نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
در ادامه حرفهای این دوستمون اضامه می کنم که

کلا در سطح جهانی درس خوندن در انگلستان بهتر از استرالیا محسوب می شه چون دانشگاههای خوب انگلیسی خیلی قدیمی تر هستند. نگته دیگه اینکه انگلیس راحتتر ویزایی دانشجویی می ده تا استرالیا. اما در عوض انگلیس نمی تونید اقامت بگیرید و در استرالیا این امکان وجود داره. اما نه برای رشته های مدیریت. استرالیا فقط به یک سری رشته خاص اقامت می ده. یعنی فکر نکنید با مدرک مدیریت بهتون اقامت می دهند با قوانین موجود. انگلیس به ایران نزدیکتر هست و به تمام کشورهای اروپایی دسترسی دارید. اب و هواش بدتر از استرالیاست و مردمش هم بدتر هستند. هزینه زندگی و مسافرت در استرالیا بیشتر هست، بخصوص مسافرت به علت دوری از همه جا.
کلا پرستیژ در دانشگاههای خوب انگلیس بالاتر هست.

دانشگاه منچستر در سال 2010 در رنکینگ BUSINESS SCHOOL ها بر اساس استانداردهای تحقیقاتی ( رتبه اول شده اما ملبورن هیچ وقت اول نبوده) اما برخلاف نظر دوستمون دانشگاه ملبورن اصلا دانشگاه کوجیک و سطح متوسطی نیست که حتما مطمئن باشید در یک جمع کوچک و متوسط می درخشید.

تجربه شخصی من اینه که از نظر فرهنگی ، استرالیایی خونگرم و بسیار ادم های خوبی هستند( خود استرالیایی ها یعنی کسانی که حداقل یک نسل قبلشون و خودشون اینجا بدنیا امدند و در سیستم آموزش و پرورش استرالیا بزرگ شدند، نه مهاجرانی که به استرالیا در سن بالا امدند امدن و اقامت گرفتند) اما انگلیسی ها خشک و نچست. من انگلیس درس نخوندم تا حالا اما دو تا دوستای من فوق لیسانس در انگلیس و دکتری در استرالیا بودند و ایرانی هم نیستند که بخوام بگم حرفهاشون بر اساس جو زدگی هست، هر دو نفر گفتند که رفتار انگلیسی ها خیلی بد بوده اما استرالیایی خیلی خوب هستند. اما دسیپلین ، نظم و ترتیب و کیفیت آموزشی در انگلیس بالاتر هست.
متشکر دوست من
رشته من دکتری مهندسی برق هستش. راستش هدف از دکتری گرفتن داشتن یک آینده شغلی (آکادمیک یا غیر آکادمیک) خوب هستش. بنابراین، اگر بریتانیا اقامت نده، ایا شرکتها حاضر میشن به راحتی اسپانسر امثال ما بشن؟