صفحه 1 از 102 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1072

موضوع: آرشیو: Pick Up ویزای آمریکا از ایروان 2014- 2009

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض آرشیو: Pick Up ویزای آمریکا از ایروان 2014- 2009

لطفا تمام سوالات خود در مورد چگونگي pick up ويزا از باکو را در این تاپیک مطرح کنید.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

پیش فرض پاسخ : اطلاعات لازم برای pick up ویزا از باکو

با عرض سلام.
    اگه کسی می تونه زحمت بکشه سر راهش ویزای ما رو هم پیک اپ کنه ممنون می شیم. علاوه بر اینکه ممنون میشیم به کمک بچه های دیگه هزینه اش رو می دیم.
    طبق اونچه که منشی گفت بین 4 تا 5 بعد از ظهر روز قبل از پیک آپ باید پاسپورت ها رو تحویل بده و فرداش پیک آپ کنه. این رو مد نظر داشته باشید.

Banned

دوستان عزیز با توجه به تجربیاتی که من در زمینه ویزا گرفتن، پیک آپ و غیره از باکو و جاهای دیگه دارم، لازم میدونم نکات زیر را به عرض همگی عزیزانی که اینجا هستند برسانم تا خدای ناکرده برای کسی مشکلی پیش نیاد یا اتفاقی نیافته که به کار کل ایرانی هایی که از باکو برای گرفتن ویزا اقدام کرده یا می کنند، صدمه ای بزنه!

یه پیشنهاد:

بهتره هرنفر برای بیش از 7-8 نفر غیر از خودش را پیک آپ نکنه چون:
    1 - سفارت ممکنه شاکی بشه از فله ای پیک آپ کردن ایرانی ها و نزاره کسی دیگه اینجوری فله ای پیک آپ کنه!
    2 - به خاطر اینکه پاسپورتی که ویزای آمریکا خورده باشه در همه کشورهای دنیا (به خصوص آذربایجان) خیلی چیز خاص و حساسیه، ممکنه اگه سفارت ببینه ممکنه برای بعضی ها دکانی سر این قضیه ایجاد بشه، کلاً پیک آپ غیر از فرد را کنسل کنه و دیگه مثل بقیه سفارت های آمریکا، اجازه ندن کسی غیر از متقاضی پیک آپ کنه.

راه حل:
    برای هر 30-40نفر ویزای صادر شده، 4-5 نفر برای پیک آپ برن اونهم در حالی که قبل از پرواز اونها به باکو، تک تک کسانی که قراره ویزاشون توسط اون چند نفر خاص پیک آپ بشه، با ایمیلی که به سفارت دادن به سفارت ایمیل بزنن و مشخصات کامل خودشان و فردی که قراره از طرفشان پیک آپ کنه را به اطلاع بخش کنسولی سفارت برسونن. اینکار هم سندیت قانونی ایجاد میکنه که خدای نکرده سفارت نتونه منع قانونی ایجاد کنه و هم اینکه کار را بدون دردسر و با کمترین استرس انجام بدن!

مورد خودمان:
    من و بقیه ایرانی هایی که تو هفته آخر می رفتن باکو، قراره وقتی به تعداد قابل توجهی کلیر شدیم، 2-3 نفرمان با سیستمی که گفتم، برن و ویزاهارو پیک آپ کنن. من و 2نفر دیگه که قراره داوطلب بشن، اون 3 نفر خواهیم بود. به همین خاطر اگه دوستانی هستند که کمی عقب تر یا جلوتر از ما کلیر میشن هم اگه علاقه دارن، میتونن به ما بگن تا این کارو براشون انجام بدیم!

نکته برای پسرانی که مشکل خدمت دارن:
    من از خدمت نظام وظیفه معاف هستم و برای تردد نامحدود مشکلی ندارم اما اینطور که از دوستام شنیدم، گویا کسانی که مساله خدمت و خروج از کشور دارن، تا سقف سه بار میتونن از کشور خارج شن. بار اول که مصاحبه ویزاشون بوده، بار دوم و بار سوم گویا باید ویزای آمریکا (کشور مقصدشان) را توی پاسپورت داشته باشن. البته من اینو مطمئن نیستم و بهتره برید سوال کنید. اینو گفتم که دوستانی که برای پیک آپ میخوان مجوز خروج بگیرن، احتیاط کرده و این کارو به بقیه دوستانی که دارن بدون محدودیت یا مشکل اینجوری میرن بسپارن!

