صفحه 10 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 104

موضوع: دكتري دوم يا پست داك

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : دكتري دوم يا پست داك

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    میشه لطفا لینکی بدید که صراحتا این مورد رو بیان کرده باشه که قانونی نیست؟
    چون من تو فروم پی اچ دی اروپا هم پرسیدم نظرات متفاوت بود.

ببینید اینکه ما خودمون رو بزاریم به جای دانشگاه و نظر خودمون رو بگین با قانون فرق داره. صرف نظر از قانون وقتی کسی داره کارش رو منظرم انجام میده بحث اینکه نمیتونی این کار رو انجام بدی میره روی قانون نه احساسات
    بله من دکترام رو اروپا خوندم و میدونم که قانونی نیست که اجازه بده شما در کنار درستون جای دیگه فول تایم کار بکنید وقتی داره دانشگاه بهتون حقوق کامل میده (این موضوع رو توی روز اول دکترا که welcome day هست بهمون تذکر دادن که فقط تعداد ساعات محدودی میشه کار خارج از دانشگاه انجام بدیم و اون هم با موافقت سوپروایزرمون - که خب تعداد ساعاتش یادم نمیاد ولی اونقدری نیست که بشه توش یه جای دیگه فول تایم بود...) - در ضمن همه جا هم وقتی نامه میگیرید از دانشکده مینویسه که ایشون دانشجوی فول تایم این دانشگاه هست... این خودش باعث میشه جای دیگه نشه استخدام شد... این موضوع رو به صراحت میدونم چون استادم توضیح داد که یکی از دانشجوهای سال بالاییمون چند سال قبل تر پنهانی رفته جایی کار پیدا کرده (غیر رسمی) و به محض اینکه استادم متوجه شده مجبورش کرده یکی از این دو رو انتخاب بکنه (و خب ایشون هم کار رو انتخاب کرده و از دانشگاه انصراف داده).

این چیزی بود که من میدونستم. امیدوارم بهترین انتخاب رو بکنید
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die

Member
    رشته و دانشگاه

بد نیست یه نگاه به این لینک بندازید: اینجا
    Truthfully, there are few, if any, reputable universities that will allow you to pursue 2 PhDs at the same time. Also, most universities will not accept students who already have a PhD, especially when they overlap with one another.

همچنین این لینک که مربوط به دانشگاه DTU هست. البته در این پیج در مورد همزمان بودن دو دکترا حرفی نزده ولی گفته که اگه دکترا داشته باشید بهتون حقوق و اسکالرشیپ از طرف دانشگاه داده نمیشه - مگه اینکه از یه جای غیر دولتی پول دریافت کنید و بتونید سوپروایزری که قبول کنه این داستان رو هم پیدا کنید...
    If you already have a PhD degree, you are not eligible for advertised PhD positions. Instead you may apply as a non-employed, privately funded PhD student, if you find a supervisor at DTU.

چرا؟ چون در اروپا هدف این هست که این کمک دولت/دانشگاه به کسی که استحقاق گرفتن دکترا رو داره برسه نه اینکه یه نفر چندتا دکترا بگیره و کسی که میتونسته از اون امتیاز استفاده بکنه رو محروم بکنه..

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

عذرخواهی میکنم
    من اشتباها فکر میکردم بحث در مورد دو پستداک همزمان هست و نظری که دادم با این فرض هست
    نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    اینجا فکر میکنم یه تجربه های -نه دقیقا یکسان اما- مشابهی باشه، از نظر قانونی فکر نمیکنم مشکلی باشه مگر اینکه توی قرارداد ذکر شده باشه
    http://www.researcher-development.ma...atpostdocssay/
    6 9 nine or six
    It depends on how you look at it

