صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 86 , از مجموع 86

موضوع: انواع کار دانشجویی در اتریش

Senior Member mas0o0ud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering , IAUT

پیش فرض پاسخ : انواع کار دانشجویی در اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط faraz_flh نمایش پست ها
    یه راهنمایی میشه بنم بکنید من مقطع کارشناسی میخوام بیام خودم میتونم تا چهارسال هزینمو بدم ولی چون فوقمم میخوام همونجا بخونم بنظرتون میتونم بعد چهارسال خرجمو خودم از طریق کار کردن بدم ؟
    سلام
    دوست عزيز اگر شما هزينه هاي ٤سال رو ميتونين بدين حتما موفق ميشين
    شما تشريف بيارين تو اين ٤سال همه چيز رو ياد ميگيرين و ميفهمين كه چي خوبه چه كارهايي ميشه كرد و غيره
    تو ٤سال خيلي ميتونين پيشرفت كنين اگر فكري به عنوان مشكل مالي نداشته باشين

Junior Member

سلام خدمت دوستان

من قراره از یکی از دانشگاه های اتریش برای مقطع کارشناسی اپلای کنم ، سوالاتم اینه :

1- با این وضع یورو ، دریافت پول از ایران برام مشکل خواهد بود و منم از طبقه فوق ثروتمند جامعه نیستم .در نتیجه فقط میتونم هزینه یک سال زندگی خودم در اتریش رو پوشش بدم . یعنی همون 10 هزار یورویی که برای گرفتن ویزای تحصیلی جور کردم . حالا سوالم اینه : این پول فقط برای زندگی یک سال من در اتریش کافیه . برای سال های بعد ، آیا میتونم در اتریش کار کنم و هزینه زندگی و تحصیل خودمو در بیارم ؟

2- نظر شما در مورد کارهای سیاه مثل کار در رستوران یا روزنامه فروشی یا نظافت و غیره چیه ؟ آیا هزینه های تحصیل و اقامت من رو کاملا تامین میکنه ؟ ( من اهل ریخت و پاش نیستم)

3- بعد از اینکه لیسانس پرستاری رو از اتریش گرفتم ، چند درصد احتمال میدین که بتونم ویزای تحصیلیم رو به ویزای کار تبدیل کنم ؟ (در عرض شیش ماه بعد از فارغ التحصیلی که وقت دارم یه کار پیدا کنم)

ممنون میشم از تجربه شما بهره مند بشم

مرسی
    ویرایش توسط MahdiUSA : October 19th, 2016 در ساعت 01:06 AM

Senior Member sabadadboud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MS Computational Science - University of Vienna

نقل قول نوشته اصلی توسط MahdiUSA نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان

من قراره از یکی از دانشگاه های اتریش برای مقطع کارشناسی اپلای کنم ، سوالاتم اینه :

1- با این وضع یورو ، دریافت پول از ایران برام مشکل خواهد بود و منم از طبقه فوق ثروتمند جامعه نیستم .در نتیجه فقط میتونم هزینه یک سال زندگی خودم در اتریش رو پوشش بدم . یعنی همون 10 هزار یورویی که برای گرفتن ویزای تحصیلی جور کردم . حالا سوالم اینه : این پول فقط برای زندگی یک سال من در اتریش کافیه . برای سال های بعد ، آیا میتونم در اتریش کار کنم و هزینه زندگی و تحصیل خودمو در بیارم ؟

2- نظر شما در مورد کارهای سیاه مثل کار در رستوران یا روزنامه فروشی یا نظافت و غیره چیه ؟ آیا هزینه های تحصیل و اقامت من رو کاملا تامین میکنه ؟ ( من اهل ریخت و پاش نیستم)

3- بعد از اینکه لیسانس پرستاری رو از اتریش گرفتم ، چند درصد احتمال میدین که بتونم ویزای تحصیلیم رو به ویزای کار تبدیل کنم ؟ (در عرض شیش ماه بعد از فارغ التحصیلی که وقت دارم یه کار پیدا کنم)

ممنون میشم از تجربه شما بهره مند بشم

مرسی
    شما اگه به دقت بخونید متوجه میشید سوالاتتون بارها بارها جواب داده شده.

1- شما اگه زبانتون هم قوی باشه بازم امکان داره تا یکی دو سال اول کار پیدا نکنید. شرایط کار کردن بسیار سخته. شایدم کار پیدا کنید، اما به فکر یه منبع درامد برای سال دوم باشید.که مسلما بهتره خودتون تامین کنید.

