صفحه 5 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 96

موضوع: دانشگاه های ایرانی قابل قبول برای گرفتن پذیرش از سوئد

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

پیش فرض پاسخ : دانشگاه های ایرانی قابل قبول برای گرفتن پذیرش از سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofarsa
    يعني من هم كه دانشگاه آزاد هستم بايد برم از وزارت علوم نامه بگيرم؟ چيكار كنيم كه اسم دانشگاه هاي غير انتفاعي هم توي اين ليست اضافه بشه؟
    نه، دانشگاه آزاد نیازی نیست!
    در مورد سوال دومتون باید بگم به صفحات قبل مراجعه کنید و جستجو نمایید...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    َکامپیوتر ( نرم افزار)-la sapienza-rome

سلام. من دانشجوی دانشگاه علم و فرهنگ هستم و اسم دانشگاهم توی لیست نیست. حالا آیا برم پیش آقای حیدری ( همونطور که miandari میگه) توی وزارت علوم تا اسم دانشگام توی لیست اضافه بشه یا اینکه نیازی نیست.
    من گیج شدم یک سری میگن لازم نیست یک سری میگن لازمه. من خودم به studera ایمیل زدم گفت باید اسم دانشگات توی لیست باشه.
    حالا من چیکار کنم؟؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط trytomakeit
    سلام. من دانشجوی دانشگاه علم و فرهنگ هستم و اسم دانشگاهم توی لیست نیست. حالا آیا برم پیش آقای حیدری ( همونطور که miandari میگه) توی وزارت علوم تا اسم دانشگام توی لیست اضافه بشه یا اینکه نیازی نیست.
    من گیج شدم یک سری میگن لازم نیست یک سری میگن لازمه. من خودم به studera ایمیل زدم گفت باید اسم دانشگات توی لیست باشه.
    حالا من چیکار کنم؟؟
    دوست عزیز،
    در مورد این موضوع در همین فروم و در صفحات قبل همین موضوع، بارها بحث شده!
    شما کافیه به لیست یونسکو مراجعه کنید و نام دانشگاه خود را در اون پیدا کنید! اگه نام دانشگاه در لیست نبود، به وزارت علوم برای تقاضای اضافه کردن نام دانشگاهتون و گرفتن نامه مراجعه کنید!
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

پس از پیگیری های زیادی که در مورد اضافه کردن نام دانشگاه به لیست یونسکو، انجام دادم؛ به این نتیجه نهایی رسیدم (فکر نمی کنم را چاره دیگه ای باشه) :
    طبق پیگیری های انجام شده و 14 طبقه بالا و پائین رفتن در ساختمان وزارت علوم، در نهایت آقای حیدری (که واقعا از همه کسایی که تو وزارت علوم باهاشون برخورد داشتم بهتر و محترم تر بودن!) یک بخشنامه ای به من نشون دادن که طبق اون بخشنامه وزارت علوم هیچ مسئولیتی در قبال معرفی و اضافه کردن دانشگاه مورد نظر شما، نداره و دیگه این کار رو انجام نمیده! (فردای اون روز هم اون بخشنامه رو برای من فکس کردن)
    و یکی از دلایلی که در اون بخشنامه ذکر شده بود ومنطقی هم به نظر میرسید این بود که، وجود و یا عدم وجود نام دانشگاه در لیست یونسکو هیچ ارتباطی بااعتبار علمی و ... نداره و صرفا باید دارای شرایطی باشه تا بتونه در لیست وارد بشه که این کار وظیفه دانشگاه شما هست و بس.
    شرایط رو در اینجا بررسی کنید و اگر دانشگاه شما دارای این شرایط هست برید از طریق دانشگاهتون پیگیری کنید تا اون Membership Application Form رو پر کنن و به یونسکو ارسال کنن و تمااااااااام. (البته میدونم قانع کردن بعضی دانشگاه ها سخته ولی فعلا تنها راه ممکن و سریع همینه که گفتم.)
    http://www.unesco.org/iau/membership/i_definition.html
    خداوند به شما صبر عیوب عنایت بفرماید.
    موفق و پیروز باشید.
    دوستان عزيز لطفا سوالات خود را بروي فروم مطرح كنيد و در صورت تمايل فقط لینک سوال را براي من بفرستيد.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

