صفحه 3 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 104

موضوع: دكتري دوم يا پست داك

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دكتري دوم يا پست داك

سلام دوستان
    سوال منم دقیقا مشابه سوالات دوستان است که آیا میشه با این رزومه که ما داریم موقعیت پست داک گرفت یا نه؟چون یکی از دوستان من که امریکا است میگه این روش خیلی سخته و کمتر استادی قبول میکنه.
    دوستان یه سوال که ذهن من مشغول کرده اینه که نوع ویزای پست داک برای امریکا چیه؟ من برای مشاوره با یک شرکت تماس گرفتم و گفتن زیر مجموعه J1 است و بعد از اتمام دوره نمیشه برای اقامت و موندن اقدام کرد و باید از امریکا خارج شد این درسته یا نه؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط rayazi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سوال منم دقیقا مشابه سوالات دوستان است که آیا میشه با این رزومه که ما داریم موقعیت پست داک گرفت یا نه؟چون یکی از دوستان من که امریکا است میگه این روش خیلی سخته و کمتر استادی قبول میکنه.
    دوستان یه سوال که ذهن من مشغول کرده اینه که نوع ویزای پست داک برای امریکا چیه؟ من برای مشاوره با یک شرکت تماس گرفتم و گفتن زیر مجموعه J1 است و بعد از اتمام دوره نمیشه برای اقامت و موندن اقدام کرد و باید از امریکا خارج شد این درسته یا نه؟
    بستگی داره به دکترای اولتون و اینکه رزومتون در جه حدی بوده و اینکه به موضوعی که در اون کار کردید علاقه داشتید یا نه. در کل اگه رزومتون خوبه و موضوعتونم دوست دارید قطعا پست دکترا بهتره چون هم شانس پذیرش گرفتن به شرط داشتن رزومه خوب یشتره به دلیل متقاضی کمتر و هم حقوف خیلی بیشتری میگیرید هر جا که برید و میتونید راحت تر شغل اکادمیک پیدا کنید. موفق باشید

Junior Member

Unhappy پاسخ : دكتري دوم يا پست داك

سلام دوستان
    من از یکی از دانشگاه های سراسری تهران مدرک دکتری ام رو گرفتم
    و رزومه ی بسیار خوبی هم در سطح ایران دارم
    تو موسسه ی تحقیقاتی معتبری هم کار کردم و کلی تجربه ی مفید به دست آوردم
    مقاله هام هم خوب بوده و از همه مهمتر
    با عشق تمااااااااااااااااااااااا ااااااااام تلاش کردم تزم شایسته و درخور یک دانشجوی دکتری واقعی باشه
    مقاله ها هم گویای همین ها بود
    این هارو گفتم که بدونید مشمول هیچ لزومی برای دکتری دوم نمیشم قاعدتا

اماا!!!

اقدام برای پست دکتری واااقعا سخت هست
    پست داک این نیست که عملا شما چیزی یاد بگیرید
    شما میرید که آسیستان رسمی پروفسور باشید و با کمک تجربیاتتون (که لزوما باید مرتبط باشه. چون اگر نباشه و بفهمن چه اشتباهی کردن تمدید نمیکنن باهاتون) به دانشجوهای دکتری و گروه کمک کنید
    حالا این وسط یک چیز هایی هم یاد میگیردی اما بر محور آموزه های قبلی تون هست

حالا اونچه من میخوام این هست که هنوز دو سال دیگه حداکثر نیاز دارم تا یک مهارت فنی ضروری رو به کارام اضافه کنم چون
    قصدد کار تو کمپانی هارو دارم نه کار آکادمیک
    تو این شرایط چه باید کرد!!؟
    پست دکتری گرفتن به قصد یادگیری اون مهارت ممکن نیست با توجه به ماهیت postdoc
    پس مجبورم دکتری اقدام کنم
    و حالت خوشبینانه اش این هست که تو گروهی برم که تجهیزات مورد نیاز من رو داشته باشن که
    حتی اگر وظیفه ام اون نباشه
    موازی کارهام شاید مجالی بشه یاد بگیرم
    خوب
    من
    با اون رزومه ی خوب
    و این اشتیاق
    و سختی های زیادی که پیش رو داشتم
    هرگز حاضر نیستم دکتری ایرانم رو نادیده بگیرم
    چون اعتبارش بیشتر به زحمات من بود ه
    برخلاف دکتری خارج از کشور که اعتبارش وام دار نام دانشگاه هاست بیشتر (نه لزوما)