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Iowa, Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط he
    یه پیشنهاد:

1 - سفارت ممکنه شاکی بشه از فله ای پیک آپ کردن ایرانی ها و نزاره کسی دیگه اینجوری فله ای پیک آپ کنه!
    2 - به خاطر اینکه پاسپورتی که ویزای آمریکا خورده باشه در همه کشورهای دنیا (به خصوص آذربایجان) خیلی چیز خاص و حساسیه، ممکنه اگه سفارت ببینه ممکنه برای بعضی ها دکانی سر این قضیه ایجاد بشه، کلاً پیک آپ غیر از فرد را کنسل کنه و دیگه مثل بقیه سفارت های آمریکا، اجازه ندن کسی غیر از متقاضی پیک آپ کنه.

راه حل:
    برای هر 30-40نفر ویزای صادر شده، 4-5 نفر برای پیک آپ برن اونهم در حالی که قبل از پرواز اونها به باکو، تک تک کسانی که قراره ویزاشون توسط اون چند نفر خاص پیک آپ بشه، با ایمیلی که به سفارت دادن به سفارت ایمیل بزنن و مشخصات کامل خودشان و فردی که قراره از طرفشان پیک آپ کنه را به اطلاع بخش کنسولی سفارت برسونن. اینکار هم سندیت قانونی ایجاد میکنه که خدای نکرده سفارت نتونه منع قانونی ایجاد کنه و هم اینکه کار را بدون دردسر و با کمترین استرس انجام بدن!

مورد خودمان:
    من و بقیه ایرانی هایی که تو هفته آخر می رفتن باکو، قراره وقتی به تعداد قابل توجهی کلیر شدیم، 2-3 نفرمان با سیستمی که گفتم، برن و ویزاهارو پیک آپ کنن. من و 2نفر دیگه که قراره داوطلب بشن، اون 3 نفر خواهیم بود. به همین خاطر اگه دوستانی هستند که کمی عقب تر یا جلوتر از ما کلیر میشن هم اگه علاقه دارن، میتونن به ما بگن تا این کارو براشون انجام بدیم!

نکته برای پسرانی که مشکل خدمت دارن:
    من از خدمت نظام وظیفه معاف هستم و برای تردد نامحدود مشکلی ندارم اما اینطور که از دوستام شنیدم، گویا کسانی که مساله خدمت و خروج از کشور دارن، تا سقف سه بار میتونن از کشور خارج شن. بار اول که مصاحبه ویزاشون بوده، بار دوم و بار سوم گویا باید ویزای آمریکا (کشور مقصدشان) را توی پاسپورت داشته باشن. البته من اینو مطمئن نیستم و بهتره برید سوال کنید. اینو گفتم که دوستانی که برای پیک آپ میخوان مجوز خروج بگیرن، احتیاط کرده و این کارو به بقیه دوستانی که دارن بدون محدودیت یا مشکل اینجوری میرن بسپارن!

حامد جان امیدوارم که یکوقت از من ناراحت نشی (هرچند که احتمالا یک جواب تند برام می نویسی) اما شما همیشه شلوغ بازی در میارید و همینطور که مینا هم گفته از کاه کوه می سازی. چه موقعی که هنوز سفر باکو رو نرفته بودی و برای دیگران نسخه می پیچیدی، که در پاره ای از موارد یکسری دلخوری هایی هم بوجود اومد، و چه الان که هنوز کلیر نشدی دوباره داری با توجه به نظرات خودت نسخه می پیچی. البته اینکه به دیگران کمک می کنید و وقت می ذارید خیلی خوبه و منم صمیمانه از شما سپاسگزارم اما لطفا برای دیگران دلهره کاذب درست نکنید. بهر حال اگه خواستی برای دیگران pick up کنی یک نکته رو یادت نره و اون هم اینه که حتما مشخصات بچه ها و تاریخ هایی که در ویزاشون خورده رو چک کن. این موردی هست که برای خانم IVI هم که ویزاش رو به یکی از بچه ها داده بود تا براش pick up کنه بوجود اومده بود که یکی از تاریخ ها اشتباه بود و مجبور شد که ویزاش رو بده تا براش دوباره اصلاح کنند.

