صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 86

موضوع: انواع کار دانشجویی در اتریش

Junior Member

پیش فرض انواع کار دانشجویی در اتریش

سلام دوستان
    در این تاپیک میخواییم در مورد انواع کار دانشجویی در حین تحصیل که در اتریش میشه انجام داد تا بخشی و یا کل هزینه ها رو پوشش بده صحبت کنیم .

1- چه کارهایی میشه به عنوان دانشجو انجام داد. کلا چه کارهایی پیشنهاد میشه .گذشته از داشتن مهارتی خاص ( از نظافت گرفته تا انجام کارهای تحقیقاتی برای دانشگاه و غیره)

2- داشتن چه مهارتهای خاصی منجر به پیدا کردن کار میشه ( مثل آشپزی ، آرایشگری ، نجاری ، مدرک TEFL ،کارهای کامپیوتری، مدرک فنی حرفه ایی ایران و غیره ...)

3-از اونجایی که قانون اجازه کار کردن بیشتر از 10 یا 20 ساعت در هفته رو نمیده ، و درآمد آن حدودا 400 یورو هست آیا راههایی هم هست بشه در آمد رو افزایش داد ؟ چون بعضی از دوستان از درآمدهای 900 یورویی هم صحبت کردند .

دوستانی که الان در اتریش هستند خیلی خوب با این قضیه اشنایی دارن و ازشون خواهش میکنیم با راهنماییهاشون کمکمون کنن .

Banned
    رشته و دانشگاه
    IT Klagenfurt

پیش فرض پاسخ : انواع کار دانشجویی در اتریش

ممنون بابت این تاپیک ، چیزیه که من فکر می کنم ذهن خیلی ها رو درگیر خودش کرده حتی دوستان می تونن اگه از جایی بهشون کاری پیشنهاد میشه یا میشنوند کاری وجود داره که یا خودشون نمی تونند انجام بدن یا در هرصورت نیازی به انجامش ندارند به دیگر دوستان پیشنهاد بدن
    بچه ها مطمئن باشید به محض ورود داشتن تجربه ای به دیگران هم اطلاع میدم ، ولی چیزی که همه میگن اینه که روی سال اول و درصورت عدم یاد گرفتن زبان به کار کردن فکر نکنم.

Member MichelAngelo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD student - University of Natural Resources and Life Sciences, Vienna

نقل قول نوشته اصلی توسط naderi66 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    در این تاپیک میخواییم در مورد انواع کار دانشجویی در حین تحصیل که در اتریش میشه انجام داد تا بخشی و یا کل هزینه ها رو پوشش بده صحبت کنیم .

1- چه کارهایی میشه به عنوان دانشجو انجام داد. کلا چه کارهایی پیشنهاد میشه .گذشته از داشتن مهارتی خاص ( از نظافت گرفته تا انجام کارهای تحقیقاتی برای دانشگاه و غیره)

2- داشتن چه مهارتهای خاصی منجر به پیدا کردن کار میشه ( مثل آشپزی ، آرایشگری ، نجاری ، مدرک TEFL ،کارهای کامپیوتری، مدرک فنی حرفه ایی ایران و غیره ...)

3-از اونجایی که قانون اجازه کار کردن بیشتر از 10 یا 20 ساعت در هفته رو نمیده ، و درآمد آن حدودا 400 یورو هست آیا راههایی هم هست بشه در آمد رو افزایش داد ؟ چون بعضی از دوستان از درآمدهای 900 یورویی هم صحبت کردند .

دوستانی که الان در اتریش هستند خیلی خوب با این قضیه اشنایی دارن و ازشون خواهش میکنیم با راهنماییهاشون کمکمون کنن .