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    بله من دکترام رو اروپا خوندم و میدونم که قانونی نیست که اجازه بده شما در کنار درستون جای دیگه فول تایم کار بکنید وقتی داره دانشگاه بهتون حقوق کامل میده (این موضوع رو توی روز اول دکترا که welcome day هست بهمون تذکر دادن که فقط تعداد ساعات محدودی میشه کار خارج از دانشگاه انجام بدیم و اون هم با موافقت سوپروایزرمون - که خب تعداد ساعاتش یادم نمیاد ولی اونقدری نیست که بشه توش یه جای دیگه فول تایم بود...) - در ضمن همه جا هم وقتی نامه میگیرید از دانشکده مینویسه که ایشون دانشجوی فول تایم این دانشگاه هست... این خودش باعث میشه جای دیگه نشه استخدام شد... این موضوع رو به صراحت میدونم چون استادم توضیح داد که یکی از دانشجوهای سال بالاییمون چند سال قبل تر پنهانی رفته جایی کار پیدا کرده (غیر رسمی) و به محض اینکه استادم متوجه شده مجبورش کرده یکی از این دو رو انتخاب بکنه (و خب ایشون هم کار رو انتخاب کرده و از دانشگاه انصراف داده).

بله در اروپا چون دانشجوی دکترا کارمند دانشگاه هست و از دانشگاه حقوق میگیره نکته شما کاملا صحیح است و نمیتونه کارمند دو جا باشه.
    در امریکای شمالی چون دانشجو استخدام جایی نیست معمولا بستگی به نظر استاد راهنما داره. مقررات اسکالرشیپ با حقوق فرق داره و باید ببینید شرایط اسکالرشیپ چیه.

ApplyAbroad Guru

بازم میگم ایشون فول تایم براشون کار میکنه مشکلی نیست.
    بحث من از منظر قانونی بود که ظاهرا طبق گفته جناب ghlobe جایی در مورد غ یر قانونی بودن این کار نبوده! در ضمن شما مشکلی نداره کارت رو انجام بده مقالت رو بنویس پولی که میدن رو بده شهریه مشکلش جیه!
    دوست عزیز بنده عرض کردم قانون عمومی در این مورد وجود نداره، منتهی عرض کردم به قوانین خود دانشگاه بستگی داره. در اروپا اگر ایشان کارمند دانشگاه حساب مشود قاعدتا باید آنجا باشند و نمیتوانند جای دیگری کار کنند. در امریکای شمالی بسته به قوانین فول تایم بودن و نظر استاد دانشگاه داره.

Banned

سلام
    بورسی که خواهد من میگیره از نوع فاند پروژه ای نیست. ممنون از توضیحاتتون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بله در اروپا چون دانشجوی دکترا کارمند دانشگاه هست و از دانشگاه حقوق میگیره نکته شما کاملا صحیح است و نمیتونه کارمند دو جا باشه.
    در امریکای شمالی چون دانشجو استخدام جایی نیست معمولا بستگی به نظر استاد راهنما داره. مقررات اسکالرشیپ با حقوق فرق داره و باید ببینید شرایط اسکالرشیپ چیه.
    در اروپا هم اتفاقا فرق داره. بعضی ویزاها کاری هستن بعضی ها دانشجویی. در جایی که خواهر من میخواد بخونه کارمند محسوب نمیشه اسکولارشیپ تکس فری دانشگاهی رو خواهد گرفت این چیزی که دوستان میگن پروژه هست که کار میکنن.

Banned

بد نیست یه نگاه به این لینک بندازید: اینجا
    Truthfully, there are few, if any, reputable universities that will allow you to pursue 2 PhDs at the same time. Also, most universities will not accept students who already have a PhD, especially when they overlap with one another.

همچنین این لینک که مربوط به دانشگاه DTU هست. البته در این پیج در مورد همزمان بودن دو دکترا حرفی نزده ولی گفته که اگه دکترا داشته باشید بهتون حقوق و اسکالرشیپ از طرف دانشگاه داده نمیشه - مگه اینکه از یه جای غیر دولتی پول دریافت کنید و بتونید سوپروایزری که قبول کنه این داستان رو هم پیدا کنید...
    If you already have a PhD degree, you are not eligible for advertised PhD positions. Instead you may apply as a non-employed, privately funded PhD student, if you find a supervisor at DTU.