Many of life’s failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up. ; Thomas Edison

Senior Member

با تشكر از mhf به خاطره اشاره خوبي كه داشت.

من روز مصاحبه ويزاي 2 نفر رو pick up كردم. اصلا مسئله خاصي نيست. اما بعد از برگشت IVI متوجه شد كه تاريخ ويزاش رو اشتباه زدن و مجبور شد يه بار ديگه براي Pick up اقدام كنه. توصيه هاي من:

1. تا اونجا كه ممكنه دوستاني كه براي Pick up مي رن به صحت اطلاعات ويزا دقت كنند.
    2. من كه رفتم گفتن ساعت 3 تا 5 هر روز براي pick up هست. من يه روز ساعت 3 پاسپورتها و فيشي كه داده بودن رو دادم و فردا همون ساعت تحويل گرفتم.
    3. لازم نيست به سفارت در اين مورد اي ميل بزنيد چون اصلا به اين چيزها كاري ندارند. اي ميل زدن به سفارت باعث مي شه فقط حجم اي ميلهاي دريافتي اونا زياد بشه و جواب هيچ اي ميلي رو ندن.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mhf

حامد جان امیدوارم که یکوقت از من ناراحت نشی (هرچند که احتمالا یک جواب تند برام می نویسی) اما شما همیشه شلوغ بازی در میارید و همینطور که مینا هم گفته از کاه کوه می سازی. چه موقعی که هنوز سفر باکو رو نرفته بودی و برای دیگران نسخه می پیچیدی، که در پاره ای از موارد یکسری دلخوری هایی هم بوجود اومد، و چه الان که هنوز کلیر نشدی دوباره داری با توجه به نظرات خودت نسخه می پیچی. البته اینکه به دیگران کمک می کنید و وقت می ذارید خیلی خوبه و منم صمیمانه از شما سپاسگزارم اما لطفا برای دیگران دلهره کاذب درست نکنید. بهر حال اگه خواستی برای دیگران pick up کنی یک نکته رو یادت نره و اون هم اینه که حتما مشخصات بچه ها و تاریخ هایی که در ویزاشون خورده رو چک کن. این موردی هست که برای خانم IVI هم که ویزاش رو به یکی از بچه ها داده بود تا براش pick up کنه بوجود اومده بود که یکی از تاریخ ها اشتباه بود و مجبور شد که ویزاش رو بده تا براش دوباره اصلاح کنند.

ای بابا!! تند چیه دیگه! من کی شلوغ بازی درآوردم؟ یعنی به نظر شما من چه سودی ممکنه این جو دادن ها برام داشته باشه؟ اصلاً مگه آزار دارم بخوام دلهره الکی به جون کسی بندازم؟ شما چرا زود اینقدر یکطرفه موضع گیری می کنید؟ من جداً جاخوردم!! فکر نمی کردم ممکنه برای کسی چنین برداشتی ایجاد بشه! من اگه اشتباهی مرتکب شده ام، شخصاً عذرخواهی میکنم اما آخه مگه بده من هرچیزی را که لازم میدونم دیگران بدانند، اینجا با منبعش برای بقیه به اشتراک میزارم؟ مگه اینجا فروم به معنای محلی برای گردهمایی و تبادل نظرات نیست؟ خوب هرکسی حق داره با توجه به قوانین فروم که همه باید ازش اطلاع داشته باشن، هرچی که فکر میکنه درسته و گره از کار کسی باز میکنه را مطرح کنه! منم رو این حسابه که هرجا هرچی به ذهنم میرسه میگم! اگه منظورتان اون چندتا پستیه که یکی از دوستان از اظهارنظر من راجع به مصاحبه بچه های پارشیال فاند شاکی شده بود و واکنش های دور از ادب جمع را در این محیط آکادمیک انجام داد و من باهاش دهن به دهن نشدم، باید بگم که اگر دقت کنید، من تا الان برای هیچ کی نسخه ای نپیچیدم که شما یهو اینجوری میگی!!! ??? (به نظر من که مینا منظورش مثال کاه و کوه نبود. دوباره یه نگاهی به پستش بندازید!)
    مورد خانم IVI هم اتفاقیه که قبلاً یکی دو مورد مشابه اش را دیده بودم بین دوستام و از یادآوری شما ممنونم!
    درنهایت لازم میدونم بگم اگه کس دیگری هم فکر میکنه من طوری هستم که mhf میگه، بیاد بگه چون شاید واقعاً باید یه تغییراتی بدم که ازش بیخبرم!
    البته مهمترین نکته اینه که بچه هایی که تو تاپیک های باکو دخیل هستند (مصاحبه رفتن یا دارن میرن یا کلیر شدن و ...) بهتره کمی بیشتر در بحث ها دخیل باشن که همش من در یک مورد خاص اظهارنظر نکنم که شائبه جو انداختن یا شلوغ بازی برای عزیران ایجاد بشه! به هرحال حضور ما در اینجا و انتفاع از مطالبی که برای همدیگر به اشتراک میزاریم، حکم میکنه که در بحث ها فعالتر باشیم و از هرگونه برداشت ناصواب از گفته های همدیگه پرهیز کنیم!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys

2. من كه رفتم گفتن ساعت 3 تا 5 هر روز براي pick up هست. من يه روز ساعت 3 پاسپورتها و فيشي كه داده بودن رو دادم و فردا همون ساعت تحويل گرفتم.
    3. لازم نيست به سفارت در اين مورد اي ميل بزنيد چون اصلا به اين چيزها كاري ندارند. اي ميل زدن به سفارت باعث مي شه فقط حجم اي ميلهاي دريافتي اونا زياد بشه و جواب هيچ اي ميلي رو ندن.
    sysbiosys عزیز ممنون میشم سوالات زیر را جواب بدی:

1 - برای تحویل دادن پاسپورت و تحویل گرفتنش باید همون قسمت کنسولی سفارت بریم که برای مصاحبه رفته بودیم؟ اگه نه، دقیقاً کجا باید رفت؟
    2 - آیا اون فیش رنگ و رورفته پرداخت 131دلار اینقده اهمیت داره که باید حتماً بهشون موقع تحویل پاسپورت برگردونیم؟ یعنی زمان تحویل پاسپورت، منشی مربوطه ازتون به عنوان مدرکی اضافه بر کاغذ بزرگه خواستش؟ من این رسید را دارم اما از این جهت می پرسم که ممکنه یه عده از بچه ها گمش کرده باشن و دیگر اینکه زمان مصاحبه من، آفیسر بهم گفت این رسید کاغذیه که روش دور B علامت زده را بیارم که البته وقتی به کاغذ بزرگ اشاره کرد که رسید پرداخت پول هم روش بود.
    3 - با توجه به اینکه دم در سفارت برای ورود به سفارت ازتون کارت شناسایی گرفته شد، زمان تحویل پاسپورت به منشی مربوطه، ازتون مدرک شناسایی خواسته شد یا همون پاسپورت خودتان که برای مصاحبه رفته بودید را به عنوان مدرک شناسایی قبول کردند؟از این جهت میپرسم که بدونم آیا برای کسی که داره ویزای چندین نفر را پیک آپ میکنه، مدرک شناسایی اضافی لازمه یا ممکنه مدرک شناسایی را تا فرداش که ویزا صادر میشه پیش خودشان نگه می دارند یا اصلاً نیازی به هیچ کارت شناسایی اضافی نیست؟ آخه چون من ویزای خودم را هم پیک آپ خواهم کرد، میخواهم پیش بینی لازم را کرده باشم که اگه اونجا چیزی ازم خواسته شد، کم نیارم!