نقل قول نوشته اصلی توسط Spiro
    پس از پیگیری های زیادی که در مورد اضافه کردن نام دانشگاه به لیست یونسکو، انجام دادم؛ به این نتیجه نهایی رسیدم (فکر نمی کنم را چاره دیگه ای باشه) :
    طبق پیگیری های انجام شده و 14 طبقه بالا و پائین رفتن در ساختمان وزارت علوم، در نهایت آقای حیدری (که واقعا از همه کسایی که تو وزارت علوم باهاشون برخورد داشتم بهتر و محترم تر بودن!) یک بخشنامه ای به من نشون دادن که طبق اون بخشنامه وزارت علوم هیچ مسئولیتی در قبال معرفی و اضافه کردن دانشگاه مورد نظر شما، نداره و دیگه این کار رو انجام نمیده! (فردای اون روز هم اون بخشنامه رو برای من فکس کردن)
    و یکی از دلایلی که در اون بخشنامه ذکر شده بود ومنطقی هم به نظر میرسید این بود که، وجود و یا عدم وجود نام دانشگاه در لیست یونسکو هیچ ارتباطی بااعتبار علمی و ... نداره و صرفا باید دارای شرایطی باشه تا بتونه در لیست وارد بشه که این کار وظیفه دانشگاه شما هست و بس.
    شرایط رو در اینجا بررسی کنید و اگر دانشگاه شما دارای این شرایط هست برید از طریق دانشگاهتون پیگیری کنید تا اون Membership Application Form رو پر کنن و به یونسکو ارسال کنن و تمااااااااام. (البته میدونم قانع کردن بعضی دانشگاه ها سخته ولی فعلا تنها راه ممکن و سریع همینه که گفتم.)
    http://www.unesco.org/iau/membership/i_definition.html
    خداوند به شما صبر عیوب عنایت بفرماید.
    موفق و پیروز باشید.
    spiro جان ممنون از راهنماییتون . من دانشگاه غیرانتفاعی هستم . میدونید که اینو از لیست دفترچه دانشگاه دولتی انتخاب میکنیم . پس وابسته هست به دانشگاه دولتی و اعتبار علمی داره . ولی اسمشون تو لیست یونسکو نیست . اینو چیکار کنم . اگه برم وزارت علوم که به جایی نمیرسم . اگه از خود دانشگاه برم جلو که ممکنه بگن از دفترچه دانشگاه دولتی انتخاب کردی پس معتبره و ...

نظر شما چیه در این مورد ؟
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط iBT
    spiro جان ممنون از راهنماییتون . من دانشگاه غیرانتفاعی هستم . میدونید که اینو از لیست دفترچه دانشگاه دولتی انتخاب میکنیم . پس وابسته هست به دانشگاه دولتی و اعتبار علمی داره . ولی اسمشون تو لیست یونسکو نیست . اینو چیکار کنم . اگه برم وزارت علوم که به جایی نمیرسم . اگه از خود دانشگاه برم جلو که ممکنه بگن از دفترچه دانشگاه دولتی انتخاب کردی پس معتبره و ...

نظر شما چیه در این مورد ؟
    من کلی گفتم و هیچ فرقی نمیکنه که چه دانشگاهی باشه! اتفاقا اگه به شرایط اولیه یونسکو یه سری بزنید میبینید که نوشته:
    # be public, or private not-for-profit;
    # be recognized by a national competent body or its equivalent;
    - یعنی دولتی یا غیر انتفاعی باشه و مورد تائید آموزش عالی کشور باشه.

این لینک رو بیشتر مطالعه کنید و فرم مربوط به عضویت رو ببینید همه چیز دستتون میاد.
    http://www.unesco.org/iau/membership/index.html
    دوستان عزيز لطفا سوالات خود را بروي فروم مطرح كنيد و در صورت تمايل فقط لینک سوال را براي من بفرستيد.

sedaye_s0k0t
    Guest

تا اونجایی که من می دونم میگن هر دانشگاهی که مورد تائید وزارت علوم باشه در کل دانشگاههای خارج پذیرش می گیرن.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط sedaye_s0k0t نمایش پست ها
    تا اونجایی که من می دونم میگن هر دانشگاهی که مورد تائید وزارت علوم باشه در کل دانشگاههای خارج پذیرش می گیرن.
    دانشگاه های سوئد مبناشون لیست یونسکو می باشد. هر دانشگاهی هم که مورد تایید وزارت علوم هست، لزوما" در لیست یونسکو نیست.

Junior Member

سلام خدمت دوستان عزیز ،
    در ارتباط با صحبتهایی که شده میخوام بگم که منم این ترم درسم تو داشگاه غیرانتفایی گرمسار تموم میشه و وقتی فهمیدم قضیه از این قراره کلی حالم گرفته شد. در مورد درخواست عضویت از طرف دانشگاه هم که دوستمون ... مطرح کرد ، من با یه نگاه به اون لینک که گذاشته بودین متوجه شدم که داشگاه متقاضی برای ورود به لیست یونسکو باید حق عضویت پرداخت کنه ( البته دقیق ندیدم) ، با این حساب رییس اون داشگاه باید خیلی باهال باشه تا مثلا فقط بخاطر کار شما زیر بار همچین چیزی بره ، نه؟ چون معمولا تو دانشگاه های غیر انتفاعی که تعداد دانشجوهاشون کم هست ممکنه خیلی کم افرادی باشند که این درخواست رو از دانشگاه بکنن و اونها هم اصلا جدی نگیرن . به علاوه اینکه مثلا تو دانشگاه ما اگه این فرم رو براشون ببرم هیچی ازش نمیفهمن . خواهشم اینه که اون دسته دوستان که به وزارت علوم پناه بردن بیان بگین که آیا آخر اسم دانشگاهشون تو لیست اضافه شد یا نه؟ درسته که خیلی ازغیرانتفاعی ها هم پذیزش گرفتن ولی برای اطمینان بیشتر به نظرتون دیگه برای کجاها میتونیم اپلای کنیم که مجانی باشن؟ دانشگاه های کشورهای اسکاندیناوی همشون به این لیست یونسکو تکیه میکنن؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

من بعيد مي دونم براي حضور در ليست يونسكو نياز به پرداخت پول باشه! همچين چيزي عجيبه!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)