تو شرایطی قرار گرفتم که مجبورم علاوه بر پست دکتری
    برای دکتری هم اقدام کنم

گاهی هم فکر میکنم که آیا
    ذاشتن حداقل 4 سال دیگه از عمرم
    وقتی در سن 30 سالگی هستم درست هست!؟
    از طرفی
    دکتری مثلا در اروپا قرارداد استخدامی داره و شما عملا job دارید حتی ویزای کار صادر میشه اغلب
    من هم که از اول میخوام برم سر کار
    این هدف تو اون دکتری دوم هم هست

من برای هردو اقدام میکنم
    تا چی پیش بیاد

تنها یک حرف یا درد هست
    اون هم اینکه
    کاش مملکت خودم این شرایط رو داشت

Junior Member

سلام
    کسی تا حالا برای دکتری دوم از دانشگاههای کانادا پذیرش گرفته؟ و اگه پذیرش گرفته، با فاند بوده یا بدون فاند؟
    ممنون میشم پاسخ بدید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی و ارشد صنایع از شریف. دکتری از علم و صنعت

سلام

سوالی از محضر شما دارم به زودی دکتری خود را در رشته مهندسی صنایع - گرایش تحلیل سیستم تمام میکنم.

قصد دارم برای پسادکتری به یکی از دانشگاه های آمریکا بروم برای کار صنعتی اگر نشد آکادمیک.

به نظر شما کدوم مسیر بهتره؟ اپلای مستقیم برای کار؟ دکتری مجدد ؟ یک یا چند پست داک؟

سوابقم نیز به شرح زیر است:

کارشناسی : صنایع شریف معدل 17.5- رتبه برتر استعداد درخشان

کارشناسی ارشد : صنایع شریف 16.5

دکتری : صنایع علم و صنعت 19

زبان انگلیسی نمره عالی

مقالات حدود 10 فارسی - 4 انگلیسی

توصیه نامه از اساتید شریف و علم و صنعت

سوابق تدریس : بالغ بر 10 ترم به صورت TA و استاد مدعو در شریف و علم وصنعت

استاد مشاور تعدادی پایان نامه ارشد

بالغ بر 10 پروژه یا سازمان در نقش مدیر میانی و ارشد- حدودا 7 سال سابقه کار مدیریتی

پیشاپیش از پاسخ شما ممنون

با سلام
    من یک سوال دارم. دوستان هر کس اطاعی دارد خواهش می کنم که من را راهنمایی کند
    من یک سال است که دوره دکتری ایران را تمام کردم و در حال حاضر هیئت علمی هستم. قصد خروج از کشور دارم. پست داک یا دکتری دوم هر کردوم را پیدا کنم می خوام اقدام کنم

به نظر شما برای دکتری دوم برای دانشگاه های کانادا تقاضای خودم را چطوری مطرح کنم؟

سلام. من هم در حال حاضر گرفتار همین مساله هستم. ممکنه اگر متوجه بشن که شما دوباره میخای دکتری بگیری ریجکت بشید. من با یک نفر صحبت کردم گفت بهتره تو بیان هدف یک دلیل منطقی برای خوندن دکتری مجدد بیارین.

