نقل قول نوشته اصلی توسط jomid نمایش پست ها
سلام ببخشید این قضیه شش ماه فقط مربوط به بورس IPRS میشه فقط؟ یا سایر بورسها هم مشمول این قانون میشن؟
ممنون
سلام
قانون کلی که همه دانشگاهها ان را رعایت می کنند مربوط به IPRS هست. اما اینکه یک دانشگاه قانون داشته باشه که کلا هر بورسی داشته باشی دیگه بورس نمی ده رو نمی دونم. چون دانشگاهها کلی قانون داخلی خاص خودشون رو دارند اما در مورد IPRS این یکی رو همه دارند.
نکته جالب که تجربه شخصی خودم هست اینه من IPRS و APA INTERNATIONAL داشتم ، وقتی امدم استرالیا برای اقامت اقدام کردم چون شرایطش رو داشتم، اقامت که گرفتم خوب IPRS بورس بین المللی هست و شامل شهریه و حقوق و بیمه می شه. من دیگه دانشجوی بین المللی نبودم که بخوام شهریه بدم برای همین بورسم عوض شده به APA. حقوق ماهیانه APA برای دانشجوهای بومی حدود 500 دلار بیشتر از IPRS و APA INTERNTIOANL هست. به دانشگاه ایمیل زدم گفتم خوب 500 دلار بهم بیشتر می دید؟ گفتن نخیر چون تو 6 ماه IPRS گرفتی ، درسته اسم بورست عوض شده اما همون پول IPRS رو میگیری چون رسما نمی تونی برای APA بچه های بومی اپلای کنی. طبق همین قانون 6 ماهی که در پست قبلی گفتم . بعد پرسیدم برای بورس خود دانشگاه چطور چون اون هم از IPRS بیشتر هست. جواب دادند برای اون هم نمی تونی چون 6 ماه IPRS داشتی. بعد متن قانونش رو برام فرستادند.

کلا به اداره اسکولارشیپ دانشگاه دوم حتما ایمیل بزنید و بپرسید ممکن هست قانون داخلی محدود کننده ایی داشته باشند به اضافه این قانون IPRS.

کلا در استرالیا از خدمات دولتی که استفاده می کنی بعنی از دولت پول می گیری همه کارها سختتر هست چون یک چورایی فرض اینه که فرد از پول مالیات دهنده ها استفاده می کنه . مثل قانون اینکه وقتی شما بورس می گیری نمی تونی از ویرای Graduate استفاده کنی بعد از تموم شدن درس و باید استرالیا رو ترک کنی. مگر اینکه در مدت تحصیل یا برای اقامت اقدام کرده باشی یا اینکه مدارک ایرانی و سابقه کار ی ایران را assess کرده باشی وگرنه هیجی ، خداحافظ استرالیا. اما افرادی که Self-fund هستند می توانند به میزان سالهای تحصیلشون ویزای graduate بگیرند و دنبال کار بگردند و کار کنند.