صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 97

موضوع: مسائل مرتبط با تعویض و یا تغییر دانشگاه در استرالیا

پیش فرض مسائل مرتبط با تعویض و یا تغییر دانشگاه در استرالیا

كسي اطلاع داره كه انجام اين كار ممكنه يا نه؟
    مثلا ميشه از يه دانشگاه نسبتا خوب پذيرش گرفت و يكي دو ترمي اونجا درس خوند بعد با توجه به نمره هاي خوبي كه تو اين مدت ميگيريم به Top 3 رفت؟
    من براي فوق ليسانس ميگم

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : عوض كردن دانشگاه؟

من چندتا از دوستام دانشگاهشونو عوض کردن ولی با استفاده از نمره های ایرانشون دوباره apply کردن نه نمره های جدیدوشون. چون شما اگه بخوای Fall 2008 بری یه دانشگاه برای اینکه سال بعد بتونی بری دانشگاه جدید باید سال دیگه همین وقتا apply کنی که خوب هنوز ترم یک تموم نشده. توی سایت دانشگاه ها هم اگه دقت کرده باشی بیشترشون می گن توی چه دانشگاه های 1 سال یا بیشتر بودی و کارنامه اونا رو فقط می خوان. مگه اینکه شما دو سال یه جا درس بخونی بعد transfer کنی که با توجه به اینکه برای فوق داری می گی نمیصرفه. تو می تونی فوقتو توی یه دانشگاه سطح پاییتر تموم کنی و نمره های خوبی بگیری و کار تحقیقاتی خوبی انجام بدی و برای دکترا بری یه جای بهتر.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

wow.oops
    Guest

این کار از apply کردن معمولی خیلی خیلی سخت تره. اولا اگه بتونی با وضعیت و نمره های خودت admission بگیری خوب می گیری دیگه لازم نیست از اونجا apply کنی. پس باید با نمره های اونجا apply کنی و Recommendation اونا. که البته بهت نمیدن. تازه با 1 ترم نمیشه باید ترم 3 apply کنی تا تعداد درسات زیاد بشه و record آکادمیکت بهتر بشه. تازه باید تو اونجا موفق بشی. اگه دانشجوی خوبی باشین که بتونین تو یه دانشگاه خارجی موفق بشین خوب پس چرا تو ایران زیاد خوب کار نکردین و نتونستین از یه دانشگاه خوب پذیرش بگیرین ;D .درسا رو هم به سختی میشه transfer کرد و 2 سال از عمرت تلف میشه. من یکی رو میشناختم که این کارو کرد و گفت این کارو نکن عمرت تلف میشه. از اول برو یه جا که دوست داری. بعد یه نکته ی دیگه هم هست هر چی دانشگاه سطحش بالاتر باشه دانشجواش بهترن و رقابت سخت تره در نتیجه این تغییر کمک چندانی نمی کنه. نکته ی آخر هم اینکه rank مهمه ولی تعداد paper ها و Quality اونها هم مهمه. یعنی نهایتا همه چی بستگی به خودت داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط Nice_Guy
    كسي اطلاع داره كه انجام اين كار ممكنه يا نه؟
    مثلا ميشه از يه دانشگاه نسبتا خوب پذيرش گرفت و يكي دو ترمي اونجا درس خوند بعد با توجه به نمره هاي خوبي كه تو اين مدت ميگيريم به Top 3 رفت؟
    من براي فوق ليسانس ميگم
    سلام دوست عزيز
    ببينيد شما وقتي پول ترم را ميدهيد ديگر نمي توانيد تغيير بدهيد بعدش هم شما از آن دانشگاه پذيرش گرفتيد و اگر بخواهيد دانشگاه را تغيير بدهيد دوباره بايد پروسه كاري را انجام دهيد!

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophy - University of Toronto

اگر به عنوان دانشجوی دکترا برای 5 سال (فوق + دکترای پیوسته) بریم و بعد از فوقش بخوایم ول کنیم چی؟ بهمون توصیه نامه می دن؟ اصلاً مرسومه این کار؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط melodyssa
    اگر به عنوان دانشجوی دکترا برای 5 سال (فوق + دکترای پیوسته) بریم و بعد از فوقش بخوایم ول کنیم چی؟ بهمون توصیه نامه می دن؟ اصلاً مرسومه این کار؟
    به EXITING POINTهای رشتتون توجه کنيد! بعضي از رشته های دارای EXITING POINT های تعريف شده ای هستند (مثلا دانشگاه های خودمون که مثلا بين کارشناسي ميشد فوق ديپلم گرفت و انصراف داد)

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

در صورت تغییر دانشگاه میبایستی دانشگاه اولتان را ظرف مدت هفت روز پس از eCoE مطلع کنید.
    منبع:
    http://studyinaustralia.gov.au/sia/e...quirements.htm
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

Junior Member

سلام دوستان
    من در حال حاضر استرالیا ، ترم اول phd هستم. رشتمم مواده و با کلی شانس و سلام صلوات از چک امنیتی رد شدم . ولی الان می خوام دانشگام و عوض کنم.
    سوالم اینه که آیا دوباره برای این کار با یک موضوع تحقیق جدید ، باید چک امنیتی بشم ؟؟
    کسی تجربه ای تو این زمینه داره ؟؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : Final Visa

سلام
    میشه بعد از اینکه ویزا اومد و رفتیم اونجا دانشگاه رو عوض کنیم؟من تازه نتیجه پذیرشم از یک دانشگاه اومده و ترجیح میدم این رو برای آفیسر نفرستم تا مبادا تاثیر منفی روی پروسه ویزام بزاره ولی خیلی دلم میخواد اون یکی رو برم

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط ghabeaks نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من در حال حاضر استرالیا ، ترم اول phd هستم. رشتمم مواده و با کلی شانس و سلام صلوات از چک امنیتی رد شدم . ولی الان می خوام دانشگام و عوض کنم.
    سوالم اینه که آیا دوباره برای این کار با یک موضوع تحقیق جدید ، باید چک امنیتی بشم ؟؟
    کسی تجربه ای تو این زمینه داره ؟؟
    سلام
    در نامه سفارت که برام فرستاده شده، به روشنی قید شده که به هیچ وجه حق عوض کردن دانشگاه رو ندارید، البته شاید دلیلش این باشه که من بورس دولت رو دارم. اما حتی برای عوض کردن موضوع پروپوزال هم گفته که امکانش نیست مگر به تایید مراجع برسه که پروسه خاص خودش رو دارم.

صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)