2- کار در رستوران، نظافت چی و غیره کار سیاه حساب نمیشه. کار سیاه به کاری میگن که بیشتر از ساعت مجاز کار کنید. بستگی به کارفرماتون داره. اما میتونم تا نصف هزینه ها رو پوشش میده. حتی اگر اهل ریخت و پاش هم نباشید. شما اجاره خونه داری. بیمه داری. شهریه کلاس زبان یا دانشگاه. خورد و خوراک. میگیم لباس نخرید حالا. شارژ اینترنت. شارژ سیم کارت. هزینه جابجایی. و شرایط دیگه ای هم هست که شاید مجبور بشید وسایل خونه بخررید. یا مریض میشید و دارو باید بخرید. همه اینا رو در نظر بگیرین، کار کردن دانشجویی نصف این هزینه ها رو پوشش میده.

3- هیچ درصد. بستگی به کارفرمایی داره که شما رو بخواد. شاید تو دوران تحصیلتون کار پیدا کنید. شایدم اصلا کار پیدا نکنید. اما دونستن زبان المانی خیلی شرایط رو برای کار پیدا کردن بهتر می کنه

Junior Member

سلام دوستان.مطالبو خوندم یكم نا امید شدم اما راستش نظر شمارم گفتم بدونم.می خوام برای كلاس المانی و بعد دانشگاه اقدام كنم.هزینه 1.5 یا 2 سالمو می تونم بدم.می خواستم بدونم یعنی اگه من مثلا مدرك باریستا كافی شاپ با خودم بیارم كار پیدا می شه واسه دوره تحصیلم؟اگه نه،چه مدرك فنی اونجا میتونه به دردم بخوره؟!

Junior Member

با سلام
    پست های بالا رو خوندم. تلخ و تا حدی ترسناک بود اما مشخص بود که حقیقی و صادقانه است. از این بابت ممنونم.
    .
    مدرک من کارشناسی ارشد برق قدرت است و هر دو دوره لیسانس و فوق رو در دانشگاه های معتبر دولتی با معدل بالا پشت سر گذاشتم. تعدادی مقاله دارم و در نرم افزارهای اصلی و کاربردی رشته تحصیلی ام هم به واسطه پروژه های دانشجویی تخصص پیدا کردم. مدرک زبان انگلیسی CPE و IELTS با نمره 8 دارم. زبان فرانسه هم در سطح A2 دارم. مدت 4 ساله که در دفتر فنی شرکت فولاد مشغول به کار شدم و با توجه به محیط کار و ارتباط با شرکت های خارجی، رزومه کاری خوبی در زمینه طراحی و محاسبات صنعتی و... جمع کردم.
    مدتیه که دارم به رفتن فکر میکنم و با توجه به اینکه حدود 3 سال از تعهدم به شرکت مونده، فرصت خوبی برای مطالعه زبان (خصوصا آلمانی با مدرک TESTDAF) و تکمیل رزومه احتمالی دارم. با توجه به رشته و کاری که دارم، اکثر کارم با شرکت های آلمانی است. اروپا و به خصوص آلمان و اتریش همیشه برای دکترا مد نظرم بود اما با توجه به مطالبی که اینجا خوندم، یه جورایی دست و پام لرزید. هدفم این بود که با همسرم برای ادامه تحصیل و در نهایت اخذ عنوان شهروندی برم اونور اما با این مطالبی که خوندم ... یه جورایی عجیبه! ... حرف هایی که موسسات می زنند و وعده و وعیدهاشون ... من با دو موسسه صحبت کردم و هر دو قول بورسیه تحصیلی و یه زندگی روی برنامه رو دادند.
    اما چیزهایی که خوندم ... کار رستوران؟! ... نظافتچی؟! من چه رزومه یا تخصصی باید داشته باشم که برای کار به مشکل برنخورم؟؟ هر چی باشه توی این سه سال می تونم بدستش بیارم.
    لطفا راهنماییم کنید.
    ویرایش توسط sh_shafiee : November 29th, 2017 در ساعت 02:34 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Psychology

سلام خسته نباشید دوستان میخاستم بدونم اگر برای ویزای تحصیلی به اتریش اقدام کنم برای کسب درامد اگر بخام در اتریش یه مغازه ای مثلا برای راه اندازی کافی شاپ بخرم یا اجاره کنم اجازه کار بیشتر از 20 ساعت در هفته رو دارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یااینکه میتونم اون مغازه ای که دارم رو اجاره بدم؟؟؟؟؟

صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)