دوست عزیز احتیاج به تاپیک جداگونه نبود راجع به این موضوع صحبت شده در تاپیکای مرتبط و در ضمن شما خودتون به سوالاتتون پاسخ دادین به گونه ای در همون سوالا (عرض میکنم چجوری) قبلش اینو بگم که شرایط کار اینجا در شرایط کلی به مهارت های فردی بستگی نداره. من همیشه به اطرافیانم توصیه میکنم که بدون دانش زبان آلمانی اصلا نیان، درسته که این مهارت کمک کننده است و اصلی ترین مهارت برای کار خواهد بود ولی من اینجا دوستی دارم که 4تا زبون بلده (آلمانی سی2! و ایلتس 7.5!) و همچنین دوستای زیادی در حد معمول آلمانی آ2 یا ب2 که همه ی اینا بیکارن حتی موفق به کار در فروشگاهها و هتل ها حتی برای نظافت نشدن! من در کله دوستانه اطرافم فقط یک نفر و میشناسم که موفقققق شده کار کنه اون هم شیشه ی رستوران رو هفته ای 2 روز تمیز میکنه! که البته همین کار رو هم از طریق یه آشنا پیدا کرده. حالا شما جواب سوالاتونو اینجوری به خودتون دادین:

1- چه کارهایی میشه به عنوان دانشجو انجام داد: گذشته از داشتن مهارتی خاص از نظافت گرفته تا انجام کارهای تحقیقاتی برای دانشگاه
    2- داشتن چه مهارتهای خاصی منجر به پیدا کردن کار میشه: آشپزی ، آرایشگری ، نجاری ، مدرک TEFL ،کارهای کامپیوتری

که البته صحبتای اولم این جوابا رو بی ارزش میکنه چون تا وقتی شرایط استخدام مهیا نباشه این مسایل بی معنا میشه. اینجا کار کاملا شانسی هست و نمیشه هیچ حسابی باز کرد، شما هر جا حضوری برین میگن یا نیروی کار نمیخوایم یا به صورت آنلاین درخواست بدین یا فرم پر کنین و خیلی از دوستان 100ها فرم از مکدونالد تا باغبونی رو پر کردن و همگی بیجواب...

من قصدم فقط روشن کردن شرایط بود نه نا امید کردن همینطور که قدیمیا شرایط رو گفتن و ما تا نیومدیم و ندیدیم باور نکردیم.

این رو به عنوان کسی که در وین هست و از نزدیک شاهد شرایط هست میگم مخصوصا به دوستانی که متاهل هستن لطفا لطفا لطفا سرمایه هاتونو به یورو تبدیل نکنین و وسایل و زندگیتونو در ایران نفروشین به امید اینکه الان بیاین اینجا کار میکنین و چند برابرش رو درمیارین. یه سرمایه نسبتا مناسب در ایران میتونه فقط 1 سال مهمونه وین تون کنه فقط با پرداخت اجاره ی 2.5 تا 3 میلیونی یه خوابگاه متاهلی با متراژ 20 متر! (حالا مجردا هر فشاری بیاد میتونن راحتتر هندل کنن ولی بازم چیزی در ایران فروختن به امیدهای واهی برای مجردا هم توصیه نمیکنم).

اینجا یا رابطه (آشنا و فامیل) یا نبوغ و استعداد واقعی و یا شانس در پیدا کردن کار سهیمه.
    البته اینو هم بگم که شرایط دوستانی که از ایران ساپورت خوبی میشن کلا جداس، ولی دوستانی که با دید پیدا کردن کار فقط میان...!

شب و روزتون خوش
    Frohe Weihnachten
    ویرایش توسط MichelAngelo : December 25th, 2014 در ساعت 09:14 PM

A friend in need is a friend indeed

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MichelAngelo نمایش پست ها
    دوست عزیز احتیاج به تاپیک جداگونه نبود راجع به این موضوع صحبت شده در تاپیکای مرتبط و در ضمن شما خودتون به سوالاتتون پاسخ دادین به گونه ای در همون سوالا (عرض میکنم چجوری) قبلش اینو بگم که شرایط کار اینجا در شرایط کلی به مهارت های فردی بستگی نداره. من همیشه به اطرافیانم توصیه میکنم که بدون دانش زبان آلمانی اصلا نیان، درسته که این مهارت کمک کننده است و اصلی ترین مهارت برای کار خواهد بود ولی من اینجا دوستی دارم که 4تا زبون بلده (آلمانی سی2! و ایلتس 7.5!) و همچنین دوستای زیادی در حد معمول آلمانی آ2 یا ب2 که همه ی اینا بیکارن حتی موفق به کار در فروشگاهها و هتل ها حتی برای نظافت نشدن! من در کله دوستانه اطرافم فقط یک نفر و میشناسم که موفقققق شده کار کنه اون هم شیشه ی رستوران رو هفته ای 2 روز تمیز میکنه! که البته همین کار رو هم از طریق یه آشنا پیدا کرده. حالا شما جواب سوالاتونو اینجوری به خودتون دادین:

1- چه کارهایی میشه به عنوان دانشجو انجام داد: گذشته از داشتن مهارتی خاص از نظافت گرفته تا انجام کارهای تحقیقاتی برای دانشگاه
    2- داشتن چه مهارتهای خاصی منجر به پیدا کردن کار میشه: آشپزی ، آرایشگری ، نجاری ، مدرک TEFL ،کارهای کامپیوتری

که البته صحبتای اولم این جوابا رو بی ارزش میکنه چون تا وقتی شرایط استخدام مهیا نباشه این مسایل بی معنا میشه. اینجا کار کاملا شانسی هست و نمیشه هیچ حسابی باز کرد، شما هر جا حضوری برین میگن یا نیروی کار نمیخوایم یا به صورت آنلاین درخواست بدین یا فرم پر کنین و خیلی از دوستان 100ها فرم از مکدونالد تا باغبونی رو پر کردن و همگی بیجواب...

من قصدم فقط روشن کردن شرایط بود نه نا امید کردن همینطور که قدیمیا شرایط رو گفتن و ما تا نیومدیم و ندیدیم باور نکردیم.

این رو به عنوان کسی که در وین هست و از نزدیک شاهد شرایط هست میگم مخصوصا به دوستانی که متاهل هستن لطفا لطفا لطفا سرمایه هاتونو به یورو تبدیل نکنین و وسایل و زندگیتونو در ایران نفروشین به امید اینکه الان بیاین اینجا کار میکنین و چند برابرش رو درمیارین. یه سرمایه نسبتا مناسب در ایران میتونه فقط 1 سال مهمونه وین تون کنه فقط با پرداخت اجاره ی 2.5 تا 3 میلیونی یه خوابگاه متاهلی با متراژ 20 متر! (حالا مجردا هر فشاری بیاد میتونن راحتتر هندل کنن ولی بازم چیزی در ایران فروختن به امیدهای واهی برای مجردا هم توصیه نمیکنم).

اینجا یا رابطه (آشنا و فامیل) یا نبوغ و استعداد واقعی و یا شانس در پیدا کردن کار سهیمه.
    البته اینو هم بگم که شرایط دوستانی که از ایران ساپورت خوبی میشن کلا جداس، ولی دوستانی که با دید پیدا کردن کار فقط میان...!

شب و روزتون خوش
    Frohe Weihnachten
    واقعا نمیدونم به چه زبونی باید از شما به خاطر این پست تشکر کرد.
    موردی که شما فرمودین مسئله خیلی مهمیه که مخصوصا دوستان متاهل و از همه بدتر اونایی که با فرزندانشون برای ادامه تحصیل تشریف میبرن اتریش باید خیلی بهش توجه کنن.متاسفانه توی سالهای اخیر و با شروع موج مهاجرت ایرانیها به خارج از کشور خیلیها به خاطر شرایط آسونتر ویزای اتریش این کشور رو انتخاب کردن.من نزدیک 1 سال اونجا بودم و از نزدیک چیزایی دیدم که متاسفانه بعضی از دوستانمون اصرار دارن هرجوری شده خودشون برن و این مسائل رو تجربه کنن.
    دوستان من.متاهلای عزیز...قبل از همه چیز خوب فکر کنید و تدارک آینده رو ببینید.اونجا کار نیست.زیر 1 درصد باید روش حساب کنید و اگه هم باشه بعضا با ساعتی 2 تا 3 یورو....متاسفانه کلا نرخ بیکاری در اروپا بالاست و مخصوصا در اتریش در سالهای اخیر بی سابقه!!!!
    بنابراین پلهای پشت سرتون رو خراب نکنید.من از نزدیک کسایی رو میشناسم که بعد از یک سال برگشتن با دست خالی و مثلا با 30 سال سن مجبور شدن اینجا دوباره از صفر شروع کنن!!!!ایکاش این دوستایی که رفتن و اومدن یه تایپیکی راجع به این موضوع بزنن تا حداقل جلوی سواستفاده های موسساتی که با دادن اطلاعات غلط میخوان از این آب گل آلود یه جوری ماهی بگیرن بسته بشه.

