صفحه 5 از 108 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1072

موضوع: آرشیو: Pick Up ویزای آمریکا از ایروان 2014- 2009

پیش فرض پاسخ : اطلاعات لازم برای pick up ویزا از باکو

مگه اون دو تا موتور ملخی چقدر توان داره که تونست با یکی پرواز کنه؟ ظاهرا خطر خیلی بزرگی از بیخ گوشتون گذشته!
    من اول فکر کردم این هواپیما خیل داغونه ولی فهمیدم ساخت ایتالیا و فرانسه هست و ظاهرا هم این مدلی که بین
    تهران- باکو هست از جدیدترین هاست.
    http://en.wikipedia.org/wiki/ATR_42#ATR_42-500

حالا که این حرف رو زدین قوز بالا قوز شده. ایران ایر هم که فوکر 100 هست و
    دیگه کم کم زمان سقوطشه، این هم وضعیت آزال. حالا با چی بریم پیک آپ؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    من تازه از باكو برگشتم. چند تا نكته هست كه به دردتون مي خوره:

1. ممكنه پروسه pick up بيش از 2 روز طول بكشه. پس برنامه سفرتون انعطاف پذير باشه. من روز بعد تحويل پاسپورت كه مراجعه كردم گفتند پاسپورتتون نيست و فردا بيايد. مثل اينكه كسي كه پاسپورت ايراني ها پيشش بود نبود اونجا.

2. دوستان حتما به موقع اقدام كنند چون expiration date ويزا ها تا جايي كه من ديدم رو نظم خاصي نيست. من clearance ام هفته پيش رسيده بود در حالي كه فقط كمتر از يك ماه وقت دارم وارد آمريكا بشم. پرسيدم گفتن سيستم اين رو مي گه و نمي تونيم كاري كنيم. البته من ديدم مال بقيه دوستان بيش از 1 ماه وقت داشت يا حتي 2 ماه.

3. موقع گرفتم ويزا حتما چند دقيقه وقت بگذاريد و همون داخل سفارت چك كنيد همه اطلاعاتتون رو كامل: خصوصا تاريخ ها.

4. در راه پرواز برگشت هواپيماي آزال روي دريا دچار نقص فني و از كار افتادن يكي از موتورهاش شد و در آستانه سقوط موفق به فرود اضطراري در باكو شد. متاسفانه پروازهاي آزال هم داراي كيفيت مناسبي نيست و كاركنانش هم هيچ گونه پاسخگو نيستند. بعد از 4-5 ساعت معطلي در فرودگاه حتي كسي حاضر نشد هيچ توضيحي بده. بعد از 5 ساعت پرواز جايگزين با هواپيماي ديگه اي انجام شد. علت رو كه دوستان آذري زبان از كاركنان فرودگاه پرسيدند مثل اينكه هواپيما اضافه بار زيادي داشته و به علت گرماي هوا يكي از موتورهاش از كار افتاده.( هواپيماي كوچيك آزال رو حتما دوستاني كه باكو رفتند ديدند.) خلبان اول مي خواسته روي دريا فرود اضطراري كنه ولي حاضر مي شه ريسك كنه و برگرده فرودگاه.... در هر حال به خير گذشت اما بعد از اون كلا جو خوبي پرواز آزال نداشت. در پاسخ به اعتراض يكي از مسافران ايراني بين كاركنان هواپيما و يكي از مسافران آذربايجاني و اين مسافر هم درگيري شديدي پيش اومد. كاركنان آزال طي اين 4-5 ساعت نه توضيحي دادند نه عذرخواهي كردند و نه حتي يك ليوان آب به مسافرها دادند و با پررويي تمام هم با مسافرهاي ايراني برخورد مي كردند.
    sysbiosys عزیز!! خدا به خیر کرده پس اساسی! حتماً حتماً واسه خودت یه اسپند گنده دودکن! چندتا سوال دارم که ممنون میشم پاسخ بدی چون ممکنه به درد بقیه هم بخوره:

