صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 86

موضوع: انواع کار دانشجویی در اتریش

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انواع کار دانشجویی در اتریش

بازار کار نرم افزار اونجا چطوره؟ کسی اطلاعی داره؟ ممنون از همه

Banned
    رشته و دانشگاه
    Master of power engineering

بنظر من اگه آدم بخواد بره اونجا حالا هرجا و بره توی رستوران و روزنامه فروشی و نجاری و اینا کار کنه اصن فایده نداره بمونه همین جا بهتره...میدونید چرا؟ من میگم کسی که واقعا با هدف داره میره اونجا باید اونجا نون رزومه اش رو بخوره و کار مرتبط با تحصیلش انجام بده...متاسفانه الان مد شده که بعضی افراد تمام دارو نداره خانوادشون رو میفروشن و میرن اونجا که درس بخونن...این اصن لطفی نداره
    اون رفتنی لطف داره که بری اونجا نون رزومه ات رو بخوری و هدف داشته باشی نه اینکه برای اسم و رسم بری بگی من فلان جا درس میخونم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط rezijon نمایش پست ها
    بازار کار نرم افزار اونجا چطوره؟ کسی اطلاعی داره؟ ممنون از همه
    خوبه به شرطی که هم حرفه ای باشی هم سابقه کار داشته باشی و البته زبان اصلی و پرکاربردشون جاوا هست.

سلام من امروز با یه موسسه تو تهران صحبت کردم گفت که دانشگاه بین المللی وین توی رشته عوران و معماری پذیرش میگیره واسه من و خانمم و دانشگاه رایگان هست،مگه نمیگن دانشگاه اتریش دیگه رایگان نیست؟
    بعد تو فروم های مختلف نقل قولهای مختلفی در باره رفتن به اتریشه من متاهلم،خیلی متاهل هارو قسم میدن که نرن خیلیا میگن خوبه اکثرا میگن هزینه زیاده،من سر درگم شدم.خواهش میکنم اگه میتونید راهنمایی کنید.ما متاهل ها جای ریسک نداریم.
    و اینکه هزینهی کامل زندگی یک زوج در اتریش سالی چقدره و اگه از سال دوم 10000 یورو از ایران ساپورت بشن میتونن ادامه بدن؟
    ممنون لطفا سوالم و جواب بدید گیر کردم واقعا

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alizolanvar نمایش پست ها
    سلام من امروز با یه موسسه تو تهران صحبت کردم گفت که دانشگاه بین المللی وین توی رشته عوران و معماری پذیرش میگیره واسه من و خانمم و دانشگاه رایگان هست،مگه نمیگن دانشگاه اتریش دیگه رایگان نیست؟
    بعد تو فروم های مختلف نقل قولهای مختلفی در باره رفتن به اتریشه من متاهلم،خیلی متاهل هارو قسم میدن که نرن خیلیا میگن خوبه اکثرا میگن هزینه زیاده،من سر درگم شدم.خواهش میکنم اگه میتونید راهنمایی کنید.ما متاهل ها جای ریسک نداریم.
    و اینکه هزینهی کامل زندگی یک زوج در اتریش سالی چقدره و اگه از سال دوم 10000 یورو از ایران ساپورت بشن میتونن ادامه بدن؟
    ممنون لطفا سوالم و جواب بدید گیر کردم واقعا
    سلام
    من هم متاهلی اومدم!!دانشگاههای اتریش ترمی 380 الی 780 یورو هزینه دارن اما کلاسهای زبان هر دوره 458 یورو که حدود 2.5 ماه طول میکشه.هزینه روی ماهی 900 الی 1100 یورو ماهیانه با احتساب همه ی هزینه برای دونفر حساب کنید:
    -خوابگاه یا آپارتمان 500-600 یورو جایی که به درد متاهل بخوره
    -بلیط ماهیانه داخل وین دونفر ماهی 70 یورو
    -خوردو خوراک 120-150 یورو بدون خرج اضافه
    -هزینه بیمه نفری 55 یورو حدودا
    -هزینه دانشگاه و یا زبان دونفری ماهی 200 برای دانشگاه و زبان 300 یورو
    -هزینه های متفرقه 50-100 ماهیانه
    اگر گفتم 900 بخاطر اینه که اگر پول پیش بیارید شاید با پول پیش بیشتر اجاره ماهیانه کمتر بدید
    با مدرک حداقل A2قوی اگر بیایید خیلی عالی هست.کار پیدا میشه اما در ابتدا در حد کار در رستوران و....که به سادگی هم نیست اما نشدنی هم نیست!که باید ببینید با روحیاتتون سازگاری داره یا نه.
    اگر از سال دوم 10000 یورو ساپورت بشید احتمال زیاد مشکلی برنخواهید خورد اما با صرفه جویی در هزینه ها!!چون وین شهر جذابی هست برای خرج کردن!!!!
    به هر حال با توکل برخدا هر راهی به موفقیت ختم میشه.....
    موفق باشید!!