Junior Member

سلام دوست عزیز منظورتون از زبان برای کار زبان آلمانی یا انگلیسی؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yummy نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز منظورتون از زبان برای کار زبان آلمانی یا انگلیسی؟
    باسلام. به طور کلی برای کار در هر کشوری باید زبان همان کشور را بدونید، مثلا برای کار در اتریش یا المان زبان المانی بلد باشید و استثنا این است که در کشور اروپایی در یک شرکت یا سازمان بین المللی کار کنید که در این صورت زبان انگلیسی مد نطر است ودانستن زبان خاص ان کشور مزیت محسوب می شود. موفق باشید.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Master of power engineering

بنظر من کسی که واقعا دانشجو باشه و بخاطر هدفش داره میره خارج درس بخونه و نه از روی مدگرایی، صد در صد با رزومه خوبی که داره توی همون دانشگاه کار علمی میکنه نه اینکه بره آشپزی و نجاری و نظافت کاری...به عقیده من این کار افت نداره.. حرف من اینه که کسی که حساب شده میره یه خیال آسوده داره که فاند بهش میدن (دوستانی که فاند میگیرن)... اما بعضیا هستن به آب و آتیش میزنن یه پول جور کنن برن... اینکه بری اونجا با فاند درس بخونی ارزش داره نه اینکه بری اونجا با پول خودت درس بخونی مثل دانشگاه آزادی های خودمون...
    کسی که فاند میگیره مسلما یه چیزی توی رزومه اش داشته که دولت خارجی روش حساب باز کنه..
    من دوستان خودم که فاند گرفتن الان فقط کار آکادمی انجام میدن نه اینکه برن آشپزی و ازین کارا...
    لطفا در مورد مطلبی که مینویسید یه جانبه ننویسید که دل ملت رو خالی کنید

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Arshavin23 نمایش پست ها
    بنظر من کسی که واقعا دانشجو باشه و بخاطر هدفش داره میره خارج درس بخونه و نه از روی مدگرایی، صد در صد با رزومه خوبی که داره توی همون دانشگاه کار علمی میکنه نه اینکه بره آشپزی و نجاری و نظافت کاری...به عقیده من این کار افت نداره.. حرف من اینه که کسی که حساب شده میره یه خیال آسوده داره که فاند بهش میدن (دوستانی که فاند میگیرن)... اما بعضیا هستن به آب و آتیش میزنن یه پول جور کنن برن... اینکه بری اونجا با فاند درس بخونی ارزش داره نه اینکه بری اونجا با پول خودت درس بخونی مثل دانشگاه آزادی های خودمون...
    کسی که فاند میگیره مسلما یه چیزی توی رزومه اش داشته که دولت خارجی روش حساب باز کنه..
    من دوستان خودم که فاند گرفتن الان فقط کار آکادمی انجام میدن نه اینکه برن آشپزی و ازین کارا...
    لطفا در مورد مطلبی که مینویسید یه جانبه ننویسید که دل ملت رو خالی کنید
    البته دوست عزیز، این حرفهای شما یک طرفه و غیر منصفانه است. ببینید اولن شما مفهوم فاند رو باید دقیق متوجه بشید. دانشگاههای اتریش به حز مقطع دکتزا فاند ندارند، و از طرفی اون کسانی که از طریق دانشگاه فاند میگیرن همه در دانشگاه مشغول به کار هستند. یعنی دانشگاه بهشون کار داده و حقوق میده. خب فکر کردید چقدر کار اکادمیک در دانشگاههای اتریش وجود داره؟ سالی 50 تا موقعیت کاری (که دارم اغراق میکنم) برای دانشجویان دکترا وجود داشته باشه چندتاش سهم ایرانی ها میتونه باشه؟ در بهترین حالت شاید کمتر از 10 تا. حالا سوال اینجاست که اگر یک فردی علاقه داشته باشه که در مقطع ارشد درس بخونه چی؟ یکی بخواد اصلن در مقطع لیسانس در یک کشور اروپایی تحصیل کنه، باید چکار کنه؟ بهش بگیم نیا چون فاند نیست و قراره به جای کار کردن روی پروژه، بری مک دونالد ساعتی کار کنی؟ خب ممکنه طرف بگه من دلم میخواد یه مدت سختی بکشم و برم کارای پیش پا افتاده بکنم و روی پای خودم بایستم و بعد مدرک تحصیلی بگیرم و برم سر کار. آیا به نظر شما این یک حرکت قابل احترام نیس؟ اینکه یک فردی تصمیم بگیره یک جایی از دنیا درس بخونه، تخصص پیدا کنه و بعد بره سر کار و زندگیش رو بسازه، این جای تمسخر داره؟