1 - برای زمان مبادا که ایران ایر بلیطش دم تاریخ پرواز گرون میشه، من و دوستام تصمیم داشتیم با آذال بلیط بگیریم اما باحساب توضیحاتی که دادی، به نظرت تحت هرشرایطی با ایران ایر بلیط بگیریم؟ حتی اگه بلیط 167500 تومانیش شده باشه 350000 تومان؟ البته یه چیزی بگما! کلاً مثکه این دریای خزر یه مشکلی داره چون زمان بازگشت گروه ما از باکو هم وضعیت اضطراری پیش آمد و درتمام طول سفر چراغ های هشدار روشن بود و به کسی اجازه بلندشدن نمیدادن و مهماندارها هم اعلام کردن به همین دلیل، سرویس دهی را قطع میکنن.

2 - همانطور که در http://www.applyabroad.org/forum/ind...5379#msg155379 میبینی، ما تصمیم گرفتیم 30 جولای (5شنبه) دو تا از دوستامون را با پرواز ایران ایر بفرستیم که دوشنبه 3 آگوست برگردند. الان از اطلاعات پرواز فرودگاه امام سوال کردم، گفتش پرواز رفت از تهران 9 صبحه که 11 به وقت باکو میرسه اونجا؛ یعنی با فرض اینکه حتی 4ساعت هم پروازشون تاخیر داشته باشه، به ساعت اداری سفارت میرسند. سوال من اینجاست که با توجه به حرفی که درمورد صدور بیش از یک روز ویزا زدی، اگه اینا 5شنبه عصر بدن، روال کار بر اینه که تا جمعه 3-5 عصر، باید ویزاها صادر شده باشه؟ اگه بیشتر از یک روز بشه، یعنی ویزاها صادر نشده یا فقط آدمی که باید تحویلشان بدهد، در کنسولگری نیست؟ آخه اگه مشکل فقط نبودن آدمه باشه و خود ویزاها تا عصر جمعه صادرشده باشند، میشه این دوستامون صبح دوشنبه قبل از پرواز برگشت به تهران، به سفارت رفته و پاسپورت هارو دریافت کنند؟ آخه اگه بناباشه بعد از ساعت 12 برای گرفتن پاسپورت ها به سفارت مراجعه کنن، از پرواز جا میمونن چون پرواز برگشت به تهران، ساعت 12 از باکو راه میافته!

3 - با همه توصیفاتی که درمورد بدبودن آزال گفتی، الان از ایران ایر که سوال کردم، ارزانترین قیمتی که برای بازه زمانی فوق جاداره و بلیط میفروشه، 350000 تومان است. قیمت رفت و برگشت آزال که شما باهاش رفتی، چنده؟ با توجه به اینکه آزال بین ساعت 12-13 هرروز از تهران به باکو پرواز داره و محدودیتی که در بند دوم بهت توضیح دادم را نداره، به نظرت ما کارمونو راحتتر کنیم و یکشنبه 12ظهر از تهران دوستامونو بفرستیم برن که چهارشنبه 6 آگوست برگردن؟ آخه تو گروه ما که قراره باهمدیگه پیک آپ کنیم، سه نفر هستند که 7 آگوست برای سفر به آمریکا بلیط دارن و بایستی یک روز قبلتر بلیط به دستشان برسه! 8)

4 - منظورت از expiration را متوجه نشدم. مگه ویزای F1 آمریکا پس از صدور سه ماه اعتبار نداره که زودتر از 1ماه مانده به شروع ترم هم نمیشه وارد آمریکا شد؟ پس چرا گفتی "البته من ديدم مال بقيه دوستان بيش از 1 ماه وقت داشت يا حتي 2 ماه."؟

5 - در زمان پیک آپ ویزا، دقیقاً چه چیزهایی را باید از سفارت تحویل گرفت؟ علاوه بر مهرکردن قسمت مربوطه در متن I20 و زدن مهر ویزا در پاسپورت، یه جایی خونده بودم که یه پاکت مخصوص از طرف سفارت های آمریکا در دنیا صادر میشه که تا زمان رسیدن به گیت ورودی به آمریکا نباید درش بازبشه و باید دربسته تحویل افسر گیت ورودی بشه. آیا این در مورد باکو هم صدق میکنه؟ یعنی سفارت باکو هم از این پاکت ها به کسانی که پیک آپ میکنن، میده؟

6 - آقا دیگه از بس تایپ کردم، خسته شدم! خیلی خیلی ممنون میشم سوال هارو کامل جواب بدهی و از بقیه بچه ها هم تقاضا دارم چنین کنند!

