صفحه 7 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 104

موضوع: دكتري دوم يا پست داك

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دكتري دوم يا پست داك

سلام
    امیدوارم خوب باشید . سوالی در ارتباط دوره پست داک داشتم در المان. اکر فردی تجربه ای دارن ممنون میشم صحبتی داشته باشیم. من دکترا رو از المان کرفتم ولی پست داک ظاهرا کاملا متفاوت از دوره پی اچ دی هست در این کشور یا به شکل جنرال تمام کشورها .
    سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    منظورتون از ریسرچ اسیستان بدون فاند چیه؟ یعنی ویزای دانشجویی یا کاری؟ برای کار بدون حقوق که ویزای کار نمیدن.
    در ضمن الان که کلا مسیر کاری برای ایرانیها چه برای ویزای کار و چه گرین کارت بسته شده و دنبال کردن این مسیر اتلاف وقته.
    میشه توی یه سری از دانشگاه ها به عنوان visitor researcher کار کرد برای یک استاد بدون اینکه حقوقی دریافت کنی. به فارسی فرصت مطالعاتی میشه اما لزومی نداره که حال حاظر در حال تحصیل باشی تو یه کشور دیگه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران سازه

با سلام و احترام خدمت شما،

دو سوال از خدمتتان داشتم:

1- با توجه به اینکه خدمت سربازی بنده قبل از دوره کارشناسی ارشد سال 90 بوده، آیا می توانم از آن برای لغو تعهد خدمت مقطع کارشناسی ارشد استفاده کنم یا خیر؟
    2- سوال بعد در مورد دوره پسادکترای خارج از کشور و دریافت فلوشیپ آن Postdoctroal Research Fellowship است که آیا نیاز به لغو تعهد خدمت مقاطع تحصیلی داخل کشور دارد یا خیر؟ اطلاعات زیادی در این مورد ندارم. ممنون می شوم اگر راهنمایی بفرمایید.

با سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط ascivil نمایش پست ها
    با سلام و احترام خدمت شما،

دو سوال از خدمتتان داشتم:

1- با توجه به اینکه خدمت سربازی بنده قبل از دوره کارشناسی ارشد سال 90 بوده، آیا می توانم از آن برای لغو تعهد خدمت مقطع کارشناسی ارشد استفاده کنم یا خیر؟
    2- سوال بعد در مورد دوره پسادکترای خارج از کشور و دریافت فلوشیپ آن Postdoctroal Research Fellowship است که آیا نیاز به لغو تعهد خدمت مقاطع تحصیلی داخل کشور دارد یا خیر؟ اطلاعات زیادی در این مورد ندارم. ممنون می شوم اگر راهنمایی بفرمایید.

با سپاس

سلام
    1- سوابق بیمه بعد از فارغ التحصیلی هر مقطع مد نظر قرار می گیره
    2- اگه از شما دانشنامه دکتری را بخوان شما باید لیسانس، فوق لیسانس و بعدش دکترا را آزاد کنی
    Impossible is impossible

Junior Member

این که استادی در پاسخ به درخواست برای پست داک جواب بده من فقط پست داک با هزینه شخصی قبول می کنم و فاندی براش ندارم به چه معنی هست ؟ منظور از پست داک با هزینه شخصی چیه؟ برای این مورد چه ویزایی تعریف میشه برای امریکا اصلا ویزا دا ه میشه ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzad22 نمایش پست ها
    این که استادی در پاسخ به درخواست برای پست داک جواب بده من فقط پست داک با هزینه شخصی قبول می کنم و فاندی براش ندارم به چه معنی هست ؟ منظور از پست داک با هزینه شخصی چیه؟ برای این مورد چه ویزایی تعریف میشه برای امریکا اصلا ویزا دا ه میشه ؟
    ببخشید در این مورد قبلا توی پستی دیگه بحث شد... اصلا و ابدا منطقی نیست که بدون دریافت حقوق پستداک انجام بدید... مثل این میمونه که برید کارمند یه بخشی از یه شرکتی بشید و مجانی کار کنید. واقعا منطقی نیست حتی اینترنشیپ هم یه مقدار پول بهتون میدن.. و اندازه پستداک طولانی نیست و اندازه پستداک زحمت نداره
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die
    We're warriors , Warriors of the world

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    ببخشید در این مورد قبلا توی پستی دیگه بحث شد... اصلا و ابدا منطقی نیست که بدون دریافت حقوق پستداک انجام بدید... مثل این میمونه که برید کارمند یه بخشی از یه شرکتی بشید و مجانی کار کنید. واقعا منطقی نیست حتی اینترنشیپ هم یه مقدار پول بهتون میدن.. و اندازه پستداک طولانی نیست و اندازه پستداک زحمت نداره
    1. ایا شما قادرید هر ماه حداقل دو هزار دلار هزینه شخصی بدید؟ و از جیب خودتون؟
    2. ایا میدونید پست داک با هزینه شخصی در کشور مقصد چه معنایی داره؟
    3. توی ایران اگه تو با پول دولت بری خارج میگن: پولشو دولت داد و بورسیه ش کردن چون باهوش و نابغه بود. اگه با پول خودت بری میگن: پولدارن، میرن. ایا میدونید توی کشور مقصد اگه با پول خودت بری پست داک بخونی (نه لیسانس و نه دیپلم، پست داک)، چه معنایی داره؟ ایا قادرید بار معنایی این رو به دوشتون بکشید و دو سال کار کنید؟ در حالی که لیسانس ها تو همون لب، سال سوم لیسانسن و دارن ماهی هزار و پانصد تا حداقل پول میگیرن از لب سوپروایزر / ادویزر؟