Senior Member

to he:

1. دقيقا همونجا بايد بريد كه موقع مصاحبه رفتيد.
    2. از من فقط رسيد كوچك پرداخت پول و پاس رو گرفت. (هرچند حدس مي زتم اون رسيد پرداخت پول هم اهميت نداشت)
    3. دم در سفارت مي تونيد يك مدرك شناسايي بديد مثل پاسپورت خودتون يا كارت ملي...... بعد كه اومديد بيرون بهتون پس مي دن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط he

یه پیشنهاد:

راه حل:
    برای هر 30-40نفر ویزای صادر شده، 4-5 نفر برای پیک آپ

سلام
    ظاهراً که پیام من پاک شده!!! و به جاش نوشتن که لطفا به هم توهین نکنید وگرنه منع کاربری میشین! البته من صرفاً حدس میزنم که منظور من بودم! اما خوب کسانی‌ که پیام منو خوندن میدونن که من توهینی نکردم! فقط به حامد گفتم که واقعا این وسط مشکلی‌ وجود نداره که راه حل بخواد. سفارت گفت که میشه افراد دیگه ویزا رو پیک آپ کنن. به همین سادگی... و گفتم که حامد یه کم relax باش...و که روی self assumption اینهمه issue درست نشه... شاید به خاطر انگلیسی بودن پیام بوده که دوستان توهین آمیز تلقی کردن لحنشو!!! یکی به من توضیح بده برای چی پیام من پاک شده!

اینکه اینهمه عدم بخوان ایمیل بزنن اصلا جالب نیس به نظر من!! فقط باعث می‌شه اونا بگن عجب غلطی کردیما!!! چه خبر اینهمه ایمیل. بد تازه انجوری باید چک بکنن که هر کس اسم چه کسیو تو ایمیل داده برای پیک آپ! بساطی می‌شه

راستی‌ من هم کاملا آزاد هستن، نه درس دارم نه کار ) اگه داوطلب لازم دارین منم می‌تونم برم (البته وقت کلیر شدیم)... EN SHA LLAH!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics

دوست عزیزم he
    راستش منم با بقیه دوستان موافقم. شما یه کم و شاید یکم بیشتر بعضی موضوعات رو بزرگ میکنی!! البته گفتم به نظر من و من نظرم رو گفتم چون خودتون گفته بودید که بقیه هم نظر بدن تا شاید لازم بشه خودتونو عوض کنید. میدونی من وقتی واسه مصاحبه سفارت رفتم اینقدر مدارک برده بودم که نگو!! ضمن اینکه برای جمع اوری اونها کلی هم وقت گذاشته بودم! در حالیکه بقیه دوستان که اونجا بودند فقط با 120 اومده بودند و نامه پذیرش! یکی که فاندش کامل نبود یه BS داشت! من تمام این مدارک رو فقط به خاطر اینکه دوستان جو ایجاد کردند بردم!! در حالیکه مصاحبه سفارت بسیار اسان است و خیلی هم راحت برگزار میشه. باورت شاید نشه اما قبل مصاحبه کلی استرس بی مورد داشتم. یه نکته ای رو خوبه که بگم. دوستم که فوق و دکتراشو در امریکا خونده و الان چند ماه که برگشته ایران در مورد امضا نشدن i20 بهم گفت اصلا نگران نباش امریکاییها توی اینجور موارد بسیار خوبند و برای این مسایل کسی رو اذیت نمیکنند!! در حالی که شما و یه دوست دیگه گفته بودید پیگیری کن که مشکل ساز نشه!! اگر خوب دقت کنید متوجه میشوید که ما با دیدی کاملا ایرانی به تمام قضایا نگاه میکنیم. نمونه این مطلب در هنگام اپلای کردن برام ایجاد شد. همه میگن باید با استادا تماس بگیری و بهشون ایمیل بزنی تا پذیرش بگیری ولی یه وستی به من گفت لازم نیست! منم همین کارو کردم بدون هیچگونه ایمیلی پذیرش گرفتم. البته نمیگم ایمیل بزنیم یا نزنیم! این فقط یه تجربه هستش!! میخوام بگم جو سازی خوب نیست ضمن اینکه پیشگیری از اشتباهات لازمه. به هر حال از اینکه حاضری دیگران نسبت بهت نظر بدن خیلی خوشحالم و از این نظر رفتارتون ستودنیه.
    حالا یه سوال. این قضیه تاریخ ویزا چیه که امکان داره غلط باشه؟ اونا چه تاریخی رو برای ویزا در نظر میگیرند؟ از کجا این تاریخ رو در میارن؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)