Senior Member

to he and ramin:

راستش آقاي فتح الله زاده مدير سابق باشگاه استقلال هم تو پرواز بود و مي گفت هر ماه با آزال مي ره باكو و تا حالا هيچ مشكلي نبوده و مي گفت اين پرواز ايمن هست و اين فقط يه اتفاق بوده.
    من راستش نمي تونم توصيه خاصي داشته باشم در اين مورد اما به نظر من كيفيت پرواز آزال اصلا خوب نيست و ايمن هم نيست. در مورد پرواز ها و ايمنيشون من نمي دونم چي بگم . فعلا كه فقط همين 2 تا پروازه..............
    سفارت توصيه مي كنه ساعت 3-5 پاسپورتها رو بديد و فرداش بگيريد.
    در مورد expiration من فقط مي دونم كه مال من كمتر از يك ماه اعتبار داره و خودم نتونستم با قانوني منطبقش كنم مسول سفارت هم اطلاعاتي نداد و گفت هميني كه هست.
    اگر با مسول سفارت هماهنگ كنيد شايد فرداي صبحي كه تحويل مي ديد هم بتونيد ويزاها رو بگيريد.
    سفارت به شما پاسپورت داراي ويزا + I20 رو مي ده فقط به همراه برگه پرداخت SEVIS FEE

2. دوستان حتما به موقع اقدام كنند چون expiration date ويزا ها تا جايي كه من ديدم رو نظم خاصي نيست. من clearance ام هفته پيش رسيده بود در حالي كه فقط كمتر از يك ماه وقت دارم وارد آمريكا بشم. پرسيدم گفتن سيستم اين رو مي گه و نمي تونيم كاري كنيم. البته من ديدم مال بقيه دوستان بيش از 1 ماه وقت داشت يا حتي 2 ماه.
    این که می گین به موقع، یعنی زودتر یا دیرتر؟؟ آخه این که شما میگی کمتر از یک ماهه، به تاریخ مصاحبه تون ربط داره یا تاریخ pick up؟؟ چون اگه به مصاحبه ربط داشته باشه که زود و دیر Pick up کردن فرقی نمی کنه. اگه به pick up ربط داشته باشه، یعنی هرچی دیرتر بریم بهتره. یا منظور شما اینه که ممکنه یک موقعی بریم برای pick up که کلا دیر باشه؟؟؟ من نمی دونم واقعا، مگه از تاریخ pick up نباید سه ماه وقت داشته باشه؟؟

Junior Member

[quote=Robin ]
    این که می گین به موقع، یعنی زودتر یا دیرتر؟؟ آخه این که شما میگی کمتر از یک ماهه، به تاریخ مصاحبه تون ربط داره یا تاریخ pick up؟؟ چون اگه به مصاحبه ربط داشته باشه که زود و دیر Pick up کردن فرقی نمی کنه. اگه به pick up ربط داشته باشه، یعنی هرچی دیرتر بریم بهتره. یا منظور شما اینه که ممکنه یک موقعی بریم برای pick up که کلا دیر باشه؟؟؟ من نمی دونم واقعا، مگه از تاریخ pick up نباید سه ماه وقت داشته باشه؟؟
    از تاریخ pick up نیست! از تاریخی حساب میشه که ویزای شما approve شده که یعنی زمانی که شما clear میشید!

