صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 86

موضوع: انواع کار دانشجویی در اتریش

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انواع کار دانشجویی در اتریش

اتریش کشوری زیبا، تمیز و منظمی میباشد ولی متاسفانه بازار کار مناسبی برای مشاغل کارمندی ندارد، ولی اگر قصد داشته باشید برای خودتان مغازه بزنید یا در منزلتان مشاغلی مثل برنامه نویسی انجام دهید کشور مناسبی برای زندگی میباشد. در ضمن به حرف ایرانیهای ساکن اتریش نیز توجه کنید تجربه ثابت کرده است بسیاری از ایرانیهای مقیم کشورهای خارجی در مورد شغل واقعی خود به هموطنان داخل ایران اطلاعات نادرست میدهند و آنها را گمراه میکنند به دلایل مختلف مثلا خجالت میکشند بگویند بیکار هستند یا در مشاغل خدماتی مشغول به کار هستند.

Junior Member

کاملا موافقم.برای منم همین شرایط شما به وجود اومد.اصلا نتونستم کار پیدا کنم و اینکه کارفرماها ترجیح میدن کسی رو استخدام کنن که پاس اروپایی داره.خیلی پارتی داشتن مهمه تو پیدا کردن کار.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sunflower2010 نمایش پست ها
    من بیشتر از 1000 تا رزومه فرستادم
    شما تو ایران بیشتر از سطحی که من یاد گرفتم نمی تونید یاد بگیرید
    اتفاقا انگلیسی هم مصاحبه دادم ولی شرکت حاضر نشد به اداره کار نامه بده و ترجیح داد اروپایی رو بگیره
    چون قوانین کار برای ما سخت تره
    اگر براتون دوستا کار پیدا می کنند برید

Junior Member

منم تو مدت دو سالی که اونجا بودم هروز یا حضوری میرفتم دنبال کار یا توی سایتای مختلف دنبال کار میگشتم و حتی یک روز هم بدون تلاش کردن نگذشت.اما هیچ کاری نتونستم پیدا بکنم.تازه اونهایی هم که زنگ میزدن برای مصاحبه ،همه بلا استثنا کسی رو میخواستن که تجربه کاری تو اون حیطه داشته باشه.که البته بعدا فهمیدم بهانه هست و موضوع اصلی این بود که نمیخواستن کسی رو غیر از اروپاییها استخدام کنن.
    غیر از رزومه حضوری می رفتم
    ولی اتریش به اون شکل شرکت و کارخونه نداره
    تازه کافی شاپاو رستوراناش هم پر از کارگر ترک و مجار و لهستانی هست
    و نیازی به ما ندارند

Senior Member

همه میگن سطح زبان المانی مهمترین فاکتوره.مثلا کسی که c1 داره هم نمیتونه بعد 2سال کار پیدا کنه؟خوب با ب1.ا2 و اینجوریا شاید یکم سختتره.بچه هایی که میاین تجربه هاتونو مینویسین لطفا به این مسئله هم اشاره کنید.

Junior Member

تسلط به زبان آلمانی بسیار مهم میباشد، ولی شما ابتدا باید بگویید در اتریش قصد دارید چه شغلی داشته باشید چون بازار کار هر رشته ای متفاوت است بطور مثال کارهای کامپیوتری مثل برنامه نویسی و طراحی وب سایت بازار کار بهتری دارد و امکان پیدا کردن کار آسانتر میباشد نه فقط در اتربش بلکه در هر کشور خارجی دیگر.

Senior Member Austrian آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط violet_m نمایش پست ها
    همه میگن سطح زبان المانی مهمترین فاکتوره.مثلا کسی که c1 داره هم نمیتونه بعد 2سال کار پیدا کنه؟خوب با ب1.ا2 و اینجوریا شاید یکم سختتره.بچه هایی که میاین تجربه هاتونو مینویسین لطفا به این مسئله هم اشاره کنید.
    درسته که پارامتر زبان یکی از پارامتر های پیدا کردن کاره ولی به تنهایی کافی نیست و بهتره اینجوری توضیح بدم
    ااگه شما دانش زبان آلمانی مناسبی داشته باشید که بهتره از ب1 به بالا باشه تا بتونید صحبت کنید و صحبت طرف مقابل رو هم متوجه بشید طبیعتا برای کار های خدماتی نسبت به افرادی که توانایی کمتری در این حوزه دارند شانس بیشتری برای پیدا کردن کار دارید که خب در این حوزه تجارب شما می تونه کمک کنه مثلا برای نانوایی داشتن تجربه پخت ، فروش و ... و یا در رستوران ها توانایی سرویس دادن یا در موارد ی مدیریت اینجور جاها و...
    ولی در کنار این قضیه اگه قصد دارید متفاوت باشید و کارهای مناسب با درآمد و آینده ای بهتر رو داشته باشید طبیعتا باید تجربه ای مناسب در شغل های تخصصی تر ( کامپیوتر کلا حوزه خوبیه ) و همچنین مدرک داشته باشید.
    و البته هر چه رزومه بهتری داشته باشید و دانش زبان آلمانیتون بیشتر باشه طبیعتا شانستون بیشتره
    اینکه پیدا کردن کار در اتریش طول می کشه نه تنها به تقاضای زیاد بلکه به عدم داشتن تجربه کافی برای رزومه نویسی مناسب و ارسال درخواست و در نهایت روش مناسب برای پیدا کردن کار می باشد که به تمام مواردی که در بالا عرض کردم اضافه میشه.
    کاربران جدید توجه کنید که می بایست inbox خود را خالی کنید تا بنده و دیگر دوستان بتوانیم پاسخگوی سوال خصوصی شما باشیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Perserin نمایش پست ها
    منم تو مدت دو سالی که اونجا بودم هروز یا حضوری میرفتم دنبال کار یا توی سایتای مختلف دنبال کار میگشتم و حتی یک روز هم بدون تلاش کردن نگذشت.اما هیچ کاری نتونستم پیدا بکنم.تازه اونهایی هم که زنگ میزدن برای مصاحبه ،همه بلا استثنا کسی رو میخواستن که تجربه کاری تو اون حیطه داشته باشه.که البته بعدا فهمیدم بهانه هست و موضوع اصلی این بود که نمیخواستن کسی رو غیر از اروپاییها استخدام کنن.