Junior Member

با عرض سلام، پیدا کردن پست داک و دکتری هر دو مشکل هست، اما پست داک مشکل تر و رقابت درش بیشتر هست چراکه حقوق و مزایای بیشتری (نه خیلی) پرداخت میشه. از یک پست داک انتظار میره تخصص های ویژه ای داشته بشه، برای کار کردن و شروع توی یک گروه تحقیقاتی بعنوان پست داک باید رزومه بسیار قوی داشته باشید (منظورم اصلا تعداد مقالات نیست، براشون اهمیتی نداره)، مقاله با ایمپکت فکتور بالا (منظورشون غالبا بالای 6-7). حالا اگر ندارید باید شروع کنید به نوشتن پروژه و اپلای کردن به فلوشیپ های مختلف و هاست پیدا کنید. در صورتیکه برای دکتری شما با چند مقاله متوسط ایمپکت ه 2 تا 3 هم میتونید پوزیشن پیدا کنید. ولی داستان دکتری دوم متفاوته، اولین سوال این چرا میخواهی دومی رو بخونی، دومین سوال، چرا اولی رو خوندی، البته بعضی استاتید آینده نگر هم هستند که بیشتر به این توجه میکنند که شما چی به گروهشون اضافه میکنید تا قبلا چکار کردید. بهرحال، میخواهند شما توجیهشون کنید که هر مشکلی با اولی داشتید قطعا بعد دومی نخواهید داشت بعبارت دیگه شما "دگری کالکتر" نیستید. اما نکته آخر، در مورد دکتری دوم ریکام خیلی اهمیت بیشتری پیدا میکنه و از کسی که رفرنستون هست بخواهید قطعا بنویسه که هاست رو برای دکتری دوم تشویق میکنه بنا بر دلایل ...... . موفق باشید

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa133 نمایش پست ها
    سلام. من هم در حال حاضر گرفتار همین مساله هستم. ممکنه اگر متوجه بشن که شما دوباره میخای دکتری بگیری ریجکت بشید. من با یک نفر صحبت کردم گفت بهتره تو بیان هدف یک دلیل منطقی برای خوندن دکتری مجدد بیارین.
    فارغ از اینکه پست دکتری بهتره یا دکتری دوم یا ...
    بنده تعدا به نسبت زیادی از ایران دیدم که دکتری دوم در رشته بسیار نزدیک به خودشون گرفتن.
    میتونید در فویسی بیزنس اسکول، یه استاد ایرانیو ببینید، (دانشگاه روسستر بودش در ماساچوست).
    یا در دانشگاه اریزونا بگمانم، یم خانمی یک مدرک دکتری از ایران داشت و حالا مدرک دوم رو بسیرا نزدیک به مدرک اولش در حال خوندنه.
    یا بنده یک ایرانیو دیدم دکتری مدیریت منابع انسانی از ازاد علوم تحقیقات داشت، بعد از 4 سال رفته بود دانشگاه ماساچوست بوستون، فوق مالی خونده بود! بهش فاندم داده بودن! باورش خیلی سخته که چه جور ویزا گرفته!
    اینارو تویه لینکداین و صفحه ی دانشگاهیشون دیدم.

همه اینها در حوزه رشته ی خودم بودن که کامل حضور ذهن داشتم چی خوندن و کجا هستن، خیلی کیسهای دیگه رو دقیق چون نمیدونم کجا بودن نمیگم اشتباه نشه. اکثرا هم سالهای اخیر یعنی 2013 به اینور بودن.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

سلام
    من سه سال هست که از دکترام دفاع کردم تو این سه سال با وجود اینکه بیش از 2000 ایمیل زدم هتوز موفق به پیدا کردن پزیشنی برای پسداک نشدم من سوالم این است تنها راهی که باقی ممیمونه اقدام واسه دکترای دوم هست ولی وافعا نمیدونم چقدر با توجه به شرایط سنی و اینکه یک دمترا دارم شانس گرفتن پذیرش خواهم داشت اگر کسی از دوستان دکترای دوم رو پذیرش گرفته بتونه تجربیاتشو در اختیارم بگذاره ممنون خواهم شد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)