Banned
    رشته و دانشگاه

سلام دوست عزیز
    بله حتما همین کار رو میکنم..من الان دارم رزومه قوی درست میکنم بنا به سفارش یکی از اساتید اونجا..ببینید خب وقتی شخص ثالث از خودش مطمئن هست که واقعا از درسی که اینجا خونده چیزی یاد گرفته مطمئن باشید هرجا بره میتونه نونش رو از همون درسی که یاد گرفته در بیاره..یه مثال بگم..من یکی از دوستام شبیه ساز خوبی بود و وقتی که رفت آلمان کارش این بود که یه سایتی زد به زبان آلمانی و واسه دانشجوها پروژه شبیه سازی برق درست میکرد..این ساده ترین کاره..حالا اگه طرف روی یک پروژه مشخص اپلای کنه (تحصیلات تکمیلی) دیگه نیازی نداره بره رستوران کار کنه

اینجوری اگه باشه هزینه زندگی دو نفر سالی 15000 یورو هست!با دانشگاه،درسته؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezawien نمایش پست ها
    سلام
    من هم متاهلی اومدم!!دانشگاههای اتریش ترمی 380 الی 780 یورو هزینه دارن اما کلاسهای زبان هر دوره 458 یورو که حدود 2.5 ماه طول میکشه.هزینه روی ماهی 900 الی 1100 یورو ماهیانه با احتساب همه ی هزینه برای دونفر حساب کنید:
    -خوابگاه یا آپارتمان 500-600 یورو جایی که به درد متاهل بخوره
    -بلیط ماهیانه داخل وین دونفر ماهی 70 یورو
    -خوردو خوراک 120-150 یورو بدون خرج اضافه
    -هزینه بیمه نفری 55 یورو حدودا
    -هزینه دانشگاه و یا زبان دونفری ماهی 200 برای دانشگاه و زبان 300 یورو
    -هزینه های متفرقه 50-100 ماهیانه
    اگر گفتم 900 بخاطر اینه که اگر پول پیش بیارید شاید با پول پیش بیشتر اجاره ماهیانه کمتر بدید
    با مدرک حداقل A2قوی اگر بیایید خیلی عالی هست.کار پیدا میشه اما در ابتدا در حد کار در رستوران و....که به سادگی هم نیست اما نشدنی هم نیست!که باید ببینید با روحیاتتون سازگاری داره یا نه.
    اگر از سال دوم 10000 یورو ساپورت بشید احتمال زیاد مشکلی برنخواهید خورد اما با صرفه جویی در هزینه ها!!چون وین شهر جذابی هست برای خرج کردن!!!!
    به هر حال با توکل برخدا هر راهی به موفقیت ختم میشه.....
    موفق باشید!!

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    البته دوست عزیز، این حرفهای شما یک طرفه و غیر منصفانه است. ببینید اولن شما مفهوم فاند رو باید دقیق متوجه بشید. دانشگاههای اتریش به حز مقطع دکتزا فاند ندارند، و از طرفی اون کسانی که از طریق دانشگاه فاند میگیرن همه در دانشگاه مشغول به کار هستند. یعنی دانشگاه بهشون کار داده و حقوق میده. خب فکر کردید چقدر کار اکادمیک در دانشگاههای اتریش وجود داره؟ سالی 50 تا موقعیت کاری (که دارم اغراق میکنم) برای دانشجویان دکترا وجود داشته باشه چندتاش سهم ایرانی ها میتونه باشه؟ در بهترین حالت شاید کمتر از 10 تا. حالا سوال اینجاست که اگر یک فردی علاقه داشته باشه که در مقطع ارشد درس بخونه چی؟ یکی بخواد اصلن در مقطع لیسانس در یک کشور اروپایی تحصیل کنه، باید چکار کنه؟ بهش بگیم نیا چون فاند نیست و قراره به جای کار کردن روی پروژه، بری مک دونالد ساعتی کار کنی؟ خب ممکنه طرف بگه من دلم میخواد یه مدت سختی بکشم و برم کارای پیش پا افتاده بکنم و روی پای خودم بایستم و بعد مدرک تحصیلی بگیرم و برم سر کار. آیا به نظر شما این یک حرکت قابل احترام نیس؟ اینکه یک فردی تصمیم بگیره یک جایی از دنیا درس بخونه، تخصص پیدا کنه و بعد بره سر کار و زندگیش رو بسازه، این جای تمسخر داره؟

مگه همه باید دانششون رو از ایران بیارن و اینجا خرج کنن؟ با این حرف شما فلسفه درس خوندن توی ایران هم میره زیر سوال. چرا باید یک فردی از یک شهر یا روستا کنکور بده بیاد تهران دانشگاه شریف یا تهران (با سختی خوابگاه و پول زندگی و هزینه سنگین تحصیل توی یک شهر بزرگ) درس بخونه؟ خب بمونه همون شهر خودش چون اگر خوب بود دولت باید بهش فاند میداد و از تخصصش استفاده میکرد. در حالی که دولت فقط ازش شهریه نمیگیره و بقیه هزینه هاش پای خودشه.