نقل قول نوشته اصلی توسط mashak
    [از تاریخ pick up نیست! از تاریخی حساب میشه که ویزای شما approve شده که یعنی زمانی که شما clear میشید!
    والا تا اونجایی که من فهمیده بودم از اطلاعات بچه هایی که قبرس یا ترکیه یا دبی رفتن اینجوری بود که از تاریخ approve به مدت 90 روز فرصت هست برای pick up و از تاریخ pick up یا تاریخی که ویزا صادر می شه 90 روز فرصت هست برای ورود به آمریکا. این چیزی بود که توی فروم بارها روش بحث شده بود. و در این مورد بچه ها اتفاق نظر داشتن.

اگر تلفن بزنیم و از سفارت بپرسیم بهمون درست جواب میده؟؟ کسی تجربه ای داشته؟؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Robin
    والا تا اونجایی که من فهمیده بودم از اطلاعات بچه هایی که قبرس یا ترکیه یا دبی رفتن اینجوری بود که از تاریخ approve به مدت 90 روز فرصت هست برای pick up و از تاریخ pick up یا تاریخی که ویزا صادر می شه 90 روز فرصت هست برای ورود به آمریکا. این چیزی بود که توی فروم بارها روش بحث شده بود. و در این مورد بچه ها اتفاق نظر داشتن.

حرف شما درسته اما من فكر مي كنم مسسولان باكو زياد به اين مسائل دقت نمي كنند. من تاريخ صدور ويزام July 22 بود و هفته قبلش clear شده بودم اما تاريخ Expiration من Aug 13 بود. من همونجا بهشون گفتم و اونها توجيهات من رو قبول نكردند و گفتن ما بر اساس تاريخي كه تو سيستم ما هست ويزا مي ديم (حالا نميدونم اين تاريخ بر چه اساسي هست). خلاصه حتما به اطلاعات ويزا و تاريخها خوب دقت كنيد همونجا توي سفارت كه اگر مشكلي بود همونجا بگيد. ضمنا در يك مورد ديگه هم تاريخ ويزاي IVI رو طوري غلط زده بودن كه اصلا امكان ورود به آمريكا براش وجود نداشت و مجبور شدن عوضش كنند.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Robin

قانون دولت آمریکا اینه که پس از تایید ویزای متقاضی، 3ماه فرصت داره برای پیک آپ اقدام کنه و بعدشم 3ماه فرصت داره وارد آمریکا بشه، به طوری که تاریخ ورودش زودتر از یک ماه قبل از شروع ترم تحصیلی اش برمبنای تاریخ ثبت شده در نامه پذیرش دانشگاه باشه. حالا با این حساب نمیدونم دیگه این چه صیغه مسخره ایه که سفارت باکو داره از خودش درمیاره؟؟؟؟؟؟؟؟
    اگه امکانش هست، کسانی که این هفته برای پیک آپ میرن باکو، این قضیه را به طور جدی مورد سوال و پیگیری قراربدهند.

Banned

سفارت به شما پاسپورت داراي ويزا + I20 رو مي ده فقط به همراه برگه پرداخت SEVIS FEE
    با این حساب اون پاکتی که حرفش را زدم، دیگه وجودنداره یا من اشتباه برداشت کردم؟ سوالم از این جهته که چون قراره از گروه ما، 20-30نفر توسط دونفر پیک آپ بشن، باید به دقت همه تاریخ ها و مدارک را چک کنیم و اگه لازمه و سفارت میده، این پاکته را هم برای هرنفر بگیریم. شما نظری در این مورد نداری؟ میشه راهنمایی بدهید؟

Senior Member

دو نكته:

1. سفارت به شما پاكتي نمي ده ( در پاسخ به سوال he)

2. اين مورد براي من فقط پيش اومده بود اما اون روز من تونستم به پاسپورتهاي ديگه هم كه داشتن pick ip مي شدن نگاه كنم همه از نظر تاريخي ok بودن. به همين خاطر تاكيد دارم كه حتما همه چيز رو همونجا چك كنيد تا با خيال راحت برگرديد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)