صفحه 5 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 104

موضوع: دكتري دوم يا پست داك

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : دكتري دوم يا پست داك

نقل قول نوشته اصلی توسط zpf نمایش پست ها
    سلام نه دلیلم فقط اینه که یا داشتن دکترای ایران پست داک گرفتن واقعا سخته و دکترای دوم گزینه محتملتریه
    اگر سابقه پژوهشی قوی داشته باشید و کانکشن های مناسب ایجاد کنید خیلی هم سخت نیست. من چندین مورد دیده ام که با دکترای ایران پست داک در کانادا گرفته اند.

Junior Member

درود بر دوستان

به من اینچنین گفته اند که اگر دکتری داشته باشی، ان طرف به سختی می توان دکتری دیگری خواند
    چون می گویند شما که دکتری داری، بهتر است این فرصت را به دیگری بدهی!

نمیدانم تا چه اندازه صحت دارد!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اگر سابقه پژوهشی قوی داشته باشید و کانکشن های مناسب ایجاد کنید خیلی هم سخت نیست. من چندین مورد دیده ام که با دکترای ایران پست داک در کانادا گرفته اند.
    به گمانم همین است که می فرمایید

باید تلاش مضاعف کرد

بسیاری از بچه هایی که دکتری ایران (آن هم روزانه و دانشگاه های تاپ) را خوانده اند بیشتر به امید یافتن کار و آینده شغلی بوده است. اگر بنا باشد در ایران تأمین نشود، خوب تلاش خود را در جهتی دیگری متمرکز می کنند.

ApplyAbroad Superstar

سلام خوب انطرف دقیقا کجاست؟ من فکر میکنم اگر مقاومتی هم باشدعمدتا به دلیل جنس تصمیم باشد که چطور دکتری دوم قرار است به شما در مسیر علمی- شغلی کمک کند و الا صحبتی من تا به حال برای دادن فرصت به دیگران نشنیده ام اگر شما برای پوزیشنی شرایط علمی لازم را بیشتر از دیگران داشته باشید انتخاب شماهستید.
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezvatan نمایش پست ها
    درود بر دوستان

به من اینچنین گفته اند که اگر دکتری داشته باشی، ان طرف به سختی می توان دکتری دیگری خواند

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

درود بر دوستان

ايا استادي به شما چنين چيزي گفته؟

سلايق اساتيد در اين زمينه متفاوت است بعضي ها حتي از دكتري دوم هم استقبال مي كنند ولي نه در يك رشته يكسان بلكه بايستي گرايش يا رشته را عوض كنيد البته من در امريكا ديده ام كه بعضي ها در يك گرايش دو دكتري گرفته اند

در مورد گفتن يا نگفتن اين موضوع هم اگر بتوانيد گپ ايجاد شده را توجيه كنيد كتمان كنيد بهتر است وگرنه بايد دليل بياوريد كه چرا مي خواهيد دكتري دوم بگيريد
    Impossible is impossible

Junior Member

سلام دوستان
    لطفا شرایط من رو ارزیابی و نظر بدین
    لیسانس شیمی کاربردی.دانشگاه ازاد معدل۱۳
    فوق لیسانس شیمی الی دانشگاه ازاد معدل ۱۵​​۵
    دکترا شیمی الی دانشگاه دولتی معدل۱۹
    ایلتس میتونم ۷بگیرم
    دارای۸مقاله ای اس ای چاپ شده وچندین مقاله درحال داوری
    فعالیت به عنوان استاد مشاوربرای۴ دانشجوی فوق لیسانس
    معرفی به عنوان دانشجو وپژوهشگربرتردانشگاهی سال ۱۳۹۶

Junior Member

درود بر دوستان

من چندین نفر می‌شناسم که دکتری دوم رو اقدام و الان مشغول هستند (آمریکا و کانادا). به نظر من اینکه «فرصت رو میدیم به یکی دیگه» از یه جور ذهنیت کنکور زده میاد که برای هموطن‌های خودمون هست. همونطوری که دوستان گفتن رانت خاصی قرار نیست توزیع بشه براساس شایستگی/شانس/موقعیت/زمان/مکان فرصتی در اختیارتون قرار میگیره که شما براش انتخاب شدید. مشکلی ازین بابت اگر باشه تا جایی که من شنیدم مشکل آفیسر و ویزاست نه پذیرش.

ApplyAbroad Guru

درود بر دوستان

مساله اصلی در این خصوص توجیه انگیزه دکتری دوم است که عموما توسط استاد مورد سوال قرار میگیرد. در خصوص فرصت و عدالت در گزینش به این شکل در انتخاب مطرح نیست. پروژه اهداف تعریف شده ای دارد و ممکن است تحت شرایط حضور فردی با تجربه دکتری قبلی از نظر استاد بهتر مدیریت شود یا به دلیل انگیزشی و کار فیزیکی زیادتر و هر دلیل دیگر فرد دیگری بدون تجربه دکتری مناسب تر باشد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام، اقدام برای پذیرش پست داک برای فارغ التحصیل فنی در زمینه نانومواد وقت تلف کردن هست یا محتمل هست؟

با سلام
    من دكتري پژوهشي بهداشت محيط گرايش كيفيت اب هستم ، معدل دكتري ١٩.٠٤، و ارشد مهندسي محيط زيست ١٨.٣٣ ، از پايان نامه دكتري ٣ مقاله isi با ايمپكتهاي ٤.٥ ، ٤.٩ و ٣ دارم و جمعا ٩ مقاله isi , و سه مقاله فارسي دارم ، يك سوال دارم كه نميدونم اين مشكل هست يا نه؟ ١٢ سال در دانشگاه تهران و ايران درس دادم و ٣ سال هم در مديريت امور هيات علمي كار كردم ، ولي متاسفانه به هر استادي براي پست داك ايميل ميزنم جواب نميده ، به نظر شما ايا سابقه كار محدوديت ايجاد ميكنه ؟! ايا داشتن نمره ايلتس يا تافل تاثيري زيادي در پذيرش ايجاد ميكنه؟! ايا در ايميل بنويسيم كه بزودي نمره ايلتسم رو ارائه ميكنم ، تاثيري داره يا نه؟ و اينكه recommendation از اساتيد راهنما رو بايد همراه با رزومه در همان ايميل اول براي استاد فرستاد يا نه ؟! ممنونم اگه راهنمايي بفرماييد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)