چرا؟ چون در اروپا هدف این هست که این کمک دولت/دانشگاه به کسی که استحقاق گرفتن دکترا رو داره برسه نه اینکه یه نفر چندتا دکترا بگیره و کسی که میتونسته از اون امتیاز استفاده بکنه رو محروم بکنه..
    نوشته already have phd
    به هر حال تجربه به من نشون داده بهتر فرد خودش تصمیم بگیره چون پرسیدن سوال از این ور اونور بیشتر باعث گیج شدن یمشه و هر کسی یه نظری از خودش میده.

بازم تکرار میکنم پولی که میدن رو تا زمانی میدن که بتونی پروژه رو پیش ببری با توجه به خواسته هاشون. من این رو میدونم خودم که ذاتا کسی حضوری بره یه جا بخونه حضوری نمیتونه جای دیگه باشه. ولی اون موردی که برا خواهر بنده پیش اومده به شدت با این حالت ذکر شده فرق داره.
    در دوران کرونا دیگه مساله پیچیده تر میشه.

بنابراین نتیجه ای که من گرفتم اینه که فعلا دانشگاهش در اروپا شروع بشه تا اون موقع تصمیم میگیره

مرسی از همه

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دقیقا مقررات اسکولارشیپ با حقوق فرق داره حتی در اروپا. البته اکثر مناطق اروپا اکثر پوزیشن ها حقوقی هستند.

Member
    رشته و دانشگاه

نوشته already have phd
    گفتم که این برای کسی هست که درحال حاضر دکترا داره

... البته در این پیج در مورد همزمان بودن دو دکترا حرفی نزده ولی گفته که اگه دکترا داشته باشید بهتون حقوق و اسکالرشیپ از طرف دانشگاه داده نمیشه - مگه اینکه از یه جای غیر دولتی پول دریافت کنید و بتونید سوپروایزری که قبول کنه این داستان رو هم پیدا کنید...

انتظار نداشته باشید دانشگاه تک تک حالت های مختلف رو کتابچه کرده باشه براتون روی وبسایتش گذاشته باشه. راحت ترین حالت اینه که ایمیل بزنید و از دانشگاه بپرسید. اگرم ترس دارید که دانشگاه مشکوک نشه به یه دانشگاه مشابه ایمیل بزنید و از اونا بپرسید.

...
    به هر حال تجربه به من نشون داده بهتر فرد خودش تصمیم بگیره چون پرسیدن سوال از این ور اونور بیشتر باعث گیج شدن یمشه و هر کسی یه نظری از خودش میده.
    در ضمن شما سوال پرسیدید ما هم وقت گذاشتیم و جواب دادیم - جوری مطرح میکنید که انگار ما مجبورتون کردیم به حرف ما گوش بدید.

ایشالا که بهترین مسیر رو دنبال کنید و ما خوشحال میشیم موفقیت هموطنمون رو ببینیم

بازم تکرار میکنم پولی که میدن رو تا زمانی میدن که بتونی پروژه رو پیش ببری با توجه به خواسته هاشون. من این رو میدونم خودم که ذاتا کسی حضوری بره یه جا بخونه حضوری نمیتونه جای دیگه باشه. ولی اون موردی که برا خواهر بنده پیش اومده به شدت با این حالت ذکر شده فرق داره.
    در دوران کرونا دیگه مساله پیچیده تر میشه.

بنابراین نتیجه ای که من گرفتم اینه که فعلا دانشگاهش در اروپا شروع بشه تا اون موقع تصمیم میگیره

مرسی از همه
    بله ما هم همین رو گفتیم که فعلا که مسئله ای نداره برن جلو ببینن چی میشه و از دانشگاه هم بپرسن که آیا شما مسئله ای با این موضوع دارید یا ندارید؟ قطعا بهترین پاسخ رو از خود دانشگاه خواهید گرفت - ولی این فروم برای همفکری هست اگه نمیخواید همفکری کنید لطفا سوال نفرمایید که ما هم فکرمون رو درگیر مسئله شما نکنیم و بعدش شاکی باشید که چرا نظرات متفاوت شده.

شما حتی نمیفرمایید کدوم کشور اروپایی قراره خواهرتون درس بخونن که یه کم کار ما راحت تر باشه و بتونیم متمرکز تر جواب بدیم. معما که قرار نیست طرح بکنید اینجا.
    ویرایش توسط mj1991 : June 14th, 2021 در ساعت 03:36 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)