شما الان هنوز بی کار هستید؟
    می تونم بپرسم رشته تحصیلیتون چی بوده؟
    چه مدارکی رو در زمان ارسال رزومه ارسال می کردید؟
    میزان دانش زبان آلمانی در چه سطحیه ؟
    روش پیئدا کردن کار و ارسال رزومه ؟
    ممنون میشم شاید بشه به نتایج بهتری رسید برای کمک به پیدا کردن کار.
    کاربران جدید توجه کنید که می بایست inbox خود را خالی کنید تا بنده و دیگر دوستان بتوانیم پاسخگوی سوال خصوصی شما باشیم.

من بیشتر از 1000 تا رزومه فرستادم
    شما تو ایران بیشتر از سطحی که من یاد گرفتم نمی تونید یاد بگیرید
    اتفاقا انگلیسی هم مصاحبه دادم ولی شرکت حاضر نشد به اداره کار نامه بده و ترجیح داد اروپایی رو بگیره
    چون قوانین کار برای ما سخت تره
    اگر براتون دوستا کار پیدا می کنند برید

دوست عزیز میشه سطح دانش زبان آلمانیتون ، رشته تحصیلی که خوندید و مدرک گرفتید ، مدارک جانبی رو بفرمایید
    ممنون.

Junior Member

هم بوربونگ هم لبنزلاف داشتم و با خودم میبردم.زبان میخوندم و سطح ب ۲ بودم.اکثر اونایی که آنلاین مدارک میفرستادم اصلا جواب نمیدادن.حضوری ها هم که بهانه میاوردن که کاغذ بیار از آ ام اس .در صورتیکه اونا باید به من برگه میدادن.و یا اینکه باید ارفارونگ داشته باشی و ....در هر صورت برای ده ساعت ملد به خودشون زحمت نمیدن که اینهمه کاغذ بازی کنن وقتی میتونن خیلی راحت و بی دردسر تر دانشجوی اروپایی رو بگیرن .قبلا هم تو یه پستی گفته بودم که این پروسه خیلی شانس و داشتن آشنا درش تاثیر داره( که البته من هیچکدومو نداشتم) و اینکه اونا موظف نیستن صرف دانشجو بودن و اجازه کار داشتن حتما ماها رو استخدام کنن. خیلی از دوستان با این دیدگاه که چون دانشجو اجازه کار داره پس باید به ما کار بدن به قضیه نگاه میکنن که کاملا غلطه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Austrian نمایش پست ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Austrian نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط Perserin نمایش پست ها
    هم بوربونگ هم لبنزلاف داشتم و با خودم میبردم.زبان میخوندم و سطح ب ۲ بودم.اکثر اونایی که آنلاین مدارک میفرستادم اصلا جواب نمیدادن.حضوری ها هم که بهانه میاوردن که کاغذ بیار از آ ام اس .در صورتیکه اونا باید به من برگه میدادن.و یا اینکه باید ارفارونگ داشته باشی و ....در هر صورت برای ده ساعت ملد به خودشون زحمت نمیدن که اینهمه کاغذ بازی کنن وقتی میتونن خیلی راحت و بی دردسر تر دانشجوی اروپایی رو بگیرن .قبلا هم تو یه پستی گفته بودم که این پروسه خیلی شانس و داشتن آشنا درش تاثیر داره( که البته من هیچکدومو نداشتم) و اینکه اونا موظف نیستن صرف دانشجو بودن و اجازه کار داشتن حتما ماها رو استخدام کنن. خیلی از دوستان با این دیدگاه که چون دانشجو اجازه کار داره پس باید به ما کار بدن به قضیه نگاه میکنن که کاملا غلطه.
    چه نوع Bewerbung ؟
    باید برای اداره کار ایمیل میزدند و حتی نیاز به کاغذ نداره
    البته موافقم که کار برای ایرانی ها پیدا کردن خیلی خیلی سخته چون به ترتیب زیر عمل میشه :
    1. اتریشی
    2. اتحادیه اروپا
    3. پناهنده جواب گرفته
    4. دانشجو
    5. همراه دانشجو
    ولی مهم اینه که کارفرما شما رو بخواد ( البته سخته پیدا کردن چنین کارفرمایی ) و من با شما موافقم تو این زمینه
    شما رشته تحصیلیتون چی بوده و مدارک و تجربه کاریتون چی ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)