبی از طرف خانواده داشته باشد.
    من اگر جای شما بودم و حتی توانایی مالی آن را داشتم با هزینه شخصی پستداک نمی رفتم. مگر همچنین فرصتی در یکی از ۱۰ دانشگاههای برتر دنیا که حداقل پرستیژ و بعدا به ریکام خوب برای پیدا کردن کار منتهی شود. تازه آن هم ریسک دارد.
    اگر هم جای استادی بودم در یک دانشگاه معمولی،کمی مشکوک می شدم و فکر می کردم این دانشجو وقتی اومد اینجا، بدلیل مضیقه مالی، به محض کار پیدا کردن گروهم را ترک می کند و لذا او را نمی گرفتم. علاوه بر آن افسر ویزا هم ممکن است به این مساله مشکوک و در دادن ویزا مشکل ایجاد نماید.
    ممنونم از توضیح شما
    منم به این نتیجه رسیدم که به نوعی جواب منفی دادن هست. احساس کردم اون استاد که این پیشنهاد را داده خودش هم میدونه که عملی نیست یا منظورش فرصت مطالعاتی بوده که هزینش را مبدا پرداخت می کنه.
    دقیقا سفارت هم چون متوجه میشه شما دلیل موجه ای ندارید برای رفتن جز پیدا کردن یک کار دیگه... برای اخذ ویزا مشکل خواهید داشت.

Junior Member

سلام دوستان من دکترا گرفتم از اروپا ولی میخوام دکترا بخونم در امریکا در رشته مشابه ویا رشته های مرتبط. رزومه خوبی دارم با ۵ , ۴ تا مقاله و نمره زبان عالی دارم. برای پست داک امریکا اپلای کردم اما واقعا سخت بوده و نشدنی تا الان. با اساتیدی هم که برای دکترا امریکا تماس گرفتم معمولا حرفی از فاند نزدن و گفتن اپلای کن. فقط یکی گفت رزومت عالی هست و لطفآ اپلای کن. ازش پرسیدم اسم شما رو بیارم فقط امیل زد یس! بنابراین من نمیدونم شانسم چقدر هست برای پذیرش. اما من شنیدم خیلی از بچه ها دکترا دوم رفتن امریکا و مشکلی نبوده. به نظر شما برای استیتمنت چی نوشته بشه بهتر هست که بتونم متقاعد کنم برای دکتری دوم؟ ممنون از راهنماییتون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahanak نمایش پست ها
    سلام دوستان من دکترا گرفتم از اروپا ولی میخوام دکترا بخونم در امریکا در رشته مشابه ویا رشته های مرتبط. رزومه خوبی دارم با ۵ , ۴ تا مقاله و نمره زبان عالی دارم. برای پست داک امریکا اپلای کردم اما واقعا سخت بوده و نشدنی تا الان. با اساتیدی هم که برای دکترا امریکا تماس گرفتم معمولا حرفی از فاند نزدن و گفتن اپلای کن. فقط یکی گفت رزومت عالی هست و لطفآ اپلای کن. ازش پرسیدم اسم شما رو بیارم فقط امیل زد یس! بنابراین من نمیدونم شانسم چقدر هست برای پذیرش. اما من شنیدم خیلی از بچه ها دکترا دوم رفتن امریکا و مشکلی نبوده. به نظر شما برای استیتمنت چی نوشته بشه بهتر هست که بتونم متقاعد کنم برای دکتری دوم؟ ممنون از راهنماییتون
    برای ذکتری اگر استادی به شما پذیرش بدهد (در امریکا و کانادا حداقل) پیش فرض تامین فاند را دارد مگر انکه در مکاتبه به این امر اشاره کند.
    برای توجیه دکتری دوم بسته به رشته و گرایش دکتری اول و دوم و زمینه تحقیق شما باید لینک و ارتباط منطقی پیدا کنید. انگیزه دانشجو از سوی استاد برای دکتری دوم مورد تردید اولیه ممکن است باشد به ویژه اگر برای رشته مشابه یا یکسان اقدام کنید بنابراین نشان دادن اینکه چرا می خواهید دکتری دوم را شروع کنید مساله اساسی است. برای ویزا هم این مساله دارای نکات و پیچیدگیهای بیشتری است که در فروم ویزا دنبال کنید بهتر احتمالا اطلاعات مرتبط در پاسخ میگیرید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

صفحه 11 از 11 نخستنخست ... 234567891011

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)