مگه همه باید دانششون رو از ایران بیارن و اینجا خرج کنن؟ با این حرف شما فلسفه درس خوندن توی ایران هم میره زیر سوال. چرا باید یک فردی از یک شهر یا روستا کنکور بده بیاد تهران دانشگاه شریف یا تهران (با سختی خوابگاه و پول زندگی و هزینه سنگین تحصیل توی یک شهر بزرگ) درس بخونه؟ خب بمونه همون شهر خودش چون اگر خوب بود دولت باید بهش فاند میداد و از تخصصش استفاده میکرد. در حالی که دولت فقط ازش شهریه نمیگیره و بقیه هزینه هاش پای خودشه.

مساله اصلی اینجاس که افراد حق دارن بر اساس داشته هاش خودشون برای آینده برنامه بریزن. یکی فکر میکنه که با اومدن و ادامه تحصیل میتونه زندگیش رو بهتر بسازه. این آدمها باید قابل احترام باشه به شرطی
    که پای تصمیمی که میگیرن وایسن و سختی های مسیر رو قبول کنن و نخوان با دوز و کلک، یا به دردسر انداختن بقیه کاراشون رو جلو ببرن و هزینه هاشون رو تامین کنن تا زمانی که کار میکنن و درس میخونن قابل تحسین و احترام هستن
    حتی اگر به قول شما آشپزی کنن...!

Member
    رشته و دانشگاه
    FH Teknikum Wien inteligent transport systems

دوستان سلام
    من قراره فوق لیسانس به زبان انگلیسی بخونم در یک FH در وین
    حالا سوالم اینه که اگه خیلی قوی باشم در مباحث کامپیوتری و سابقه کاری در حدود ده سال داشته باشم و فرض کنیم که یه کار پیدا کنم تو وین، چه درآمدی میتونم دربیارم حدودن ماهیانه؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    mining engineering LEOBEN

نقل قول نوشته اصلی توسط beigzadeh نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من قراره فوق لیسانس به زبان انگلیسی بخونم در یک FH در وین
    حالا سوالم اینه که اگه خیلی قوی باشم در مباحث کامپیوتری و سابقه کاری در حدود ده سال داشته باشم و فرض کنیم که یه کار پیدا کنم تو وین، چه درآمدی میتونم دربیارم حدودن ماهیانه؟
    شرایط با شرایط فرق داره اما من دیدم دوستانی که کار میکنند چه در دانشگاه چه محیط خارجش و درامدی بین ۳۰۰تا۶۰۰ میگیرن. البته داشتن این کارها به پارامتر های زیادی بستگی داره و هرکسی نمیتون کار کن.

صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)