صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: تجربیات تحصیل در مقطع دکتری در ایتالیا

Junior Member

پیش فرض تجربیات تحصیل در مقطع دکتری در ایتالیا

درود به همه همراهان!
    این تاپیک برای این هست که همه فارغ التحصیلان دکتری در ایتالیا و یا شاغلین به تحصیل در این کشور، ثواب کنند و تجربه خودشون رو برای استفاده دیگران به اشتراک بگذارند.
    من خودم هنوز مقصد کاملا معینی ندارم و در مرحله آمادگی هستم برای پذیرش از کشورهای مختلف. برای اشنایی با مسائل مختلف و کسب اطلاعات، فروم کشورهای مختلف و تاپیکهای مختلف رو تو این سایت می خونم. تو فروم بعضی کشورها می بینم که تاپیکهای متنوع تر و حتی پرداختن به مسائل جزئی تر هست و میزان تبادل اطلاعات بین همراهان بیشتره ولی اینجا متأسفانه اطلاعات خیلی و تنوع موضوعات و مسائل مطرح شده خیلی کمتر از خیلی کشورها مثل المان و فرانسه است. مخصوصاً مربوط به مقطع دکتری؟ دلیل خاصی داره آیا؟
    خواهش می کنم:
    1) فارغ التحصیلان یا شاغلین دکتری بنویسند که ایا از تحصیل در دانشگاههای این کشور راضی هستند؟ ایا سطح تحصیل در مقطع دکتری در مقایسه با همون رشته خودشون تو ایران (یا کشورهای دیگه اگه اطلاع دارن) چقد فرق می کنه؟
    2)برخورد استادها چطوره؟ خیلی کار می خوان در طول ترم و پایان ترم از دانشجو؟ آدمو وسط راه رها نمی کنند (تو تاپیک المان خوندم یه عده خیلی ناراضی بودن از این وضع!)؟ چقدر همراهن و کمک می کنن؟ درک می کنن دانشجوی خارجی رو با مسائلش؟ اگر مشکلی در دانشگاه پیش بیاد،ایا استاد مستقیم شما (که احتمالاً شما را بورس کرده یا مستقیماً زیر نظر اون کار می کنید) یا اساتید دیگرتون، شما را حمایت می کنن ایا؟
    3) چطور تدریس می کنن در طول ترم؟ چطور امتحان می گیرن در پایان ترم؟ کتاب؟ جزوه؟ تأکید روی مطالبی هست که در طول در کلاسها می گن؟ مطالعات آزاد؟ تحقیقات با نتایج دست اول می خوان حتماً همیشه؟ سطح توقعشون چقد هست؟
    4) اونقدرها وقت آزاد برای گشت و گذار و نفس کشیدن می مونه در طول هفته؟
    5) کلاً اذیت شدین؟ نشدین؟
    ... و هرچیز مهم دیگری که به دهن شما می رسه و صلاح می دونین که بگین بهتره، مثلاً حتی تجربه های عینی و خاطراتتون رو حتی لطفاً.
    خواهش می کنم اگر ممکنه رشته و دانشگاهتون رو حتماً بگین که بدونیم تو رشته های مختلف و دانشگاههای مختلف این کشور چه خبره؟. مثلاً از ساپینزا، بولونیا، میلان و تورین که اینجا من می بینم بیشتر از همه متقاضی و رای دارن، اطلاعات بدین ممنون می شم.

سپاس از همراهیتون. سلامت و موفق باشید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات تحصیل در مقطع دکتری در ایتالیا

سلام دوستان. ممنون میشم با توجه به رزومم بگید شانس فاند برای دکترا گرفتن در کدوم دانشگاه یا حتی کشوری ارزون تر از نظر مخارج رو دارم :
    فوق لیسانس تاتر از دانشگاه ازاد. معدل 17/50 . 4سال سابقه کار تدریس در موسسه هنری . زبان انگلیسی برای امتحان ایلس اماده میشم .

نقل قول نوشته اصلی توسط lamya87 نمایش پست ها
    سلام دوستان. ممنون میشم با توجه به رزومم بگید شانس فاند برای دکترا گرفتن در کدوم دانشگاه یا حتی کشوری ارزون تر از نظر مخارج رو دارم :
    فوق لیسانس تاتر از دانشگاه ازاد. معدل 17/50 . 4سال سابقه کار تدریس در موسسه هنری . زبان انگلیسی برای امتحان ایلس اماده میشم .
    اگه فاند نمیخوای و فقط به بورس به اصطلاح بخور نمیر دی اس یو رضایت میدی،قطعا پذیرش میگیری بی برو برگشت ولی اگه فاند میخوای نمیدونم فک میکنم بستگی داره چطور مخ استاد رو بزنی،ایتالیا چون تو رکود اقتصادی هست هنوز،یکم خودشو جمع کرده ولی نه اونقد،سخت فاند میده ولی اگر بده یه زندگی ایده ال میتونی داشته باشی
    میکلانژ زندگی خودت باش

Junior Member

سلام
    من لیسانس پرستاری از دانشگاه آزاد دارم و ارشد روانشناسی از لندن. میخوام برای دکترا روانشناسی برم ایتالیا. میشه من و راهنمایی کنید درباره دانشگاه هایی که میتونم پذیرش بگیرم و همینطور بورسیه یا اگه پیشنهاد دیگه ی دارد واسه ی سایر کشورها.

ممنون

Junior Member

درود دوستان. من دانشجوی کارشناسی ارشد مرمت بناهای تاریخی از دانشگاه ازاد تهران مرکز هستم. در زمینه رشته خودم پروژه های مختلفی (با میراث فرهنگی همکاری داشتم) انجام دادم. و تعدادی مقاله نیز نوشته ام. معدل درسی خوبی هم دارم. شانس بنده برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه های ایتالیا چه اندازه است؟
    سپاسگزار می شوم بنده را راهنمایی کنید.

سلام. تحصیل در دکترا چطوری هست؟ فقط پروژه هست یا درس هم باید گذرونده بشه؟

پیش فرض پاسخ : هزینه ی زندگی در ایتالیا

سلام دوستان ببخشید این امکان وجود داره که برای دکتری رایگان در یکی از شهرهای ایتالیا تحصیل کرد؟
    رشته برق مخابرات میدان

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط fereshtehb نمایش پست ها
    سلام دوستان ببخشید این امکان وجود داره که برای دکتری رایگان در یکی از شهرهای ایتالیا تحصیل کرد؟
    رشته برق مخابرات میدان
    درود
    دکترا همه جا فری هست بستگی داره فاند بگیرید یا نه اگه نگیرید هزینه زندگی را باید خوذتون بدید.
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

با سلام
    فارق التحصیل دانشگاه رازی کرمانشاه هستم در رشته برق قدرت
    معدل لیسانس 13:.2
    معدل ارشد:15:76
    نمره زبان:ایلتس 6
    به جز dsu امکان فاند دیگه ای دارم؟
    تحصیل در مقطع دکترا رایگان هست یا پولیه؟
    مدرکlc logo...برق صنعتی درجه دو...نرم افزار dig silent و etab(نرم افزار مرتبط با رشته)دارم

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamhg نمایش پست ها
    درود
    دکترا همه جا فری هست بستگی داره فاند بگیرید یا نه اگه نگیرید هزینه زندگی را باید خوذتون بدید.
    البته همه جا اینطوری نیست. مثلا استرالیا یا امریکا , بعضی از دانشگاه هاش شهریه هم میگیرن

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)