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

اگه هدفتون از ایران خارج شدن باشه و کسب تجربه کاری و نهایتا مهاجرت - خوب اینم یه آپشن میتونه براتون باشه مادامی که بتونین هزینه خودتون رو بدین.
    اگه موضوع پست داک خیلی براتون جذابه - دانشگاه هدف اسم و رسم داره - چرا که نه؟
    یکی - دو سال پست داک هستین بعد کانکشن بیرون دانشگاه میزنین و میرین سر کار بیرون و خلاص...
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

یک روش متداول برای محترمانه پاسخ منفی دادن، این است که استاد می گوید برای دکترا یا پست دکترا پوزیشن یا فاند ندارم.و مستقیما نمی گوید که رزومه شما ضعیف یا در بهترین حالت با نیازهای پروژه استاد منطبق نیست. یا در بعضی مواقع فاند دارد ولی بدلایلی که گفتم می گوید برای شخص شما فاند ندارد.
    در ضمن هزینه پستداک برای یک سال چیزی بین ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار است که معمولا یک دانشجوی دکترای تازه فارغ التحصیل، توانایی پرداخت آن را ندارد مگر آنکه پشتوانه مالی خوبی از طرف خانواده داشته باشد.
    من اگر جای شما بودم و حتی توانایی مالی آن را داشتم با هزینه شخصی پستداک نمی رفتم. مگر همچنین فرصتی در یکی از ۱۰ دانشگاههای برتر دنیا که حداقل پرستیژ و بعدا به ریکام خوب برای پیدا کردن کار منتهی شود. تازه آن هم ریسک دارد.
    اگر هم جای استادی بودم در یک دانشگاه معمولی،کمی مشکوک می شدم و فکر می کردم این دانشجو وقتی اومد اینجا، بدلیل مضیقه مالی، به محض کار پیدا کردن گروهم را ترک می کند و لذا او را نمی گرفتم. علاوه بر آن افسر ویزا هم ممکن است به این مساله مشکوک و در دادن ویزا مشکل ایجاد نماید.
    ویرایش توسط nima56 : June 11th, 2021 در ساعت 10:08 PM
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    یک روش متداول برای محترمانه پاسخ منفی دادن، این است که استاد می گوید برای دکترا یا پست دکترا پوزیشن یا فاند ندارم.و مستقیما نمی گوید که رزومه شما ضعیف یا در بهترین حالت با نیازهای پروژه استاد منطبق نیست. یا در بعضی مواقع فاند دارد ولی بدلایلی که گفتم می گوید برای شخص شما فاند ندارد.
    در ضمن هزینه پستداک برای یک سال چیزی بین ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار است که معمولا یک دانشجوی دکترای تازه فارغ التحصیل، توانایی پرداخت آن را ندارد مگر آنکه پشتوانه مالی خوبی از طرف خانواده داشته باشد.
    من اگر جای شما بودم و حتی توانایی مالی آن را داشتم با هزینه شخصی پستداک نمی رفتم. مگر همچنین فرصتی در یکی از ۱۰ دانشگاههای برتر دنیا که حداقل پرستیژ و بعدا به ریکام خوب برای پیدا کردن کار منتهی شود. تازه آن هم ریسک دارد.
    اگر هم جای استادی بودم در یک دانشگاه معمولی،کمی مشکوک می شدم و فکر می کردم این دانشجو وقتی اومد اینجا، بدلیل مضیقه مالی، به محض کار پیدا کردن گروهم را ترک می کند و لذا او را نمی گرفتم. علاوه بر آن افسر ویزا هم ممکن است به این مساله مشکوک و در دادن ویزا مشکل ایجاد نماید.
    دقیقا. آفرین. کاملا درسته و موافقم. حتی توی تاپ تن هم این خیلی عجیبه.
    ببینید توی دانشگاه های تاپ تن دانشجوها تا مرز خودکشی میرن.
    تعداد کسانی که خودشون رو زیر قطار انداختن، اینجا زیاده بوده.
    استادها تحت فشار شدیدن و به مرور مغزشون به هم میریزه. دانشجو مغزش به هم میریزه.
    امریکا کاملا یک دنیای متفاوت هست با اروپا و کانادا.
    تو تو امریکا با حقوق پست داکی توی تاپ تن میبینی دانشجو و پست داک ها افسرده و خسته ن. فشار زیاده. پابلیک شیمینگ عادی شده.
    فقط پول نیست که.
    ات دی اند او د دی تو ناخوداگاه میشینی دو دو تا چهار تا میکنی.
    تا وقتی توی امریکا زندگی نکردید و تو دانشگاه خوبش کار نکردید به این نکته پی بردن کار سختی هست.
    بعد کانکشن زدن اسون نیست. تو کانادا هم نبود ولی اینجا باید یک استوری خوب داشته باشید.
    کانکشن نمیزنید برای دیت کردن که. برای کاره. باید کارهاتون میک سنس کنه.
    پست داکی که مجانی کار میکنه، یعنی اینقدر کارش یا تخصصش ارزش نداشته که براش تره خرد کنن.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)