مساله اصلی اینجاس که افراد حق دارن بر اساس داشته هاش خودشون برای آینده برنامه بریزن. یکی فکر میکنه که با اومدن و ادامه تحصیل میتونه زندگیش رو بهتر بسازه. این آدمها باید قابل احترام باشه به شرطی
    که پای تصمیمی که میگیرن وایسن و سختی های مسیر رو قبول کنن و نخوان با دوز و کلک، یا به دردسر انداختن بقیه کاراشون رو جلو ببرن و هزینه هاشون رو تامین کنن تا زمانی که کار میکنن و درس میخونن قابل تحسین و احترام هستن
    حتی اگر به قول شما آشپزی کنن...!

دوست نسبتا عزیز من مفهوم فاند رو میدونم یا نمیدونم بماند..شما اصلا منظور منو نگرفتید..من کلی میگم..کسی میخاد بره اونور و هدف داره مطمئنا از خودش یه نقطه قوتی چیزی داره..من میگم که اگه کسی اینجا توی ایران با هدف درس خونده باشه ( نه واسه پاس کردن و مدرک گرفتن) یه اندوخته ای داره که اونجا بتونه کار علمی مثل تدریس یا چیز دیگه انجام بده.. من نمونه اش خودمو میگم..ببینید من ارشد برق هستم و به دو سه تا از نرم افزارهای تخصصی مسلط هستم چون واسه انجام پروژه های دانشگام سختی کشیدم و وقت گذاشتم و الان نتیجه اش رو گرفتم..نتیجه اش اینه که من الان با این مهارتم مثل یه آقا توی خونه درامد دارم..کارمم اینه که یه وبسایت زدم و پروژه های شبیه سازی رشته برق و الکترونیک رو واسه اون دسته از دانشجوهایی انجام میدم که یا بلد نیستن یا شاغل هستن و نمیرسن...خب منی که این مهارت رو دارم وقتی که برم مثلا اتریش یا جایی دیگه اونجا هم بالاخره دانشجوی تنبل یا شاغل پیدا میشه که پروژه هاشو بده یکی مثل من انجام بده..
    نتیجه: من با این مهارتم نیازی ندارم که برم توی رستوران کار کنم و یا کار خدماتی انجام بدم تازه با شبیه سازی مقالات جدیدتر اطلاعات علمیم هم به روز میشه..
    مشکل اکثر دانشجوها اینه که فقط میخوان یه مدرکی بگیرن ولی وقتی ازشون میخای که فلان کار رو که مدرکشو دارن انجام بدن مثل جیگر توی گل میمونن..
    نتیجه 2: پس کسی که حداقل دوره لیسانسش رو درست و حسابی پشت سر گذاشته باشه اگه زرنگ باشه میتونه گلیمش رو از آب بکشه

افراد موفق در مسیر اپلای ابرود همیشه نون رزومه شون رو می خورند

Senior Member sepidejoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUWien Telecommunication Engineering

بحث نداره که
    شما بیا اتریش نون «دو سه تا » نرم افزارتو بخور . والا اگر ما بخیل باشیم !!
    اما اینو بدونید که اوضاع کار تو اتریش اصلا خوب نیست، حتی همون مکدونالدش هم به سختی گیر میاد . یه چیز دیگکه هم هست. از اون دانشجو تنبلایی که پروژه میدن بیرون براشون انجام بدن ، اینجا کم دیده میشه، واسه همین اون میشه دانشگاه فلان واحد دورافتاده ، این میشه تکنیک وین.
    در آخر اینهمه خوشبینی شما رو تحسین میکنم.
    !Austria , I'm here

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه "اضافه کردن امتیاز به کاربر "
    استفاده کنید***

Banned
    رشته و دانشگاه

به نظر من هرکسی توی سنین کمتر مثلا لیسانس وقت گذاشته باشه و یک حرفه ای یا تخصصی از رشته اش رو یاد گرفته باشه هرجا بره میتونه گلیمشو از آب بکشه..اکثر کسایی که از بیکاری حرف میزنن بدونین که مهارت کافی ندارن یه مدرکی دست گرفتن و هی جار میزنن که کار نیس کار نیس..باید کار بلد بود تا کار بیاد در خونتو بزنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)